ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 07.10.2014, 06:40
TheNjegos TheNjegos je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2014
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IvanDash Prikaz poruke
A reci mi kako se onda salju formulari i gde se ide na intervju? Jel mozes malo detaljnije da objasnis?

Pozz
Formulari za GC se od ove god salju online, znaci nema slanja pisama u Kentaki kao do sada sto je radjeno, u slucaju da se nalazis u USA a izvucen si za GC bitno je samo da tvoj boravak nije ilegalan ( mada se i to moze ispeglati sa advokatima, ali i oni ce ti uzeti koliko i neko za brak....
Pre odlaska kao J1 u USA ove god bio sam na nekom prijemu u americkoj ambasadi, tu sam iskoristio priliku da pricam sa konzulima koji inace i odobravaju vize...na pitanje da li da ostanem posle J1 u USA jer sam dobio GC i da odatle zavrsavam papire...covek mi je kulturno odgovorio: ' Nemoj da budes kao svi Srbi, vrati se nazad ti si to dobio ionako ces ceo zivot provesti gore.'
Reply With Quote
  #12  
Staro 07.10.2014, 15:02
milos milos je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.09.2006
US lokacija: izgleda nigde :(
YU lokacija: Nis
Poruke: 89
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IvanDash Prikaz poruke
A reci mi kako se onda salju formulari i gde se ide na intervju? Jel mozes malo detaljnije da objasnis?

Pozz
cekaj bre malo ne znas da popunis prijavu za GC lottery
http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ead.php?t=1484 a vec saljes formulare kao da si izvucen, i jos se interesujes za interviju
__________________
2003-2004-2005-2006-2007-2008-2009-2010-2011-2012-2013-2014-2015-2016-2017-2018-2019-2020
HAS NOT BEEN SELECTED

2011 SELECTED ali ponistena lutrija

2012EU00003058
ovo je bio moj broj
Reply With Quote
  #13  
Staro 07.11.2017, 19:20
sstojiljkov sstojiljkov je offline
Član
 
Datum prijave: 07.11.2017
Poruke: 3
Nepromenjeno

Pozdrav svima!
Vidim da se dugo nije pisalo ovde, pa rekoh da pitam jos jednom.
Prijavila sam se za W&T 2018., i aplicirala za GC lottery, da li moze doci do nekih problema pri viziranju? Je l imao neko ovakvo iskustvo u skorije vreme?
Hvala!
Reply With Quote
  #14  
Staro 08.11.2017, 15:08
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Bio sam na predavanju koje je drzao konzul. Neko je imao isto pitanje, odgovor je bio da nece imati problema pri viziranju za J1 vizu
Reply With Quote
  #15  
Staro 11.11.2017, 01:42
Endorfin91 Endorfin91 je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2016
Poruke: 21
Nepromenjeno Nema

Prijavio sam se oktobra 2015. za ljutriju. Dobio J1 vizu marta 2016, saznao da sam izvucen za GC maja 2016. Zavrsio J1 program, dosao kuci, blejao, eto me na Floridi Tako da moze da vam cak ide u korist, jer je moja situacija za J1 vizu te godine bila jako sumnjiva (nakon mastera sam upisao spec. studije na visoj skoli samo da bih otisao u USA). Zena me je prilikom razgovora za vizu gledala jako cudno, ali je postavljala samo normalna pitanja tipa gde idem, zasto tamo, kako mi je bilo i to je to. Nakon toga sam skapirao da je verovatno vec ona imala podatak da sam izvucen ili kako to vec ide kod njih...
__________________
Izvucen br 16xxx
16.05.2016. - Popunjen DS-260
20.12.2016. - Zakazan razgovor u Ambasadi za 28.2.2017.
Reply With Quote
  #16  
Staro 12.11.2017, 22:18
sstojiljkov sstojiljkov je offline
Član
 
Datum prijave: 07.11.2017
Poruke: 3
Nepromenjeno

Odlicno!
Nesto sam cula da bi to mozda mogao da bude problem, i da mi zbog toga bude odbijena viza.
Hvala puno!
Reply With Quote
  #17  
Staro 11.12.2017, 17:44
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Da li nosioc zelene karte ima pravo da radi poslove koje rade na work and travel programu na npr. Aljasci?
Reply With Quote
  #18  
Staro 11.12.2017, 19:24
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
Da li nosioc zelene karte ima pravo da radi poslove koje rade na work and travel programu na npr. Aljasci?
Kao imaoca zelene karte, nista Vas ne sprjecava da odete i radite poslove u turizmu (bilo gdje sirom Amerike), koje studenti rade kada dodju.
Reply With Quote
  #19  
Staro 11.12.2017, 21:16
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Katleja Liki Prikaz poruke
Kao imaoca zelene karte, nista Vas ne sprjecava da odete i radite poslove u turizmu (bilo gdje sirom Amerike), koje studenti rade kada dodju.
A da li bi vazili isti uslovi za nosioca zelene karte tamo kao i za ljude koji su na work and travel programu po pitanju smestaja i cene smestaja, trazenja i dobijanja poslova, ne odbijanja od bruto zarade (tj. dal sve sto se zaradi ide na ruke ili bi se deo odbijao na poreze nosiocu zelene karte) itd..

Da li bi ti uslovi bili ipak nesto drugaciji?
Reply With Quote
  #20  
Staro 11.12.2017, 22:33
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
A da li bi vazili isti uslovi za nosioca zelene karte tamo kao i za ljude koji su na work and travel programu po pitanju smestaja i cene smestaja, trazenja i dobijanja poslova, ne odbijanja od bruto zarade (tj. dal sve sto se zaradi ide na ruke ili bi se deo odbijao na poreze nosiocu zelene karte) itd..

Da li bi ti uslovi bili ipak nesto drugaciji?
Prvi posao, studenti sa J1 vizom, dobijaju preko agencije iz svoje zemlje, koja sve to organizuje sa sponzorskom agencijom iz Usa.
Platu dobijaju obicno na nedeljnom nivou i to u neto iznosu, od bruto plate im se odbijaju porezi koji vaze za zemlju u koju su dosli da rade. Studenti imaju pravo na povracaj poreza, kada se vrate sa programa, a Vi na to ne biste imali pravo, jer nemate j1 vizu.

Smjestaj im nekad obezbijedi poslodavac, sa tim sto cijenu smjestaja im odbije od plate, a nekad im smjestaj nije obezbijedjen i studenti se sami snalaze. U zavisnosti od mjesta gdje idu, zavisi i cijena smjestaja, negdje je to skupo, negdje jeftino, tj sve je to individualno.

Studenti sami traze drugi, treci posao... po principu "od vrata do vrata", idu i pitaju trazi li ko radnike i slicno.

Satnice zavise od zemlje do zemlje, koliko je to propisano zakonski da je minimalna, mogu Vas platiti i vise od zakonskog minimuma.

Koliko ko je uporan u trazenju posla i koliko ko radi, toliko i zaradi. Ovo je ukratko napisano. Pozdrav.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Oduzimanje Green Card-a takecare Agencije za prijavu 6 08.05.2017 14:42
Work and Travel srboljub89 Vaša strana 1 27.11.2013 20:47
Dva studenta iz Kule teško povređena (Work & Travel) - potrebna finansijska pomoc vuxanne Vaša strana 4 16.10.2013 15:51
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43
Green Card and SSN Smith6000 Stare teme 1 17.02.2010 09:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.