ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 12.10.2014, 05:07
Kris Kris je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno Srecan Nesrecan

Pozdrav i podrska za sajt!

Ljudi, ako mozete pomozite. Znam da smo svi u nekim problemima, vezanim za zelenu kartu i tražimo rešenja ovde na sajtu, ali ja još nisam nasao neki savet ili nekog ko je u slicnoj situaciji.
Naime...

Izvucen sam na lutriji za 2015 sa brojem 26,xxx

Nalazim se u Americi od 2010.
Došao sam iz Srbije sa F1 vizom.
F1 viza u pasošu mi je vazila 1god i ona je istekla (u pasošu). Ja dalje odrzavam legalan status sa I 20, tj. Nastavljanjem skolovanja. Tako da pohadjam skolu i svake godine mi izdaju novi I 20.

Situacija...

Obzirom da je život ovde skup,teško je preziveti sa nekom ustedjevinom.
Odnosno, da skratim...radim na crno i tom prilikom sam koristio svoj ss broj i placao takse svake godine.

Ovim nacinom sam prekoračio svoj status,ali to su odvojene institucije ovde...skola i irs...dok se ne postavi neko pitanje oko toga, pa se konkretan slučaj ne proveri.

Da skratim priču,da ne smaram...
Vezano za to...

Dobitnici zelene karte,ovde u Americi imaju dve opcije: AOS (adjustment of status), ovde u americi ili CP (consular procesing), u konzulatu u Srbiji.

Prikupljanjem podataka sa interneta i kontaktiranjem, saznao sam da...
nikako ne treba da radim AOS, Jer će sigurno proveriti sve sto im je dostupno ovde i videce da sam radio ilegalno i ne samo da ću biti diskvlifikovan za zelenu kartu, nego automatski gubim F1 status i bicu poslat na deportacioni sud.

Više saveta sam dobio u pravcu obavljanja i prijavljivanja za CP, jer...kako se priča po internetu...oni ne obavljaju toliko stroge provere i ne idu toliko duboko...to su priče.

Moje pitanje, ovde, je:
Da li je neko bio u slicnom iskustvu i ako može da podeli sa mnom?
Da li je neko bio u americi i radio sa ss brojem i potom isao na intervju za zelenu kartu?
Da li pitaju na intervju ljude koji su boravili u americi za posao,takse i slično?

Plasim se...obzirom da imam sredjen,na neki način, život ovde, ako se prijavim za CP i ako me odbiju za Zel.kartu dobiću i zabranu ulaska u ameriku i...verovatno nikad više...

Molim svakoga, ko je bio u slicnoj situaciji, da me kontaktira. Ako neko ne želi da se kompromituje, zamolio bih da me kontaktirate preko emaila.
Ovo je stvarno stresno,iz dana u dan...stvarno nikad nisam mislio da ću biti izvucen...
Hvala unapred svima na razumevanju i svakoj iskrenoj pomoći.
  #2  
Staro 12.10.2014, 05:51
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Po onome sto sam ja cuo iz iskustva drugih kada je rijec o AOS ili CP, svi preporucuju CP jer je brze i jednostavnije i intervju bude samo formalnost koja se zavrsi za par minuta. Za ova druga pitanja ne bih znao odgovor.
  #3  
Staro 12.10.2014, 06:25
Kris Kris je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Hvala na interesovanju za moj post.

Da...to sam i ja "čuo"...ali...

Uglavnom,svi koji dobiju zelenu lutriju u Srbiji, nisu bili ovde nekoliko god kao studenti ili radili...kao ja...ili uopšte nisu ni bili u americi.

Za njih je intervju čista formalnost.

Zato sam i postavio pitanje da li je neko bio u slicnoj situaciji...jer bi...možda na intervju od mene tražili neka dodatna dokumenta.

Citao sam mnoga iskustva sa intervjua,ali to su sve bili ljudi iz Srbije koji nikad nisu kročili ili bili samo turisticki ovde u americi niti imaju ssn. Ti intervjui su samo verbalno potvrdjivanje nekih podataka iz dostavljenih dokumenata.

Ja...pokusavam da saznam...koliko " duboko" se ulazi u analizu dostavljenih podataka kod nas u ambasadi.
Ovde nema šanse da uradim intervju, jer će to odmah da vide.

Zato i molim nekog sa slicnim iskustvom...ako iko i postoji...da podeli to sa mnom.
  #4  
Staro 12.10.2014, 07:17
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Bila sam na F1-CPT-F1-OPT-H1B vizama. Prijavila sam se za zelenu kartu sa H1B vizom. Slala sam im kopiju svih svojih I20 i kopiju poreza za prethodnu godinu. Status nisam krsila nijednog momenta.

Ja kapiram te savete nema-se-dovoljno-para. Imati dosta para u datom momentu je krajnji cilj svakog coveka... I slicne price... Ali ima nacina da se skrpi sa jako malo a da se odlaze ta nasa teznja za uzivanjem u zivotu.

