ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » North Carolina » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 19.02.2016, 16:40
House MD House MD je offline
Član
 
Datum prijave: 07.12.2014
US lokacija: Charleston, SC
Poruke: 3
Nepromenjeno

Poredjenje Beograd-Srbija i DC-USA je kao da mesas babe i zabe. Amerika je velika. Glavni grad ovde nije jedini koji je veliki i jedini koji pruza sve. New York, San Francisco, Boston, Chicago, Los Angeles...

Nesto nisam video da Washington, DC bas toliko prednjaci u odnosu na recimo Boston po kvalitetu lokalnih Univerziteta. Georgetown bolji od Harvarda? Duke University u NC bas toliko iza Georgetown? I nije bas, no svakom svoje ocito najbolje...

Meni je u NC lepo i ne bih se selio odavde.
Reply With Quote
  #12  
Staro 04.05.2016, 13:32
Mrs.Ryan's Avatar
Mrs.Ryan Mrs.Ryan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2015
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Molim Magelana, (i clanove koji su upuceni) za informacije vezane za Charlotte.
Konkretno me zanima koji su dobri delovi grada, u smislu da je stopa kriminala niska, cene apartmana pristojne i elementary skole dobre.
(Znam, skromna sam! )
__________________
DV-2016 Prvi put, dve prijave
05.05.2015. "Session time out"
07.05.2015. SELECTED!
CN 2016EU00001xxx
11.07.2015. Poslat DS-260
10.10.2015. Ponovo poslat DS-260
06.01.2016. Intervju
18.04.2016. Vize odobrene
Reply With Quote
  #13  
Staro 04.05.2016, 14:03
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mrs.Ryan Prikaz poruke
Molim Magelana, (i clanove koji su upuceni) za informacije vezane za Charlotte.
Konkretno me zanima koji su dobri delovi grada, u smislu da je stopa kriminala niska, cene apartmana pristojne i elementary skole dobre.
(Znam, skromna sam! )
Dok ne stignu informacije on nasih ljudi sa lica mesta, evo da ja postavim linkove sajtova na kojima se mogu pronaci raznorazni statisticki podaci:

1. http://www.city-data.com/zipmaps/Cha...-Carolina.html

2. http://www.livability.com/nc/charlot...public-schools
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #14  
Staro 04.05.2016, 14:26
Mrs.Ryan's Avatar
Mrs.Ryan Mrs.Ryan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2015
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Nasla sam svasta, danima sam na netu, istrazujem, ali mi trebaju informacije sa lica mesta.
__________________
DV-2016 Prvi put, dve prijave
05.05.2015. "Session time out"
07.05.2015. SELECTED!
CN 2016EU00001xxx
11.07.2015. Poslat DS-260
10.10.2015. Ponovo poslat DS-260
06.01.2016. Intervju
18.04.2016. Vize odobrene
Reply With Quote
  #15  
Staro 04.05.2016, 14:34
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mrs.Ryan Prikaz poruke
Nasla sam svasta, danima sam na netu, istrazujem, ali mi trebaju informacije sa lica mesta.
Moja prijateljica koja zivi u Cikagu vec 10 godina, kaze da bi njen izbor bio upravo Charlotte.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #16  
Staro 04.05.2016, 22:02
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mrs.Ryan Prikaz poruke
Molim Magelana, (i clanove koji su upuceni) za informacije vezane za Charlotte.
Konkretno me zanima koji su dobri delovi grada, u smislu da je stopa kriminala niska, cene apartmana pristojne i elementary skole dobre.
(Znam, skromna sam! )
Charlotte ne poznajem toliko dobro, koliko recimo poznajem Chgo i NoVA, ali sam zimus bio bar jedno 10 puta za vreme raspusta u izvidnici jer je CLT na samo sat voznje od Spartanburga (Upstate South Carolina).

Meni se CLT iskreno jako svidja. Ima posla, nekretnine povoljne, klima super. Najvise sam bio u Uptown-u (First, Second, Third & Fourth Ward) sto je centar grada, gde su svi oni neboderi. Meni je tu recimo super, ali ne bih sigurno ziveo tu da sam sa decom.

Ono sto mi je zapalo za oko je deo CLT uz state line sa SC, zip code 28278 (i delovi Zip code 28273) i isto tako Fort Mill, SC i Lake Wylie, SC. To je isti deo metro zone, uz jezero, samo sto su poslednja dva tehnicki u Juznoj Karolini, gde su jos nize takse i jeftinije nekretnine, a jos uvek si u zoni CLT... Taj deo sam izvideo, i ne bih se bunio da se tu nastanim jednog dana.

Bogataski krajevi sa najboljim skolskim distriktom su ti u predgradjima na severu (uz I-77 North) - Lake Norman. Tu su nekretnine za kupovinu malo skuplje ali stanarine mozda i budu pristupacne. Proveri. Odatle si u centru CLT za pola sata autom, a area je vrh.

