ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 30.01.2018, 23:19
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 3put Prikaz poruke
Hvala! Moracu da vidim da smislim neki razlog ako me pitaju za shta cemi ne mora celo selo da zna sta planiram hehehe :P

eee i SRECNO na interview! da nam javish kako je bilo!
Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorom Ja sam im rekla da su mi potrebne za imigratsku vizu. Ovako bih morala da sacekam 7 dana izmedju jedne i druge vakcine ( nije bio doktor tu tada,zbog toga ) tako mi rekose,ali vidim da je procedura u Smiljanicevoj potpuno drugacija tj.odmah se dobiju sve 3 odjednom Srecno vam bilo,i obavezno javljam
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #122  
Staro 06.03.2018, 13:31
LxAxKxI LxAxKxI je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
US lokacija: Northport, FL
Poruke: 36
Nepromenjeno

Pozdrav,
Krecu pripreme za Intervju, pa imam pitanje u vezi vakcina. Naime kada smo pre par godina hteli klinca da vakcinisemo u domu zdravlja, medicinska sestra nam je rekla da bolje kupimo vakcinu u apoteci posto ove koje oni imaju su uvoz iz Irana.
E sada moje pitanje je za MMR, da li bolje odraditi u Smiljanicevoj ili u Gradskom zavodu za javno zdravlje .
Hvala
Reply With Quote
  #123  
Staro 03.04.2018, 09:17
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Malopre su mi u zavodu za javno zdravlje rekli da nemaju MMR vakcine, ali da mogu da mi ih oni daju, a da ih sam kupim u apoteci.
Zna li neko u kojim apotekama ih ima i koja im je cena?
Reply With Quote
  #124  
Staro 03.04.2018, 11:52
Botanika1 Botanika1 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Scottsdale
YU lokacija: Beograd
Poruke: 18
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
Malopre su mi u zavodu za javno zdravlje rekli da nemaju MMR vakcine, ali da mogu da mi ih oni daju, a da ih sam kupim u apoteci.
Zna li neko u kojim apotekama ih ima i koja im je cena?

Moj savet je da je ne kupujes u apoteci, vec zoves Batut i pitas za vakcinu.
Tamo je malo skuplja, ali mnogo povoljnije nego u apoteci (zvala sam ja par apoteka, ili nemaju ili kosta 95 evra).
U Batutu je oko 2700 (ja mislim, ne secam se najbolje) i dobije se neka medjunarodna potvrda, a u Zavodu u 29.novembra je 1400 din. Na lekarskom je oko 3000, tako da su sve ove opcije bolje nego apoteka

Naravno, za sve ove ustanove telefonom sve moze da se proveri, cisto da li imaju na stanju i koja je cena
Reply With Quote
  #125  
Staro 03.04.2018, 18:21
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Ja sam bio prošle nedelje u Zavodu za javno zdravlje (ili kako se već zove) u Kruševcu i rekli su mi da nema vakcina, da dobijaju samo onoliko koliko je potrebno za redovno vakcinisanje dece. Pitao sam da li mogu u apoteci da kupim, pa da mi je oni daju i posle da izdaju karton i rekli su nam da ne može, da je za to zadužen Batut tj. da postoji na Batutu odeljenje za vakcinisanje putnika u međunarodnom saobraćaju i da samo tamo mogu da odradim to. Takođe su mi rekli da je trenutno nestašica tih vakcina i da ću ih teško naći po nekoj normalnoj ceni u apotekama.

U Batutu MMR vakcina košta oko 2700 dinara, u Smiljanićevoj je 3000, tako da se realno ne isplati da se prima tamo tj. ne isplati se nama koji nismo iz Beograda. A i lakše je da se i pregled i vakcinacija završi na jednom mestu.
Reply With Quote
  #126  
Staro 04.04.2018, 09:43
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

I meni su nešto slično rekli u Požarevcu u ZZZZ-u. Da se šetam po Beogradu za par stotina dinara - ne isplati se. Lakše je primiti vakcine na pregledu.
A u novembru smo za jedan dan zakasnili - nestalo ih.
Reply With Quote
  #127  
Staro 24.05.2018, 12:42
newpain01's Avatar
newpain01 newpain01 je offline
Član
 
Datum prijave: 23.05.2011
US lokacija: Chicago
Poruke: 22
Nepromenjeno

Neko je ranije u temu spomenuo da treba nositi karton vakcinacije s vama u avion i da proveruju na aerodrom.
Dali to znaci da treba uraditi prevod na Engleskom?
Reply With Quote
  #128  
Staro 24.05.2018, 23:30
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik newpain01 Prikaz poruke
Neko je ranije u temu spomenuo da treba nositi karton vakcinacije s vama u avion i da proveruju na aerodrom.
Dali to znaci da treba uraditi prevod na Engleskom?
U avion nosite CD i papir (izvestaj) sa lekarskog pregleda koji je vec na engleskom.
Reply With Quote
  #129  
Staro 24.05.2018, 23:48
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik newpain01 Prikaz poruke
Neko je ranije u temu spomenuo da treba nositi karton vakcinacije s vama u avion i da proveruju na aerodrom.
Dali to znaci da treba uraditi prevod na Engleskom?
Karton vakcinacije se nalazi u Zutoj koverti koju vam Zapecacenu predaju na Intervjuu Ne treba vam nikakav prevod Dr vam (tamo gde cete raditi lekarski pregled) vec ubacuje u File potrebne vakcine i vama ce dati jednu kopiju koju uz CD nosite sa vama u avion Nikakav prevod nije potreban,tj prevedeno je sve
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Donacije potrebne - devojka poginula u Cikagu vuxanne Vodič za emigrante 0 24.09.2015 01:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.