ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Social Security Number & Green Card » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #751  
Staro 31.05.2017, 07:21
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Posle nesto malo vise od mesec dana Green card je tu.
Taksu sam platio jos dok sam bio u Srbiji, prilikom ulaska u USA usmeno sam rekao da mi promene adresu na koju da salju.
Na tu adresu mi je i stigla GC.
Ono sto bih savetovao je da obavezno na sanduce koje se vodi na adresu prijave boravka u USA je da stavte vase prezime, a ne da dodjete u situaciju kao ja.
Kako nisam imao prezime na sanducetu postar nije smeo da ostavi koverat vec ga je vratio nazad u postu.
Fora je sto sam 3 puta isao u postu da uzmem koverat (mislio sam da je kreditna iz banke - kasni). Prva dva puta rekli su mi da koverat jos nije pristigao nazad iako sam u ruci imao izvestaj da jeste, dodao bih i 3 dana praznika koji su me uhvatili.

Iznenadjen sam brzinom dobijanja GC.
Srecno svima!
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
  #752  
Staro 06.06.2017, 21:59
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Pozdrav. Nama je upravo stiglo pismo sa pozivom da dođemo 6/16 da damo otiske. Ne znam zašto i da li to svi moraju da urade, s obzirom da smo u ambasadi već dali otiske. Nadam se da neće još dugo posle toga i GC. Selimo se za par dana od prijatelja na čijoj smo adresi prijavljeni. Ne znam da li odmah treba negde, nešto da prijavljujem promenu adrese ili da čekam da sve stigne kada je već došlo do samog kraja procedure pa onda da menjamo? Hvala puno svima.
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
Reply With Quote
  #753  
Staro 07.06.2017, 03:37
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik toske10 Prikaz poruke
Pozdrav. Nama je upravo stiglo pismo sa pozivom da dođemo 6/16 da damo otiske. Ne znam zašto i da li to svi moraju da urade, s obzirom da smo u ambasadi već dali otiske. Nadam se da neće još dugo posle toga i GC. Selimo se za par dana od prijatelja na čijoj smo adresi prijavljeni. Ne znam da li odmah treba negde, nešto da prijavljujem promenu adrese ili da čekam da sve stigne kada je već došlo do samog kraja procedure pa onda da menjamo? Hvala puno svima.
Imate 10 dana od preseljenja da popunite Change of Address form (AR-11) moze se online popuniti. https://www.uscis.gov/ar-11
Trebace kad budete radili naturalizaciju jer traze da se navedu sve adrese na kojima ste stanovali u zadnjih 5 godina, pa fino sjedite i sebi isto zapisite negdje da imate (od do datum, na kojoj adresi, tako to)
Vise o promjeni adrese: https://www.uscis.gov/addresschange
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #754  
Staro 07.06.2017, 11:07
harmonija harmonija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.06.2016
Poruke: 43
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik toske10 Prikaz poruke
Pozdrav. Nama je upravo stiglo pismo sa pozivom da dođemo 6/16 da damo otiske. Ne znam zašto i da li to svi moraju da urade, s obzirom da smo u ambasadi već dali otiske. Nadam se da neće još dugo posle toga i GC. Selimo se za par dana od prijatelja na čijoj smo adresi prijavljeni. Ne znam da li odmah treba negde, nešto da prijavljujem promenu adrese ili da čekam da sve stigne kada je već došlo do samog kraja procedure pa onda da menjamo? Hvala puno svima.
Trebalo bi da prijavite svaku promjenu adrese. Ovo sa otiscima je stvarno cudno. Cini mi se po ranijim iskustvima da toga nije bilo. Svi smo dali otiske u ambasadi, a pored toga i na aerodromu pri slijetanju na americko tlo. Jeste li vi na aerodromu dali otiske? Mozda je tu propust sluzbenika bio? U svakom slucaju, doci ce i te GC, samo kostaju zivaca. Srecno vam
Reply With Quote
  #755  
Staro 07.06.2017, 13:54
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Hvala puno na savetima. Onda čim se preselimo sedam za računar i obavljam to.
Jesmo, dali smo otiske i u ambasadi i na aerodromu prilikom ulaska u SAD. Ne znam da li je neko imao istu situaciju, samo se nadam da to i promena adrese neće prolongirati izdavanje dokumenata.
Hvala još jednom. Kada sve pozavršavamo pišem i ja svoje utiske detaljnije.
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
Reply With Quote
  #756  
Staro 20.08.2017, 10:42
MDM MDM je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2016
US lokacija: Austin,Tx
YU lokacija: BG
Poruke: 20
Nepromenjeno Social Security Number