Ono sto ti je BetterFuture napisao, a siguran sam da si vec sama istrazila, to je City-Data. Tamo ces naci dosta korisnih informacija, a ako negde zapne, ti javljaj pa cemo da priteknemo u pomoc
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #17  
Staro 06.05.2016, 16:53
Mrs.Ryan's Avatar
Mrs.Ryan Mrs.Ryan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2015
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Hvala puno, ovo mi je trebalo!
Imamo rodbinu u Matthews i Indian trail, ali me vise zanima misljenje neutralnih ljudi, jer su ovi nasi u fazonu da je samo njihovo mesto savrseno i sva ostala nista posebno...
Odoh da istrazujem.
__________________
DV-2016 Prvi put, dve prijave
05.05.2015. "Session time out"
07.05.2015. SELECTED!
CN 2016EU00001xxx
11.07.2015. Poslat DS-260
10.10.2015. Ponovo poslat DS-260
06.01.2016. Intervju
18.04.2016. Vize odobrene
Reply With Quote
  #18  
Staro 12.05.2016, 22:05
sile2302 sile2302 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2010
US lokacija: Saint Louis, MO
YU lokacija: Zavidovici, BiH
Poruke: 93
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik arhit Prikaz poruke
Da li mozda znas kakva je situacija u gradjevinskoj industriji i pre svega za arhitekte u NC i uopste Americi? Da li postoje drzave sa boljom i losijom perspektivom zaposljavanja arhitekata? U slucaju eventualnog odlaska bilo bi mi tesko da se odlucim za mesto u US jer sam na ovom forumu nasao jako malo podataka za arhitekte. Problem je sto postoji dosta informacija o samom procesu dobijanja GC i odlaska, a o samom zivotu u US retko ko pise. Bilo kakve informacije su dragocene nama koji tek nesto planiramo.

Ja sam arhitekta i dosao sam u US preko lutrije

Posla za arhitekte ima, ali nismo bas nesto pretjerano placeni u odnosu na neka druga zanimanja: IT, medicina, farmacija, pogotovo na pocetku.
Ja sam u St. Louisu i plate za Arch. Draftera se krecu od 15-20$/h, a za arhitekte sa US iskustvom od nekih 5-6 godina plate se krecu od 50000-70000 $/godisnje.
To je otprilike prosjek za Missouri i naravno da varira od slucaja do slucaja.

Znam da je tema NC, ali da se nadovezem na ovih par postova o arhitektama.

A sto se tice NC, supruga ima rodbinu u Charlotti, tako da se i taj grad vrti kao jedna od opcija za buduce preseljenje, a sigurno cemo u narednom periodu posjetiti ih tamo i na licu mjesta se uvjeriti o kakvom se gradu radi.

Mi smo tek 8 mjeseci u St. Louisu, ali vidimo da najbolje kotiraju mjesta oko DC-a, zatim California, Oregon ...
Mi licno preferiramo east coast, zbog blizine Evrope i direktnih linija iz DC-a, Charlotte ..., ali vecina kaze ko moze treba da ide u Californiu, samo sto je vrijeme uzasno dosadno - uvijek je lijepo!
__________________
08.10.2013. - Prijava za DV2015
01.05.2014. - Izvučen - CN 2015EU00039xxx
17.06.2014. - Poslao DS260
16.07.2015. - Ljekarski pregled
13.08.2015. - Intervju
03.09.2015. - Zakazan let
28.09.2015. - Stigao SSN
09.10.2015. - Stigao GC
Reply With Quote
  #19  
Staro 02.10.2017, 15:39
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Charlotte, NC ili Charleston, SC? Da li je klima "blaža", manje vlage preko leta u odnosu na FL, recimo Orlando? Job market u odnosu na Orlando, Jacksonville? Vidim da se izbor polako sužava.
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
Reply With Quote
  #20  
Staro 02.10.2017, 23:35
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno Charleston vs. Charlotte

Citat:
Prvobitno poslao korisnik toske10 Prikaz poruke
Charlotte, NC ili Charleston, SC? Da li je klima "blaža", manje vlage preko leta u odnosu na FL, recimo Orlando? Job market u odnosu na Orlando, Jacksonville? Vidim da se izbor polako sužava.
Charlotte, NC je manje vlazan od Charleston, SC. Manja je sansa da razorni uragan od obale dopre tako daleko u unutrasnjost. Charleston se takodje nalazi na rasednoj liniji i samim tim je podlozan razornim zemljotresima.

Charlotte Douglas International Airport ima odlicne veze sa ostatkom sveta (American Airlines Hub) dok aerodrom u North Charleston, SC ima vrlo skroman raspored i karte su poprilicno skuplje za letove ka CHS.

Nekretnine su znatno skuplje. Ovaj deo USA ima generalno pristupacne cene nekretnina dok je Charleston izuzetak koji potvrdjuje pravilo. Peninsula (downtown) je preskupa, Mt. Pleasant sa druge strane reke je sa cenama mozda za nijansu nizi (najbolji skolski distrikt u Juznoj Karolini), i ostaje West Ashley koji je neka zlatna sredina, mada se taj deo poprilicno prosirio ka zapadu i do nekih delova ima ohoho da se vozi od centra. Charleston ima mnogo gore saobracajne guzve nego Charlotte.

Ja sam imao slicnu dilemu relativno skoro kada je trebalo da se odlucuje o mestu stalnog boravka i kupovini kuce. Upstate South Carolina (Spartanburg, SC je na nekih sat voznje od Charlotte, NC) je meni ipak sigurniji od vremenskih nepogoda, a kad se zazelim okeana, Charleston je na 3 sata voznje. Cene nekretnina su dvostruko nize u Upstate-u i Charlotte, NC u poredjenju sa Charleston, SC.

Charleston je "fancy" i ocuvana kolonijalna arhitektura mu daje posebni shmek. Charleston podseca na NYC - super za posetiti, ali papren za ziveti. Charlotte je moderan i dovoljno veliki da pruzi verovatno vise nego Charleston i to za mnogo manje novca.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Bismarck, North Dakota NatashaZr Lokacije u USA 2 18.11.2013 21:28
North Dakota Taji Lokacije u USA 2 24.09.2010 01:44

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.