ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Neki odgovori iz ambasade » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 23.05.2008, 22:54
neky's Avatar
neky neky je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Colorado Springs, CO
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 47
Pošalji MSN poruku korisniku neky Pošalji Skype™ poruku korisniku neky
Nepromenjeno Neki odgovori iz ambasade

Moja troclana porodica pratila je uputstva za popunjavanje formulara na ovom forumu, medjutim morali smo da postavimo par pitanja i nazvali smo ambasadu

na formularu ds-230 part 2 pitanje 29 name and address of petitoner pitali smo da li stavljam ime nosioca sto smo i procitali na forumu odgovorili su da ostavimo prazo jer se to neodnosi na nas.

ds-230 part 1 pitanje 3 full name in native alphabet (if roman letter not used) isto su rekli da ostavimo prazno jer ako smo popunili latinicom onda nije potrebno (a nemamo Č,Ć... u imenu ili prezimenu)

dsp-122 pitanje 6b kako definisati deveti i deseti razred sto je pre bilo kod nas, odgovor je bio: sve to stavit5i u srednju skolu
  #2  
Staro 23.05.2008, 23:35
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neky Prikaz poruke
na formularu ds-230 part 2 pitanje 29 name and address of petitoner pitali smo da li stavljam ime nosioca sto smo i procitali na forumu odgovorili su da ostavimo prazo jer se to neodnosi na nas.
Petitioner je onaj koji aplicira za GC i njegovi podaci stoje u tom polju za sve njegove aplikante (clanove porodice koji apliciraju na osnovu onoga ko je izvucen)
Citat:
Prvobitno poslao korisnik neky Prikaz poruke
ds-230 part 1 pitanje 3 full name in native alphabet (if roman letter not used) isto su rekli da ostavimo prazno jer ako smo popunili latinicom onda nije potrebno (a nemamo Č,Ć... u imenu ili prezimenu)
Sve mora da se popunjava stampanom latinicom osim potpisa koji je individualan tako da i ako popunite ovo polje a nemate ExYU slova u imenu i prezimenu ne uzimaju za gresku.
Ja bih vas posavetovao da prvo pitanje proverite jos jednom.
  #3  
Staro 23.05.2008, 23:42
neky's Avatar
neky neky je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Colorado Springs, CO
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 47
Pošalji MSN poruku korisniku neky Pošalji Skype™ poruku korisniku neky
Nepromenjeno

hvala ti, provericemo onda jos jednom
  #4  
Staro 25.05.2008, 03:42
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Post

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neky Prikaz poruke
na formularu ds-230 part 2 pitanje 29 name and address of petitoner pitali smo da li stavljam ime nosioca sto smo i procitali na forumu odgovorili su da ostavimo prazo jer se to neodnosi na nas.
Kako Hed lepo reče, petitioner je osoba koja je popunjavala prijavu, tj. ona koja je izvučena. Ne bih da osporavam ambasadu (i tako ne šalješ njima neg' Kentakiju), ali moram da branim svoje mišljenje. Ja sam poslao sa svojim imenom jer sam ja ispunjavao, što se i vidi na primeru. Dakle, prolazi najnormalnije, x ljudi je tako već popunilo. (Inače, pitanje 29 je na stranici tri, bar na onima koje sam ja imao...)

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neky Prikaz poruke
ds-230 part 1 pitanje 3 full name in native alphabet (if roman letter not used) isto su rekli da ostavimo prazno jer ako smo popunili latinicom onda nije potrebno (a nemamo Č,Ć... u imenu ili prezimenu)
Ovde pošto nemate kukice&kvačice onda treba da stoji N/A, i to samo zato što piše if... Mada prolazi glatko i da se napiše ponovo ime, najprostije.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neky Prikaz poruke
dsp-122 pitanje 6b kako definisati deveti i deseti razred sto je pre bilo kod nas, odgovor je bio: sve to stavit5i u srednju skolu
E ovo ne bih znao kaasti, malko sam mlađi... Čuo sam nešto o tome od keve&ćaleta da je bilo "onomad"...


Hoću da kažem da od viška glava ne boli, dakle treba sve lepo popuniti. Ako ne piše "if not different" ili slično, treba popuniti polje, prosto. U suprotnom, ne može biti prazno, već mora imati "N/A".

I da se razumemo: to je samo najobičniji formular. To nije nešto što vas može eliminisati ako slučajno nešto izostavite. Ali! Ako nešto fali, cimaće vas da dostavite (a ne eliminisati!), te će vam se procedura bezveze produžiti. Dakle, savršeno je logično popuniti svako pitanje koje je postavljeno.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #5  
Staro 25.05.2008, 09:08
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srdjevic Prikaz poruke
Kako Hed lepo reče...
Ko?
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.