ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Stavka "Higest level of education completed" » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.05.2008, 21:39
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno Stavka "Higest level of education completed"

Prvo, izvinjavam se zbog novog thread-a, ali skroz sam se pogubila u temama i ne znam gdje da se uklopim Dobila sam prvu kovertu prije par dana, namjeravam ove sedmice da posaljem formulare nazad. Kad se dobija druga koverta? Znaci li da ako dobijes drugu kovertu, da si prosao? Ima li ikakvo pravilo za daljnju selekciju?
I jos nesto, imam jos diplomski i da zavrsim fakultet i ne znam sta je sad higest level of education completed. Ne mogu da stavim srednja skola, jer sam korak do kraja, a jos nisam zavrsila. Mozda da u other stavim, university, no degree, mislim da su nasi fakulteti ipak malo vise od njihovog college, ili se varam.
Hvala unaprijed za odgovore!
  #2  
Staro 20.05.2008, 02:06
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik steficacvek Prikaz poruke
Prvo, izvinjavam se zbog novog thread-a, ali skroz sam se pogubila u temama i ne znam gdje da se uklopim Dobila sam prvu kovertu prije par dana, namjeravam ove sedmice da posaljem formulare nazad. Kad se dobija druga koverta? Znaci li da ako dobijes drugu kovertu, da si prosao? Ima li ikakvo pravilo za daljnju selekciju?
I jos nesto, imam jos diplomski i da zavrsim fakultet i ne znam sta je sad higest level of education completed. Ne mogu da stavim srednja skola, jer sam korak do kraja, a jos nisam zavrsila. Mozda da u other stavim, university, no degree, mislim da su nasi fakulteti ipak malo vise od njihovog college, ili se varam.
Hvala unaprijed za odgovore!
Ne brini za novi thread, uklopicemo ga vec negde ukoliko imamo slicne stvari na vise mesta...Cestitamo za prvu kovertu, popunjavaj i salji sto pre nazad...Kad se posalje prva koverta, koja se popuni i salje u Kentaki, moze da se prati koverat, dok ne stigne druga koverta...u Kentaki konzular centru se vrsi provera tvojih podataka i svega relevantnog...negde oko avgusta ili pocetka septembra pocinje druga koverta...u junu ili julu mozes da im posaljes email i da vidis kako ide slucaj...das im tvoj broj pod kojim se vodis, datum rodjenja, ime i prezime i pitanje sta te interesuje, odgovaraju sigurno za dva - tri dana...imas mnogo vise o svemu ovome u blogu, procitaj o tome...O faksu...ti jos nemas degree, tako da ne mozes da napises fakultet zavrsen, ali s druge strane razumem da si na pola koraka od diplome...tako da je mozda najbolje da kontaktiras USA ambasadu da ti kazu sta da napises...za lutriju ti treba srednja zavrsena, tako da ti vec imas vise nego sto treba...nas faks je vise nego njihov koledz, ali opet sve zavisi koliko ce da ti priznaju posle faks, kad radis verifikaciju (nostrifikaciju, evaluaciju), moze da budes kompletni bachelor a mozes i da krenes od pocetka s faksom ili da priznaju delimicno..zavisi od faksa do faksa...


Pozdrav i sve najbolje!
  #3  
Staro 20.05.2008, 02:21
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Zdravo Stefice, i dobro nam došla.

Ja sam bio u istom problemu kao i ti. Međutim, situacija je prilično jasna: stavljaš srednju školu, kako je navedeno i u primeru. Njima je bitno da li si završila četvorogodišnju srednju školu. Fakultet nema nikakve veze, niti bi ubrzao tvoj proces. Kada budeš imala intervju, onda im daš i tu diplomu, i sve bude u redu, oni tada usklade, jer sada istu nemaš.


Povodom druge koverte: podstakla si me da otvorim novu temu i da tamo počnem da pišem sve što deluje važno (kao, recimo, ovo što si ti pitala).
I nema šta da se izvinjavaš, samo napomenjujemo da ljudi ostavljaju pitanja u prave forume da bi brucoši dogodine lakše pronašli iste informacije. Nadamo se da se nećete ljutiti ako malo ispremeštamo, ili eventualno preimenujemo teme kako se priča razvija, čisto da budu u skladu sa onim o čemu se priča.

