ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Da li imam šanse » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 08.03.2015, 07:39
dakiva dakiva je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.02.2014
Poruke: 30
Nepromenjeno

Ne planiram ja druže nikog da varam, samo se raspitujem, jer nigde nisam pročitao da je explicitno napisano da 8+4 razreda moraju biti završeni za 12 godina. Verujem tebi na reč da si tako čuo od ljudi zaposlenih u ambasadi, ali opet s druge strane se oslanjam na ono što zvanično piše. Ako je meni problem ta jedna godina, onda ću se nadati da bar ženu izvuku, kod nje je sve regularno. Jedno, možda glupo, pitanje: da li u američkom sistemu školovanja postoji mogućnost pauziranja ili ponavljanja razreda?
Reply With Quote
  #12  
Staro 08.03.2015, 10:37
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Najjednoatavnije rjesenje tvoga problema jeste sljedece: odes na stranicu americke ambasade u zemlji u kojoj budes. Nadjes njihovu email adresu i posaljes im pitanje vezano za srednju skolu. Pitas moze li tako i tako ili ne moze. Oni ce ti dati najbolji odgovor. Rjesen problem.
Reply With Quote
  #13  
Staro 08.03.2015, 11:32
allenton's Avatar
allenton allenton je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.03.2013
Poruke: 63
Nepromenjeno

ja sam 4 godine srednje završio u ratu i koliko se sjećam nije baš redovno i u roku zbog ratnih okolnosti......da li je to problem?
Reply With Quote
  #14  
Staro 08.03.2015, 12:49
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Ovdje evo (zvanicna stranica) pise da je potrebno pokazati da imas zavrseno skolovanje u trajanju od 12 godina sto bi bilo nasa cetverogodisnja srednja skola. Nigdje se ne spominje da se ne moze naknadno polagati cetvrti razred i time steci nivo cetverogodisnje srednje. Bitna je diploma o zavrsenoj srednjoj skoli na kojoj pise da je 4.godisnja.

http://travel.state.gov/content/visa...documents.html

Opet kazem, ko hoce siguran odgovor, neka posalje email,bilo kojoj americkoj ambasadi na svijetu. Svi oni rade i donose odluke po istom zakonu
Reply With Quote
  #15  
Staro 08.03.2015, 13:08
dakiva dakiva je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.02.2014
Poruke: 30
Nepromenjeno

Ma nešto ja ne verujem da je to problem, ali ajde da ja ne lupam ili se zavaravam, jer sam ovde na forumu čitao da takva situacija u stvari jeste problem. Ništa mi ne preostaje osim da kad uhvatim vremena šaljem mail ambasadi, mada mislim da već znam odgovor. Danas sam baš gledao diplomu, nigde tu ne piše nijedan datum osim datuma polaganja maturskog ispita, a s obzirom da sam godinu dana ranije krenuo u osnovnu školu ne vidim način kako bi oni utvrdili da je jedna godina problematična. Sve i da dobijem odgovor iz ambasade da ne ispunjavam uslov, zbog te jedne godine, sigurno neću odustati ukoliko budem izvučen. Ništa ja ne bih prekršio, jer nigde ni ne piše zvanično da 8+4 mora da se završi za 12 godina. Ako neko pronađe da zvanično piše da sve mora da se završi u 12 godina molio bih ga da podeli sa nama. Manje će me boleti da me izvuku i pokušam, pa šta košta da košta, i budem odbijen nego da budem izvučen i celog života da se jedem i da me kopa zašto nisam pokušao.
Reply With Quote
  #16  
Staro 08.03.2015, 13:30
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

ali po toj logici da MORA da se zavrsi za 12 godina onda bi znacilo i svako onaj ko je bilo koji razred od 1-12 jednom ili vise puta ponavljao (propao) isto se ne moze prijaviti, jer nije zavrsio za 12 godina nego za 13 ili 15.
Reply With Quote
  #17  
Staro 08.03.2015, 14:22
ZexNS ZexNS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.03.2014
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 46
Nepromenjeno

Ono sto pise na zvanicnom sajtu http://travel.state.gov/content/dam/...structions.pdf na drugoj strani stoji "a high school education or its equivalent, defined as successful completion odmf 12-year course of elementary and secondary education." A nigde ne pise da mora u kontinuitetu. Najbolje posalji mail ambasadi, tu ces dobiti tacan odgovor, pa mozes posle preneti i ovde, mozda nekom zatreba u buducnosti.
Reply With Quote
  #18  
Staro 08.03.2015, 16:35
beholder's Avatar
beholder beholder je offline
Član
 
Datum prijave: 08.03.2015
US lokacija: ???
YU lokacija: Beograd
Poruke: 27
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ZexNS Prikaz poruke
Ono sto pise na zvanicnom sajtu http://travel.state.gov/content/dam/...structions.pdf na drugoj strani stoji "a high school education or its equivalent, defined as successful completion odmf 12-year course of elementary and secondary education." A nigde ne pise da mora u kontinuitetu. Najbolje posalji mail ambasadi, tu ces dobiti tacan odgovor, pa mozes posle preneti i ovde, mozda nekom zatreba u buducnosti.
Pozdrav svima (posto sam nova na forumu). Ja se potpuno slazem sa komentarom koji je dao ZexNS. Mislim da se pominje 12-godisnje obrazovanje ne u smislu uslova/roka u kome je skolovanje moralo da se zavrsi, vec vise u smislu pojasnjenja da je prihvatljiva i srednja skola (strucne skole) u cetvorogodisnjem trajanju (kao ekvivalent gimnaziji...). Mozda gresim, ali posto je tumacenje u ovim slucajevima (kada validnost prijave zavisi od toga) poprilicno nezahvalna stvar, smatram da su najbolji savet dali ostali forumasi sa ove teme koji su pomenuli mogucnost obracanja ambasadi radi preciziranja ovog uslova.
Reply With Quote
  #19  
Staro 08.03.2015, 18:27
RadeDaca RadeDaca je offline
Član
 
Datum prijave: 07.03.2015
YU lokacija: Teslić, BIH
Poruke: 7
Nepromenjeno

Zna li neko moze li diploma ili certifikat sa ITAcademy kao sistem administrator, kako sam procitao to je trazeno zanimanje u USA
Reply With Quote
  #20  
Staro 08.03.2015, 18:31
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Svako malo se na forumu postavlja ovo pitanje oko skole, i svako malo neko pise kako je potrebno da imas 12 godina u kontinuitetu, ali nikada nitko od njih koji to pisu nije postavio link do mjesta gdje to pise.
A na zvanicnoj stranici (sto je napomenuto u prethodnim postovima gdje ima i link) pise da je potrebno uspjesno zavrsiti dvanaestogodisnje skolovanje, bez spominjanja bilo kakvih uslova i kontinuiteta.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Imam jedno pitanjce.. Andrija89 Vaša strana 1 04.03.2013 18:53
education ili work experience - imam realan problem?? Yannick Prva koverta 11 31.07.2012 15:16
Imam problemcic oko I koverte milos Prva koverta 3 06.05.2012 16:16
U oktobru sam video da sam izabra, da li imam šanse? el magico Prva koverta 12 04.11.2009 14:08
Izvučen početkom maja (98xx) - Imam višak formulara?! Marko Prva koverta 2 09.05.2006 19:16

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:43.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.