ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 16.09.2012, 22:14
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Hehe
TAM-ic Bese Volvo do pre neki dan, sad cemo da vidimo da li cu ostati u Volvo-u ili ce mi uvaliti neki Freightliner
P.S.
Kada ti Milose stizes ovamo?
Malo off topic-a uvek dobro dođe

Ja dolazim čim dobijem vizu (09 oktobra), znači do kraja oktobra eventualno sredina novembra.

Imao sam priliku da pričam sa par likova koji su kod tebe u CHGO voze kamione. Vrlo su zadovoljni, baš zbog toga što ti navodiš da može da se radi koliko hoćeš. Znači to kad se nema para...

A moraćemo na piće negde kad naletiš na miami.
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #12  
Staro 16.09.2012, 22:33
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Hehe, Miami sam vec rezervisao za decembar tako da se vidimo
Reply With Quote
  #13  
Staro 18.09.2012, 11:16
MiCemoProbati MiCemoProbati je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2012
US lokacija: Chicago
YU lokacija: CG
Poruke: 65
Nepromenjeno

Pa i mislio sam da nije previse tesko poloziti cim dosta ljudi koji nemaju drugu mogucnost za posao, polazu za vozace. Dobro je uvijek imati mogucnost za rezervnu varijantu a sto se tice nalazenja posla kad se polozi jel to veliki problem ili moze da se nadje?
Reply With Quote
  #14  
Staro 18.09.2012, 17:16
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

U CHGO ima posla, i posao se nalazi poprilicno lako.

Cak i u auto skolu cesto dolaze vlasnici kompanija da regrutuju vozace...
Reply With Quote
  #15  
Staro 23.09.2012, 18:55
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Mnogo mi se svidja tema! Ovde sada imamo vozaca kamiona, da prica iz svog iskustva ali takodje imamo i dispečara, onog koji daje poslove kamionu, sada moja strana priče! Kod komaniskih vazaca uglavnom teramo da imaju oko 3000 milja nedeljno! Dotle kada doguraju to je to, onda im damo neki short run ( čisto da bi podigli prosek preko dvojke) A kada imamo ownere ( moj slučaj) Onda se se ide na foru da gross bude preko 5K$ mora da predje preko 2$/totale mile) ali često sa par vozaca izlazim i preko 8-9 hiljada nedeljno! Ako vozac može da vozi timske ture onda se razbija od para!
Inače ja ovaj posao radim iz Srbije, outsorcing, sto se tiče vozaca, najvise volim da radim sa nesrbima (da dobro ste pročitali) marokanci, kubancima amerima (ali samo sa onim koji vole da naštele logg-book) bugarima, uglavnom onima koji su mladji i koji mogu da zgaze 1000 milja od 11am do sutra 13pm,
koji mi veruje i nikada ne odbija turu! jednostvno uvek ga pitam i trazim da mi veruje da ce gross na kraju meseca biti izmedju 20k-30k $ sa prosekom preko dva! ne volim one koji svaki petak oće da idu kući pogotovo ako im je kuća na FL ili u Chicagu! ili nekoj egzotičnoj lokaciji (CA, WY, OR, WA, i tako)
Trudim se da im ispunim sve zelje, jer uvek se vodim tim da sa sa vozačem prijatelj i mi smo tim, zajedno se trudimo da brokeru uzmemo sto vise para! Nekada moramo i da zajedno lazemo, ( da je put pod konstrukcijom, da je suplja guma, da smo na 10 milja od deliverija a mi na 50 i tako)
A sada malo o marketu:
Tokom godine market se stalno menja, neka mesta prorade, pa se usija telefon, kad postujem kamion tamo (to su uglavnom mesta oko Memfisa, ili Sent Lujisa sada)
Trenutno sada dobre ture se mogu uzeti iz Chicaga (najzad je proradio, i ceo nort radi) krenule su jabuke iz WA, krenuo je luk iz Ajdaha,(minesota gori) svaki put kada se pojavi neki poremećaj na marketu , tipa stignu lubenice na floridi pa polako pocnu da se pomeraju na severu, to izazove veliku promenu cena na trzistu odjendom imate dosta veliku ponudu tura a konstantan broj kamiona! tada owner operatori se rasturaju od para!
Znaci voze kao blesavi! To vazi sa kratak period na floridi kada dodju lubence! (u periodu kada nema lubenica tada vozac zna da ostane zaglavljen i 3 dana na flridi)
Jednostavno brokeri znaju da je ponuda kamiona mnogo veća nego ponuda tura i broker samo ceka nekog ko stvarno mora da ide pošto zasto i skoro dzabe da vozi, Sada su krenule i tikve iz Nju Meksika, tako Magelan mozes ocekivati da krenu sada duge ture! Još malo pa kreću novogodišnje jelke da se voze! To je extra plaćeno ali mnogo dropova ima! Tako bas mi drago da sam pročitao tvoju stranu price, pa ti zato pricam moju! Moj ti je savet da sto pre postaneš owner! jer velika je razlika u kešu! ( na primer u petak sam uzeo turu ih ohaja za Ricmond VA , 41 prazna milja + 641 puna milja 2500$ sto je skoro 4 po milji, lagana tura 20K , takojde sam isto uzeo Saint Louis do Colorada 780 milja 3000$, to su bas ozbiljen pare, ali posle iz Colorada se vozilo pivo (ili nešto slično), a pivo teško kao slon 47K i 1,30$/mile) Moja želja je da postanem owner opetartor, da ja vozim kaion!