Elem, da ti ja sad ne solim pamet, znas i sam... Kao sto je jedan drugi clan pominjao koji je dosao u SAD na F1 vizu, i ako imas potvrdu od nastavne ustanove da ne mozes da prezivljavas od ustedjevine/stipendije - da dozvoljavaju off campus work... Naravno ako predas pravi formular na vreme - da li se to zove hardship waver ili nesto tako...[URL="http://internationalcenter.umich.edu/immig/fvisa/f_emplsevere.html"]klikni za primer[/URL]

Moj iskreni savet ti je nadji imigracionog advokata i pitaj kakve su ti opcije. I google-aj malo [URL="http://forums.immigration.com/threads/f1-student-worked-with-ssn-and-won-dv-lottery.317888/"]klikni[/URL]

Last edited by vuxanne; 12.10.2014 at 07:29.
  #5  
Staro 12.10.2014, 08:03
Kris Kris je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Hvala vux na interesovanju.

Bio sam i ja na OPT ali je to bio voluntary work. Nisam mogao drugačije da dobijem niti da me prihvate...surovo,ali sam prihvatio da bi mi odobrili OPT.

Sto se tiče para i mog rada,to nije bilo ni zbog kakvog uzivanja. Samo da bih mogao da platim školu i racune. Daleko sam ja od bilo kakvog materijalnog uzivanja.

Da,postoji opcija da dobiješ authorized work off campus, ali je za to potrebna neverovatna dokumentacija...da su se zivotne prilike promenile u porodici...ozbiljna bolest...itd...ekstremni primeri. Mada...sada je kasno za to.

Sto se tiče advokata...ovde su svi objektivni...i nema šanse da dobijem zelenu kartu preko dv lottery, posto sam prekoračio uslove F1 vize i radio bez dozvole. Kažu da je jedini način, zenidba...posto se zenidbom oprasta nelegalan rad i ilegalan ostanak.

Hvala za trud za sajt...citao sa taj i mnoge druge sajtove...niko ne savetuje AOS...uglavnom kažu CP...e sad...i CP zavisi od zemlje do zemlje. Zato i pokusavam da nadjem nekog ko je bio u slicnoj situaciji i isao na intervju kod nas.

Retko da neko dobije zelenu lutriju ovde u americi i imigracioni advokati imaju vrlo malo iskustva oko toga. Uglavnom su njihova znanja bazirana na AOS through marriage,work...zvao sam nekoliko njih ovde,koji su pruzali free consultation i svi su mi rekli da preko AOS ne može ništa da se uradi, osim da se uvalim u još veći problem. Kad sam ih pitao za CP,nisu ništa mogli da mi kažu o tome,jer je to...kao...drugačije od zemlje do zemlje...mada je takodje njihov savet bio da ne radim CP, jer ako napustim ameriku, tj. Vratim se u svoju zemlju i ne budem odobren, velika je verovatnoća da ću dobiti bar na 10 god ulaska u ameriku,ako ne i dozivotno... :(...i onda ne postoji šansa da se bilo šta uradi...a ako sam ovde...bar...kad tad mogu da upoznam nekog i ostvarim bracnu vezu...itd.
  #6  
Staro 12.10.2014, 09:53
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

samo da provjerim jesam li ja sve dobro razumio:
ti i dalje imaš legalan status u Americi, znači imaš vizu, jedini problem je što si na crno radio odnosno radiš još uvijek, ali te još vlasti nisu skontale da radiš na crno?

ovo pitam kako bih mogao priču da prenes tačno prijateljima koji rade u ambasadi i koji se razumiju u te stvari.

jesi li popunio već ds260? Šta si odgovorio na ovo pitanje:
[QUOTE]Have you ever been unlawfully present, overstayed the amount of time granted by an immigration official or otherwise violated the terms of a U.S. visa? [/QUOTE]
Yes ili No?

Last edited by johnywalker; 12.10.2014 at 10:00.
  #7  
Staro 12.10.2014, 15:43
anakin anakin je offline
Proteran
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 11
Nepromenjeno

Hej Kris,

Moje skromno misljenje je da od tvoje zelene karte (preko lutrije) nema nista a u sledecih par recenica cu pokusati da podrzim svoje misljenje.
Ti si svoju vizu vec prekoracio (overstayed), viza ti je vazila godinu dana i to ti je jedan od prekrsaja. Produzetak legalnog statusa i trajanje vize su potpuno razlicite stvari.
DHS ti je samo produzio boravak a sto se tice Department of State (sluzba koja jedina moze da izdaje vize) ti si slagao na razgovoru za vizu kada su te pitali vracas li se u zemlju po isteku vize i prekoracio istu kad se nisi vratio posle godinu dana.
Rad bez radne dozvole ti je jos jedan prekrsaj koji ce sigurno isplivati (prilikom AOS) jer si placao porez koristeci svoj SSN.
Ako znamo da su razlozi za nemogucnost putovanja i ulaska u SAD (inadmissibility grounds) (slucaj CP) izmedju ostalog i prethodna krsenja imigracionih zakona a ti ih imas dva mislim da je zakljucak jasan, nista od AOS ili CP.
Evo mog saveta od nekog ko je propustio dve sanse da ostane u SAD i bio odbijen za vizu vise puta, OZENI SE Americkim drzavljaninom. Od amnestije nema nista jer i cak da bude nesto vazila bi za ljude koji su u SAD bili ilegalno zakljucno sa 31.12.2009 godine sto ti nisi. Dakle ponovo ozeni se, iz ljubavi ili racuna (tu budi veoma oprezan sa izborom saradnika/supruznika) jer ti je brak sa drzavljanininom SAD jedini nacin da dobijes waiver i bukvalno ponistis svoje prekrsaje imigracionog zakona.

