ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #381  
Staro 30.08.2014, 01:30
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zanesena Prikaz poruke
hvala na odgovoru. ali ko prelezi zauske, rubeole ili morbile ima dozivotan imunitet. ne postoji osoba koja je 2 put prelezala te bolesti. zato mi nije jasno sto ako neko ima karton sa dokazom da je prelezao sve 3 ili ako radi igG za jednu od bolesti koju nije prelezao ( od te 3) mora opet da bude vakcinisan (kad ima trajni imunitet) ?
Ne znam iz koje si zemlje, ali nije to sve baš tako strogo na ljekarskom. Kad ti doktor(ica) bude ispunjavala vakcioni list evidentirat će sve vakcine koje si primila + imunitet koji si stekla ukoliko si preležala neke od bolesti. Ne moraš imati baš neki službeni dokaz, mi smo se samo usmeno izjasnili. To je čest slučaj npr. sa vodenim ospicama (njih smo skoro svi preležali). Nama svima je u vakcionom listu evidentirana godina kad smo stekli imunitet i gdje god ti dalje budu tražili spisak vakcina koje si primila pokažeš taj list. Mada, kad su odrasli u pitanju teško da će ti itko tražiti spisak vakcina koje si primila, to je najpotrebnije djeci prilikom upisa u školu. Ja sam npr. radila baš opširan physical za posao, vakcine nitko nije ni spomenuo.
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
  #382  
Staro 31.08.2014, 17:23
familly familly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: Boston
Poruke: 88
Pošalji Skype™ poruku korisniku familly
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zanesena Prikaz poruke
hvala na odgovoru. ali ko prelezi zauske, rubeole ili morbile ima dozivotan imunitet. ne postoji osoba koja je 2 put prelezala te bolesti. zato mi nije jasno sto ako neko ima karton sa dokazom da je prelezao sve 3 ili ako radi igG za jednu od bolesti koju nije prelezao ( od te 3) mora opet da bude vakcinisan (kad ima trajni imunitet) ?
Supruga i mene na lekarskom u Skenderbegovoj u BG nista nisu pitali. Samo je doktorica rekla da cemo primiti tetanus. Pitala sam -Samo tetanus? Rekla je- Da, samo tetanus. Kad odes na pregled saznaces sta treba da primis.
__________________
Izvuceni 01.5.2013.
2014EU38xxx
Intervju 5. avgust 2014.
ODOBRENE VIZE
Reply With Quote
  #383  
Staro 23.09.2014, 19:39
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Oni će izgleda svima da daju tetanus. Ja sam se prilično iscimao da pronađem dokaze o primljenim vakcinama sa tri različita mesta po gradu i odgovor lekara je bio "pa da, poslednju vakcinu ste primili pre 10 godina, istekao joj je rok".

Istekao joj je rok!?

Znači, pored 150 dolara, svakako pripremite još 1250 dinara, jer osim ako niste imali neku situaciju zbog koje ste morali da primite tetanus u prethodnih 10 godina, budite sigurni da ćete je dobiti.
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #384  
Staro 24.09.2014, 06:48
mebely's Avatar
mebely mebely je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.01.2011
US lokacija: Salt Lake City, Utah
Poruke: 57
Pošalji Skype™ poruku korisniku mebely
Nepromenjeno

Pa da, uglavnom svako dobije tetanus, a ako je primio u poslednjih pet godina onda ce pronaci nesto drugo npr za hepatit b. Sve u svemu najmanje jedna vakcina nam ne gine na pregledu, koliko god dokaza imao da si sve primio.
Reply With Quote
  #385  
Staro 24.09.2014, 13:53
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citam ove vase postove zadnih par stranica i nikako mi nije jasno kako ja nisam primila ni jednu vakcinu? Imala sve knjizice sa vakcinama upisanim, i DTap (tetanus booster) primila 4 godine prije ljekarskog (imala kartoncic kao dokaz), i niko mi nije uvaljivao nikakav hepatitis B vakcinu.
Mislim da vas uzimaju, ali to je samo moje misljenje.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #386  
Staro 24.09.2014, 19:55
jovancica jovancica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 42
Nepromenjeno

