ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #421  
Staro 24.11.2014, 21:51
Memena Memena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: Fort Lauderdale, FL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 63
Nepromenjeno

Ponesi neki dinar više....za slučaj da moraš da primiš neku vakcinu...
__________________
19.10.2013.- Prijava za DV2015
05.05.2014.- Izvucena CN 2015EU00006xxx
23.05.2014.- Poslat DS260
14.08.2014.- Zakazan intervju
03.10.2014.- Lekarski pregled
21.10.2014.- Obavljen intervju,visa odobrena
25.10.2014.- Preuzet pasos iz DHL-a
25.10.2014.- Kupljena karta
24.11.2014.- Vezite se polecemo
Reply With Quote
  #422  
Staro 25.11.2014, 07:34
sneskic sneskic je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.05.2014
US lokacija: California
Poruke: 38
Nepromenjeno

Inace dobila sam poziv za intervju ali nema ni pomena o klinikama. Hm
Reply With Quote
  #423  
Staro 25.11.2014, 08:39
mebely's Avatar
mebely mebely je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.01.2011
US lokacija: Salt Lake City, Utah
Poruke: 57
Pošalji Skype™ poruku korisniku mebely
Nepromenjeno

@zanesena, pisi nam kako je proslo. Dobro ce doci sveze informacije.
__________________
01.05.2014. Izvuceni 2015EU28xxx
06.06.2014. Poslat DS260
05.05.2015. Obavljen lekarski pregled
14.05.2015. Intervju...VIZE ODOBRENE!!!
23.06.2015. Departure day!
Reply With Quote
  #424  
Staro 26.11.2014, 17:26
zanesena zanesena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.09.2010
US lokacija: Los Angeles,Santa Monica
YU lokacija: vojvodina
Poruke: 84
Nepromenjeno skenderbegova 3

Bila sam prijatno iznenadjena ustanovom, nije u pitanju stan u stambenoj zgradi(kao sto su se svi zgrozavali u ranijim postovima kao sto je slucaj ako se odlucite za ordinaciju u Smiljanicevoj) nego nego bas Centar za migracije. Sve je na visokom nivou, kao i sama ordinacija, higijenski uslovi su savrseni. Prvo u maloj kancelariji obavite placanje kod prijatnog coveka, od njega sam cula da se GODISNJE iz Srbije u razne krajeve sveta iseli 30.000 ljudi( na ovu cifru treba dodati i one koji nelegalno odu). Zatim idete kod nadrdane sestre da vam izvadi krv, izmeri pritisak i temperaturu i pita par osnovnih pitanja( o bolestima,narkoticima,trudnoci,visini i tezini).
Zatim idete kod ljubazne doktorice u susednoj divnoj ordinaciji, pregled traje 2 minuta, skinete se do pojasa, i na kraju ko nema karton o vakcinama treba da primi:
tetnus
mmr
vakcinu protiv gripa.

Ja sam sve primila u mom zdravstvenom centru pa nisam ovde primila nista.
Zatim sam isla u Resavsku 69 na snimanje pluca, dosla sam u 11 pa je bila pauza, mislim da sam do 12 zavrsila snimanje kod vrlo simpaticnog markatnog momka. Zatim sam taj snimak koji je na cd-u nosila nazad u Skenderbegovu...tad sam vec bila gladna i umorna i pitala sam se koji me je djavo terao da izaberem tu ordinaciju jer je daleko od ove adrese gde sam isla da snimim pluca. Kad sam dosla u Skenderbegovu ponovo, rekli su mi da se vidimo u 4 kad ce biti rezultati....tad sam vec bila mrtva...
Svartila sam u obliznju Crkvu Aleksandra Nevskog ( ugao Cara Dusana i Francuske), divna je, izunutra je beli mermer, tu sam se zahvalila Bogu i ostalim svecima sto sam dobila zelenu kartu...svakom bih preporucila da ode, ona je na cosku i ne mozete je promasiti a jos je i lepo toplo unutra.
zatim sam otisla na pljeskavicu i kafu i lepo se odmorila i cekala rezlutate do 4.


