ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Banke, kreditne kartice, računi u Americi » Bitni linkovi
Uspešan početak Krediti u USA Kreditna istorija Kreditne kartice Pomoć oko kredita

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #561  
Staro 21.05.2018, 16:35
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik EMIGRANT Prikaz poruke
Pod stavkom 'Monthly Maintenance Fee' stoji sledeće:

You can avoid the Monthly Maintenance Fee when you do ONE of the following each statement cycle:
• Make at least one qualifying Direct Deposit of $250 or more
• Maintain a minimum daily balance of $1,500 or more

Pročitao sam kompletan thread, ali nisam našao odgovor, pa imam dva pitanja.

1. Ako sam uplatim mesečno u kešu 250$ na checking račun (preko bankomata) da li ću izbeći plaćanje tih 12$ mesečno?

2. Ako sam uplatim jedanput mesečno 1500$ na checking račun (preko bankomata), pa deo novca potrošim, da li ću izbeći plaćanje tih 12$ mesečno? Ili mora u svakom momentu da bude 1500$ na checking računu? Odnosno ne sme ni u jednom momentu da bude ispod 1500$ na checking računu?

Direct deposit nije uplata gotovinom, to je uplata place od strane poslodavca direktno na tekuci (checking) racun. Ako imas bilo sto od toga onda Banka nece naplatiti odrzavanje racuna
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #562  
Staro 21.05.2018, 16:38
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vojkaninho Prikaz poruke
zasto se svi drzite samo tih 300$ kada odete? Usvako mtrenutku mogu da se podignu te pare, zar ne? Ne vidim zast obih drzao u kesu bilo koju vecu kolicinu koju nosim iz Srbije...
zato jer novci koje stavis kao collateral za secured credit card ne mozes dici i s njima raspolagati dokle god banka ne odluci da ti prebaci secured karticu u unsecured.
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #563  
Staro 21.05.2018, 21:43
vojkaninho vojkaninho je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2017
YU lokacija: Pancevo
Poruke: 32
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnny_nyc Prikaz poruke
zato jer novci koje stavis kao collateral za secured credit card ne mozes dici i s njima raspolagati dokle god banka ne odluci da ti prebaci secured karticu u unsecured.
Hvala za info. jos jedno pitanje, u slucaju da uplacujem kasnije jos love na racun ili tu karticu, da li i to ulazi u kolateral(tipa padne na 200$ i uplatim jos 300$)?
Reply With Quote
  #564  
Staro 22.05.2018, 00:23
EMIGRANT's Avatar
EMIGRANT EMIGRANT je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Srbija, Vojvodina
Poruke: 39
Exclamation

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnny_nyc Prikaz poruke
Direct deposit nije uplata gotovinom, to je uplata place od strane poslodavca direktno na tekuci (checking) racun. Ako imas bilo sto od toga onda Banka nece naplatiti odrzavanje racuna
@johnny_nyc

Hvala na pojašnjenju, u pravu si, bio sam danas u banci da mi pomognu oko aktivacije kartice pa sam ih pitao, nisam tada video tvoju poruku, kaže mi službenica da se moje uplate ne računaju, nego samo ako uplati poslodavac.

Neki poslodavci, za part time poslove uplaćuju preko neke vrste čeka, daju mi ček i ja sa tim čekom dopunim račun, ali taj ček se takođe ne računa kao direct deposit. Čak i da imam poslodavca koji bi mi uplatio direct deposit, nemam još uvek SSN, bar ne verujem da će stići u ovom mesecu, tako da će mi skinuti tih 12$

Kreditnu sam danas već koristio i pitao sam službenicu da li mogu da prebacim potrošenu sumu sa checking account na kreditnu pa da opet potrošim deo novca, rekla je da mogu da prebacim, ali da sa plaćanjem putem kreditne sačekam 24h.

Veća suma je u pitanju, skoro pa limit, nadam se da zbog toga neće biti dodatnih troškova.

