ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Diversity Visa Lottery fee » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 21.11.2016, 15:32
nikolaknezevic nikolaknezevic je offline
Član
 
Datum prijave: 17.05.2016
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 17
Pošalji Skype™ poruku korisniku nikolaknezevic
Nepromenjeno Diversity Visa Lottery fee

Izvinjavam se unapred adminima ukoliko tema treba da bude na drugom mestu, tražio sam sličan tread ali ga nisam našao.

Intervju se približio, sve vakcine primili... Čeka nas lekarski i odmah iza toga i intervju u ambasadi. Pažljivo sam pročitao sve u vezi dokumenata i plaćanja. Shvatam da se visa fee plaća prilikom intervjua u ambasadi. Ono što me interesuje da li se plaća samo za roditelje ili i za decu, s obzirom na to da je na State.gov navedeno da se plaća posebno za svakog aplikanta, dok su u obaveštenju za intervju deca navedena kao beneficiaries.

Molio bih nekog koje porodično išao na intervju da mi odgovori na pitanje.

Unapred zahvalan,
Reply With Quote
  #2  
Staro 22.11.2016, 03:28
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Za svakog clana porodice se placa visa fee bez obz dal je dete, supruga, muz....
Reply With Quote
  #3  
Staro 22.11.2016, 13:59
nikolaknezevic nikolaknezevic je offline
Član
 
Datum prijave: 17.05.2016
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 17
Pošalji Skype™ poruku korisniku nikolaknezevic
Nepromenjeno

Mnogo hvala na odgovoru. Pomislio sam možda da deca manje plaćaju...
Reply With Quote
  #4  
Staro 20.12.2016, 10:48
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Pozdrav. Da li Diversity Visa Lottery fee, $330 per person, može da se plati na licu mesta, u ambasadi, sa Bank of America DEBITNOM karticom?
Reply With Quote
  #5  
Staro 20.12.2016, 16:58
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik toske10 Prikaz poruke
Pozdrav. Da li Diversity Visa Lottery fee, $330 per person, može da se plati na licu mesta, u ambasadi, sa Bank of America DEBITNOM karticom?
Evo iz Beogradske ambasade:
Citat:
All fees are payable at the consular section only (except fees marked with *). All fees can be paid in U.S. dollars or the equivalent in Serbian currency at the Embassy's exchange rate. They are payable in cash or by a credit card (Visa, MasterCard, American Express, Novus/Discover or Diners only). Checks are not accepted.
Samo kreditna kartica moze.
https://serbia.usembassy.gov/fees.html
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #6  
Staro 22.12.2016, 11:25
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Evo iz Beogradske ambasade:
Samo kreditna kartica moze.
https://serbia.usembassy.gov/fees.html
Ništa, onda pravac bankomat pred intervju. Hvala puno na odgovoru.
Reply With Quote
  #7  
Staro 18.02.2017, 00:18
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Dodao bih par stvari iz licnog iskustva:

Moguce je platiti kesom (dinari ili dolari) i kreditnom karticom.
Ne mogu euri niti debitne. Kurs koji racunaju je njihov, dakle nema veze sa Narodnom bankom Srbije niti bilo cim drugim.

Ne moze se platiti kombinacija kes-kartica vec ceo iznos samo jednim vidom placanja. Izuzetak je kada su u pitanju dve ili vise osobe pa se moze platiti kombinacijom ali opet iskljucivo jednim nacinom za jednu osobu (kes), a za drugu kartica (kreditna).

Ono sto sam takodje video je da je jedan covek morao da ode iz ambasade po dinare (bankomat) kako bi se kasnije vratio da zavrsi placanje. Bas iz njegovog iskustva sam rekao da je moguca samo kreditna. Znam jer sam sticajem okolnosti sedeo pored njega pa smo diskutovali o svemu i svemu i svacemu.
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
  #8  
Staro 02.09.2018, 21:33
Vladica05 Vladica05 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.05.2018
US lokacija: Charlottesville, Virginia
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno

Do sad smo svi skontali da se plaća viza po osobi od 330 dolara ali imam jedno pitanje, u postu clana Botanica u zatvorenoj temi intervjui 2018 napisala je da je nakon uplate viza po 330 dolara nakon razgovora uplatila jos 220 dolara ... sad moje pitanje je vezano upravo za tu dodatnu uplatu. Šta je to?. pitao bih u tom postu ali kao što sam napisao gore, post je zaključan... u nastavku je deo njenog posta-