Moj sin ima 13 meseci, bio je bolesan i nije mogao da primi MMR vakcina(Morbila (malih boginja) ; Mumpsa (zaušaka) ; Rubeole). Na sistematski smo u ponedeljak 29.09, a zakazana je vakcina na 03.10.....jeli to neki problem? koje su vasa iskustva?
Reply With Quote
  #387  
Staro 29.09.2014, 21:55
Spartacus Spartacus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Denver
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 71
Nepromenjeno

Evo jedno sveze iskustvo sa lekarskog pregleda!
Odlucio sam se za privatnu ordinaciju u Smiljanicevoj 22 u Beogaradu (od dve ponudjene za Srbiju).
Odma da napomenem da sam prilikom zakazivanja dobio informaciju da se od 1.oktobra 2014. krece sa malo slozenijom procedurom oko samog pregleda,receno mi je da je samo zahtevnije dosta od dosadasnjeg!Ja sam imao srece i eto stigao sam 29.09. da ga zavrsim dva dana pre novog komplikovanijeg nacina !
lekarski mi je bio zakazan u 9:15 izjutra osoblje je kasnilo 15 min tako da sam u 9:30 usao u ordinaciju nakon cega sledi placanje i opste zapisivanje podataka u karton i naravno lova krenuo sam sa 150$ koliko kosta inace lekarski! nakon toga izvadjena mi je krv i receno mi je da odem u drugu kliniku 150 m iza ugla od ove da snimim pluca! Sa snimcima pluca vracam se u smiljanicevu 22 i predajem snimak i dobijam sledecu satnicu u 14:30 da se vratim i da ce nakon toga biti sve gotovo za 20 min ujedno cemo dobiti i dalje instrukcije.Vracam se u zakazano vreme i ponovo osoblje kasni 15 min nakon cega stize jedna veoma kul doktorica i zajedno sa njom pravac soba sa mucenje )) salim se primio sam jos dodatne dve vakcine tetanus i jos nesto sto me izaslo dodatnih 4200 din znaci ponesite jos ekstra novca obavezno! standardna procedura ostala pregled svega od a do s ali bukvalno zatim kad sve to zavrsite zakljucuje vam se karton koji dobijate u koverti zapecacenoj i vi ste slobodni da idete kuci i cekate intervju na koji pored koverte nosite i snimak pluca!eto toliko...zdraviji nego ikad spreman da pozelenim
Reply With Quote
  #388  
Staro 30.09.2014, 08:00
mebely's Avatar
mebely mebely je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.01.2011
US lokacija: Salt Lake City, Utah
Poruke: 57
Pošalji Skype™ poruku korisniku mebely
Nepromenjeno

Cestitam ti na odradjenom lekarskom. Reci mi da li ti je zakazan intervju i ako jeste, koliko ranije si dobio obavestenje mailom? Pitam se sta li ce sada da zakomplikuju na lekarskom???
Sve cemo preziveti, samo da stignemo na red!
Reply With Quote
  #389  
Staro 30.09.2014, 12:19
Spartacus Spartacus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Denver
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 71
Nepromenjeno

Hvala ! Intervju imam 13. novembra a mail sam dobio 19. septembra!
Reply With Quote
  #390  
Staro 02.10.2014, 07:53
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Molim osobe koje odrade lekarski posle 1. oktobra da podele iskustva sa ostalima. Cisto da znamo razlike.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
IT poslovi (iskustva) pericp Vodič za emigrante 67 27.10.2017 18:20
iskustva sa USAFIS-om boba i sale Vaša strana 12 22.12.2014 14:19
Intervjui DV2011 - Iskustva Bode Stare teme 361 02.08.2011 13:45
Ksenofobija-vasa iskustva Lucky Vaša strana 7 15.06.2011 19:40
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.