ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 08.03.2013, 01:24
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zvercica Prikaz poruke
Drugo me brine kako ću to da vraćam, da li ću moći da dovoljno odvojim uz obaveze koje ću tamo imati da izmirim i obaveze koje sam ostavila u Srbiji? Moj suprug radi u banci i imao je nekliko klijenata koji su uzeli keš kredite, otišli, vraćali u početku a onda prestali - u toj situaciji nikako ne bih želela da se nadjem.
Veruj mi treba mnogo vise da se brines kako ces da opstanes (al bukvalno) bez pocetnog kapitala a za vracanje otom potom. Osim toga moram da ti kazem iskreno to kako ces da vratis ako uzmes 5-10.000 eura kes kredita ce ti biti najmanja briga
Reply With Quote
  #102  
Staro 23.08.2014, 19:28
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik chicagopn Prikaz poruke
Srecna svim ljudima na forumu Nova 2013 god.puno srece i zdravlja,radosti i veselja ali mislim da je sreca najbitnija...jer bez nje nemoze se ni u USA
I posto sam ovde evo da ujedno nesto i napisem...
Citao sam malo vise forum i uvedeo sam da ima par ljudi koji ulivaju nepoverenje i strah novim emigrantima koji jos nisu krocili na Americko tlo .
Mene to iritira jer i meni isto tako pricano da stvar bude gora meni su to pricali cak moji roditelji ,kako nije vise kao sto je bilo,kako nemam osiguranje sta ces ako ti se nesto desi ,tesko je za posao ,gde ces sa detetom ....itd,itd.
Ja svemu tome nikad nisam pridavao znacaj iz razloga sto mi sve to neko prica koji zivi i radi u Americi.
Da mi je barem neko od povratnika rekao ovakve stvari ja bih se pomislio,ali povratnika nema ,ko ode OTISAO JE.
Tako da ja svim normalnim, neisfoliranim, radnim ljudima zeljnim normalnog zivota kazem IDITE NE PREDAJTE SE.
Sta ako mi se nesto desi? pazi mene moze da udari auto na ulici bilo gde,mogu da dozivim mozdani udar bilo gde,ako nema posla ...pa nemam posla ni u Srbiji.
Dok sam bio u Srbiji ja sam bio sit tema kad dodju gasterbajteri i pocnu pricu kako ti nisi sposoban za tamo,kako nije tamo kao sto je bilo i kako bih ja umro na poslu kolko se to radi.Naravno moj odgovor im je bio ako si ti opstao pa opstacu i ja,jer sta je taj neko sposobniji od mene.Hocu da kazem da bukvoalno nisam sreo coveka koji bi mi rekao :idi bre bezi odavde,svi te nekako sputavaju,iz kog razloga stvarno neznam.
Ako mene sada neko pita a pitaju me nedeljno po jedan od mojih drugara pa do nekih ljudi koje nikad nisam video u zivotu :STA TI MISLIS kako je? moj odgovor je svako ko ima sansu ne treba je ispustiti pa bilo kakvu sansu.Definitivno ja kod nas u Srbiji nevidim nista dobro ,daleko bilo da ne volim svoju zemlju ali dzaba da je volim kad mi ona tu ljubav ne uzvraca,ne pruza mi nikakvu buducnost,nemogu da zivim normalno.
Naravno nikad nisam bio za neku ilegalu tipa doci ovde i sedeti na crno sto se kaze nekako mi to izgleda kao da si duh ,jer si covek bez identiteta zato to vam ne predlazem.
Da skratim pricu ne obracajte paznju na nikakve barikade i negativnosti u vasoj nameri .
Procitao sam temu gde je covek naveo sve najgore varijante sta vam se moze desiti kad dodjete ovde a taj isti covek tipka iz Amerike,ja stvarno nemogu da shvatim takve osobe, i stavljam sebe u situaciji da ja sad odavde iz tople sobe subota, vikend, day off tipkam kako ovde ljudi nije nista, tuga pazi te se gde dolazite !!! Stvarno to nemogu da razumem po meni pravim od sebe budalu.
Naravno nije blagostanje ima u tome istine ali nije nigde blagostanje pogotovo u drzavi iz koje se odlazi.
Zato glavu gore udahnite punim plucima i samo napred ne okrecite se za sobom jedno 4-5 godina i voleo bih da mi se onda javite da me pozovete na neko pice i popricamo o ovoj temi,aj uzdravlje
Chi,
Izvini tek sada sam nasla ovaj tvoj post i apsolutno sve aminujem! Identicne recenice slusam od nekih ovdasnjih "dusebriznika" i njihovih istomisljenika. Drago mi je sto si uspeo i cenim sto saljes pozitivne vibracije. Sada mi se jos vise dolazi. Vise od neopisivog. Tebi i tvojoj porodici zelim sve najbolje!
Reply With Quote
  #103  
Staro 23.08.2014, 19:34
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ima ona izreka za ljude koji nose veliki crni oblak iznad glave i gde god da odu oblak ide sa njima.

