ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Prijava za ovu godinu i neka pitanja :) » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #271  
Staro 30.04.2015, 12:41
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Za celu Evropu je 50hilj.raspolozivih,oni ne mogu znati unapred koliko članova porodice će biti,msm neki naknadno prijave, neki se ozene tj, udaju i to vuče odredjeni broj viza...msm da i iz tih razloga oni sa visokim brojevima ostanu bez viza...
Reply With Quote
  #272  
Staro 30.04.2015, 12:47
goKi-'s Avatar
goKi- goKi- je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.04.2014
YU lokacija: Skopje, Makedonija
Poruke: 61
Pošalji Skype™ poruku korisniku goKi-
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srecica Prikaz poruke
Za celu Evropu je 50hilj.raspolozivih,oni ne mogu znati unapred koliko članova porodice će biti,msm neki naknadno prijave, neki se ozene tj, udaju i to vuče odredjeni broj viza...msm da i iz tih razloga oni sa visokim brojevima ostanu bez viza...
Nije za Evropu 55k nego za celi svet. Da bi bio 55k samo za Evropu, prosle godine svi bi stigli na red da uzmu vizu.
__________________
DV-2014 (1) prijava -
DV-2015 (1) prijava -
DV-2016 (1) prijava -
Reply With Quote
  #273  
Staro 30.04.2015, 13:01
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik goKi- Prikaz poruke
Nije za Evropu 55k nego za celi svet. Da bi bio 55k samo za Evropu, prosle godine svi bi stigli na red da uzmu vizu.
A tako...,onda je sve zaista jasno.Ta brojka za celi svet je mala ali i za USA...velika je to zemlja a oni se baš stisli
Reply With Quote
  #274  
Staro 04.05.2015, 09:06
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #275  
Staro 04.05.2015, 21:45
RockBett's Avatar
RockBett RockBett je offline
Član
 
Datum prijave: 10.03.2012
US lokacija: California
YU lokacija: Beograd
Poruke: 28
Nepromenjeno

4. godina zaredom. Prethodnih godina sam stopostotno ubeđen bio da ću biti izvučen i nisam se posebno stresirao. Sad mi je veća trema.

Srećno svima sutra.
Reply With Quote
  #276  
Staro 30.01.2016, 20:59
8888 8888 je offline
Član
 
Datum prijave: 30.01.2016
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 2
Nepromenjeno

Zdravo svima.
Ja sam iz Makedonije; oprostite za mozda malo los srpski.
U martu mi je zakazan intervju za vizu.

Imam nekoliko pitanja na koje nisam nasao odgovor, a potrazio sam kroz forum.

Zbog nekih porodicnih i poslovnih situacija, nisam siguran dali cu moci da idem na intervju, a i ako odem i dobijem vizu, ne znam dali cu moci da idem u Ameriku (ne ovisi o mene). Hteo bih da znam, dali nepojavljivanje na intervju znaci da nikad vise necu biti izabran za intervju, ili to vazi samo za programu 2016?
I dali treba unapred obavestiti ambasade da ne idem na intervju?

A recimo onda, ako obavim intervju i dobijem vizu, procitao sam da moram ici u Ameriku u roku 6 meseca od izdavanje vize. Sta ako ne otidem? Dali to ostavlja neke posledice za prijavu na lutriju narednih godina i opcenito za putovanja u SAD-u?

Hvala unapred svima.
Reply With Quote
  #277  
Staro 30.01.2016, 21:22
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 8888 Prikaz poruke
Zdravo svima.
Ja sam iz Makedonije; oprostite za mozda malo los srpski.
U martu mi je zakazan intervju za vizu.

Imam nekoliko pitanja na koje nisam nasao odgovor, a potrazio sam kroz forum.

