ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » FLORIDA - "The sunshine state" » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 02.01.2014, 23:50
krismk krismk je offline
Član
 
Datum prijave: 02.01.2014
Poruke: 1
Nepromenjeno Balkance koje zive na Floridi-Tampa

Hey cao svima, upravo sam se preselila na Floridi-Tampa inace sum od Makedonija,bi sakala da zapoznam lude iz Makedonija,Srbija,Bosna,Albania za prijatelstvo ..pozdrav
Reply With Quote
  #122  
Staro 03.01.2014, 15:58
lucky strike lucky strike je offline
Član
 
Datum prijave: 02.01.2014
US lokacija: nyc
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 19
Nepromenjeno

Zdravo jas bev vo clearwater minatata godina za 10 dena planiram da odam povtorno,dali znaete nekoj sto izdava soba,pozz
Reply With Quote
  #123  
Staro 03.01.2014, 16:01
lucky strike lucky strike je offline
Član
 
Datum prijave: 02.01.2014
US lokacija: nyc
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 19
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik krismk Prikaz poruke
Hey cao svima, upravo sam se preselila na Floridi-Tampa inace sum od Makedonija,bi sakala da zapoznam lude iz Makedonija,Srbija,Bosna,Albania za prijatelstvo ..pozdrav
jas tamu poznavam samo edno semejstvo,i isto taka bi sakal da zapoznaam novi prijateli.

looking forward to hear from you.
Reply With Quote
  #124  
Staro 06.02.2014, 05:27
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno Miami

Da napisem i ja nesto o ,,svom'' stejtu posto sam zvanicno gradanjin Floride 9 meseci.
Doselio sam se 22 maja u Miami ili jos ono sto zvuci mocnije Miami Beach,prvi stan na samom setalistu Lincoln road.Impresije prve,wow vidi ovo,vidi ovo,okean,nocni zivot,Lady Gaga prolazi pored mene rame uz rame,Denis Rodman 2 ulice zivi dalje od mene.Sve su to stvari koje su mi bile ,,do jaja'' kad prvih par meseci.
Zivot ne tako skup ako se radi dobar posao,dobar posao na Bicu je naravno ugostiteljski,skoro svi ljudi koji zive ovde su konobari.
Spanski jezik dominira,kao i Kubanke,Venecuelanke i Kolumbijke ako o zenama pricamo...
Cena nocnog zivota nije bas jeftina,ali zivot je jedan...Npr Corona u Mansionu oko 15 dolara,a na Nicky Beachu oko 8.
Prednost koju Miami Beach ima svakako klima i konstantih 30 celzijusa,kolicina mladih ljudi i uvek se nesto desava.Lincoln road ili najpoznatije setaliste Bica podseca na Knez Mihajlovu.CItav dan kafice,restorani,soping.Ocean drive ili ulica koja je ostala upamcena po Scarface filmu iskreno receno propala zadnjih godina,a koja predstavlja najvecu aktrakciju za crnce.
Sto se tice odlaska na pice i klopu kosta oko 160 dolara,2 paste i dva koktela sto je svakako bezobrazluk,inace nigde nisu napisane cene na meniju...
Miami Beach predstavlja najbezbedniji deo Amerike,sa policijom nema sale.Prvo hapse pa onda pitaju sta se desilo.Kao Yuga za vreme Tita.
Ko planira da se skoluje,Florida izlazi svima u susret pogotovu Majami Dade univerzitet.
U medjuljudskom odnosu vlada multikuluturalnost,Srbi,Latinosi,Italijani,Francuz i dominiraju.Moj iskustvo sa Srbima je ok,verovali ili ne.
Trenutno zivim na samom okeanu,balkon koji gleda na okean.Cena stana je oko 1500 dolara.Na dva dela izadje 750 dolara.
Nedeljno se zaradjuje od 800 do 1000 dolara.
Cena pileceg mesa iznosi oko 7 dolara,3 ogromna komada pileceg filea.
Ako kuvate sami,dnevno vam treba za dobru hranu oko 10 dolara,ali da se jede zdravo musli,meso,pirinac,jaja,povrce,dobar espresso(ovo je neka kucna racunica).Ko jede outside trebace mu oko 30 dolara.
Zakljucak je,hrana je znatno jeftinija u odnosu na Srbiju.(prosek zarade u Miami-u po jednom satu sa ugostiteljskim poslom oko 20 dolara)...IZVINJAVAM SE JER SAM NATRPAO SVE SA BRDA I DOLA.
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
Reply With Quote
  #125  
Staro 06.02.2014, 17:07
holmes holmes je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Ispod palmi
Poruke: 122
Nepromenjeno

