ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Social Security Number & Green Card » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 31.01.2011, 15:06
Bode's Avatar
Bode Bode je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.06.2010
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 70
Nepromenjeno

Libertas222, hvala za link u svakom slucaju....





Hvala svima na lepim zeljama pa da nam se svi vi uskoro pridruzite ovamo...
__________________
2011EU00005xxx
29.05.2010.- stigla prva koverta iz KCC
02.06.2010. - vracena u KCC
04.06.2010. - stigla u KCC
30.08.2010. - stigla druga koverta
02.10.2010. - uradjen lekarski
19.10.2010. - VISA GRANTED
20.10.2010. - VIZA U PASOSU

U CHICAGO-u od 20.01.2011...
Reply With Quote
  #102  
Staro 31.01.2011, 16:11
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

E pa Bode, dobrodosao

Tek sad videh da si pristigao za CHGO

Srecno!
Reply With Quote
  #103  
Staro 31.01.2011, 23:16
coconut coconut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 45
Nepromenjeno

E pa Bode, nek ti je sa srecom! Puno uspeha u novom zivotu tebi i tvojoj porodici, da se brzo snadjete i uklopite!
Bas mi je drago da vidim da generacija 2011 polako sredjuje vize i leti preko
Reply With Quote
  #104  
Staro 31.01.2011, 23:34
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Bode, jedni kazu sretan put (pridruzujem se), drugi dobro nam dosao, bas smo ko jedna porodica...
A cujem na CNN-u dolazi katastrofa vreme, sneg do pojasa se spusta od Bostona ka Chicago-u, valjda ste poneli tople stvari. Jel stvarno zafijukalo? Nije mu bas neka dobrodislica...
__________________
Score
Reply With Quote
  #105  
Staro 01.02.2011, 02:26
Bode's Avatar
Bode Bode je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.06.2010
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 70
Nepromenjeno

Najavljuju nevreme za sutra posle podne i sredu. Kazu da ce biti najvece u istoriji. Sedecu kod kuce i cekati da prodje pa onda dalje u ispunjavanje radnih zadataka.

Score hvala i nadam se da se vidimo uskoro

Magelan mi se vidimo cim mi stigne porodica juna...(znas o cemu se radi)
__________________
2011EU00005xxx
29.05.2010.- stigla prva koverta iz KCC
02.06.2010. - vracena u KCC
04.06.2010. - stigla u KCC
30.08.2010. - stigla druga koverta
02.10.2010. - uradjen lekarski
19.10.2010. - VISA GRANTED
20.10.2010. - VIZA U PASOSU

U CHICAGO-u od 20.01.2011...
Reply With Quote
  #106  
Staro 27.02.2011, 02:33
Bode's Avatar
Bode Bode je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.06.2010
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 70
Nepromenjeno

E ljudi, danas je konacno stigla i ZELENA KARTICA.

Bez obzira sto sam greskom napisao pogresan broj zgrade, cika postar je zazvonio i doneo na pravu adresu.
Hvala USPS-u na tome inace bih cekao jos mesec dana.

__________________
2011EU00005xxx
29.05.2010.- stigla prva koverta iz KCC
02.06.2010. - vracena u KCC
04.06.2010. - stigla u KCC
30.08.2010. - stigla druga koverta
02.10.2010. - uradjen lekarski
19.10.2010. - VISA GRANTED
20.10.2010. - VIZA U PASOSU

U CHICAGO-u od 20.01.2011...
Reply With Quote
  #107  
Staro 10.04.2011, 09:53
miroslav chicago miroslav chicago je offline
Član
 
Datum prijave: 09.04.2011
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 17
Nepromenjeno Mozes li da malo detaljnije opised dobijanje SSN-a

