ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 27.10.2010, 22:37
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno trogodisnja skola i dvogodisnje iskustvo

Pokusala sam da prijavim supruga koji ima dvogodisnje iskustvo (u stvari 6 godina, al nije bitno) rada u banci kao loan officer, ali može da dokaže da ima samo trogodisnju skolu - četvrtu godinu bi možda i mogao da dopiše, ali bi morao da ide u Bosnu i da traži da mu priznaju pošto, čim je napunio 18 iz skolske klupe poslat u rat i to mesec pre kraja školske godine....

A da stvar malo zakomplikujemo, mi smo kada se trebao zaposliti u banci preko nekakvih veza upisali tu nesretnu četvrtu godinu u radnu knjizicu....

Sumarum: g-din suprug ima diplomu srednje trogodisnje skole, u radnoj knjizici je upisana četvorogodisnja i kopiju diplome četvorogodisnje koja je negde iz Srpske Krajine (dok je ova drzava postojala) ne znam da li ta škola uopšte i postoji ili je postojala....

Ja sam mislila da ga upisem kao da ima trogodisnju skolu, a da dodam da ima dvogodisnje iskustvo kao loan officer, međutim u Entry form mi daje mogućnost samo da stikliram high school, no degree i link ka nekakvom site na kom mogu da proverim da i je njegovo zanimanje na listi skilled worker ali nigde taj podatak ne mogu da upisem.

pliz help
  #2  
Staro 27.10.2010, 23:03
olivera77's Avatar
olivera77 olivera77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: Dallas,Tx
YU lokacija: Beograd
Poruke: 134
Nepromenjeno

Verovatno ce ti odgovoriti neko od iskusnijih clanova,ali moje misljenje je da je mozda bolje da se samo ti prijavis.Ko zna,mozda ce mu traziti kopiju diplome na uvid i ako donese radnu knjizicu na intervju i potvrdu iz firme u kojoj radi,a sta onda-pada sve u vodu.Pa i da ne traze tada kada zapocne proces naturalizacije oni ce verovatno ponovo proveriti sve njegove podatke(bilo je razlicitih slucajeva kada su ljudi deportovani zbog falsifikovanih ili netacnih informacija,znaci nije ni malo naivno niti zezanje ici sa falsifikovanim dokumentima)
  #3  
Staro 27.10.2010, 23:18
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

To sam i mislila... zato sam se prosle godine samo ja i prijavila... Ove godine sam nekako pokusala da uduplam sanse, ali...

No, upravo mi se pojavio jos jedan divan problemcic, naime, kada sam prolazila kroz entry form za njega dosla sam do dela gde treba da prijavi decu. Mi imamo jedno dete ali on ima ćerku iz prvog braka, koja zivi sa majkom i nismo ni planirali da ukoliko nas izvuku ide sa nama. Ja sam u svojoj prijavi napisala da imamo 1 dete (racunajuci da ona nije moje dete ali joj ja valjda dodjem maćeha, šta li)... I ja tako dodjem do dela da upisem koliko on ima dece i tek tada procitam onaj deo koji kaže da ukoliko se ne upisu sva deca bilo usvojena, bilo "stepchildren", čak i ako ne žive sa mnom i ne planiraju da putuju, da će cela prijava biti poništena ili diskvalifikovana... AAAAAAAAAAAA

Izgleda da nema većeg baksuza od mene, znaci svoju prijavu sam izgleda zeznula zato što nisam i nju ubacila, a on ne može da se prijavi zbog drame oko skole....

A osećam, vidim, znam da će me izvući... E onda ću fino da sednem i da plačem.
  #4  
Staro 28.10.2010, 09:55
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Ljudi, molim vas dajte komentare šta mislite... Da li sam stvarno zeznula stvar ili nisam??????... Da li znate za slučaj da je neko otisao a da nije u aplikaciji prijavio dete svog supruga ili supruge iz prvog braka?
  #5  
Staro 28.10.2010, 19:03
Resident Card Resident Card je offline
Član
 
Datum prijave: 27.10.2010
US lokacija: Chicago.IL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 2
Nepromenjeno

