ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 06.01.2015, 06:02
brave heart's Avatar
brave heart brave heart je offline
Član
 
Datum prijave: 24.10.2014
US lokacija: New York
Poruke: 6
Nepromenjeno

Posto si menjala status, onda znas, da kad apliciras za to, neko vreme cekas na odgovor, par meseci... da li je tad preporucljivo da neko od rodbine konkurise za turisticku?

Znaci, pre nego sto dobijes odgovor DA/NE, a ponavljam za to vreme ako cekas u Americi ti imas legalan status.
Reply With Quote
  #12  
Staro 05.10.2016, 06:05
littlewolf littlewolf je offline
Član
 
Datum prijave: 05.10.2016
Poruke: 1
Nepromenjeno Pitanje - F1 viza i lutrija

Poštovani,

ja sam trenutno u Americi i imam F1 vizu, tj studentsku vizu. Zanima me da li je moguće prijaviti se i dobiti zelenu kartu preko lutrije iako imam studentsku vizu? Kakva je procedura u tom slučaju?

Hvala!
Reply With Quote
  #13  
Staro 05.10.2016, 07:19
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik littlewolf Prikaz poruke
Poštovani,

ja sam trenutno u Americi i imam F1 vizu, tj studentsku vizu. Zanima me da li je moguće prijaviti se i dobiti zelenu kartu preko lutrije iako imam studentsku vizu? Kakva je procedura u tom slučaju?

Hvala!
Pozdrav,

ukoliko budete izvuceni, mozete se ili vratiti na intervju u zemlju rodjenja ili mozete zatraziti adjustment of status ovde - odluka u mnogome zavisi od visine broja. Ako budete izvuceni - mozemo ulaziti u sitnije detalje. Za sada - imate pravo da ucestvujete, kvalifikacije su na osnovu zemlje rodjenja, a ako cete u vreme izvlacenja i eventualnog procesovanja biti ovde u USA, onda navodite americku adresu u prijavi.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #14  
Staro 04.01.2018, 16:14
MarkobacJe MarkobacJe je offline
Proteran
 
Datum prijave: 04.01.2018
Poruke: 6
Nepromenjeno

Pozdrav ljudi,imam 18 godina i zeleo bih da odem na studije u Ameriku sledece godine.Zanima me kako to da uradim,odnosno sta mi je sve potrebno.Znam da za jedan ispit,nzm sad kako se zove moze da se ostvari 1600 bodova,a da je 550 minimun za upis.Pa zanima me koliko bodova treba za Hardvard,Stanford,Yale(Od jacih),onda koliko treba za slabije i kako da dobijem 100% stipendiju?Unapred hvala
Reply With Quote
  #15  
Staro 04.01.2018, 17:58
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Za upis na bilo koj univerzitet moras da polazes testove engleskog, tu pre svega mislim na SAT, Toefl, GMAT i slicno. 100% stipendija je retkost za studente osim ukoliko nisu sportisti. Imas pojedine agencije koje salju na koledze/univerzitete...

Ukoliko si sportista,mogu da ti preporucim jednu agenciju za koju znam da je poslala veliki broj tenisera i kosarkasa u us
Reply With Quote
  #16  
Staro 04.01.2018, 22:21
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Medjunarodni akademski centar mozes da pozoves i sve da se raspitas besplatno. Oni saradjuju sa vladom US i sa ambasadom.
Reply With Quote
  #17  
Staro 13.04.2018, 15:57
Vector Vector je offline
Član
 
Datum prijave: 13.04.2018
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MarkobacJe Prikaz poruke
Pozdrav ljudi,imam 18 godina i zeleo bih da odem na studije u Ameriku sledece godine.Zanima me kako to da uradim,odnosno sta mi je sve potrebno.Znam da za jedan ispit,nzm sad kako se zove moze da se ostvari 1600 bodova,a da je 550 minimun za upis.Pa zanima me koliko bodova treba za Hardvard,Stanford,Yale(Od jacih),onda koliko treba za slabije i kako da dobijem 100% stipendiju?Unapred hvala
Treba ti ako se ne varam SAT ili ACT.