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bode Prikaz poruke
Proslog cetvrtka sam stigao u Chicago. Imigraciono i kontrolu prosao za manje od 10 minuta i izasao sa aerodroma. Adresu sam napisao onu koju mi je drug poslao i tako upisao na aerodromu. Kad smo stigli kod njega tek sam onda primetio da sam upisao 704, a on stanuje u 604. Poludeo sam. Ispostavilo se da mi je on jos pre par meseci greskom napisao taj broj a ispravku mi nije poslao. Ja dok sam bio u Srbiji nisam ni proveravao podatak tako da nisam ni znao da sam pogresio.
Sutradan po dolasku pozvao sam odmah USCIS da prijavim pogresnu adresu na koju stize GC. Procedura je sledeca: oni salju welcome letter i GC na datu adresu i kako ja ne zivim tamo to se automatski vraca. Sve to traje mesec dana i onda moram opet da zovem i da dam pravu adresu na koju da posalju. A posto imam SSN ali sa pecatom da mogu da radim samo sa INS odobrenjem, mogu da dobijem novu karticu tek kad dodjem sa GC i vide da je sve Ok. Posto se meni zurilo da uzmem njihovu dozvolu da bih krenuo u skolu za kamion morao sam da resavam drugacije dokaz o zivljenju na datoj adresi. O tome sam pisao u temi http://www.zelenalutrija.com/forum/s...p?t=29&page=15 tako da kome treba neka procita.
Sad u nove pobede, sa njihovom ID, a GC kad stigne, stigne.
Ja sam stigao u Chicago 15.03 2011. na aerodromu su mi uzeli otiske prstiju i poslali na poseban salter gde su mi uzeli zuti koverat, i dao ponovo sam otisak prsta i potpisao se (sve dva puta). Vratili mi pasos i pustili da izadjem sa aerodroma. U SSA ofisu su mi rekli da dodjem kod njih kad dobijem GC. A ja sam prekjuce dobio dva pisma na kojima je adresa 01,04 da je primnjena moja dokumentacija i da su cekati jos mesec dana . Da li je ovo normalna procedura ili treba da se ponovo vratim u SS-ofis i tarazim da mi izdaju SSN na osnovu pecata u pasosu a GC kad stigne stigla je. ??
Reply With Quote
  #108  
Staro 10.04.2011, 15:06
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Ja sam sa porodicom stigla u Nju York,na 09.03,prosli smo pasosku kontrolu i sve,normalno ponovo su nam uzeli otiske prstiju,i proverili biometriske podatke.Takva pisma kao sto kazes ti su nam stigla deset dana posle pristizanja u USA na adresu moje sestre,samo dan,dva posle toga(iako u pismu pise da moze da traje i do 30 dana )smo dobili nase green karte,t.j dobili smo ih tacno dve nedelje od pristizanja ovde,sutradan smo otisli u kancelariju za SSN,i rekli su nam da je rano da podnesemo dokumnente za SSN broj,i sluzbenica se cudila kako je moguce toliko brzo da dobijemo green karte,i da treba da cekamo da se napune 3 nedelje za da podnesemo za SSN.To smo i uradili,ovog ponedeljka smo bili ponovo tamo,uzela nam je sluzbenica podatke,i rekla nam da cu ja kao nosilac dobiti SSN broj za 10-tak dana,a moj muz i deca posle toga.Za moju srecu broj mi je stigao postom 4 dana posle posete u kancelariju,a sad od sutra ce verovatno doci i ostali brojevi.I sad konacno mogu da radim puno radno vreme
Reply With Quote
  #109  
Staro 10.04.2011, 19:27
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik miroslav chicago Prikaz poruke
Ja sam stigao u Chicago 15.03 2011. na aerodromu su mi uzeli otiske prstiju i poslali na poseban salter gde su mi uzeli zuti koverat, i dao ponovo sam otisak prsta i potpisao se (sve dva puta). Vratili mi pasos i pustili da izadjem sa aerodroma. U SSA ofisu su mi rekli da dodjem kod njih kad dobijem GC. A ja sam prekjuce dobio dva pisma na kojima je adresa 01,04 da je primnjena moja dokumentacija i da su cekati jos mesec dana . Da li je ovo normalna procedura ili treba da se ponovo vratim u SS-ofis i tarazim da mi izdaju SSN na osnovu pecata u pasosu a GC kad stigne stigla je. ??
Tebe niko ne tera da izvadis SSN sto pre, ali bez njega ces tesko naci posao. Mislim da je dosta ljudi, a medju njima sam i ja isla u kancelariju SSA-a posle nekoliko dana boravka. Posto sam procitao da ljudima nije stizao SSN automatski vec su posle nekog vremena cekanja opet morali da odu sami da se prijave ja sam otisao i prijavio se sam odmah.
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #110  
Staro 10.04.2011, 19:32
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejancic Prikaz poruke
Tebe niko ne tera da izvadis SSN sto pre, ali bez njega ces tesko naci posao. Mislim da je dosta ljudi, a medju njima sam i ja isla u kancelariju SSA-a posle nekoliko dana boravka. Posto sam procitao da ljudima nije stizao SSN automatski vec su posle nekog vremena cekanja opet morali da odu sami da se prijave ja sam otisao i prijavio se sam odmah.
Jel tebi nisu pametovali u tom office-u za SSN da je prerano, da dodjes kasnije kao sto su nekima? Meni treba SSN sto pre jer ostajem oko tri nedelje i mislio sam da sredim i vozacki dok sam tamo al izgleda slaba vajda jer bez SSN-a ne mogu da ga prijavim (vozacki) a ako mi jos budu popovali da sam dosao prerano ima bas da se iznerviram..
__________________
Score
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Oduzimanje Green Card-a takecare Agencije za prijavu 6 08.05.2017 14:42
Green Card - Sigurnost Bazzoli Vaša strana 11 07.07.2015 05:01
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43
Green Card and SSN Smith6000 Stare teme 1 17.02.2010 09:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:25.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.