***Posle smo bili pozvani na salter-blagajnu da uplatimo 2 x 330$ (platili smo u $)

***Usledio je razgovor sa konzulom, koji je bio opusten i bez previse pitanja. Pitali su me cime se bavim, u kojoj firmi i koliko dugo. Onda su nas pitali da li smo ikad bili u US zajedno (sto i jesmo), onda mene koliko sam puta bila sama i koliko sam se dugo zadrzavala (proveravaju da nije bilo prekoracenja od 6 meseci na turistickoj vizi). Ja imam brata i sestru tamo, pa su malo pitali i cime se oni bave i koji je njihov status, vise kroz neku pricu nego da su ispitivali.
Onda smo dosli do teme braka. Pitao nas je koliko smo zajedno, koliko dugo zivimo zajedno i trazio najstariju sliku nas dvoje. Ja sam izvadila dva albuma i screenshotove, i on je samo pogledao njih (albumi bi jedva i prosli kroz onaj otvor na salteru)

Zatim je rekao "This should be ok" i "kolega ce da vam objasni dalju proceduru". E tu smo se zabrinuli, pogotovo sto je kolega samo rekao da do sledece nedelje nece biti gotovi pasosi i da ih "ne zovemo, vec ce oni nas".

Mi smo iz ambasade izasli zbunjeni jer nismo znali da li "should be ok" znaci prosli ste ili zvacemo vas mozda da donesete jos nesto Nije bilo nikakvog "Congrats" i "Welcome to the US" za nas

***Sutradan sam preko CEAC sajta pratila nas status i presao je iz "Ready" u "Administrative Processing" (sto se koristi i za period kad se stampa viza, ne samo za dodatnu obradu) u "Issued", pa smo odahnuli i cekali poziv iz ambasade.

***U ponedeljak (juce) su nas zvali, zakazali smo da pokupimo pasose danas u 10h, i sve je proslo bez problema. Viza izgleda kao turisticka, sem sto pise "Immigration visa" na njoj. (moj suprug je rekao "ocekivao sam da bude bar zelenija). Uz pasos sa vizom dobija se zapecaceni koverat koji se ne otvara (sto je i krupno napisano na njemu, plus na papiru koji to objasnjava), zatim papir sa uputstvom kako da uplatimo preostali Fee od 220$ (ja sam bila ubedjena da je 170$, ali eto ) i uputstvo za SSN.
I da, i jedan flajer "Welcome to the US - a guide for new immigrants", na kom pise o tome gde mozemo da se informisemo o svemu.

Last edited by Vladica05; 02.09.2018 at 21:39. Razlog: dopuna
Reply With Quote
  #9  
Staro 02.09.2018, 21:52
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Vladica05, ovo je odgovor na vase pitanje.
The USCIS Immigrant Fee of $220 recovers USCIS costs related to immigrant visas issued by the U.S. Department of State at U.S. Embassies and Consulates abroad.The fee covers the cost of USCIS processing, filing and maintaining immigrant visa packets, plus the cost of producing Permanent Resident Cards.
Reply With Quote
  #10  
Staro 04.09.2018, 20:10
Vladica05 Vladica05 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.05.2018
US lokacija: Charlottesville, Virginia
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tereza2019 Prikaz poruke
Vladica05, ovo je odgovor na vase pitanje.
The USCIS Immigrant Fee of $220 recovers USCIS costs related to immigrant visas issued by the U.S. Department of State at U.S. Embassies and Consulates abroad.The fee covers the cost of USCIS processing, filing and maintaining immigrant visa packets, plus the cost of producing Permanent Resident Cards.
Hvala Tereza,
Znači troskovi koje će imati budući imigranti (gde spadam i ja sa mojom porodicom) do samog puta odnosto kupovine karata su sledeći:
lekarski pregled
200 dolara za odrasle +150 za dete
330 dolara za vize po osobi
220 dolara za popunjavanje i obradu
Pitanje- da li je ovo trosak (220 $) koji placaju svi ili je to trosak za one koji su isli preko neke agencije?
Izvinite ali nije mi jasno jer jos nisam nasao nikakav podatak o ovom trosku u redovnom postupku.
Pitanje- da li na lekarskom ima još troškova i ako ih ima koliki su ako neko zna.
Nadam se da nisam dosadan ali sve mi se polako zahuktava jer po broju očekujem poziv krajem novembra ili početkom decembra i voleo bih da pripremim sve do tog vremena kako ne bih morao da nešto radim u minut do 12 a novac mora da se stvori do datog roka.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
ukidanje DV lottery bibi Prijava na Lutriju 108 02.05.2018 10:54
visa violation i green card lottery kovac80 Vaša strana 10 04.10.2012 08:16
DV Lottery - Don't Let Them Trick You! Ninovranje Stare teme 26 25.04.2012 13:11
Diversity Visa Lottery or...? djon Stare teme 6 06.10.2010 20:44
DV-2011 Lottery Starts Soon! Tarzan Stare teme 45 29.10.2009 12:48

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.