P.S. Ako nije problem (i ako već nisi), molim te da ostaviš poruku u temi gde ljudi prijavljuju da su izvučeni, čisto da imamo orijentaciono kad stižu koji brojevi... Unapred hvala.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #4  
Staro 23.05.2008, 15:47
gox79 gox79 je offline
Član
 
Datum prijave: 23.05.2008
Poruke: 14
Nepromenjeno

Pozdrav svima, dobio sam prvu kovertu pre neki dan,planiram da je sto pre vratim u Kentucky, zanima me sta upisujemo u polje Higest level of school education ukoliko smo zavrsili Visu skolu? Takodje me zanima da li u polju gde navodimo sve skole (osnovne,srednje,fakultete) koje smo pohadjali, da li treba da navedemo samo one koje smo zavrsili ili bas sve koje smo pohadjali (posto sam ja zbog cestog seljenja promenio dve osnovne skole i tri srednje). Znaci treba li da navedem samo one skole u kojima sam zavrsio poslednju godinu i iz kojih imam diplomu ili sve?
  #5  
Staro 23.05.2008, 18:56
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Da ne pomisle da si izbacivan iz silnih skola napisi samo one u kojima si zavrsio to skolovanje (osnovna, srednja...).
Njih nizi stepeni ne interesuju toliko vec je najbitniji onaj zadnji koji imas - u tvom slucaju visa skola. Nju pisi kao University Degree (jer si je i dobio na univerzitetu) a u delu gde se navodi Degrees or Certificates Received za fakultet na kome si zavrsio visu napisi Undergraduated (pa zvanje)
Ovako ja tumacim i to savetujem, mozda neko ima drugi predlog.
Just my 2¢
  #6  
Staro 25.05.2008, 04:04
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Post

1. Pišu se škole koje su vam izdale diplome, dakle jednu osnovnu, jednu srednju i jedan fax.

2. Koliko sam ja upoznat sa ovim sistemom ovde, ekvivalenti idu ovako:

Osnovna škola - Elementary School
Srednja škola - High School Degree
Viša škola (2god) - Associate Degree
Fakultet (3bolonjska-4god) - Bachelor's Degree
Magistar - Master Degree
Doktor - Ph.D.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #7  
Staro 03.10.2008, 07:16
Schlbaizer Schlbaizer je offline
Član
 
Datum prijave: 17.10.2006
US lokacija: Chicago ili Milwaukee
YU lokacija: Veliko Gradiste(Silver Lake City)
Poruke: 11
Pošalji ICQ poruku korisniku Schlbaizer Pošalji Skype™ poruku korisniku Schlbaizer
Nepromenjeno imam srednju 3 godine i radnog iskustva...

Zdravo svima i poseban pozdrav za Milosha. Pratim ovaj forum bukvalno od pocetka, prijavljivao sam se i ranije(vec dva puta i nista). zanima me nesto sto se tice mog radnog iskustva, naime zavrsio sam srednju skolu kao metalostrugar, a vec 13 godina radim kao ekstraher u fabrici ulja http://www.dunavka.com/ , da li ja ispunjavam uslov u Qualifying Occupations on the Department of Labor ? proverio sam na sajtu i ima dosta rezultata http://online.onetcenter.org/find/re...xtraction&g=Go , ali bih voleo da cujem jos necije misljenje. jos jednom pozdrav svima
  #8  
Staro 03.10.2008, 07:22
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Pozdrav!

Ako ti nije problem, pojasni mi šta si mislio pod onim "prijavljivao sam se i ranije(vec dva puta i nista)", pa da sredimo ako imaš neki nepotvrđeni nalog. Možeš i na private ako hoćeš....

Povodom pitanja, stvarno nemam pojma. Pretpostavljam da i za ovo treba pitati ambasadu... Mada, ja bih rekao, prijavi se ti, pa kad (nema "ako" ) te izvuku, raspitaš se, pa ako treba, malo promeni naziv radnog mesta u firmi da ti to stoji u radnoj knjižici ili gde već, pa se snađi nekako.....
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #9  
Staro 03.10.2008, 07:27
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srdjevic Prikaz poruke
Pozdrav!

Ako ti nije problem, pojasni mi šta si mislio pod onim "prijavljivao sam se i ranije(vec dva puta i nista)"...:
Mozda misli na DV lutriju
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
  #10  
Staro 03.10.2008, 07:35
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Talking uuuuu!!! STATIVA!

heh, ja to povezao sa onim pre zareza.... izvinjavamo se...

EDIT: sad tek gledam otvorenih očiju, pa vidim da je čovek "drug član" još od '06te...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:05.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.