ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 20.05.2015, 08:40
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno nekoliko pitanja

dobar dan, ja sam marko 35 iz bgd i izvucen sam za greencard, prvi put sam i poslao zahtev i eto, dal da se radujem ili cudim ne znam ali to je sto je

cestitke svima koji su izvuceni i vise srece drugi put onima koji nisu.

popunio sam svoj formular pa sad popunjavam i detetov i zenin pa me zanima da li moramo u isto vreme ici na intervju kad bude zakazan? iskreno bolje mi je sto kasnije i da odem u usa zbog finansija i to sam pa tek onda supruga pa drugo pitanje glasi, da li supruga moze posle 6 mesesci da dodje sa detetom ili bez deteta i da li su oni uslovljeni da moraju 6 meseci godisnje da budu prisutni u usa?

da li svi placamo po 330 dolara vizu ili samo ja?

detetu istice pasos u julu, dal da sacekam produzenje pasosa ili da saljem sa podacima iz starog?


pozz
Reply With Quote
  #12  
Staro 20.05.2015, 09:08
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

markoss, nema potrebe da isto pitanje postavljaš na više tema. Odgovor pogledaj ovde http://www.zelenalutrija.com/forum/s...t=1444&page=23
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #13  
Staro 20.05.2015, 12:09
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Jedini odgovor koji ti fali je vezan za deciji pasos. Mi smo klinji poslali formulare sa starim, a na intervju poneli i novi i stari pasos i nije bilo nikakvih problema. Cak mozes i sada da mu vadis pasos pa da saljes sa novim posto se pasos ceka 10 radnih dana. Mi smo klinji izvadili pasos dok mu je stari vazio jos 6 meseci.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #14  
Staro 20.05.2015, 23:17
margos13 margos13 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 122
Pošalji Skype™ poruku korisniku margos13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik draganp Prikaz poruke
Vidio sam blog, citao nesto, ali ne sve..procitacu veceras, moram sad nazad na posao

Zato i pitam, jer kod nas je obicno ta procedura da ne smije biti starije od 6 mjeseci, a opet vidim da je spomenuto ovdje da bi trebalo pripremiti papire prije slanja DS260. Ne vidim kakva je to logika, gledajuci ovaj tvoj prevedeni obrazac, vidim da tu od podataka sa nekog od potrebnih papira, trebaju jedino datumi iz pasosa i sa diploma o skoli/faksu...
Draganp, kao što ti je već johnywalker napomenuo za popunjavanje DS 260 ne moraš imati i spremati nikakve papire, ali u DS 260 MORAŠ upisati tačne podatke. Ukoliko ne upišeš tačne podatke možeš imati problema. Između ostalih podataka neophodno je upisati i broj pasoša (a, čini mi se i kada je izdat i do kada važi ili sl). S' obzirom da ti pasoš ističe u oktobru, tvoj pasoš biće nevažeći u trenutku tvog intervjua i dobijanja zelene karte ili će biti nevažeći u trenutku tvog putovanja u Ameriku i taj podatak neće biti tačan.
Procedura za ispravku i promenu podatka navedenog u prethodno poslatom DS 260, podrazumeva upućivanje pismenog zahtevs KCC-u za otključavanje DS 260 i čekanje da KCC otključa DS 260. A zašto bi to radio i komplikovao? Dakle, ako pošalješ DS 260 i upišeš broj uskoro nevažećeg pasoša, moraćeš naknadno da tražiš otključavanje obrasca DS 260. Tebi neće biti zakazan intervju sve dok ne obrade DS 260 sa inoviranim podacima (novi br.pasoša, itd..), tako da nema nikakvog smisla da šalješ DS 260 sve dok ne dobiješ novi pasoš (a, to je po tvojim rečima uskoro, tj. u narednih 10-15 dana).

DS 260 možeš poslati i za mesec dana i to neće odložiti datum tvoga intervjua (pogotovo ako ti je CN veći od 10xxx, tj. ako ti intervju neće biti u oktobru) ili će ti intervju biti pomeren za naredni mesec (npr. iz oktobra u novembar ili sl..). Slanje DS 260 u koji ćeš upisati podatke koji će se vrlo brzo promeniti, nema nikakvog smisla i bespotrebno komplikuješ prostu stvar.


