ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Druga koverta

Druga koverta Dobili ste drugu kovertu sa spiskom papira za ambasadu i uputstvu za obavljanje lekarskih pregleda. Šta sad?

Druga koverta » Garantno pismo - Zasto ga traze? » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 20.10.2005, 21:04
Zika Jovic
Gost
 
Poruke: n/a
Exclamation Garantno pismo - Zasto ga traze?

Interesuje me onaj deo oko tog garantnog pisma. Treba sada jos i da pronadjem nekog ko bi mi dao garanciju. Sta ja tu mogu da uradim. Da li moze to da se izblefira. Da li bih mogao da ocekujem solidarnost od nasih koji su taj problem vec resili? Mislim i ti ljudi preuzimaju rizik. Sta radim ako sve prodje kako treba. Izvuku me sredi se nekako to garantno pismo . Odem u NY , sta onda. Dodjem na aerodrom i izadjem sa njega , sednem u autobus i odem u grad (NY). I sta onda? Sta za posao sta za smestaj ? Kako za posao. Koliko para treba da ponesem? Engleski govorim i pisem prilicno dobro. Da li ce da mi poveruju? Koliko cu da cekam do prvog posla? Da li se javljam nekome? Ali kao prvo kako do garantnog pisma
  #2  
Staro 21.10.2005, 16:28
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Ziko,
u uputstvima pise da je potrebna jedna od tri vrste garancije:
1. da imas nekoga ko ce da garantuje za tebe, tj. da te pozove 'za prvu priliku'
2. da imas poziv da radis tamo
3. da imas dovoljno sredstava da poneses ili da promenis u americku valutu (valjda se tu ubrajaju stan, imovina, itd... koju imas u YU)
E sad, koliko ja znam, oni ne proveravaju tu osobu koja ti je dala garanciju (bar moje jos nisu proveravali). Ne kazem da nece... :-( U svakom slucaju, ti posto dobijas stalni boravak, od tebe se ni ne ocekuje da zivis sa tim ljudima, nego samo da te prihvate 'za pocetak', dok se ne osamostalis... Rekoh ti, tu je e-mail sa njihove strane sasvim dovoljan. Na njihovu adresu ce ti stici zelena karta posle mesec dana, tako da bi bilo pozeljno da je to neko kome verujes. Valjda imas nekoga "preko nekoga" ko je otisao negde u USA, bilo gde, koga mozes da zamolis za uslugu.
Sto se tice pocetka, to je prilicno relativna stvar... Kao prvo, moras da prezivis prvih mesec dana dok ne dobijes papire (broj socijalnog i zelenu kartu). Za mesec dana zivota ti (minimalno) treba preko 1000$ ako hoces da zivis sam (stan, npr oko 700, klopa 300 + ostalo). Onda dolazi na red dobijanje posla, koji trazis kao i sto bi ga trazio u YU, jer si legalan stanovnik (imas JMBG ;-) ).
Ti u ambasadi dobijas vizu koja traje 6 meseci. U tom roku moras krociti na tlo USA. Tebe, naravno, niko ne sprecava ti svih tih 6 meseci od kuce, preko neta, intenzivno trazis posao tamo. Dobijes li posao, odmah palis...
Javi ako te zanima jos nesto. Nadam se da sam pomogao.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.