Zbog nekih porodicnih i poslovnih situacija, nisam siguran dali cu moci da idem na intervju, a i ako odem i dobijem vizu, ne znam dali cu moci da idem u Ameriku (ne ovisi o mene). Hteo bih da znam, dali nepojavljivanje na intervju znaci da nikad vise necu biti izabran za intervju, ili to vazi samo za programu 2016?
I dali treba unapred obavestiti ambasade da ne idem na intervju?

A recimo onda, ako obavim intervju i dobijem vizu, procitao sam da moram ici u Ameriku u roku 6 meseca od izdavanje vize. Sta ako ne otidem? Dali to ostavlja neke posledice za prijavu na lutriju narednih godina i opcenito za putovanja u SAD-u?

Hvala unapred svima.
Lutrija je lutrija, ako se ne pojavis ne znaci da ne mozes neke naredne godine da budes izvucen, ali kao sto znas to je stvar srece. Ako i budes ponovo izvucen, mislim da niko ne moze ovde na forumu da ti garantuje da to ne ostavlja nikakve posledice, mada ne bi trebalo ako vec ispunjavas uslove.
Koliko je ozbiljno da se prijavis i zauzmes mesto nekome ko bi sigurno isao, a da ti sam nemas pojma da li bi isao, sam proceni. Ja to recimo ne bih uradila.
Po meni je fer da obavestis ambasadu i kazes da su ti iskrsle neke zivotne nepredvidjene okolnosti zbog kojih ne mozes da ides.

E sad, ako vec odes na intervju, dobijes vizu, i ne udejes u roku od nepunih 6 meseci (6 meseci od lekarskog), to vec ne znam kako utice na dalja putovanja i izdavanje drugih tipova viza.
Ako nisi nacisto da li ides, imaj u vidu da u ambasadi moras da platis 330$ + 150$ lekarski.
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #278  
Staro 30.01.2016, 21:41
8888 8888 je offline
Član
 
Datum prijave: 30.01.2016
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 2
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Lutrija je lutrija, ako se ne pojavis ne znaci da ne mozes neke naredne godine da budes izvucen, ali kao sto znas to je stvar srece. Ako i budes ponovo izvucen, mislim da niko ne moze ovde na forumu da ti garantuje da to ne ostavlja nikakve posledice, mada ne bi trebalo ako vec ispunjavas uslove.
Koliko je ozbiljno da se prijavis i zauzmes mesto nekome ko bi sigurno isao, a da ti sam nemas pojma da li bi isao, sam proceni. Ja to recimo ne bih uradila.
Po meni je fer da obavestis ambasadu i kazes da su ti iskrsle neke zivotne nepredvidjene okolnosti zbog kojih ne mozes da ides.

E sad, ako vec odes na intervju, dobijes vizu, i ne udejes u roku od nepunih 6 meseci (6 meseci od lekarskog), to vec ne znam kako utice na dalja putovanja i izdavanje drugih tipova viza.

Ako nisi nacisto da li ides, imaj u vidu da u ambasadi moras da platis 330$ + 150$ lekarski.
Valjda ne moram da platim ako obavestim ambasadu da ne idem na intervju?
Reply With Quote
  #279  
Staro 31.01.2016, 07:53
JelenaX JelenaX je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.05.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 149
Nepromenjeno

Ne morate da platite ako ne idete.
Mozete mozda ipak da sacekate do septembra jer imate pravo da dobijete vizu do 30.9.2016. Mozda vam se promene okolnosti do tada.
__________________
DV2016 - 2 prijave - izvučeni 2016EU00009xxx
20.5. - Predat DS260
19.11. - Intervju
2.12. - Vize u pasošima
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Prijava za lutriju DV-2014 curlika Vaša strana 389 20.02.2014 01:31
Zelena karta za narednu godinu?? EminaBoris Vaša strana 5 15.05.2012 18:09
prijava za lutriju a_ilcic Stare teme 3 21.10.2011 18:30
Prijava za devojku banej86 Stare teme 4 02.11.2010 18:48
Neka pitanja u vezi apliciranja, prve koverte, zanimanja lanas Vaša strana 5 30.05.2010 17:49

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.