Rezime: nema potrebe da pišeš mail KCC-u i nemoj slati DS 260 dok ne dobiješ novi pasoš. Kada dobiješ novi pasoš, popuni DS 260 i tu upiši novi broj pasoša (i ostale podatke) i tek tada pošalji DS 260.
__________________
01.11.2013. - Prijava na DV-2015 (1. put i jedna prijava)
01.05.2014. - Izvučen (1NL), 2015EU00029xxx
03.06.2014. - Poslat DS-260
24.03.2015. - Obaveštenje o datumu intervjua (2NL)
20.05.2015. - Obavljen lek.pregled (Smiljanićeva, BG)
27.05.2015. - Intervju (Beograd) - VISA APPROVED
02.06.2015. - Preuzet pasoš sa vizom
06.11.2015. - LPR (Beograd-Frankfurt-Houston-Las Vegas)
Reply With Quote
  #15  
Staro 21.05.2015, 06:59
draganp draganp je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.05.2015
US lokacija: Knoxville, TN
YU lokacija: Banovici, BiH
Poruke: 49
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik margos13 Prikaz poruke
Draganp, kao što ti je već johnywalker napomenuo za popunjavanje DS 260 ne moraš imati i spremati nikakve papire, ali u DS 260 MORAŠ upisati tačne podatke. Ukoliko ne upišeš tačne podatke možeš imati problema. Između ostalih podataka neophodno je upisati i broj pasoša (a, čini mi se i kada je izdat i do kada važi ili sl). S' obzirom da ti pasoš ističe u oktobru, tvoj pasoš biće nevažeći u trenutku tvog intervjua i dobijanja zelene karte ili će biti nevažeći u trenutku tvog putovanja u Ameriku i taj podatak neće biti tačan.
Procedura za ispravku i promenu podatka navedenog u prethodno poslatom DS 260, podrazumeva upućivanje pismenog zahtevs KCC-u za otključavanje DS 260 i čekanje da KCC otključa DS 260. A zašto bi to radio i komplikovao? Dakle, ako pošalješ DS 260 i upišeš broj uskoro nevažećeg pasoša, moraćeš naknadno da tražiš otključavanje obrasca DS 260. Tebi neće biti zakazan intervju sve dok ne obrade DS 260 sa inoviranim podacima (novi br.pasoša, itd..), tako da nema nikakvog smisla da šalješ DS 260 sve dok ne dobiješ novi pasoš (a, to je po tvojim rečima uskoro, tj. u narednih 10-15 dana).

DS 260 možeš poslati i za mesec dana i to neće odložiti datum tvoga intervjua (pogotovo ako ti je CN veći od 10xxx, tj. ako ti intervju neće biti u oktobru) ili će ti intervju biti pomeren za naredni mesec (npr. iz oktobra u novembar ili sl..). Slanje DS 260 u koji ćeš upisati podatke koji će se vrlo brzo promeniti, nema nikakvog smisla i bespotrebno komplikuješ prostu stvar.


Rezime: nema potrebe da pišeš mail KCC-u i nemoj slati DS 260 dok ne dobiješ novi pasoš. Kada dobiješ novi pasoš, popuni DS 260 i tu upiši novi broj pasoša (i ostale podatke) i tek tada pošalji DS 260.
Hvala puno na pojasnjenjima.
Izvinjavam se sto sam pitao ovdje, a kasnije odgovorio na drugoj temi (http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ead.php?t=1628) - i tamo je spominjan datum slanja ds260, kako bi se popunila lista dobitnika...
Pasos bi trebao biti gotov za 7-8 dana i tada cu poslati ds260.
Reply With Quote
  #16  
Staro 22.05.2015, 20:02
nidal nidal je offline
Član
 
Datum prijave: 30.09.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 25
Nepromenjeno

Pozdrav forumasi, izvucena sam za vizu , nas je troje . Broj jer mali i intervju bi trebao da bude negde u oktobru. Ovo nam je treća godina da smo učestvovali. Popunjavam ds-260 formural, i kod supruga mi se konstantno pojavljuje u jednom delu formurala -
Application Error
You have encountered an application error. Please try again later.

Da li neko ima neki savet šta dalje.
Reply With Quote
  #17  
Staro 22.05.2015, 22:35
cirapfc cirapfc je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.01.2011
Poruke: 55
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nidal Prikaz poruke
Pozdrav forumasi, izvucena sam za vizu , nas je troje . Broj jer mali i intervju bi trebao da bude negde u oktobru. Ovo nam je treća godina da smo učestvovali. Popunjavam ds-260 formural, i kod supruga mi se konstantno pojavljuje u jednom delu formurala -
Application Error
You have encountered an application error. Please try again later.

Da li neko ima neki savet šta dalje.
Pa s'obzirom da na sajtu pise da su svesni da postoje odredjeni problemi, tj pise "We are aware that some applicants continue to experience technical difficulty. If you are unable to access the form DS-260, DS-261, or pay immigrant visa processing fees and have an emergency need, please contact the Embassy where your visa will be processed for further instructions. We are working to address this issue and apologize for any inconvenience."

mislim da je najbolje da sacekas koji dan, posto nije emergency...
Reply With Quote
  #18  
Staro 23.05.2015, 14:30
nidal nidal je offline
Član
 
Datum prijave: 30.09.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 25
Nepromenjeno

Cirapfc, hvala na odgovoru, evo jutros sam uspela nekako da popunim do kraja.
Reply With Quote
  #19  
Staro 27.05.2015, 08:40
ofcaparkingdom ofcaparkingdom je offline
Član
 
Datum prijave: 25.05.2015
Poruke: 5
Nepromenjeno

Mala pomoc
jos uvjek nemogu da popunim DS-260 ,dodjem do startnog dijela gdje pise kojoj ambasadi pripadam za interviu i to je to.
Jeli do mene neka greska ili da im saljem mail.Imam neku paniku da cu da zakasnim.
Reply With Quote
  #20  
Staro 29.05.2015, 21:59
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

a sta se dogodi, gde blokira? jel ti daje neku poruku crvenim slovima?

mene zanima oko fotografija, ima tamo na stranici
http://travel.state.gov/content/visa...al/photos.html

kada se prilazu ove fotke?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kasno slanje DS260 zanesena Intervju (interview) - Ambasada 9 15.09.2014 09:33
Popunjavanje 2012 DS-230 Online Formulara jedan.od.nas Uputstva za dobitnike 108 05.04.2014 13:40
Formular I-864 mvp977 Prva koverta 12 17.06.2009 05:07
Uputstvo za prijavu na lutriju srdjevic Prijava na Lutriju 0 26.04.2008 04:24

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.