ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 17.07.2014, 16:12
pedjolino pedjolino je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.10.2012
US lokacija: Milwaukee ili bili gde u USA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 48
Nepromenjeno

Da to se desava ja sutra zovem ambasadu da otkazem brojeve za cerke tako da bi trebalo da nekoga obradujem.bar ja tako mislim mi smo bili na intervjuu neki dan ja i zena prosli za decu nisam nista uplacivao a aplicirao sam za celu familiju i svi smo bili selektovani medjutim finansije....ovako bi svako ko je selektovan a nije otisao na intervju iz bilo kojih razloga trebalo da odradi tako bi bilo brojeva...
Reply With Quote
  #42  
Staro 17.07.2014, 16:20
MagedonMM MagedonMM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2014
Poruke: 89
Nepromenjeno

pedjalino,

Iskreno nije lepo al se I ja na to nadam da se neko odkaze , pa ako ima sanse da upadnem , nepostoi drugi nacin
Reply With Quote
  #43  
Staro 18.07.2014, 04:40
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MagedonMM Prikaz poruke
Via,

Hvala puno na informacii , ali na zalost danas na intervju sam odbijen , nema vise broeva ( ranije mi je bio odlozen za danas Intervju )

Pozdrav svima

vise srece nadamo se drugi put
p.s
ono "nemojte se igrati" - ocigledno nas je kostalo -ODLAGANJE , ali morali smo to da uradimo nije bilo nikavo drugo resenje .

Kopirala sam ovaj post sa druge teme jer i moj odgovor ima više veza sa ovom, pa da ne idem tamo u off topic.

Ja moram priznati da mi je sve ovo unbelievable. Da li je moguće da su ti 'ladno dozvolili da platiš vizu i onda jednostavno "sorry we're out". Da li to možda ima veze sa činjenicom da je tvoj intervju odgođen?...moram priznati da mi ništa nije jasno.

Izgleda da ono "ne brinite, to se još nikad nije desilo" ove godine poprima sasvim novu dimenziju. Često je to bio odgovor na pitanja o odgađanju intervju ili visokim bojevima (čak i od strane službenika u ambasadi) i ako nam tako odgovara grčevito ćemo se uhvatiti za tu izjavu i vjerovati; ako se nije desilo nikad neće se desiti ni sad. A eto, svako "pravilo" nekad mora biti prekršeno. Moram priznati da sam i ja bila za odgađanje intervjua, obzirom da smo imali nizak broj sa mogućnosti intervjua već u oktobru sve mi je to bilo nekako brzo. Mi se nismo prijavljivali godinama, nismo skupljali nikakve informacije prije 1.maja, nismo istraživali gdje bi mogli ići i sl. Ništa nismo znali o Americi, naši planovi su bili Kanada. Meni je sve to bilo too much i moram priznati da sam u početku imali i neke rezerve da li uopše ići. Ja sam htjela closure... da stariji klinac završi školu, da zatvorimo jedno poglavlje prije nego otvorimo drugo bla, bla, bla. Ali moj muž uopšte nije bio za to. A on je nosilac i morala sam ga slušati Shvatila sam i ja na kraju (uz njegovu pomoć) da nema potrebe da odgađamo intervju. Dobili smo šansu ovdje i sada i trebamo je iskoristiti ovdje i sada. Kakav crni closure Danas mi je drago što je on bio "jači" i što smo sve odradili tako kako jesmo.

Zaista nikad ne znate šta se može desiti i nitko vam ne može garantirati ako se nešto nije desilo u prošlosti da će tako biti i u budućnosti. Zaista mi je žao zbog svega što se dešava ove godine i sa visokim brojevima i evo ovo. Ne mogu reći da znam kakav je osjećaj, znam samo da ne bih voljela da ga osjetim. Ja sam često pomišljala (kad mi je već leglo da idemo, da je to dobra odluka itd) šta bi bilo kad nam iz nekog razloga ne bi odobrili vize i moram priznati da su mi takva razmišljanja izazivala osjećaj kao da mi se svijet srušio. Vi se psihički već preselite, mnoge stvari koje su mene nervirale postale su mi totalno nerelevantne, mnoge stvari me nisu doticale jer sam znala "JA ODOH". Pomisao da mi netko to može oduzeti je bila kao da vam se tlo pod nogama izmiče. Zaista strašno, ja znam da sviju vas sad ništa ne može utješiti, ja neću ni pokušavati. Ako se pak ispostavi da je sve ovo konačno ja se nadam da će vam se svima otvoriti neka druga vrata i neke nove prilike zbog kojih ćete pomisliti da je dobro da su se ova prema USA zatvorila.
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
  #44  
Staro 18.07.2014, 06:37
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MagedonMM Prikaz poruke
Zana,

