ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1431  
Staro 21.05.2018, 12:02
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Mislim da je Kijev završio sa intervjuima, zato što posle 21000 nemaju ni jedan zakazan intervju, ako je verovati podacima na xarthisius sajtu.. Kao što je i Uzbekistan završio na 12000 tj. imaju po 1-2 slučaja na svakih 1000, ali to su verovatno oni koji su u prvih 12000, a nisu poslali ds260 na vreme.

Videćemo šta će biti. Nije isključeno ni da vidimo npr. Europe 27500, Except Ukraina, Russia, Albania. Nešto slično kao u Africi.
Reply With Quote
  #1432  
Staro 25.05.2018, 10:06
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

Sta mislite kakve su nam sanse za DV2019 sto se tice visa bulletina? Da li ce biti slican ovogodisnjem ili ipak mozda bude bolji
Reply With Quote
  #1433  
Staro 25.05.2018, 10:23
Supernaut Supernaut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: u potrazi za lokacijom, dok cekamo intervju
YU lokacija: Beograd
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Mislim da je Kijev završio sa intervjuima, zato što posle 21000 nemaju ni jedan zakazan intervju, ako je verovati podacima na xarthisius sajtu.. Kao što je i Uzbekistan završio na 12000 tj. imaju po 1-2 slučaja na svakih 1000, ali to su verovatno oni koji su u prvih 12000, a nisu poslali ds260 na vreme.

Videćemo šta će biti. Nije isključeno ni da vidimo npr. Europe 27500, Except Ukraina, Russia, Albania. Nešto slično kao u Africi.
Opet su ubrzali izdavanje viza... Xarthisius izbacio brojke na jučerašnji dan. Sada ima izdatih 13282, ready je 4456.Britov komentar je da je očekivao ovoliki intenzitet... I a nam definitivno treba još viza. I da ćemo verovatno morati da se strpimo do poslednjeg visa bulletina, jer ne zna da li će se za avgustovski znati da li ćemo dobiti dodatne vize... znači, još strpljenja...
Reply With Quote
  #1434  
Staro 25.05.2018, 10:59
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Video sam to. Neka prognoza je da će u junu i julu ukupno biti izdato oko 3000 viza.

Inače neki lik na nekom ruskom forumu (broj 30000) je pisao kako mu je tek sad u maju obrađen ds260 obrazac iako ga je poslao još u maju 2017. Koliko sam ukapirao, on je poslao obrazac i odmah poslao mail KCC-u da pita kada će biti obrađen i oni su mu dali onaj botovski odgovor 2-3 nedelje. Posle nekog vremena je opet poslao mail da pita i opet je dobio isti odgovor. Da bi mu sada u maju 2018. poslali mail da je DS260 obrađen. Ako je ovo istina tj. ako ne laže, to bi značilo da će možda i taj broj stići na red. Jer zašto bi obrađivali obrazac, ukoliko je nemoguće da taj broj stigne na red. Naravno, opet ponavljam, nije isključeno ni da taj lik troluje tj. laže, mada gledao sam njegove postove i do tog posta nije imao ni jedan "problematičan".
Reply With Quote
  #1435  
Staro 25.05.2018, 11:57
Supernaut Supernaut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: u potrazi za lokacijom, dok cekamo intervju
YU lokacija: Beograd
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Video sam to. Neka prognoza je da će u junu i julu ukupno biti izdato oko 3000 viza.

Inače neki lik na nekom ruskom forumu (broj 30000) je pisao kako mu je tek sad u maju obrađen ds260 obrazac iako ga je poslao još u maju 2017. Koliko sam ukapirao, on je poslao obrazac i odmah poslao mail KCC-u da pita kada će biti obrađen i oni su mu dali onaj botovski odgovor 2-3 nedelje. Posle nekog vremena je opet poslao mail da pita i opet je dobio isti odgovor. Da bi mu sada u maju 2018. poslali mail da je DS260 obrađen. Ako je ovo istina tj. ako ne laže, to bi značilo da će možda i taj broj stići na red. Jer zašto bi obrađivali obrazac, ukoliko je nemoguće da taj broj stigne na red. Naravno, opet ponavljam, nije isključeno ni da taj lik troluje tj. laže, mada gledao sam njegove postove i do tog posta nije imao ni jedan "problematičan".
Ako ti nije teško, da li bi podelio sa nama link tog ruskog foruma, pa malo da čitamo.

Inače, to jeste prognoza, da će do kraja jula biti izdato do 16.000 viza ako se ovaj intenzitet nastavi....
Reply With Quote
  #1436  
Staro 25.05.2018, 12:40
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Mislim da sam to pročitao na ovom forumu..

http://greencard.by/community/forum/...89/?PAGEN_1=91

Pratim i ovaj turski

https://yesilkartforum.com/forum/top...18/345?page=18

Veliki problem pravi i google translate. Par puta mi se dešavalo da prevede neki post na jedan način, a sledeći put na drugačiji i da skoro promeni smisao celog posta.

