ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Trogodisnja srednja skola » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 20.01.2019, 10:18
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno DV 2021 moja prica

Moja visa je J1 i posle isteka ima obavezu povratka u zemlju porekla u trajanju od 2 godine. Da skratim. Kad zavrsim sa USA necu moci da konkurisem za bilo koju vizu pa ni DV (osim B i studentske) do

JULA 2021.

tako da nisam igrao DV2020 jer nema svrhe

Sada medjutim nesto racunam i pitam se da li bi vredelo da igram DV2021 ?!

Jer te vize ce se izdavati do 30.09.2021, a meni istice ogranicenje u julu 2021.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #2  
Staro 29.03.2019, 22:51
ivo333 ivo333 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.03.2019
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: BiH, Croatia
Poruke: 37
Nepromenjeno Prijava za 20121.

Da li se sad u oktobru i novembru 2019. prijavljuje sa izvlačenje za 2021.?
Reply With Quote
  #3  
Staro 30.03.2019, 09:54
tetkica tetkica je offline
Član
 
Datum prijave: 01.11.2018
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivo333 Prikaz poruke
Da li se sad u oktobru i novembru 2019. prijavljuje sa izvlačenje za 2021.?
Da, uvek je tako. Ako te izvuku, to važi za fiskalnu 2021.
Reply With Quote
  #4  
Staro 30.03.2019, 10:31
ivo333 ivo333 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.03.2019
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: BiH, Croatia
Poruke: 37
Nepromenjeno Prijava za 20121.

Hvala. A kakvi su uslovi , tj da li je sve besplatno kada dobitnik dobije vizu, npr, smještaj, posao itd, tj da li je to plaćeno ili se moraju izdvojiti određeni troškovi prilikom toga? Za rad na fakultetu je sigurno potrebno imati TOEFL sertifikat sa visokom ocjenom, za rad na drugim oblastima, možda dosta godina radnog iskustava u matičnoj zemlji?

Da li se boravi kod jedne određen porodice, ili oni daju spisak po želji?

Hvala na odgovorima.
Reply With Quote
  #5  
Staro 30.03.2019, 13:51
Tic-Tac Tic-Tac je offline
Član
 
Datum prijave: 22.08.2018
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 21
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivo333 Prikaz poruke
Hvala. A kakvi su uslovi , tj da li je sve besplatno kada dobitnik dobije vizu, npr, smještaj, posao itd, tj da li je to plaćeno ili se moraju izdvojiti određeni troškovi prilikom toga? Za rad na fakultetu je sigurno potrebno imati TOEFL sertifikat sa visokom ocjenom, za rad na drugim oblastima, možda dosta godina radnog iskustava u matičnoj zemlji?

Da li se boravi kod jedne određen porodice, ili oni daju spisak po želji?

Hvala na odgovorima.
Vaš post mi ukazuje na to da ne znate mnogo o lutriji, pa Vam savetujem da pročešljate malo forum koji je pun korisnih informacija. Ali, evo, uktratko ću pokušati da Vam ukažem na neke stvari i odgovorim na postavljena pitanja.

Glavni uslov da biste bili kvalifikovani za lutriju je da imate završenu barem četvorogodišnju srednju školu ekvivalentnu njihovoj. Postoji i alternativa ovoj opciji vezana za radno iskustvo, ali o tome ne znam mnogo i čini mi se da je malo komplikovanije. (Može neko drugi može više o tome)

Sama prijava na lutriju je besplatna i ukoliko zaista imate sreće, izvuku vas i odobre vizu na intervjuu, time praktično ostvarujete pravo na legalan i doživotan boravak u USA. Lutrija je stoga možda i najbrži/najlaкši način za dobijanje državljanstva, što u današnje vreme uglavnom nije baš jednostavan proces. Dakle, dobijate mogućnost da započnete život u USA, a sve ostalo je na vama. Ništa nije besplatno i lutrija vam ne obezbeđuje smeštaj, posao, kao ni nekog ko će vam asistirati ili graditi vaš život umesto vas.

Naravno, ukoliko imate želju da život nastavite u USA, postoje i druge opcije. Pomenuli ste TOEFL, on je uglavnom samo jedan od uslova koje morate da zadovoljite da biste tamo upisali postdiplomske studije. Ako u tome uspete, dobijate studentsku vizu, čime stičete pravo na legalan boravak u USA za vreme studija. Ovo nije garancija da ćete tamo moći da ostanete posle studija, ali je dobra ulaznica i povećava šansu za to. Još jedan način za legalan odalazak je sklapanjem braka sa državljaninom. To je isto nešto jednostaviji i brži način za dolazak do papira, ako ste u ljubavi sa nekim ko tamo živi ili uspete da nađete nekog sa kime ćete to fejkovati (što je rizično, ali i to ljudi rade). Sa druge strane, ukoliko imate odlične kvalifikacije, možda možete dobiti neku praksu ili posao, pa samim tim i radnu vizu, čime možete dalje lakše da krčite svoj put. Postoje i ljudi koji ostaju ilegalno i tako žive godinama, ali retko ko može izdržati takav život.