Znaci evo opet jos jednom cu da ponovim bez nikakvih namera da dizem paniku megu ljudima :

1.Danas sam bio na zakazani intervju ( koi je vec jedno bio zakzan pa odlozen - to sam nekoliko puta napomenuo )
2. U ambasadi sam predao sva potrebna dokumenta I platio sumu
3.Kad sam dosao na intervju posoceno mi je da nema vise viza I da ukoliko ima nekakvih izmena da ce da me izveste
4 . Nije smak sveta ako bi me odbili da spodelim sa ljudima verovatno ne bih bio jedini , I milsim da nije korektno da se stvara misljenje da neko laze - "jer je viza ocigledno odbijena " nije , jer da sam bio odbijen to bi I napisao
.Jer imam veliko postovanje prem aVama zato sam I u toku dana uzeo za pravo da Vam psoaljem PP .

Pozdrav svima
PP nije nikakav problem, volela bih da mogu da pomognem ali ne znam kako. Imam utisak da je tu bilo jos neke price koju ti mozda nisi smatrao bitnom u datom trenutku? To kazem jer brojeva definitivno ima - Makedonija nije nikad a i nece probiti kvotu od 3,500 viza a brojeva za Evropu ima. Sta su ti jos rekli? Jedino ti kao aplikant mozes da posaljes email DoS-u i zatrazis objasnjenje - da se ponovim, u svim dosadasnjim slucajevima, kada nema brojeva Ambasade jednostavno otkazu intervjue. Clan Foruma je zvao ambasadu i njegov intervju je potvrdjen - znaci ima brojeva (potvrdjeno na ImmiForum-u). Kada je u pitanju porodica a Ambasada se sprema da odbije aplikaciju - ni tu ne naplacuju celu sumu nego intervju samo za nosioca aplikacije. Nemoj pogresno da me shvatis - ili je osoblje u Ambasadi u Skoplju sa sve konzulom totalno korumpirano (zato i treba da kontaktiras DoS) ili je tu bio neki kvar u komunikaciji pa da je jos nesto receno sto ti nisi preneo ovde (kao na primer kad nam clanovi kazu da su mesec dana po sletanju doobili kredit za auto sa 0% rate a "zaborave" da kazu da ovde imaju rodjenu sestru koja im je potpisala za car loan). Ne znam sta da ti kazem, zao mi je sto se sve to izdesavalo ali moraces od zvanicnih institucija da potrazis odgovore (mozda postoji neko interni zahtev Ambasadama da ne obavljaju viza intervju sa onima koji su odlozili intervjue, sto i dalje ne objasnjava naplacivanje intervjua i obavljanje istog). Da se ponovim - ako ti nista drugo sem toga nije receno, znaci bukvalno ti je receno "nema vise brojeva" a ne nesto kao "za sada ne mozemo da izdajemo vize onima koji su odlozili intervjue dok ne obradimo postojece redovne predmete", ili "ne ispunjavate uslove programa" onda je to sto su ti rekli obicna laz. Niko odavde nije bio sa tobom na intervju, ti najbolje znas sta su ti rekli: izricanje "Nema vise brojeva" traje 3 sekunde, samo toliko ti je trajao intervju? Nista drugo sem toga nije receno?