E vuxanne i chi veceras ste me dokusurili! Ne ljutim se, nego emotivni momenat...
Reply With Quote
  #104  
Staro 23.08.2014, 20:42
Mica88 Mica88 je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Beograd
Poruke: 17
Nepromenjeno

dreadnot, koliko bi novca trebali da ponesemo sa sobom a da sa malim detetom prevazidjemo sve pocetnicke poteskoce bez vecih problema?
Pozdrav.
Reply With Quote
  #105  
Staro 08.10.2014, 22:57
Amerika44 Amerika44 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.10.2014
Poruke: 50
Nepromenjeno

Zanima me misljenje iskusnijih ljudi koji su vec u Americi ili imaju informacije iz prve ruke. Igram lutriju vec drugu godinu. Situacija je sledeca: nemam nikoga u Americi,imam zavrsen privatni fakultet i jako malo iskustva sto se struke tice. Sto se novca tice imam oko 50.000e sa kojim bih krenula tamo u slucaju da me izvuku. Sta vi mislite koliko je pametno i sta se moze ocekivati sa takvim startom u Americi? Svima koji bi mogli i imali vremena da me upute u vezi bilo cega oko ovih stvari bila bih jako zahvalna.
Puno vas pozdravljam...
Reply With Quote
  #106  
Staro 09.10.2014, 00:09
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Amerika44 Prikaz poruke
Zanima me misljenje iskusnijih ljudi koji su vec u Americi ili imaju informacije iz prve ruke. Igram lutriju vec drugu godinu. Situacija je sledeca: nemam nikoga u Americi,imam zavrsen privatni fakultet i jako malo iskustva sto se struke tice. Sto se novca tice imam oko 50.000e sa kojim bih krenula tamo u slucaju da me izvuku. Sta vi mislite koliko je pametno i sta se moze ocekivati sa takvim startom u Americi? Svima koji bi mogli i imali vremena da me upute u vezi bilo cega oko ovih stvari bila bih jako zahvalna.
Puno vas pozdravljam...
mnogi nemaju nikoga u inostranstvu, a narocito zalihu novca da krenu u novu avanturu
pitanje koje bih ja sebi postavio, da li zelim i zasto zelim da odem iz zemlje, sve ostalo ce polako da se razresi samo....

Last edited by botexag; 09.10.2014 at 00:19.
Reply With Quote
  #107  
Staro 09.10.2014, 04:47
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Amerika44 Prikaz poruke
Zanima me misljenje iskusnijih ljudi koji su vec u Americi ili imaju informacije iz prve ruke. Igram lutriju vec drugu godinu. Situacija je sledeca: nemam nikoga u Americi,imam zavrsen privatni fakultet i jako malo iskustva sto se struke tice. Sto se novca tice imam oko 50.000e sa kojim bih krenula tamo u slucaju da me izvuku. Sta vi mislite koliko je pametno i sta se moze ocekivati sa takvim startom u Americi? Svima koji bi mogli i imali vremena da me upute u vezi bilo cega oko ovih stvari bila bih jako zahvalna.
Puno vas pozdravljam...
Sa tim parama mozes lepo i bezbolno da se smestis negde, kupis autic i upoznas se sa okolinom, a nakon toga da na miru razmislis o kljucnim pitanjima (o kojima je bolje da razmislis odmah sada):

1) Sta cu ja tamo?
2) Koliko dobro govorim engleski?
3) Da li znam nesto da radim?
4) Da li mi vredi da nesto studiram tamo prvo da bih onda mogla da nadjem neki posao?
...

Za tvojih 50k € Amerika ce ti jedino ponuditi 1000 nacina da ih sto pre potrosis.

Srecno!
Reply With Quote
  #108  
Staro 09.10.2014, 05:19
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik snowflake Prikaz poruke
Sa tim parama mozes lepo i bezbolno da se smestis negde, kupis autic i upoznas se sa okolinom, a nakon toga da na miru razmislis o kljucnim pitanjima (o kojima je bolje da razmislis odmah sada):

1) Sta cu ja tamo?
2) Koliko dobro govorim engleski?
3) Da li znam nesto da radim?
4) Da li mi vredi da nesto studiram tamo prvo da bih onda mogla da nadjem neki posao?
...

Za tvojih 50k € Amerika ce ti jedino ponuditi 1000 nacina da ih sto pre potrosis.

Srecno!
Ja da sam imala toliko na gomili, ne znam bas da li bi isla... Ali opet, razni ljudi, razne price. Za pocetak vise nego dovoljno.
Reply With Quote
  #109  
Staro 09.10.2014, 17:21
Amerika44 Amerika44 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.10.2014
Poruke: 50
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik botexag Prikaz poruke
mnogi nemaju nikoga u inostranstvu, a narocito zalihu novca da krenu u novu avanturu
pitanje koje bih ja sebi postavio, da li zelim i zasto zelim da odem iz zemlje, sve ostalo ce polako da se razresi samo....
To pitanje sam odavno postavila sebi i jedino na to pitanje znam odgovor a on je pozitivan,sa tim sam odavno rascistila
Reply With Quote
  #110  
Staro 09.10.2014, 17:25
Amerika44 Amerika44 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.10.2014
Poruke: 50
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik snowflake Prikaz poruke
Sa tim parama mozes lepo i bezbolno da se smestis negde, kupis autic i upoznas se sa okolinom, a nakon toga da na miru razmislis o kljucnim pitanjima (o kojima je bolje da razmislis odmah sada):

1) Sta cu ja tamo?
2) Koliko dobro govorim engleski?
3) Da li znam nesto da radim?
4) Da li mi vredi da nesto studiram tamo prvo da bih onda mogla da nadjem neki posao?
...

Za tvojih 50k € Amerika ce ti jedino ponuditi 1000 nacina da ih sto pre potrosis.
,
Srecno!
1. Da zapocnem novi zivot,svakako.
2. Onako,solidno.
3. Nemam puno radnog iskusva.
4. Mislim da ne bi bilo lose,ako se finansijski uklopim.
Da,nije to losa suma ni ovde,ali ne zivi se od kucice koju ces kupiti. Problem je u nemogucnosti nalazenja pristojnog posla,i uopste zivota ovakvog kakav je ovde.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.