Znači 280$ potrošio sa kreditne, odmah isti dan prebacio toliko sa checking account na kreditni, sačekaću da prođe 24h i malo više i ponovo potrošiti oko 160$, moram sad tako, idući mesec ću biti ispod limita.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Vi ste vec usli u Usa? Cestitke Sad me interesuje, posto pisete o Credit Card - Bank of America, da li su vam ponudjeni i cekovi u sklopu Checking/Master/Secured (ili koje vec) kartice? I cak mislim da se odrzavanje kartice placa (isto kao sto ovde placamo mesecno odrzavanje kartice). Nek me neko iskusniji ispravi ako gresim.
Hvala vam Punoooo na Podeljenom Iskustvu
@Makica@

Hvala ti za čestitku, i meni je forum od velike pomoći, pa se trudim da i ja pomognem drugima koliko god mogu, vidim da je jako teško na početku.

Ipak mi je stigla samo kreditna kartica, to sam video kasnije, kada sam raspakovao kovertu, tako da još uvek koristim privremenu depitnu, za pristup ATM bankomatu. Službenica se takođe iznenadila da još uvek nije stigla nova debitna, pa je ponovo poslala zahtev. Plaća se samo 39$ godišnje za održavanje kreditne kartice + 12$ mesečno za održavanje checking računa. 12$ može da se izbegne samo ako vam poslodavac uplati bar 250$ direct deposit na nivou svakog meseca (tih 250$, na žalost, ne možete sami sebi da uplatite) ili da konstantno imate 1500$ ili više u toku meseca na računu.

Ova Secured kreditna je u kategoriji master, takvu ima oznaku. Nikakve čekove nisam dobio, niti su mi nudili, niti ću ih koristiti u skorijem vremenu. U stvari, pitao sam službenicu da li mogu da napravim money order, rekla mi je 'Naša banka ne daje money order.', rekla je nešto ovako 'We don't make many order.' ili 'We don't do money order.' i rekla je 'Možemo da vam izdamo ček, ali se to naplaćuje 10$.'. Ovde pišem o mom novcu koji sam uplatio na checking account.

Pošto moj stanodavac ne prima uplate kreditnim karticama, a ja hoću da se svi troškovi koje imam u USA negde mogu proveriti, odnosno neću da plaćam u kešu ništa, hteo sam da to platim pomoću many order. Bank of America ima i za taj problem rešenje, mogu da prebacim novac sa svog checking računa na račun stanodavca, ima uputstvo na njihovom sajtu. Naknada za to zavisi od toga kod koje je banke račun od osobe kojoj prebacujete novac. Ako osoba kojoj se prebacuje novac ima račun u BOA onda nema naknade.

https://www.nerdwallet.com/blog/bank...-banks-online/

Nisam baš razumeo šta znači ono u koloni 'Cost (both directions unless specified)':

From Bank of America account (3 business days): $3

From Bank of America account (next day): $10

To prebacivanje sa računa jednog klijenta na račun drugog klijenta može da se uradi jedino iz online naloga koji će vam službenik u banci otvoriti isti dan kad vam bude otvorio i račun. Službenik će vam reći da smislite Online ID i Passcode sa kojim možete da pristupate online nalogu. Međutim izgleda da postoji neki dodatni zaštitini mehanizam koji se aktivira kada korisnik pokuša prvi put da se prijavi na online nalog, a to je da mu sistem, nakon unošenja Online ID i Passcode traži sledeće dve informacije:

We value your security and privacy. For your protection, please provide the following information to verify your identity.

ATM/debit card, credit card or account number

Social Security or Tax ID number

Ovo se ne pojavi zato što su uneti pogrešni podaci, proverio sam, kad se unesu pogrešni podaci dobija se drugačija poruka, da uneti podaci ne postoje u sistemu i da imate još dva pokušaja od ukupno tri pre blokade naloga.