P.S. Noki, jel moze mala pomoc ovde? Da ne bude da smo izgubljeni u translation? Meni nije problem da razumem bilo sta napisano na makedonskom, imam problem da odgovorim... Magedon, ako postoji problem sa srpskim, pisi slobodno na svom jeziku.
Reply With Quote
  #45  
Staro 18.07.2014, 07:17
SRECNIK SRECNIK je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2014
Poruke: 59
Nepromenjeno Ne sekiraj se:-)

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Joka1809 Prikaz poruke
Ja sam stvarno sokirana sta se ovo desava
I nije mi jasno sta se sada desava sa nama koji imamo zakazane intervjue??
meni je konkretno 23.07.
ima li jos uvek dostupnih viza ili ne, nista mi nije jasno????
Ne brini nista jer viza ima za sve ispod 41500, a ti si koliko sam video 35xxx, tako da prolazis. Samo napred i srecno:-)))))
Reply With Quote
  #46  
Staro 18.07.2014, 10:52
sunshine2013 sunshine2013 je offline
Član
 
Datum prijave: 12.02.2014
Poruke: 6
Nepromenjeno

I ja takodje imam poprilicno visko broj 51xxx.

I takodje sam veoma razocarna i revoltirana. I shvatam da je saki sistem nesavrsen pa tako i ovaj za green card...

I ima tu dosta nelogicnosti ali i sami znate da je u pismu kojem nas obavestavaju da smo izvuceni napisano i ovo:

''Selection does not guarantee that you will receive a visa because the number of applicants selected is greater than the number of visas available.''

I na taj nacin se oni ogradjuju,ali mozda ipak septembar donese neke promene.
Reply With Quote
  #47  
Staro 18.07.2014, 12:00
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
PP nije nikakav problem, volela bih da mogu da pomognem ali ne znam kako. Imam utisak da je tu bilo jos neke price koju ti mozda nisi smatrao bitnom u datom trenutku? To kazem jer brojeva definitivno ima - Makedonija nije nikad a i nece probiti kvotu od 3,500 viza a brojeva za Evropu ima. Sta su ti jos rekli? Jedino ti kao aplikant mozes da posaljes email DoS-u i zatrazis objasnjenje - da se ponovim, u svim dosadasnjim slucajevima, kada nema brojeva Ambasade jednostavno otkazu intervjue. Clan Foruma je zvao ambasadu i njegov intervju je potvrdjen - znaci ima brojeva (potvrdjeno na ImmiForum-u). Kada je u pitanju porodica a Ambasada se sprema da odbije aplikaciju - ni tu ne naplacuju celu sumu nego intervju samo za nosioca aplikacije. Nemoj pogresno da me shvatis - ili je osoblje u Ambasadi u Skoplju sa sve konzulom totalno korumpirano (zato i treba da kontaktiras DoS) ili je tu bio neki kvar u komunikaciji pa da je jos nesto receno sto ti nisi preneo ovde (kao na primer kad nam clanovi kazu da su mesec dana po sletanju doobili kredit za auto sa 0% rate a "zaborave" da kazu da ovde imaju rodjenu sestru koja im je potpisala za car loan). Ne znam sta da ti kazem, zao mi je sto se sve to izdesavalo ali moraces od zvanicnih institucija da potrazis odgovore (mozda postoji neko interni zahtev Ambasadama da ne obavljaju viza intervju sa onima koji su odlozili intervjue, sto i dalje ne objasnjava naplacivanje intervjua i obavljanje istog). Da se ponovim - ako ti nista drugo sem toga nije receno, znaci bukvalno ti je receno "nema vise brojeva" a ne nesto kao "za sada ne mozemo da izdajemo vize onima koji su odlozili intervjue dok ne obradimo postojece redovne predmete", ili "ne ispunjavate uslove programa" onda je to sto su ti rekli obicna laz. Niko odavde nije bio sa tobom na intervju, ti najbolje znas sta su ti rekli: izricanje "Nema vise brojeva" traje 3 sekunde, samo toliko ti je trajao intervju? Nista drugo sem toga nije receno?

P.S. Noki, jel moze mala pomoc ovde? Da ne bude da smo izgubljeni u translation? Meni nije problem da razumem bilo sta napisano na makedonskom, imam problem da odgovorim... Magedon, ako postoji problem sa srpskim, pisi slobodno na svom jeziku.

