ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Houston, Texas » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 08.12.2012, 16:31
losos losos je offline
Član
 
Datum prijave: 08.12.2012
YU lokacija: BiH
Poruke: 8
Nepromenjeno

Pozdrav!!!

Zanima me da li se može naći posao u Houstonu sa srednjom elektrotehničkom...
i kave su cijene garsonjera... I koliko je dovoljan mjesečni budžet sa jednu osobu sa svim troškovima!???
Reply With Quote
  #42  
Staro 12.06.2013, 16:25
Nestor Nestor je offline
Član
 
Datum prijave: 10.06.2013
Poruke: 14
Nepromenjeno

Meni nekako najprivacnije deluje Spring, TX koj je nekih 40km i nekih pola sata voznje udaljen od Hjustona a prelep je mali gradic sa nesto vise od 50.000 stanovnika.
Reply With Quote
  #43  
Staro 12.06.2013, 16:31
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik losos Prikaz poruke
Pozdrav!!!

Zanima me da li se može naći posao u Houstonu sa srednjom elektrotehničkom...
i kave su cijene garsonjera... I koliko je dovoljan mjesečni budžet sa jednu osobu sa svim troškovima!???
Moras da prvo postanes licencirani elektrotehnicar.
Pogledaj ovaj sajt za drzavu Teksas http://www.license.state.tx.us/electricians/elec.htm

Moras da polozis neke stvari npr."National Electrical Code (NEC)". Ovde su sve drvene kuce, nema stemanja zidova. Prenos el. energije je dosta automatizovan, bandere su cesto isti krs kao i kod nas, cak cesto i drvene, ali stanice su im umrezene i njihova kontrola ide sve preko softvera.

Pogledaj ovo klikni Tu se prijavljuje za licence, a prouci onaj prvi sajt sta sve treba za licenciranje.

Evo nasla sam neko testiranje klikni i info vezan za to klikni Ako platis $ 850 mogu da ti prevedu na tvoj jezik. Izgleda da kosta 75 dolara testiranje a u ovom pdf-u imas sta testiraju za koji sertifikat.
Reply With Quote
  #44  
Staro 01.05.2014, 02:01
lpastor lpastor je offline
Član
 
Datum prijave: 18.10.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 26
Nepromenjeno Houston , ali ovaj put zapravo

Pozdrav svima , prosle godine u februaru sam se raspitivao za houston ... Od toga je proslo dosta li najvaznije je da sam 15 meseci u USA , Arkanzas
sve je sredjeno SSN , auto , stan , skola ...
medjutim zbog posla ponovo dolazim na temu da bih se selio u Houston

vagali smo puno za zenom da li da se pali za LA ali mislim da je logisticki Houston laksi ....

za sada trazim posao u struci ... (IT .net developer sa preko 10 god staza)
ali me prvenstveno zanimaju dobre skole ,, cerkica mi zavrsava 3 razred , i zele bi dobru public skolu ... da li su relevatni podatci koje nalzim na sajtovima koji rangiraju skole ....? Da li neko ima neki savet po tom pitanju ?
Onda bi shodno tome tazio i apartmant u blizini , a posao vec kako dodje ...

sto se kaze ,, kada imas auto sve ti je uz put

toliko za ovaj put

pozzz
Reply With Quote
  #45  
Staro 01.05.2014, 02:48
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

lpastor ja nemam pojma sto se Hjustona tice ali ovde kod mene su podaci na Zillow o skolama prilicno tacni sto se rangiranja tice. Najvise se baziraju na rezultatima testova i menjaju se iz godine u godinu. Evo ti mapa za Hjuston. Srecno. Cini mi se da ih ima bas dosta sa ocenom deset (trenutno osam).
Reply With Quote
  #46  
Staro 01.05.2014, 07:11
Nikolaniko Nikolaniko je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 147
Nepromenjeno

Ipastor, jesi definitivno gledao Houston ili razmisljas o Texas-u kao varijantu in general?

Ja sam izvucen prosle godine, i ako dodjem na red za intervju do kraja septembra, planiram da odemo u Plano,Tx, upravo zbog najboljeg rejtinga skola, blizine Dallas-a (samo 10ak milja) i ponude posla u IT svetu. Ja sam PM i CSM i vidim da ima dosta otvorenih pozicija u regionu Dallas - Forth Worth - Plano, Irving, sve je u radiusu od 30 min voznje.