Ukoliko to dete ima vise od 21 godine ili je u braku nije potrebno ga navoditi u prijavi, ako ima manje od 21 god.ili nije u braku u trenutku prijave mora se navesti u prijavi . Neznam da li moze to da se posle ispravi u ambasadi ako te izvuku i kada ti zakazu razgovor .Najbolje je da nazoves ambasadu pa ih pitaj verovatno oni iz ambasade najbolje znaju da li se to moze ispraviti ako dobijes.
  #6  
Staro 28.10.2010, 22:15
Vuvuzela Vuvuzela je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.07.2010
US lokacija: Hm, who knows?
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 96
Nepromenjeno

Nažalost, jasno je u samoj prijavi navedeno da nenavođenje SVE djece mlađe od 21g. rezultira diskvalifikacijom. O nekim drugim problemima se može raspravljati (da li može ovako ili onako) ali ovo je decidirano u samoj prijavi navedeno da se diskvalificira. Sorry!
__________________
Prijava (supruga i ja) 7.10.2010. - prvi puta
01.05.2011. - ništa
15.07.2011. - ništa
Prijava (supruga i ja) 02.11.2011. - drugi puta
  #7  
Staro 29.10.2010, 16:16
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ne bih dajem laznu nadu, ali "may result in disqualification", znaci i da to mozda nece da se desi. Licno vrlo dobro tumacim zakone, a koliko se ja razumem u ono sto kaze drugi pasus odgovora na pitanje 11 u instrukcijama - prijava ce biti diskvalifikovana ukoliko izvuceni aplikant u visa aplikaciji navede ime koje nije stajalo u originalnoj prijavi. To meni znaci - ok, napravili ste propust, ali sve jedno ne trazite vizu za tu osobu pa je ok... e, sad sta ce dete da misli o tome ne smem ni da razmisljam.

Ako te izvuku nemoj da prijavljujes to dete za vizu.... ovo je moje razmisljanje i tumacenje (to ne znaci da treba da budes neiskrena ako te pitaju da li postoji jos neko dete). Treba proveriti sa KCC.
  #8  
Staro 31.10.2010, 21:19
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Žana, hvala ti puno, vratila si mi nadu :)...

Dete ne prijavljujemo zato što njena majka želi da je odgaja. Pošto je ona zakonski staratelj, poštujemo. Kad se mi smestimo (ako Bog da) bićemo potpuno saglasni koju god ona odluku donese. Ne znam kakvi su zakoni, ali preptostavljam da, ukoliko tako odlučimo da ćemo dete moći da dovedemo u nekom trentutku...

Puno sam razmišljala i baš sam se nasekirala, naime, ovaj okotbar sam iščekivala cele godine... i da sama zeznem:udri::udri:
  #9  
Staro 01.11.2010, 00:06
olivera77's Avatar
olivera77 olivera77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: Dallas,Tx
YU lokacija: Beograd
Poruke: 134
Nepromenjeno

zvercice da ti vratim i ja nadu,setila sam se da sam pre par meseci procitala na nekom stranom forumu jedan slucaj kada je covek iz Nigerije zaboravio da stavi svoje dete u prijavu.Kada je dobio prvu kovertu trazio je misljenja drugih da li da se uopste pojavljuje na intervjuu jer mu se nisu placale vize ako CO ne odobri zbog ove greske.

Kada je vratio prvu kovertu poslao je dokumenta o detetu i naveo je u onim dokumentima,otisao je na intervju dobio je vizu.

Ne znam sta bi bilo pametnije uraditi ako vas izvuku,da li da je naknadno prijavite ili ne.Ako nekada kasnije budete zeleli da je dovedete kod vas u USA moze biti problema jer ce ispasti da ste oboje lagali na intervjuu.
  #10  
Staro 01.11.2010, 09:35
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Da, definitivno želimo da ostavimo otvorenu opciju da dodje kad god bude želela.

No, prvo treba da me izvuku pa da tek tad krenem da razmišljam šta ću i kako ću...
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zanimljivo iskustvo o SAD izvesnog Saše Good Spirit Vaša strana 82 25.01.2012 15:49
Moje iskustvo sa kupovinom automobila (2/2) emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 07.08.2007 15:51
Moje iskustvo sa kupovinom automobila (1/2) emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 07.08.2007 15:09
Moje iskustvo sa bankama koje posluju samo preko interneta emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 07.06.2007 19:44

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:10.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.