Jas mislam deka porakava sto ja napisa Zana e sosema jasna i logicna.I jas mislam deka ni fali malce povece informacii kako ti tecel razgovorot vo ambasada.
Vo vrska so korumpiranosta i banalni odgovori od strana na sluzbenicite vo ambasadata jas to go iskusiv na mojata koza 10-tina pati.
Kako sto spomenav pred da bidam izvlecena 10-tina pati probuvav da dobijam turisticka viza i samo ednas uspeav vo toa.
Odgovorite za ne-dobiena viza bea slednive;
-Se uste si mlada ne moze viza,vrati se za nekoja godina
-OO pa ti vece bese na intervju kaj mene minatiot pat,ne mozam da go vodam so tebe intervjuto odi na drugi salter
-Se uste si mlada ne moze viza nema da se vratis vo Makedonija
-Ako imas 7000 dolari mozes da ja dobies vizata denes

Tolku bev sekoj pat frustrirana,i duri mu pisev pismo na senator od Nju Dzersi, toj vrati odgovor na adresata od sestra mi vo Amerika.Se izvinuvase i ni kazuvase kako rabotite se odvivaat vo drugi zemji nadvor od Amerika e po nekoj nivni lokalni zakoni, i mi pusti garantno pismo potpisano od negova raka za da mu go dadam vo ambasada da go procitaat.
Jas fino lepo se spremav za naredno intervju go zemav pismoto od senatorot i nazad vo ambasada vo Skopje,mu go predadov pismoto na sluzbenikot i go zamoliv da go procita,a toj samo me pogledna i ladno mi kaza....TI...MI KAZUVAS MENE DA GO PROCITAM PISMOTO?....i go frli na strana i povtorno mi dade odbivno pismo.
Mnogu mi e zal sto eve duri i na dobitnicite od lotarijata pocna da mu se slucuva ova, jas licno mislev deka samo lotarijata e edinstven siguren i brz nacin da se dojde ovde vo Amerika.
Magedon vidi priseti se na sve vo vrska so intervjuto,napravi si beleznik i javi se direktno vo Kentaki, kazi mu zosto tocno bese odbien, i prasaj gi dali ima ili nema vece vizi za Skopje.
Bez ogled na toa deka "ne vazat site pravila isto za sekogo",bidejki toa mu go napisale na Nikolaniko, ako nema broevi toa treba da vazi sa site a ne samo za poedinci.
Reply With Quote
  #48  
Staro 18.07.2014, 21:08
MagedonMM MagedonMM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2014
Poruke: 89
Nepromenjeno

Noki,
Se javiv i mi posocija da se obratam vo ambasada.
Samo ke ukazam deka vo ambasadata vrabotenite bea maksimalno ljubezni i profesionalni za vreme na intervjuto.
Ne sum reper verojatno za "losiot " rezultat.
I ne se otkazuvam do 30.09
No neli sekoj so svojata sudbina.....
Reply With Quote
  #49  
Staro 04.08.2014, 11:00
JoMan JoMan je offline
Član
 
Datum prijave: 14.07.2009
Poruke: 18
Nepromenjeno

Da li ima nekih vesti po ovom pitanju? Vidim da je novi VB "coming soon". Jel ostaje jos to da vidimo?
Reply With Quote
  #50  
Staro 05.08.2014, 00:25
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

Au kuku lele pa ovi botovi sa domacih informativnih sajtova i do ovog foruma dobacili??? Pa sram vas bilo botovi sto i ovde vodu mutite. Plasite narod koji hoce iz ove vase zabokrecine da pobegne??? Za koje novce to radite ili je pak samo zloba u pitanju?
__________________
(Amer u pokusaju od 01.11.2012.)!!!!!!!!!
DV 2014 x2 DV 2015 x2 DV 2016 x2 DV 2017 x2 DV 2018 x2 DV 2019 x2 DV 2020 x2 DV 2021 x2 DV 2022 x2
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV 2014 -saznao u maju 2014. Stat Prva koverta 16 10.02.2015 09:54
Intervjui - 2014 via Intervju (interview) - Ambasada 1267 05.10.2014 20:20
Prijava za lutriju DV-2014 curlika Vaša strana 389 20.02.2014 01:31
Pitanje u vezi DV 2014 Slobodan021 Vaša strana 14 01.05.2013 19:05

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:30.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.