Rezime:
prednosti ordinacije u Smiljanicevoj: sve izgleda savrseno i luksuzno, higijena je na nivou...dakle ni nalik ordinaciji u stanu sa ishabanim namestajem iz praistorije
nedostaci: udaljnost ordinacije od centra za snimanje, peske Vam treba pola sata ali ima i bus a ja posto sam imala jako puno vremena odlucih da se prosetam sto mi je doslo glave.


p.s. ko ima decu neka se jako dobro informise o vakcinama, jedna zena se bas iznevirala sto su hteli deci da daju neku vakcinu ne secam se koju je spominjala, a posto joj je intervju danas (dan posle lekarskog) deca ce biti lose...mozda ce i ta zena tj bracni par napisati utiske ovde na forumu, znaci datum za intervju im je 26.11., ne pitah je da li je na forumu ali znam da je citala forum
__________________
2015EU00004XXX
29.5.2014-poslat DS 260
9.12.2014-intervju

Last edited by zanesena; 26.11.2014 at 17:35.
Reply With Quote
  #425  
Staro 26.11.2014, 22:11
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Ko se ipak odluci za Skenderbegovu ima bus 26 koji ide dosta redovno i ima stanicu u Dušanovoj a moze i 37 ali ona staje u Francuskoj ulici i sidje se kod skupštine a odatle Resavska nije daleko samo se malo krene napred ona je ako se secam dobro u produzetku crkve Sv.Marka...mozda nekom zatreba nisu svi iz Bg.
Reply With Quote
  #426  
Staro 29.11.2014, 22:58
ziponja ziponja je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2014
US lokacija: Texas
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 35
Nepromenjeno Smiljanićeva 22

Pozdrav svima, podeliću i naše iskustvo lekarskog pregleda u Smiljanićevoj 22.

Pregled je bio zakazan u 9:30. Ordinacija inače počinje sa radom od 9h. Mi smo došli dosta ranije, da bi u 9:10 pozvonili na vrata. Žena koja radi oko papirologije nas je ljubazno primila i rekla da nije problem što smo ranije došli i da nas i čekaju. Potom smo ušli i doktorka nam je izvadila krv i izmerila temperaturu. Nakon toga su nam dali papire neke i poslali nas s njima da idemo do doma zdravlja Clinica Nova koja se nalazi na uglu Resavske i Visegradske ulice (peske treba 15tak minuta do nje) i rekli nam da se vratimo (u Smiljanićevu) sa CD-om koji ćemo od njih dobiti (na kom je snimak pluća) u 14:30. Tamo smo predali papire, popunili upitnik i sačekali par minuta, pre nego što je stigao doktor i odveo nas na snimanje pluća (ovde su takođe svi bili vrlo ljubazni). Kada smo u ovoj klinici završili oni su nam rekli da dođemo u 14h po rezultate. Sve ovo smo završili do nekih 10:30. Slede kineski specijaliteti i kafenisanje da procuri vreme . Dolazimo 13:40 po rez. gotovi su bili, pokupili i otišli u Smiljanićevu gde smo čekali do pola 3 jer su bili na pauzi i nije nikog tu bilo. Kada smo ušli prvo smo davali dokaze o primljenim vakcinama. Usledeo je pregled sa raznim pitanjima (šta smo operisali, da li koristimo drogu, alkohol u velikim količinama, merenje visine, težine itd.). Završava se tako što nam doktorka daje koverte (koja se nosi na intervju i ne otvara se), dokaze o vakcinama i CD-ove.

Sve u svemu jedno prijatno iskustvo.
Po mom mišljenju treba odabrati Smiljaniću. Razlozi:
- Bliže i železničkoj stanici i domu zdravlja gde se ide na snimak pluća
- Higijena ordinacije je odlična
- Ljubaznost
- Profesionalnost

Eto, napisah i ja, nadam se da će nekom pomoći.
Reply With Quote
  #427  
Staro 30.11.2014, 12:06
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Samo da dodam podatak u vezi prevoza...sa stanice autobuske ali zelezničke ide tramvaj dvojka...i pokriva obe ordinacije.Prva je u Skenderbegovoj i sidje se u Dušanovoj ulici.Druga je dalje prema Slaviji i tramvaj pravi cuveni krug dvojkom stigne se otprilike za pola sata...sad kome nije hitno moze lepo da koristi ovu varujantu opušteno i za 150 din.obavi voznju tamo i amo...ako je priča sad i odmah onda se lepo plati taksi i čas te doveze gde treba
Reply With Quote
  #428  
Staro 09.12.2014, 17:53
SasaVA SasaVA je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.06.2014
Poruke: 90
Nepromenjeno