Pozdrav komsija sa sjeverne strane (Hollywood). Valjda cemo popiti kaficu kad navratim do Knez Mihajlove
Reply With Quote
  #126  
Staro 06.02.2014, 21:00
MIRO's Avatar
MIRO MIRO je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.06.2013
US lokacija: Bilo gde..
Poruke: 59
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivanmilosavljevic Prikaz poruke
Da napisem i ja nesto o ,,svom'' stejtu posto sam zvanicno gradanjin Floride 9 meseci.
Doselio sam se 22 maja u Miami ili jos ono sto zvuci mocnije Miami Beach,prvi stan na samom setalistu Lincoln road.Impresije prve,wow vidi ovo,vidi ovo,okean,nocni zivot,Lady Gaga prolazi pored mene rame uz rame,Denis Rodman 2 ulice zivi dalje od mene.Sve su to stvari koje su mi bile ,,do jaja'' kad prvih par meseci.
Zivot ne tako skup ako se radi dobar posao,dobar posao na Bicu je naravno ugostiteljski,skoro svi ljudi koji zive ovde su konobari.
Spanski jezik dominira,kao i Kubanke,Venecuelanke i Kolumbijke ako o zenama pricamo...
Cena nocnog zivota nije bas jeftina,ali zivot je jedan...Npr Corona u Mansionu oko 15 dolara,a na Nicky Beachu oko 8.
Prednost koju Miami Beach ima svakako klima i konstantih 30 celzijusa,kolicina mladih ljudi i uvek se nesto desava.Lincoln road ili najpoznatije setaliste Bica podseca na Knez Mihajlovu.CItav dan kafice,restorani,soping.Ocean drive ili ulica koja je ostala upamcena po Scarface filmu iskreno receno propala zadnjih godina,a koja predstavlja najvecu aktrakciju za crnce.
Sto se tice odlaska na pice i klopu kosta oko 160 dolara,2 paste i dva koktela sto je svakako bezobrazluk,inace nigde nisu napisane cene na meniju...
Miami Beach predstavlja najbezbedniji deo Amerike,sa policijom nema sale.Prvo hapse pa onda pitaju sta se desilo.Kao Yuga za vreme Tita.
Ko planira da se skoluje,Florida izlazi svima u susret pogotovu Majami Dade univerzitet.
U medjuljudskom odnosu vlada multikuluturalnost,Srbi,Latinosi,Italijani,Francuz i dominiraju.Moj iskustvo sa Srbima je ok,verovali ili ne.
Trenutno zivim na samom okeanu,balkon koji gleda na okean.Cena stana je oko 1500 dolara.Na dva dela izadje 750 dolara.
Nedeljno se zaradjuje od 800 do 1000 dolara.
Cena pileceg mesa iznosi oko 7 dolara,3 ogromna komada pileceg filea.
Ako kuvate sami,dnevno vam treba za dobru hranu oko 10 dolara,ali da se jede zdravo musli,meso,pirinac,jaja,povrce,dobar espresso(ovo je neka kucna racunica).Ko jede outside trebace mu oko 30 dolara.
Zakljucak je,hrana je znatno jeftinija u odnosu na Srbiju.(prosek zarade u Miami-u po jednom satu sa ugostiteljskim poslom oko 20 dolara)...IZVINJAVAM SE JER SAM NATRPAO SVE SA BRDA I DOLA.
Hvala na informacijama koje su uvek dobro došle, možeš li nam reći da li si imao koga u USA kada si otišao kako si se snašao u početku dok nisi stao na noge ?
Reply With Quote
  #127  
Staro 07.02.2014, 01:02
rados rados je offline
Član
 