Tražio sam da mi to reše u banci, službenica me spojila sa nekim iz službe bezbednosti, čovek je razgovarao sa mnom, promenio je 'šifru' koja nije 'Passcode', izdiktirao mi i rekao da pokušam sa Online ID i tom šifrom, međutim nije uspelo. Sve je isto kad unesem Passcode ili tu šifru koju mi je dao. Mada oni tvrde da su mi dali i tu šifru i Passcode prilikom otvaranja računa.

Šifra je 8 karaktera, slova i brojevi, a Passcode je četvorocifren broj koji unosite, preko numeričke tastature, kad pristupate ATM bankomatu.

Ponesite notes u banku i sve zapisujte, i ja sam, ali eto.

Ponovo sam otišao u banku, već me dobro upoznala ta službenica i kaže mi donesite lap top i telefon, unesite sve podatke, probajte da se prijavite, da mi vidimo tačno šta se dešava i kakve poruke dobijate i jedino tako vam osoblje iz službe bezbednosti može pomoći.

U banci nema besplatan internet, kao kod naših banaka i oni ne smeju sa njihovih računara da pristupaju nalozima klijenata, što sam isto predložio.

Ja pristup internetu u banci ne mogu da obezbedim, a prepaid broj u USA je 30$ na mesec dana, možda ću ga kupiti tek sledeći mesec preko kreditne kartice, jer kao što rekoh, hoću da sve kupujem preko kreditne kartice.

Takođe sam pitao da li mogu putem nekih email poruka i slično da to rešim, ne može, u stvari ima ona chat opcija, ali se pojavi tek nakon prijave na online nalog

Izgleda da neću moći da pristupim nalogu dok ne stigne SSN.

Pitam se da li možda ima neka poslovnica BOA u NY u kojoj postoji besplatan WiFi.
__________________
DV-2008, 2009, 2014, 2015, 2016, 2017 - Has not been selected
DV-2018 - You have been randomly selected
Case Number: 2018EU000043XX

15.06.2017. Poslat DS-260
20.09.2017. Obavešten putem email poruke da je zakazan intervju
20.11.2017. Obavljen lekarski pregled (9:00h do 13:30h).
22.11.2017. Obavljen intervju (8:30h - 10:00h)
24.11.2017. Viza u pasošu
30.11.2017. Stigao pasoš sa vizom u DHL servisni centar
00.05.2018. Activation trip (ulaz, možda izlaz i gotovo)

Last edited by EMIGRANT; 22.05.2018 at 00:37.
Reply With Quote
  #565  
Staro 22.05.2018, 05:58
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Uh.... Odakle poceti... Ajd ovako - za pocetak si pogresio banku. Trebao si TD ili Capital One. u TD banci moras imati 100$ na tekucem da ti ne naplacuju nista, ali je kreditnu malo teze dobiti. Capital One, 300$ na tekucem, debitnu dobijas odmah, a kreditne za dan-dva i NEMA godisnjeg odrzavanja. Ali sad kada si vec poceo u BoA, sta da se radi.
E sada, telefon - uzmi neki od Ultra Mobile paketa. Ako se secam, ja sam placao 35$ za neogranicene pozive u US i neogranicene SMS za ceo svet. Uz to dobijes nekih 4GB interneta. Dobra stvar je sto Ultra pripada T-Mobile, pa kada se lepo smestis, prebacis svoj broj na neki od T-Mobile paketa. Ja sada placam 50$ sa unlimited internetom.

Ima jos dosta caka i precica za zivot u NY. Samo pitaj
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #566  
Staro 22.05.2018, 21:31
milica_smile milica_smile je offline
Član
 
Datum prijave: 10.05.2016
Poruke: 24
Nepromenjeno

Moj savet je da se potraze lokalne kreditne unije, a ne velike banke kao Bank of America, Chase i ostale... Konkretno iz naseg iskustva, od kad smo stigli u Usa i otvorili racun u lokalnoj kreditnoj uniji, nismo imali nikakve troskove odrzavanja racuna, niti su nas uslovljavali da imas odredjenu sumu na racunu...
Kreditnu karticu sam trazila nakon prvog primljenog ceka na racun i odobrena mi je standard visa (ne secured) na 500$ bez trazenog depozita.
Ukratko najlepse dosadasnje iskustvo sa bankama.
Reply With Quote
  #567  
Staro 23.05.2018, 00:06
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

