ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Chicago, Illinois » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #521  
Staro 18.06.2017, 08:11
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dushantrikik Prikaz poruke
dobar den jas sum prilicno nov pa ajde edno prasanje do ovie koj se podolgo vreme vo Cikago..

Dali nekoj e tamu frizer/frizerka ? dali za rabota kako frizer/frizerka potrebni se nekoj posebni polaganja sertificati i slicno ?

dali e taa dobro platena rabota .. ?
Tema jeste stara, ali mozda ti pomogne: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ead.php?t=1197
  #522  
Staro 19.06.2017, 03:00
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Svi pricaju da treba, ali meni su nudili kod nasih i bez toga. Uvek mozes privatno. Ja sam zavrsila kurs da sisam sve svoje i stedim nam pare, sto i radim, ali vidim oglase za salt ne stalno. Tipa traze da neko pere kose. Mozes to prvo da pokusas
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
  #523  
Staro 04.08.2017, 04:24
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Pozdrav drustvo!

Evo ja navratio malo na forum da vidim sta ima novo. Leto u Chicagu je daleeeko od onoga sto cujem da se desava u Srbiji. Ovde je recimo jedan dan bio oko 32 stepena, sve ostalo od 28 do 30, uvece sveze, padne kisa 2x nedeljno i tako. Jezero je po mom ukusu sto se tice topline vode, i kupam se vec 2 mesca sigurno, dok se moja supruga recimo prvi put okupala pre 3 dana. Leto ce nam trajati jos oko 30-40 dana i to je to za ovu godinu. Sama pomisao na zimu u Chicagu mi stvara neku jezu. Odatle i zelja da se uskoro selimo za Kaliforniju. Nadam se da ste se svi lepo snasli i poceli da gradite zivot u pravcu koji vama prija.
E da, malo da se pohvalim od juce je zvanicno poceo sa radom i moj web sajt, moja golmanska skolica fudbala. Ne znam da li smem da je reklamiram ovde tako da necu ljutiti admine, ko bude hteo da vidi sajt imace na mom profilu link.
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
  #524  
Staro 19.09.2017, 20:07
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno Long distance moving company

Cao drustvo, nadam se da se dobro drzite.
Mi odlucili da brisemo iz Chicaga za Floridu.Duga prica, koja je ukratko napisana u blogu moje supruge.(uskoro ce biti post za sublease za stan).
Jel zna neko dobru long distance moving kompaniju da moze da preporuci? Poslao sam svim iole dobrim kompanijama na Yelpu i cekam odgovor sto se tice cene, ali reko aj da pitam i ovde mozda neko zna nesto.

Hvala unapred i uzdravlje.
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
  #525  
Staro 20.09.2017, 11:34
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

