ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv-2022 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #161  
Staro 25.10.2020, 11:00
markomatic1 markomatic1 je offline
Član
 
Datum prijave: 25.10.2020
Poruke: 2
Post Pitanje

Pozdrav svima, devojka zeli da aplicira za green card ali nismo vencani pa ne moze da me navede. Jel postoji mogucnost, kada bi ona bila izvucena, da se tada vencamo i da ja odem sa njom? Hvala svima na pomoci
Reply With Quote
  #162  
Staro 25.10.2020, 12:00
Dok. Dok. je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.11.2015
Poruke: 87
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markomatic1 Prikaz poruke
Pozdrav svima, devojka zeli da aplicira za green card ali nismo vencani pa ne moze da me navede. Jel postoji mogucnost, kada bi ona bila izvucena, da se tada vencamo i da ja odem sa njom? Hvala svima na pomoci
Svake godine ista pitanja novih članova. Naravno da može samo treba da te navede kao supružnika u ds260. I kad budete išli na intervju ponesite slike kao dokaz da ste duže zajedno, slike sa odmora i sl. Prelistaj forum kad već nemaš strpljenja.
__________________
2022?
Reply With Quote
  #163  
Staro 25.10.2020, 12:16
markomatic1 markomatic1 je offline
Član
 
Datum prijave: 25.10.2020
Poruke: 2
Nepromenjeno

Hvala svakako na odgovoru, a pogotovo na ljubaznosti 🙂
Reply With Quote
  #164  
Staro 25.10.2020, 15:12
Xander Xander je offline
Član
 
Datum prijave: 14.05.2018
Poruke: 12
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lazar90 Prikaz poruke
Nisi baš najtačnije postavio stvari.

za tebe:
4. City Where You Were Born
Sarajevo (primer)
5. Country Where You Were Born
BiH
6. Country of Eligibility for the DV Program
YES
10. Country Where You Live Today
BiH

za ženu:
4. City Where You Were Born
Zagreb (primer)
5. Country Where You Were Born
Hrvatska
6. Country of Eligibility for the DV Program
YES
10. Country Where You Live Today
BiH


Dakle ključno pitanje je broj 6 odnosno da li vas vaša zemlja rođenja kvalifikuje ili ne za lutriju !
Potpuno je irelevantno da li živite na Marsu, Jupiteru ili BiH !
Ako bude izvučena gospođa supruga, onda se kvalifikujete preko Hrvatske, a ako budeš izvučen ti, onda se kvalifikujete preko tvoje zemlje rođenja odnosno BiH !

Da ti je žena npr. rođena u Iraku, a Irak NIJE Country of Eligibility for the DV Program, onda bi ona morala da odgovori NO i da izabere BiH kao Country of eligibility jer je njen suprug(ti) tamo rođen(podobna zemlja) i onda bi se na taj način kvalifikovala. I sad ovo je jedno širenje teme koje je nepotrebno jer nema uticaj za sada na: Srbe, Hrvate i Bošnjake ! Svi mi smo Eligibility za DV Program

Detaljnije je objasnio Brit u ovom videu.
https://www.youtube.com/watch?v=OfXk...nnel=BritSimon

ps. prošle godine se prijavio moj prijatelj koji je SAMO rođen u Severnoj Makedoniji, onda je živeo na Kosovu pa nakon toga u Srbiji !
Njega Kvalifikuje Severna Makedonija iako on od svog trećeg dana života živi u Srbiji. Poenta je da te kvalifikuje zemlja rođenja, opet da Severna Makedonija nije eligibility za DV program. On bi mogao da izabere Kosovo jer su njegovi roditelji rođeni tamo, a bili su poslom u Sev. Makedoniji kada je on rođen i onda on mora da to dokazuje ali postoji i to pravilo/izuzetak...

opet. širim priču nepotrebno. Prijavite se slobodno, nemate problem

Pozdrav
Supruga je takodje rodjena u BiH ali je na osnovu roditelja izvadila HR pasos.Znaci sve sto se popunjava sam popunio sam BiH samo sam tamo za informacije za pasos stavio da je izdat u HR sto i jest tako.Ja sam popunio tako i poslao prijavu pa sta bude
Reply With Quote
  #165  
Staro 25.10.2020, 23:09
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Zna li neko pouzdano sta je najispravnije u pitanju za obrazovanje da obelezi osoba koja studira master strukovne studije na visokoj skoli u Srbiji?