EMIGRANT,
money order ti je najjeftinije uzeti u USPS (Unites States Post Office) Mozes platiti cash ili debitnom za money order, a naknada je samo $1.20 (za vrijednost do $500 ) ili $1.65 (za vrijednost od $501-1000) Evo link za vise info:
https://www.usps.com/shop/money-orders.htm
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #568  
Staro 23.05.2018, 12:54
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vojkaninho Prikaz poruke
Hvala za info. jos jedno pitanje, u slucaju da uplacujem kasnije jos love na racun ili tu karticu, da li i to ulazi u kolateral(tipa padne na 200$ i uplatim jos 300$)?

Nema na cemu, limit koji na pocetku uplatis kao collateral ostaje kao max limit dokle god secured ne postane unsecured...koliko je meni poznato ne mozes povecavati limit dodatnim uplatama, doduse u ovo nisam 100% siguran.

Moje misljenje je da nema potrebe uplacivati veci iznos samo drzi utilization ispod 30%, ako ti utilization bude pre visok credit score ti nece tako brzo rasti.

Takdjer savjetovao bi ti da si otvoris credit karma account (kada dobijes ssn) za pracenje scora, besplatno je a jako je dobro za pracenje scora.
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #569  
Staro 23.05.2018, 19:52
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik EMIGRANT Prikaz poruke
@Makica@

Hvala ti za čestitku, i meni je forum od velike pomoći, pa se trudim da i ja pomognem drugima koliko god mogu, vidim da je jako teško na početku.

Ipak mi je stigla samo kreditna kartica, to sam video kasnije, kada sam raspakovao kovertu, tako da još uvek koristim privremenu depitnu, za pristup ATM bankomatu. Službenica se takođe iznenadila da još uvek nije stigla nova debitna, pa je ponovo poslala zahtev. Plaća se samo 39$ godišnje za održavanje kreditne kartice + 12$ mesečno za održavanje checking računa. 12$ može da se izbegne samo ako vam poslodavac uplati bar 250$ direct deposit na nivou svakog meseca (tih 250$, na žalost, ne možete sami sebi da uplatite) ili da konstantno imate 1500$ ili više u toku meseca na računu.

Ova Secured kreditna je u kategoriji master, takvu ima oznaku. Nikakve čekove nisam dobio, niti su mi nudili, niti ću ih koristiti u skorijem vremenu. U stvari, pitao sam službenicu da li mogu da napravim money order, rekla mi je 'Naša banka ne daje money order.', rekla je nešto ovako 'We don't make many order.' ili 'We don't do money order.' i rekla je 'Možemo da vam izdamo ček, ali se to naplaćuje 10$.'. Ovde pišem o mom novcu koji sam uplatio na checking account.

Pošto moj stanodavac ne prima uplate kreditnim karticama, a ja hoću da se svi troškovi koje imam u USA negde mogu proveriti, odnosno neću da plaćam u kešu ništa, hteo sam da to platim pomoću many order. Bank of America ima i za taj problem rešenje, mogu da prebacim novac sa svog checking računa na račun stanodavca, ima uputstvo na njihovom sajtu. Naknada za to zavisi od toga kod koje je banke račun od osobe kojoj prebacujete novac. Ako osoba kojoj se prebacuje novac ima račun u BOA onda nema naknade.

https://www.nerdwallet.com/blog/bank...-banks-online/

Nisam baš razumeo šta znači ono u koloni 'Cost (both directions unless specified)':

From Bank of America account (3 business days): $3

From Bank of America account (next day): $10

To prebacivanje sa računa jednog klijenta na račun drugog klijenta može da se uradi jedino iz online naloga koji će vam službenik u banci otvoriti isti dan kad vam bude otvorio i račun. Službenik će vam reći da smislite Online ID i Passcode sa kojim možete da pristupate online nalogu. Međutim izgleda da postoji neki dodatni zaštitini mehanizam koji se aktivira kada korisnik pokuša prvi put da se prijavi na online nalog, a to je da mu sistem, nakon unošenja Online ID i Passcode traži sledeće dve informacije:

We value your security and privacy. For your protection, please provide the following information to verify your identity.