Nek je sa srecom selidba, nekako mi cudno da se u ovim trenutcima odlucujete za selidbu na Floridu sa obzirom da ih svako malo oduva vetar...
__________________
DV2018 X 2 = 2 x NISTA . . .
DV2019 X 2 = JOS 2 X NISTA . . .
DV2020 X 2 = I OPET JOS 2 X NISTA . . .
  #526  
Staro 20.09.2017, 13:51
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Pozdravljam odluku. Supruga i ja smo u istoj dilemi, samo za sledeću jesen. Da damo šansu bar jednoj zimi ovde u Čikagu. U razgovoru sa ljudima, pre svega Amerikancima, dosta njih hvali Orlando kao budući IT centar. Puno sreće i javljaj kako se snalazite i utiske.
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
  #527  
Staro 21.09.2017, 03:16
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik toske10 Prikaz poruke
Pozdravljam odluku. Supruga i ja smo u istoj dilemi, samo za sledeću jesen. Da damo šansu bar jednoj zimi ovde u Čikagu. U razgovoru sa ljudima, pre svega Amerikancima, dosta njih hvali Orlando kao budući IT centar. Puno sreće i javljaj kako se snalazite i utiske.
Zime u Chicagu su sve blaze a leta u Orlandu sve teza i teza, mnogi beze iz Orlanda bas zbog neposnosljivog vremena, e sad ako je kinta dobra....
  #528  
Staro 21.09.2017, 21:20
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Znate kako.. Mnogo je faktora koji su uticali na odlazak iz naseg voljenog Chicaga. Nek mi zameri ko hoce al pored vremena kao jednog od najbitnijih faktora tu je i samo okruzenje. Od mene nikada necete cuti da pljujem Chicago, i dalje smatram da je najlepsi grad u kom sam bio, ali je isto tako trenutno ili ne najgori po kriminalu i ubstvima. Gori i od LA i od NY. Zatim tu je i deo oko svih ti crnaca. Mi vise prosto ne mozemo da ih gledamo. Tacka. Ovo je postalo ne podnosljivo koliko im se dopusta. Svakako bi se sledece godine selili makar u neko predgradje, koje bi bilo dosadnije bar duplo nego florida.
Mesto gde bi mi isli je Boca Raton, severno od Miamia juzno od West Palm Beach. Oko 100.000 stanovnika i inzenadjujuce MNOGO poslova u IT struci. O vremenu da ne pricamo, i ja i supruga uzivamo u "paklenim" vrucinama, a grozimo se vetra i snega. I da, Boca je 85% beli grad, sa svega 5% crnaca.
Znaci imamo vreme koje zelimo, poslovne prilike koje zelimo, i manjak crnaca koji toliko zelimo. Nekako mi lakse da se nosim sa tornadom nego sa njima. Nisam bio rasista dok nisam dosao ovde.
Sa jos jedne strane sam cuo da je Orlando buduci IT grad, tako da zasto da ne, ali mislim da je Boca to ta prica
Nasli smo stanara za sublease za nas stan, trazim kompaniju za selidbu sad. Samo jedna informacija za one koji ne znaju - CENKAJTE SE za sve zivo! Ovo je pijaca i cena nikad nije fixna.
Pozdrav i ako neko moze da preporuci neku kompaniju, pisite .
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
  #529  
Staro 22.09.2017, 01:41
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bokiit Prikaz poruke
Zatim tu je i deo oko svih ti crnaca. Mi vise prosto ne mozemo da ih gledamo. Tacka. Ovo je postalo ne podnosljivo koliko im se dopusta.
Mozda, prosto, ni oni vas ne mogu vise da gledaju. Rasistima i rasizmu nema mesta na ovom Forumu. Smatrajte se upozorenim. Tacka.

Sup.Mod.
  #530  
Staro 22.09.2017, 01:54
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Jasno, sve ima svoje prednosti i mane. Sve treba uzeti u obzir. Ovde u Chicagu smo se lepo snašli za početak, supruga radi u struci u Skokie, ja vozim za FedEx. Glupo je sada sve to menjati dok malo ne stanemo na noge. Ali jednostavno nekako mi nije legla ta okolina Chicaga, Illinois i sam Midwest. Sam grad je lep i ima puno posla, ali mi sebe vidimo pored neke plaže, palme, sunce, čamac itd. Znam da je job market slab dole, pretpostavljam za mene sa cdl neće biti problem, ali ne znam da li će supruga tako lako moći naći posao u računovodstvu. Dobar prijatelj nam je u Deerfield Beach, baš pored Boca Raton, pa ćemo svakako otići da izvidimo situaciju. Drugi prijatelj kao opciju pominje i North Carolinu, koja ima lepu klimu itd. Svakako pre nego što se odlučimo za kupovinu nekretnine - moramo se odlučititi i gde će to biti. Nekada i nije olakšavajuća okolnost kada imaš toliko izbora i slobode.
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chicago weather dreamerns Vaša strana 16 09.10.2012 16:13
Zapadni Illinois landlord Lokacije u USA 10 24.11.2009 15:54
LA vs Chicago xeg Lokacije u USA 46 08.05.2009 17:05
Naperville, Illinois wingreen Lokacije u USA 7 11.09.2008 21:21
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:03.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.