Datum prijave: 13.06.2013
Poruke: 26
Nepromenjeno

@ivanmilosavljvic daj neku informaciju u vezi tg koledža ili faxa jel si upisao nešto? šta? kako? i naravno kolko ;D
Reply With Quote
  #128  
Staro 09.02.2014, 05:02
bojanso bojanso je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2013
YU lokacija: Sombor
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivanmilosavljevic Prikaz poruke
Da napisem i ja nesto o ,,svom'' stejtu posto sam zvanicno gradanjin Floride 9 meseci.
Doselio sam se 22 maja u Miami ili jos ono sto zvuci mocnije Miami Beach,prvi stan na samom setalistu Lincoln road.Impresije prve,wow vidi ovo,vidi ovo,okean,nocni zivot,Lady Gaga prolazi pored mene rame uz rame,Denis Rodman 2 ulice zivi dalje od mene.Sve su to stvari koje su mi bile ,,do jaja'' kad prvih par meseci.
Zivot ne tako skup ako se radi dobar posao,dobar posao na Bicu je naravno ugostiteljski,skoro svi ljudi koji zive ovde su konobari.
Spanski jezik dominira,kao i Kubanke,Venecuelanke i Kolumbijke ako o zenama pricamo...
Cena nocnog zivota nije bas jeftina,ali zivot je jedan...Npr Corona u Mansionu oko 15 dolara,a na Nicky Beachu oko 8.
Prednost koju Miami Beach ima svakako klima i konstantih 30 celzijusa,kolicina mladih ljudi i uvek se nesto desava.Lincoln road ili najpoznatije setaliste Bica podseca na Knez Mihajlovu.CItav dan kafice,restorani,soping.Ocean drive ili ulica koja je ostala upamcena po Scarface filmu iskreno receno propala zadnjih godina,a koja predstavlja najvecu aktrakciju za crnce.
Sto se tice odlaska na pice i klopu kosta oko 160 dolara,2 paste i dva koktela sto je svakako bezobrazluk,inace nigde nisu napisane cene na meniju...
Miami Beach predstavlja najbezbedniji deo Amerike,sa policijom nema sale.Prvo hapse pa onda pitaju sta se desilo.Kao Yuga za vreme Tita.
Ko planira da se skoluje,Florida izlazi svima u susret pogotovu Majami Dade univerzitet.
U medjuljudskom odnosu vlada multikuluturalnost,Srbi,Latinosi,Italijani,Francuz i dominiraju.Moj iskustvo sa Srbima je ok,verovali ili ne.
Trenutno zivim na samom okeanu,balkon koji gleda na okean.Cena stana je oko 1500 dolara.Na dva dela izadje 750 dolara.
Nedeljno se zaradjuje od 800 do 1000 dolara.
Cena pileceg mesa iznosi oko 7 dolara,3 ogromna komada pileceg filea.
Ako kuvate sami,dnevno vam treba za dobru hranu oko 10 dolara,ali da se jede zdravo musli,meso,pirinac,jaja,povrce,dobar espresso(ovo je neka kucna racunica).Ko jede outside trebace mu oko 30 dolara.
Zakljucak je,hrana je znatno jeftinija u odnosu na Srbiju.(prosek zarade u Miami-u po jednom satu sa ugostiteljskim poslom oko 20 dolara)...IZVINJAVAM SE JER SAM NATRPAO SVE SA BRDA I DOLA.
Cisto da potvrdim Ivanove tvrdnje, i da ga pozovem u komsijski restoran gde radim - Five Napkin Grill, ipak se moze za upola jeftinije solidno obedovati ...ono je stvarno preterana suma za dva obroka i 2 pica, gde si to jeo ako nije tajna?
Reply With Quote
  #129  
Staro 09.02.2014, 11:04
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Ja sam ovde manje od dve godine.
Nemam vremena sada da pišem ali puštam detaljan post ovih dana, vidim da se dosta ljudi interesuje, pa tako odgovaram i ovima što su mi slali privatne poruke....

Ovo što je Ivan napisao, manje više je tačno za Miami Beach... Svako gleda iz nekog svog ugla...
Pozdravljam ovo što se setio da napiše, imajući u vidu masu naših kojima je ovaj forum koristio a koji nisu znali da puste info...

Ja sam isto na obali (Ocean Drive) nekih 10 min kolima od njega Hallandale Beach,Golden Beach...

Ovde su cene 50% do 70% jeftinije nego dole...

Pozdravljam
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #130  
Staro 09.02.2014, 21:16
rados rados je offline
Član
 
Datum prijave: 13.06.2013
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milosdv Prikaz poruke
Ja sam ovde manje od dve godine.
Nemam vremena sada da pišem ali puštam detaljan post ovih dana, vidim da se dosta ljudi interesuje, pa tako odgovaram i ovima što su mi slali privatne poruke....

Ovo što je Ivan napisao, manje više je tačno za Miami Beach... Svako gleda iz nekog svog ugla...
Pozdravljam ovo što se setio da napiše, imajući u vidu masu naših kojima je ovaj forum koristio a koji nisu znali da puste info...

Ja sam isto na obali (Ocean Drive) nekih 10 min kolima od njega Hallandale Beach,Golden Beach...

Ovde su cene 50% do 70% jeftinije nego dole...

Pozdravljam

eeeee takvog smo tražili čekamo post o životu na floridiiii
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.