ATM/debit card, credit card or account number

Social Security or Tax ID number

Ovo se ne pojavi zato što su uneti pogrešni podaci, proverio sam, kad se unesu pogrešni podaci dobija se drugačija poruka, da uneti podaci ne postoje u sistemu i da imate još dva pokušaja od ukupno tri pre blokade naloga.

Tražio sam da mi to reše u banci, službenica me spojila sa nekim iz službe bezbednosti, čovek je razgovarao sa mnom, promenio je 'šifru' koja nije 'Passcode', izdiktirao mi i rekao da pokušam sa Online ID i tom šifrom, međutim nije uspelo. Sve je isto kad unesem Passcode ili tu šifru koju mi je dao. Mada oni tvrde da su mi dali i tu šifru i Passcode prilikom otvaranja računa.

Šifra je 8 karaktera, slova i brojevi, a Passcode je četvorocifren broj koji unosite, preko numeričke tastature, kad pristupate ATM bankomatu.

Ponesite notes u banku i sve zapisujte, i ja sam, ali eto.

Ponovo sam otišao u banku, već me dobro upoznala ta službenica i kaže mi donesite lap top i telefon, unesite sve podatke, probajte da se prijavite, da mi vidimo tačno šta se dešava i kakve poruke dobijate i jedino tako vam osoblje iz službe bezbednosti može pomoći.

U banci nema besplatan internet, kao kod naših banaka i oni ne smeju sa njihovih računara da pristupaju nalozima klijenata, što sam isto predložio.

Ja pristup internetu u banci ne mogu da obezbedim, a prepaid broj u USA je 30$ na mesec dana, možda ću ga kupiti tek sledeći mesec preko kreditne kartice, jer kao što rekoh, hoću da sve kupujem preko kreditne kartice.

Takođe sam pitao da li mogu putem nekih email poruka i slično da to rešim, ne može, u stvari ima ona chat opcija, ali se pojavi tek nakon prijave na online nalog

Izgleda da neću moći da pristupim nalogu dok ne stigne SSN.

Pitam se da li možda ima neka poslovnica BOA u NY u kojoj postoji besplatan WiFi.
Hvala vam od srca na informacija,mnogo ce znaciti,snimila sam ih u racunar pa cu da ih 'proucim' Hvala vam jos jednom na detaljnom postupku ))
Mi 'novajlije' mislim da jedino u BOA mozemo i otvoriti racun bez SSN broja za pocetak,tek kasnije smo u mogusctvu da promenimo banku,ili ne ako nam odgovaraju uslovi.
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #570  
Staro 16.08.2018, 09:13
MilosWorldwide MilosWorldwide je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2015
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 27
Nepromenjeno

Moje iskustvo od pre 2 godine...

U momentu kad sam prvi put ušao u BofA nisam imao SSN, a imao sam potpisan ugovor sa tada budućim (start za nedelju dana) poslodavcem.

Otvaram checking + saving i tražim Cash Rewards (2% groceries, 3% gas) kreditnu. Službenica kopira sebi primerak ugovora (koji je lako mogao biti fejk: DocuSign), na kopiji zaokružuje "start date", "annual base salary", nosi to negde, vraća se za par minuta i saopštava da je kreditna odobrena sa limitom od 10% godišnje plate. Naknadno sam im dostavio SSN.

Ne znam da li to je pravilo ili diskreciono pravo bankara, ali ako imate dokaz o plati, pokažite i probajte izbeći secured i kartice sa malim limitom.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Prevara - Ponuda za kreditne kartice Citi banke (CITIGLOBAL) bora Stare teme 36 14.12.2012 23:39
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:35.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.