Sve u svemu taj posao može biti jako lep, ali i jako naporan! sve to zavisi od dispečara, i da li odbijate ture! Da li ga zovete svaki 5 minuta i trazite mu turu (sto stvarno mrzimo) ili jednostavno javite mu da ste prazni! i čekate! Mnogo se predela vidi, lepih planina, suma, i ostalog! Ali nekada mora da se pomogne da se istovari kamion! Sve u svemu količina novca koja se zaradjuje zavisi i od sposobnosti vozca! (tj da li hoce da spava do 12h ili se pojavi na istovari u 8 da li hoze da zgazi 800 i vise milja ili samo radi po log-buku)

ovo je priča za 53 dry-ven! ja radim venove!
Reply With Quote
  #16  
Staro 24.09.2012, 08:20
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

1000 milja dnevno - mozda, ako je relacija Chicago-Dallas ili Chicago-Denver (ravan teren) i moze da se izgura u danu, ali ako je recimo Chicago-Boston to bas tesko... Opet da se ogradim - ja to ne mogu. Pogotovo kad krene zima i kad se dan skrati (citaj voznja nocu) to je bas nezgodno. Ako si pretovaren po svim onim kojekakvim cukama (PA, WV, CO, MT, ID...) ni ne moze da se vozi brzo i onda je 1000 milja malo nerealno. Naravno postoje ljudi koji to rade, ali moje licno misljenje je da to nije bezbedno. Sam pojam da neko moze da ne spava danima je po meni cista ludost i neminovno vodi posledicama. Necemo o crnim temama (zaobicicu nezgode, sletanja, prevtanja usled premora), ali imajte u vidu da ti vozaci koji tako rade par godina ostare i propadnu onako najgore, uniste svoj organizam i onda ne stignu ni do 40-te a vec imaju hipertenziju, anginu pectoris, sky-high cholesterol itd. a kao neko ko je primarno iz medicinske struke samo mogu da kazem da taj nema prognozu duzu od 60-65...

Isto tako, cela ta zarada je novac na koji se naknadno mora platiti porez. Od toga se odbija gorivo, putarine, odrzavanje, popravke... A to su ogromne stavke... Sve u svemu - skup sport.

Biti owner operator je ok za ljude koji se opredele da se truckong biznisom bave na duze staze. Meni je ovo vise privremeni posao, tako da (bar u ovom momentu) nemam tih ambicija...
Reply With Quote
  #17  
Staro 24.09.2012, 10:10
detox detox je offline
Član
 
Datum prijave: 07.08.2012
Poruke: 13
Nepromenjeno

moze li neko reci kakva je sigurnost vozaca. citam danas da dosta vozaca nestaje.
Reply With Quote
  #18  
Staro 24.09.2012, 14:47
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Dok si u okviru USA i Kanade, siguran si. Ako krenes za Meksiko (ne znam nikog ko je to radio) to je ravno samoubistvu...

Najveci problem na putu je premor i nespavanje. Sto se tice nestanaka u pravom smislu te reci, ne znam da je iko tek tako nestao...
Reply With Quote
  #19  
Staro 24.09.2012, 16:55
Bode's Avatar
Bode Bode je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.06.2010
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 70
Nepromenjeno

Nazalost evo najnovijeg slucaja

http://sphotos-b.xx.fbcdn.net/hphoto...19144323_n.jpg
__________________
2011EU00005xxx
29.05.2010.- stigla prva koverta iz KCC
02.06.2010. - vracena u KCC
04.06.2010. - stigla u KCC
30.08.2010. - stigla druga koverta
02.10.2010. - uradjen lekarski
19.10.2010. - VISA GRANTED
20.10.2010. - VIZA U PASOSU

U CHICAGO-u od 20.01.2011...
Reply With Quote
  #20  
Staro 25.09.2012, 04:03
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Covjek je umro u kamionu u toku noci. Vjerovatno srce. Pronasla ga je policijska patrola.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.