ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Porodične imigrantske vize

Porodične imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za porodične imigranske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 01.10.2014, 13:16
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MagedonMM Prikaz poruke
MikaSa,
Mislio sam tek drugu godinu da potrazim turisticku za decu,(zena bi usla samnom i za par nedelja bi se vratila)

nego iskreno plasi mi sad ponajvise onaj vas post na ovoj temu, koje sve uslovi bi trebao da ispunim da bi moja deca dobilo f2a, tu sam Mislio dali bi imali u obzir da cu biti relativno kratko u americi da bi imao neki saldo i sl,i dali ke uzeti u obzir da sa apliciralo za cetvore a dobio za dvoje ne po mojoj krivici, dalu bi tu imalo neko olaksanje, ili u americi nema emocijje nego kakva je procedura i to je to?

Na ovaj post sa misluo
"Ono sto ja ti mogu reci, iz ovo malo informacija znam: da bi predao za dijete moras zivjeti u US kao LPR. Ti ako dodjes, predas zahtjev za dijete i odes nazad dok ne dodje njen/njegov broj neces nista postici: za svaku imigrantsku vizu treba imati affidavit of support (a u to su ukljuceni i porezi da si placao u US) dokaz da zivis (ne fiktivno) u US: vozacka dozvola, lease, racun u banci, posao, a sam cilj predavanja imigrantske aplikacije za porodicu (dijete, suprugu) je povezivanje porodice. "

Pozdrav
Najveci uslov ti je da zivis u US, ostale uslove ces moci dobiti lako: racun u banci, vozacka, moraces negdje zivjeti pa ces imati dokaz da si u US (to je taj lease), sad za posao ne znam kako i sta ali, za oboje djece ces morati predati (ovo je kad bude vrijeme za intervju, ne sada!) affidavit of support koji dokazuje da imas preko 125% poverty income, obzirom da vas je 4 to ce biti $29.830 na godinu (ovo je za ovu godinu, svake godine se mijenja, pa treba gledati). http://www.masslegalservices.org/con...uidelines-2014
Ovo je lako dokazati ako imas posao (full time), ali ne znam kako ces to ako ne planiras biti u US dovoljno dugo da dobijes posao. Druga opcija je da nadjes co-sponzora koji je voljan da potpise (i dadne dokumente) affidavit of support, ali ovo sad bas i ne treba da te brine, sad ti je vazno da vi udjete, dobijete zelene karte, zena Advance parole i da predate I-130 za djecu. Imaces vremena da prikupis dokumente.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #32  
Staro 01.10.2014, 15:15
MagedonMM MagedonMM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2014
Poruke: 89
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Najveci uslov ti je da zivis u US, ostale uslove ces moci dobiti lako: racun u banci, vozacka, moraces negdje zivjeti pa ces imati dokaz da si u US (to je taj lease), sad za posao ne znam kako i sta ali, za oboje djece ces morati predati (ovo je kad bude vrijeme za intervju, ne sada!) affidavit of support koji dokazuje da imas preko 125% poverty income, obzirom da vas je 4 to ce biti $29.830 na godinu (ovo je za ovu godinu, svake godine se mijenja, pa treba gledati). http://www.masslegalservices.org/con...uidelines-2014
Ovo je lako dokazati ako imas posao (full time), ali ne znam kako ces to ako ne planiras biti u US dovoljno dugo da dobijes posao. Druga opcija je da nadjes co-sponzora koji je voljan da potpise (i dadne dokumente) affidavit of support, ali ovo sad bas i ne treba da te brine, sad ti je vazno da vi udjete, dobijete zelene karte, zena Advance parole i da predate I-130 za djecu. Imaces vremena da prikupis dokumente.
@mikiSA
Hvala ti puno na pomoci, a kad vec gnjavim,buni me jos nesto:
Lekarski sam uradio pocetkom jula a
Viza mi je izdata od 28.09i vazi 28 marta2015,rok za ulaz je 6 neseci od lekarskog pregleda ili je povezan sa datumom u vizi,posto mislim i da je obo samo za mene slucaj ili gresim.?