Generalno, dobiti 100% na Ivy League fakultetima je ekstremno tesko i mnogo je drugaciji proces u odnosu na Srbiju, posto se gleda mnogo vise od proseka i prijemnog kao ovde.
Generalno, trebaju ti perfektne ocene, ekstremno visoki SAT / ACT rezultati (posto si internacionlni student verovatno moras da budes u top 5% - 3%) i izrazito jake vannastavne aktivnosti (skolski parlament, model UN, sta god).
Uzmi u obzir da ako imas sve ovo, imas OK sansu da SAMO upadnes na faks bez stipendije. Stipendija je ustvari najtezi deo i to se vrlo tesko predvidja ali cisto da znas da je vrlo retko da internacionalni studenti dobiju 100% osim ako nemas nesto zaista specijalno cime se istices.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Za upis na bilo koj univerzitet moras da polazes testove engleskog, tu pre svega mislim na SAT, Toefl, GMAT i slicno. 100% stipendija je retkost za studente osim ukoliko nisu sportisti. Imas pojedine agencije koje salju na koledze/univerzitete...

Ukoliko si sportista,mogu da ti preporucim jednu agenciju za koju znam da je poslala veliki broj tenisera i kosarkasa u us
TOEFL je generalno prelak posle SAT-a.
GMAT se ne polaze za undergraduate studije. GMAT je samo i iskljucivo za Master/MBA/PhD studije za biznis skole i mislim ponekad za isti stepen ekonomskih studija i to je to. Ako je bilo sta drugo u pitanju, polaze se GRE.
Reply With Quote
  #18  
Staro 14.04.2018, 22:33
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Pe ne bih se bas slozio oko stipendije i placanja skolovanja. Mozda je drugacija situacija sa sportistima, ne znam zaista, ali imam drugara koje je upao na univerzitet u Mainu. Igra kosarku za njihov tim, nema preterano veliku minutazu, nije kljucni igrac i slicno , ali .... Ima 100%pokrivenu skolarinu + dobija 10-15000$ na godisnjem nivou stipendiju zato sto igra za njih. Nisam napomenuo , engleski zna perfektno i na tim testovima je briljirao. Meni , a verujem i ostalima bi puno znacilo ako bi neko napisao licni primer nastavka studija na nekom univerzitetu. Jer kopka me to pitanje, da li sa zelenom kartom moramo da polazemo navedene testove za upis na osnovne akademske/master studije
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #19  
Staro 15.04.2018, 09:31
Vector Vector je offline
Član
 
Datum prijave: 13.04.2018
Poruke: 5
Nepromenjeno

Sa sportistima jeste drugacija situacija i oni mogu da dobiju full stipendije i za vrlo jake fakultete, bez obzira na akademske performanse. Za ostale, vazi ovo sto sam ja napisao.

Sto se tvog pitanja tice, da, moras da uradis sve testove za prijem na fakultet i njih rade i svi Amerikanci posto je to efektivno njihova verzija prijemnog. Za TOEFL nisam siguran, mada je on simbolicne tezine u odnosu na ostale testove i posebno GRE/GMAT.
Reply With Quote
  #20  
Staro 15.04.2018, 10:04
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Ovih dana aktuelan je Sajam americkih koledza. U Podgorici je sjutra, a u Beogradu je bio 13. aprila.

Na facebook stranicama U.S. Embassy Podgorica i U.S. Embassy Belgrade, mozete pronaci vise informacija...

Za one koji su propustili Sajam u Beogradu, mozete se informisati na sledecem linku: http://iacbg.org/sr/vesti/ucesnici-e...-13-april-2018
Reply With Quote
Odgovori

Tags
f1 viza, lutrija, student

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.