Inače gledao sam na xarthisiusovom sajtu i interesantno je da pored Kijeva koji nema ni jedan ready case posle 20000, Moskva i Ankara nemaju ni jedan ready case između 21 i 22000. Da li to nešto znači ili je samo slučajnost, ne znam.
Reply With Quote
  #1437  
Staro 25.05.2018, 13:10
Supernaut Supernaut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: u potrazi za lokacijom, dok cekamo intervju
YU lokacija: Beograd
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Mislim da sam to pročitao na ovom forumu..

http://greencard.by/community/forum/...89/?PAGEN_1=91

Pratim i ovaj turski

https://yesilkartforum.com/forum/top...18/345?page=18

Veliki problem pravi i google translate. Par puta mi se dešavalo da prevede neki post na jedan način, a sledeći put na drugačiji i da skoro promeni smisao celog posta.



Inače gledao sam na xarthisiusovom sajtu i interesantno je da pored Kijeva koji nema ni jedan ready case posle 20000, Moskva i Ankara nemaju ni jedan ready case između 21 i 22000. Da li to nešto znači ili je samo slučajnost, ne znam.

To sam i ja pomislila, ali čini mi se da nismo u pravu... naime ne možeš da vidiš nijedan ready case između 21k i 22k jer KCC verovatno nije obradio sve fajlove između tih brojeva i poslao ih dotičnoj ambasadi. Ready postaju tek kada im obrade fajl, trebalo bi... daj Bože da grešim i da njih vise nema, odn. da su stigli svoj limit. Kod Uzbekistana izgleda da jesu jer zaista ima poneki sporadični ready case od 12k do 20k. Za Tursku i Albaniju ćemo da pogledamo, pa komentarišemo!
Inače, što se prevoda tiče, ako može da pomogne, pošalji taj tekst iz turskog foruma, čiji te prevod zbunjuje, možemo da prosledimo prijateljici koja je završila turski pa da žena prevede kako treba? Samo da nema mnogo toga, ok?
Reply With Quote
  #1438  
Staro 25.05.2018, 13:47
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Kada se gleda ona globalna tabela tj. grafički prikaz ispod, piše da je 13% ready između 21 i 22000. Npr. u Beogradu ima 8 ready. Gledao sam nasumično ambasade tj. 15ak ambasada i samo Ankara i Moskva nemaju ni jedan ready case posle 21000. Da je do ambasada stajalo bi In transit. Ovo bi možda mogao da bude znak da ćemo u sledećem bulletinu da vidimo ono except, kao u Africi i Aziji. Možda žele da njih ograniče, zato što realno nije fer da 5 zemalja uzme preko 80% viza u jednom regionu, ipak se ova lutrija zove diversity. Ali sve su ovo samo nagađanja, videćemo za dve nedelje šta će se desiti.

Pošto sam ekonomista, volim da gledam malo stvari i sa finansijske strane. Ukoliko ne bude redistribucije viza, ukupan broj podeljenih viza biće oko 43000, što znači 6-7000 manje nego obično. 7000 viza X 330 dolara = 2.310.000 dolara i plus uscis immigrant fee 7000*220=1.540.000, dakle ukupno preko 3.800.000 dolara . Ja ne znam kako se oni finansiraju, da li direktno iz budžeta, ili od svojih prihoda, ali verujem da su u nekom svom godišnjem budžetu zaračunali i taj novac, koji je sve samo ne mali.
Reply With Quote
  #1439  
Staro 25.05.2018, 18:53
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Video sam to. Neka prognoza je da će u junu i julu ukupno biti izdato oko 3000 viza.

Inače neki lik na nekom ruskom forumu (broj 30000) je pisao kako mu je tek sad u maju obrađen ds260 obrazac iako ga je poslao još u maju 2017. Koliko sam ukapirao, on je poslao obrazac i odmah poslao mail KCC-u da pita kada će biti obrađen i oni su mu dali onaj botovski odgovor 2-3 nedelje. Posle nekog vremena je opet poslao mail da pita i opet je dobio isti odgovor. Da bi mu sada u maju 2018. poslali mail da je DS260 obrađen. Ako je ovo istina tj. ako ne laže, to bi značilo da će možda i taj broj stići na red. Jer zašto bi obrađivali obrazac, ukoliko je nemoguće da taj broj stigne na red. Naravno, opet ponavljam, nije isključeno ni da taj lik troluje tj. laže, mada gledao sam njegove postove i do tog posta nije imao ni jedan "problematičan".
Znači, šanse za žurku u NYC se povećavaju. Pošto sam izgubio opkladu, ja častim.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #1440  
Staro 26.05.2018, 01:26
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Znači, šanse za žurku u NYC se povećavaju. Pošto sam izgubio opkladu, ja častim.
Ovaj,znaci i ja isto
Odlicne vesti drustvo

Off we go,sorry (we are like some backup here)
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
run the risk


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.