Pozdrav
Reply With Quote
  #33  
Staro 01.10.2014, 19:38
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Validnost vize je vezana za ljekarski. Neka te nista ne buni, znaju oni tacno koji datum staviti.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #34  
Staro 07.10.2014, 17:31
MagedonMM MagedonMM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2014
Poruke: 89
Nepromenjeno Follow to join

Postovani
Dali neko ima neki podatak informaciju bilo sta sto bi bilo od koristi a e vezu za opcijom
FOLLOW-TO-JOIN
Mislim da je forma I824, jer nikako nemogu da dobijem u uscis ni email povrata ni da ih nazovem ceka se po jedan sat i opet nista niko se ne javlja.
Ovo normalno za one upucene oko mog slucaja slucajno sam nadao na forumina ali su toliko nejasne stvari sto samo stvaraju vecu zabunu.
Ni na zvanicnim sajtovima nisam uspep za ovih 10dana intenzivnog trazenja tacan podatak.
Jedino resenje je da se poseti uscis a posto nema nikoga tamo moram ovako.
Jos jednom molim sve ako bilo ko ima nekakvu informaciju da spodeli samnom.
Pozdrav
Reply With Quote
  #35  
Staro 07.10.2014, 19:10
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MagedonMM Prikaz poruke
Postovani
Dali neko ima neki podatak informaciju bilo sta sto bi bilo od koristi a e vezu za opcijom
FOLLOW-TO-JOIN
Mislim da je forma I824, jer nikako nemogu da dobijem u uscis ni email povrata ni da ih nazovem ceka se po jedan sat i opet nista niko se ne javlja.
Ovo normalno za one upucene oko mog slucaja slucajno sam nadao na forumina ali su toliko nejasne stvari sto samo stvaraju vecu zabunu.
Ni na zvanicnim sajtovima nisam uspep za ovih 10dana intenzivnog trazenja tacan podatak.
Jedino resenje je da se poseti uscis a posto nema nikoga tamo moram ovako.
Jos jednom molim sve ako bilo ko ima nekakvu informaciju da spodeli samnom.
Pozdrav
Ovo je sta sam uspela da nadjem o toj vizi:

http://immigrationroad.com/visa/f1-s...ouse-child.php

i ovo gde pise koji formular treba:

http://www.internationalcenter.umich.../f_chngf2.html

http://immigrationvoice.org/wiki/index.php/F2


Sta je meni cudno,svuda sam citala da proces za izdavanje moze da traje do dve godine, a u ovom poslednjem linku kaze da moze da se dobije istog dana.

Last edited by noki; 07.10.2014 at 19:22.
Reply With Quote
  #36  
Staro 07.10.2014, 19:41
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

http://www.uscis.gov/family/family-u...nent-residents

Na samom kraju imas info kome da se obratis :

If you received the immigrant visa overseas, you may contact the National Visa Center (NVC) for follow-to-join information. Send your inquiry by e-mail to NVCInquiry@state.gov or by writing to the National Visa Center, ATTN: WC, 32 Rochester Ave., Portsmouth, NH 03801-2909.

Nadam se da ce ti ovo pomoci, reci cu sestri da se malo raspita oko ovoga, pa ti javim sta kaze.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #37  
Staro 07.10.2014, 21:47
MagedonMM MagedonMM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2014
Poruke: 89
Nepromenjeno

MikiSA
Noki
Hvala vam puno ali stvarno od srca hvala na pomoci
Problem je sto ima razliciti informacija po netu
Probujem na milijon nacina da postavim pitanje (poslao email zvonim svaki dan po dva sata cekam i nikako da dodzem na red,ili da dobijem neki odgovor.
Nije ono samo kao ajde trazi pomoc pa drug za mene da trazi ali stvarno nemam opciju kako da stupim u kontakt sa uscis.
Probao sam preko nekih online advokata ali to je bilo samo za dzabe frljene pare, ili nisam ja imao srecu preko ovoga.
Mozda zvuci glupo ali stvarno ne zelim da se otkazem ali ovo ubija i traje vec dugo.
MikiSa @Noki a svi ostali neznam vise sta reci na vasom angazmanu oko mog problema.
Cekam bilo koje info.
Pozzz
Reply With Quote
  #38  
Staro 07.10.2014, 22:31
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