Zavrsih i ja pregled 8. i sto bi moj frend dr Cupa rekao " brate proveri 2x jesi li zdrav " salim se.
Da ne duzim sve je bilo kako su i opisivali. Radio sam lekarski u ordinaciji u Smiljanjcevoj 22 u 09:30 zavrsio prvi deo tj vadjenje krvi i papiroligiju za 15-ak min i otisao u Clinicanova da snimam pluca tamo sam malo ceka dok dr nije stigao tj tehnicar sa snimanja i sve zavrsio za 15-20 min i pauza do 14h mada sam se vratio ranije i cekao do 14:15 oko 14:30 doasao nazad u ordinaciju u Smiljanicevoj 22 i tu zavrsio ostatak i na kraju placanje $150. Po recima dr. morao sam primiti MMR jer sam kako je rekla primio jos 77 ili 79 nisam siguran tako da mi je dala (valjda posto nista nisam osetio osim grebuckanja nisam osetio) i to zadovoljstvo je bilo 3000 din jer sam Tetanus i protiv Gripa primio u svom domu zdravlja (jedva jer tetanus nisu hteli dati). Tako da sam sve zavrsio i po recima dr. sve je OK sto se pregleda tice jos samo 18. interv. da prodje i da se malo opustim..mada necu ni tada moci jer mi je 19. slava ali ok..bar cu imati da saopstim lepu vest
__________________
04.10.2013.- Prijavio se za lutriju
01.05.2014.- Izvucen 2015EU00009xxx
21.05.2014.- Poslao DS-260
18.12.2014.- Obavljen intervju,visa odobrena
29.12.2014.- Preuzet pasos iz DHL-a
30.12.2014.- Kupljena karta
24.01.2015.- Stigao u USA
Reply With Quote
  #429  
Staro 09.12.2014, 19:41
NS2015 NS2015 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2014
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 201
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SasaVA Prikaz poruke
Zavrsih i ja pregled 8. i sto bi moj frend dr Cupa rekao " brate proveri 2x jesi li zdrav " salim se.
Da ne duzim sve je bilo kako su i opisivali. Radio sam lekarski u ordinaciji u Smiljanjcevoj 22 u 09:30 zavrsio prvi deo tj vadjenje krvi i papiroligiju za 15-ak min i otisao u Clinicanova da snimam pluca tamo sam malo ceka dok dr nije stigao tj tehnicar sa snimanja i sve zavrsio za 15-20 min i pauza do 14h mada sam se vratio ranije i cekao do 14:15 oko 14:30 doasao nazad u ordinaciju u Smiljanicevoj 22 i tu zavrsio ostatak i na kraju placanje $150. Po recima dr. morao sam primiti MMR jer sam kako je rekla primio jos 77 ili 79 nisam siguran tako da mi je dala (valjda posto nista nisam osetio osim grebuckanja nisam osetio) i to zadovoljstvo je bilo 3000 din jer sam Tetanus i protiv Gripa primio u svom domu zdravlja (jedva jer tetanus nisu hteli dati). Tako da sam sve zavrsio i po recima dr. sve je OK sto se pregleda tice jos samo 18. interv. da prodje i da se malo opustim..mada necu ni tada moci jer mi je 19. slava ali ok..bar cu imati da saopstim lepu vest
Bravo . Lepo je citati redove coveka koji je srecan . Samo napred i opusti se na slavi .
__________________
DV-2014 Has not been selected
DV-2015 - Izvučen
30.05.2014. - poslali DS-260
Reply With Quote
  #430  
Staro 09.12.2014, 20:36
SasaVA SasaVA je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.06.2014
Poruke: 90
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NS2015 Prikaz poruke
Bravo . Lepo je citati redove coveka koji je srecan . Samo napred i opusti se na slavi .
Samo da prezivim taj dan a onda onda cu se valjda bar malo opustiti. U svakom slucaju HVALA NS2015
__________________
04.10.2013.- Prijavio se za lutriju
01.05.2014.- Izvucen 2015EU00009xxx
21.05.2014.- Poslao DS-260
18.12.2014.- Obavljen intervju,visa odobrena
29.12.2014.- Preuzet pasos iz DHL-a
30.12.2014.- Kupljena karta
24.01.2015.- Stigao u USA
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
IT poslovi (iskustva) pericp Vodič za emigrante 67 27.10.2017 18:20
iskustva sa USAFIS-om boba i sale Vaša strana 12 22.12.2014 14:19
Intervjui DV2011 - Iskustva Bode Stare teme 361 02.08.2011 13:45
Ksenofobija-vasa iskustva Lucky Vaša strana 7 15.06.2011 19:40
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:37.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.