Houston jeste dobra varijanta, ali ja ne podnosim vlagu koja je nepodnosljiva u toku letnjih meseci u Houston-u.

A ako si .net developer sa 10 godina iskustva, onda uopste ne treba da razmisljas o tome dali ces naci posao, Dallas, Austin i Houston su u konstantnom deficitu kvalifikovane radne snage iz IT sveta zbog sve veceg broja kompanija koje se sele na jug zbog nepodnosljivih poreza u CA.

Ja josuvek nisam tamo, ali pustio sam svoj CV na dice.com, sa fake adresom u VOIP broj telefona, cisto da ispitam trziste i dobio 4 ozbiljne ponude za posao u roku od nedelju dana, bez i jedne aplikacije.

Eto nadam se da sam ti bar dao temu o cemu da razmisljas
Reply With Quote
  #47  
Staro 01.05.2014, 15:40
lpastor lpastor je offline
Član
 
Datum prijave: 18.10.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 26
Nepromenjeno hvala na brzim odgovorima

Hvala svima ,

forum je bas super stvar... dobijes odgovor u roku od odmah ...

Sto se tice pitanja Dallas, ili Houston i mi smo dosta razmisljali.... malo nas brine ta vlaga u oku letnjih perioda, mada i zena i ja volimo toplo .. ali sa druge strane volimo more ... doduse oko Dallasa ima veliko jezero ... ma nisam pametan ...svakako nije greska ni jedan ni drugi grad pogotovo ako si u IT ... za sada ciljam na Houston pa cemo videti

@Nikoilaniko : ja sam uradio slicno ... otvorio sam preko skype telefon (15e za 3 meseca) cak sam i birao broj da bude sa takvim pozivnim da izgleda lokalni broj..
dobio sam posao u roku od 2 nedelje ... doduse u Arkanzasu ... tada sam imao probelem da im objasnjavam zasto nemam 4 zadnje cifre SSn i da li imam pravo da radim za bilo kog poslodavaca i slicno

sada mislim da ce biti lakse ....

javljam se kako mi ide ...
Reply With Quote
  #48  
Staro 01.05.2014, 15:58
lpastor lpastor je offline
Član
 
Datum prijave: 18.10.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 26
Nepromenjeno Kada smo vec kod vlage ...

Da se nadopunim na predhodni post

koliko je ta vlaga u Houstonu i koliko je to zaista nepodnosljivo .. neka se jave koji su tamo pa da nam prenesu utiske

..pozdrav
Reply With Quote
  #49  
Staro 01.05.2014, 18:54
Nikolaniko Nikolaniko je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 147
Nepromenjeno

Ja sam bio u Hjustonu mesec dana, i to u sred leta, mesec Jul

Posto sam odlazio iz mesta sa relativno suvim vazduhom, nikada necu zaboraviti osecaj kada sam izasao sa aerodroma. Imao sam utisak da mi se pluca pune vodom, kao da disem neku plazmu a ne vazduh Naravno, to je bio prvi sok organizma. Trebalo mi je dve nedelje da se telo adaptira na te temperature i vlagu kako bih mogao da koliko - toliko normalno funkcionisem.

Do kraja sam nisam navikao na tu vlagu, koza ti se ulepi od vlage nakon dva minuta, konstantno onaj osecaj kao da si u magli, kao u furuni, greje sa svih strana Cisto kao poredjenje, ziveo sam tri godine u pustinji gde dnevna temeratura ide i do 65C, i ta vrucina mi nije tako tesko pala kao jedan mesec u Hjustonu

Ali opet, to je moje, mozda subjektivno misljenje i iskustvo. Mozda neko drugi podeli drugacije iskustvo

Pozz
Reply With Quote
  #50  
Staro 01.05.2014, 19:04
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

Nikola, gde si ziveo u pustinji? Mi zbog prijatelja koji su nam tamo planiramo Phoenix, pa me cisto zanima da li si tamo bio?
__________________
DV 2014 – Case Number 46xxx - nismo stigli na red...
Reply With Quote
Odgovori

Tags
houston, texas


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:05.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.