MagedonMM: sutra u 11 am po centralnom ovdje vremenu (tvoje u 6 pm ) ima chat na http://www.scottimmigration.net/chatroom.html
Pogledaj, udji u chat (najbolje udji 20 minuta ranije, da znas da radi) i postavi pitanje, ona je veoma dobar advokat, i trebala bi znati odgovoriti ti kako i sta. Prije toga pogledaj prijasnje chat u arhivi, da vidis koji format pitanja da postavis da zadovoljis formu njenog chata. Jos nisam cula od sestre, ali cim cujem javim ti.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #39  
Staro 08.10.2014, 01:18
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Izvini Magedon,sega edno licno prasanje ce ti postavam.A toa e kade vo Amerika planiras da odis. Jas ne sum imala potreba,ama znam deka site nasi emigranti site uslugi gi vrsat preku nasi agencii ovde vo USA. Konkretno ovde vo N.J znam deka ima edna Ohridska agencija,i ne zemaat skapo za svoite uslugi. Nie kolku i da sakame da pomogneme,izgleda vo ovaa situacija sme bezpomosni. Nekoj sto se zanimava so toa sekojdnevno bi ti bil od pogolema pomos. Isto znam deka vo oblasta na Cikago ima dosta nasinci i deka i tamu verojatno postoi slicna agencija kade sto bi mozel da pobaras pomos. Vremeto leta,a znam kako e koga se custvuvas bespomosno.Mozebi tvojot problem moze da se resi mnogu brzo,ama od strana na nekoj sto se razbira od ovaa problematika.
Reply With Quote
  #40  
Staro 08.10.2014, 10:44
MagedonMM MagedonMM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2014
Poruke: 89
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Izvini Magedon,sega edno licno prasanje ce ti postavam.A toa e kade vo Amerika planiras da odis. Jas ne sum imala potreba,ama znam deka site nasi emigranti site uslugi gi vrsat preku nasi agencii ovde vo USA. Konkretno ovde vo N.J znam deka ima edna Ohridska agencija,i ne zemaat skapo za svoite uslugi. Nie kolku i da sakame da pomogneme,izgleda vo ovaa situacija sme bezpomosni. Nekoj sto se zanimava so toa sekojdnevno bi ti bil od pogolema pomos. Isto znam deka vo oblasta na Cikago ima dosta nasinci i deka i tamu verojatno postoi slicna agencija kade sto bi mozel da pobaras pomos. Vremeto leta,a znam kako e koga se custvuvas bespomosno.Mozebi tvojot problem moze da se resi mnogu brzo,ama od strana na nekoj sto se razbira od ovaa problematika.
Noki,

Imam dve opcii Chicago I Washington(Reston) ( vo aplikacija bese navedeno Chicago ) I planot bese za pocetok Chicago.
Ke probam I taa opcija dokolku ima nacin da doznam za tie agencii - bidejki iskreno nikogas ne sum obrnuval vnimanie na toa.
Ima li snasi da se stapi nekako so ohridskata agencija vo NJ, I kako da gi najdam tie vo Chicago -?

Pozdrav

Pozdrav
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Visa Bulletin xeg Uputstva za dobitnike 2301 06.06.2021 16:57
H1B visa hope Ne-imigrantske vize 1 29.06.2012 16:50
E2 Business Visa botexag Vaša strana 1 07.02.2011 20:18
DV2 visa Smith6000 Stare teme 3 16.11.2010 07:05
Diversity Visa Lottery or...? djon Stare teme 6 06.10.2010 20:44

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:35.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.