(ta osoba ima zavrsene osnovne strukovne studije i specijalisticke strukovne studije na visokoj skoli, a sada je u procesu studiranja master strukovnih studija)

Ponudjeni su odgovori:

-Primary school only
-High School, no degree
-High School degree
-Vocational School
-Some University Courses
-University Degree
-Some Graduate Level Courses
-Master's Degree
-Some Doctorate Level Courses
-Doctorate Degree

Reply With Quote
  #166  
Staro 26.10.2020, 00:09
edo edoni edo edoni je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.06.2019
Poruke: 33
Nepromenjeno

Posto mi je njemacka adresa moram li pisat ovo njemacko slovo ili samo strasse sa dva s? Jos jedno pitanje unesem adresu pa pise grad,pokrajina itd jel dovoljno napisat samo grad il moram stavit Bayern tj Bavaria pokrajina?
Reply With Quote
  #167  
Staro 26.10.2020, 07:42
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
Zna li neko pouzdano sta je najispravnije u pitanju za obrazovanje da obelezi osoba koja studira master strukovne studije na visokoj skoli u Srbiji?

(ta osoba ima zavrsene osnovne strukovne studije i specijalisticke strukovne studije na visokoj skoli, a sada je u procesu studiranja master strukovnih studija)

Ponudjeni su odgovori:

-Primary school only
-High School, no degree
-High School degree
-Vocational School
-Some University Courses
-University Degree
-Some Graduate Level Courses
-Master's Degree
-Some Doctorate Level Courses
-Doctorate Degree

To sto se studira u trenutku prijavljivanja nije bitno, bitan je nivo obrazovanja koji si vec stekao/la. Pretpostavljam da su u pitanju 3 godine ako su strukovne studije, to je dakle University Degree.

Danijela
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #168  
Staro 26.10.2020, 07:48
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Димитрије Prikaz poruke
мени није проблем резолуција, све ми је профи фотограф одрадио, међутим сликао сам се иза белог чаршава и виде се неке неиспеглане линиције. међутим, слика не сме да се едитује осим да се среди величина пиксела и килобајта у фотошопу или било ком другом програму, и не знам да ли ће бити проблем ако се мало виде линијице чаршава.
Mislim da linijice nece biti problem, poenta pozadine na fotografiji je da ne utice dramaticno na lice.
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #169  
Staro 26.10.2020, 08:01
Димитрије Димитрије je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.04.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
mislim da linijice nece biti problem, poenta pozadine na fotografiji je da ne utice dramaticno na lice.
колико сам видео, слика се сме дорађивати у смислу беле позадине, али никако не сме да се дира лице, односно никакве исправке на лицу, мора бити слика оригинал. једино бела позадина сме да се додаје у фотошопу или другом програму. то сам бар видео код брит сајмона и других...
Reply With Quote
  #170  
Staro 26.10.2020, 08:43
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Димитрије Prikaz poruke
колико сам видео, слика се сме дорађивати у смислу беле позадине, али никако не сме да се дира лице, односно никакве исправке на лицу, мора бити слика оригинал. једино бела позадина сме да се додаје у фотошопу или другом програму. то сам бар видео код брит сајмона и других...
To zaista ne znam. Ja se ne bih oslanjala toliko na Brit Sajmona niti na bilo kog drugog. Ima stvari koje niko pouzdano ne moze znati ni tvrditi... ne kazem da nema korisnih informacija, ali niko ne moze znati sa sigurnoscu da li je neko diskvalifikovan zbog fotke. Mozda to korigovanje slike moze softver automatski da prepozna i diskvalifikuje, to je samo moja pretpostavka, ja iskreno to ne bih radila. Ne verujem da linijice na beloj pozadini mogu biti problem. ako je bas tolika sumnja, ja bih otisla kod istog fotografa i trazila da koriguje jer sistem ne prihvata tu fotku i ocigledno je greska fotografa
Danijela
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.