Pozdrav,
Anakin
  #8  
Staro 12.10.2014, 16:01
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

ali čekaj, on je rekao da i dalje ima legalan boravak i da svake godine produžuje boravak na osnovu novog I20. koliko sam ja shvatio njegov jedini prekršaj jeste što je radio na crno odnosno što je koristio svoj SSN.
  #9  
Staro 12.10.2014, 16:10
anakin anakin je offline
Proteran
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 11
Nepromenjeno

Viza tj. trajanje iste i legalan status su dve potpuno razlicite stvari.
Otud misljenja imigracionih advokata sa kojima se konsultovao da zaboravi na AOS ili CP. Rad bez dozvole mu je samo bonus prekrsaj. Zao mi sto mracim ali tako je.
  #10  
Staro 12.10.2014, 17:22
Kris Kris je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Eh...

Anakin...cenim iskrenost...tako je najbolje...vidim da se razumeš u neke stvari...samo još uvek ne mogu da skontam tvoje objasnjenje vize i legalnog boravka. U svetlu toga, pruzicu još neku moju informaciju i objasnjenje...

Ja sam u Srbiji dobio F1 vizu u pasošu, na 1 godinu, jer sam prilozio papire iz škole ( koje su mi poslali iz škole u americi, naravno) i trajanje tog programa je bilo 1 god (ESL). Zbog toga je i viza u trajanju 1 god...vrlo jasno.

Na ulasku u ameriku, carinik-sluzbenik,kako god,posto je video,da dolazim sa F1, mi je udario pečatu u pasošu sa D/S...sto je najbitnija stvar...a to znaci...Duration of Status...sto znaci...dokle god sam u skoli,legalan sam...koliko sam saznao...D/S važi 8 godina...to znaci ko ima tu oznaku u pasošu za duzinu boravka u americi, može da bude u americi 8 god, sa konstantnim skolovanjem.

Sto se tiče vize u pasošu...Posto je ona M...to znaci multi entry...ja sam mogao da putujem kući i nazad dokle god mi je vazila viza u pasošu.
Posto je viza istekla...teorijski...ja ne mogu da putujem, u Srbiju i nazad...tj. Legalno mogu da napustim ameriku, ali ponovo moram da idem u ambasadu da tražim novu vizu da bih ponovo mogao da udjem.

Ja sam mišljenja da sam legalno ovde...svake god dobijam i20...odobren mi je OPT i dobio sam radnu dozvolu na 1 god...na osnovu zavrsenog programa u skoli...pa sam po zavrsetku OPT nastavio dalje skolovanje.

Ja mislim da sam legalan...dok se ne dokaze drugačije. Tj. ako odem na AOS videce da sam radio i ponistice mi status.
Zato i pokusavam da saznam da kakva je situacija sa CP.

P.S da sam bio u mogucnosti da prezivim, svakako ne bih radio na crno. Spavao sam i živeo u kombiju neko vreme, gladovao sam i smršao 25kg,jer nisam imao para da jedem...to je duga i druga priča. Da sam imao neki drugi izbor, skroz legalan, prihvatio bih ga. Svi ovde sa F1 su u slicnoj poziciji, devojke u malo boljoj,one koje imaju momke da im pomazu. Znate i sami da je sreća dobiti bilo kakvu vizu i trudite se da napravite nešto od toga.
Da sam znao,ovo,sto sad znam...nikad ne bih došao u ameriku sa F1 vizom...nego bih sedeo kući sa svojima i čekao da dobijem lutriju,makar i godinama i dodjem ovde kao čovek...
Ovo je moje,lično iskustvo. Verovatno je nekom bolje sa F1, ali ovo je moje.

Da ne pravim digresiju...drago mi je za interesovanje za moj slučaj i postujem i prihvatam tudja mišljenja, ali bih stvarno, ako ima nekog ko je bio u slicnoj situaciji, da podeli svoje iskustvo sa mnom.

Unapred se zahvaljujem johnywalker-u...ako bih mogao da se raspitas kod nekoga ili proveris, kakve su mogucnosti za nekog u ovakvoj situaciji.

Hvala svima koji mi pruzaju bilo kakve informacije, dobre ili loše. Najbitnije je da se istera bilo kakva mogućnost...ili nemogucnost do kraja. Da konretno znamo šta raditi u ovakvoj situaciji.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Srecan Bozic! xeg Vaša strana 3 07.01.2009 19:38
Srecan Put wingreen Stare teme 40 03.12.2008 23:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.