U svakom slučaju, ako želite da živite u USA, ništa vas ne košta da se prijavljujete na lutriju. A s obzirom da šanse za dobitkom nisu velike, razmišljajte i o alternativnim načinima kako biste mogli da ostvarite taj svoj cilj.
Reply With Quote
  #6  
Staro 02.04.2019, 22:12
ivo333 ivo333 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.03.2019
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: BiH, Croatia
Poruke: 37
Nepromenjeno

Hvala na iscrpnim informacijama, tek sam počeo da čitam, nemam baš vremena, ali prijaviti ću se u oktobru, pa šta bude 2021....ha ha.

Ipak mislim da moram unaprijed znati gdje ću živjeti, šta ću raditi, odnosno po mojoj želji, mislim da to ljudi rade kada se prijave, pa dok čekaju izvlačenje...i onda nekome Sunce osvane, ha ha.
Reply With Quote
  #7  
Staro 03.04.2019, 00:10
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
Moja visa je J1 i posle isteka ima obavezu povratka u zemlju porekla u trajanju od 2 godine. Da skratim. Kad zavrsim sa USA necu moci da konkurisem za bilo koju vizu pa ni DV (osim B i studentske) do

JULA 2021.

tako da nisam igrao DV2020 jer nema svrhe

Sada medjutim nesto racunam i pitam se da li bi vredelo da igram DV2021 ?!

Jer te vize ce se izdavati do 30.09.2021, a meni istice ogranicenje u julu 2021.
Cao Uran,

Ja isto imam J1 vizu sa 2 year rule, koja ce isteci u septembru 2021 posto sad u septembru idem na fellowship u Ameriku, ali koliko sam nesto cesljao po netu, u slucaju da budes izvucen ipak postoji sansa da sve bude ok.

Naravno sve su to polu-informacije, neko kaze da nema sanse, neko kaze da ta viza sa lutrijom nema nikakve veze, a neko kaze da neces izgubiti green card ali da moras da sacekas da se zavrsi dve godine pa tek onda imas priliku da ga aktiviras.

Da li si 100% siguran da ne mozes dobiti green card zbog J1 vize?

U slucaju da budes izvucen naravno, mislis da bi te odbili na intervjuu?

Javi ako imas neki info
__________________
DV2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2017 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2019 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2020 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2021 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2022 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2023 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2024 - Izvučen 318XX
Reply With Quote
  #8  
Staro 04.04.2019, 03:16
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sanchez Prikaz poruke
Cao Uran,

Ja isto imam J1 vizu sa 2 year rule, koja ce isteci u septembru 2021 posto sad u septembru idem na fellowship u Ameriku, ali koliko sam nesto cesljao po netu, u slucaju da budes izvucen ipak postoji sansa da sve bude ok.

Naravno sve su to polu-informacije, neko kaze da nema sanse, neko kaze da ta viza sa lutrijom nema nikakve veze, a neko kaze da neces izgubiti green card ali da moras da sacekas da se zavrsi dve godine pa tek onda imas priliku da ga aktiviras.

Da li si 100% siguran da ne mozes dobiti green card zbog J1 vize?

U slucaju da budes izvucen naravno, mislis da bi te odbili na intervjuu?

Javi ako imas neki info
sasvim sam siguran u mom slucaju. Do te mere sam siguran da nisam igrao DV u oktobru.

U svakom slucaju mozes ako si na J1 visi a imas neke kombinacije da sredis GC da pises peticiju za waiver 2YHR
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #9  
Staro 06.04.2019, 17:41
AleksandraSandra AleksandraSandra je offline
Član
 
Datum prijave: 19.05.2018
Poruke: 9
Nepromenjeno

Samo da vam pomognem malo, ovo sve što ste ispisali do sada su ne tačne informacije. Ja sam bila kao j1 student, nije proslo dve godine od tada, izvučena sam i nije bilo nikakvih problema. Dv lottery nema nikakve veze ni sa jednok drugom vizom.
Reply With Quote
  #10  
Staro 06.04.2019, 19:15
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

e samo smo tebe cekali da nam objasnis kako funkcionise 2YHR na J1 vizi. Ja stvarno nisam znao....
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
...Moja strana.. Lotus Vaša strana 12 21.06.2011 18:22
Moja aplikacija. Homo sapiens Vaša strana 1 27.05.2008 09:26

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.