Koja dokumentacija je potrebna pri prijavi za Social Security Number? Da li je dovoljna viza sa pecatom,koji se dobija prilikom ulaska u USA(naravno i popunjen obrazac za SSN)?
Reply With Quote
  #757  
Staro 21.08.2017, 02:51
DOKTOR AMER DOKTOR AMER je offline
Član
 
Datum prijave: 03.10.2016
US lokacija: TEXAS FORT WORTH
YU lokacija: SARAJEVO BIH
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MDM Prikaz poruke
Koja dokumentacija je potrebna pri prijavi za Social Security Number? Da li je dovoljna viza sa pecatom,koji se dobija prilikom ulaska u USA(naravno i popunjen obrazac za SSN)?
Kod mene u Texasu su trebali rodni listovi i pasosi kad odes u socijalni broj i nista vise tamo to im das i cekas sedam dana da ti posalju na adresu.Samo znaj bez socijanog broja ovdje nemozes nista apsolutno ni posao stan struju ili bilo sta napraviti to kad imas onda sve moze...
Reply With Quote
  #758  
Staro 21.08.2017, 06:38
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MDM Prikaz poruke
Koja dokumentacija je potrebna pri prijavi za Social Security Number? Da li je dovoljna viza sa pecatom,koji se dobija prilikom ulaska u USA(naravno i popunjen obrazac za SSN)?
You need to prove your Identity and work-authorized immigration status.
To prove your identity and work-authorized immigration status, show us your current U.S. immigration documents and your unexpired foreign passport. Acceptable immigration documents include your:
• Form I-551 (Permanent Resident Card, includes machine-readable immigrant visa);
...
You need to prove age.
You must present your foreign birth certificate if you have it or can get it ithin 10 business days. If not, we can consider other documents, such as your passport or a document issued by DHS, as evidence of your age.
You need to complete an application.
You will need to complete an Application for a Social Security Card (Form SS-5). You can do this at the Social Security office or you can find a copy of this form on our website that you can print and bring with you.

LINK: Social Security Numbers for Noncitizens
Reply With Quote
  #759  
Staro 21.08.2017, 07:21
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MDM Prikaz poruke
Koja dokumentacija je potrebna pri prijavi za Social Security Number? Da li je dovoljna viza sa pecatom,koji se dobija prilikom ulaska u USA(naravno i popunjen obrazac za SSN)?
Dakle, po mom slobodnom tumacenju, trebalo bi da je dovoljno I-551 u pasosu (ili plasticna GC) i jos jedan dokument kao dokaz starosti. Npr.:
- I-551 u pasosu i original izvod iz MKR kao dokaz starosti (izvod odmah ili da se dostavi za do 10 dana);
- GC (plasticna) i original izvod iz MKR;
- GC (plasticna) i pasos;
- I-551 u pasosu i pasos (ovo je vec diskutabilno da li moze, jer nisu u pitanju 2 dokumenta).
Reply With Quote
  #760  
Staro 16.10.2017, 10:29
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bojan1981 Prikaz poruke
Posle nesto malo vise od mesec dana Green card je tu.
Taksu sam platio jos dok sam bio u Srbiji, prilikom ulaska u USA usmeno sam rekao da mi promene adresu na koju da salju.
Na tu adresu mi je i stigla GC.
Ono sto bih savetovao je da obavezno na sanduce koje se vodi na adresu prijave boravka u USA je da stavte vase prezime, a ne da dodjete u situaciju kao ja.
Kako nisam imao prezime na sanducetu postar nije smeo da ostavi koverat vec ga je vratio nazad u postu.
Fora je sto sam 3 puta isao u postu da uzmem koverat (mislio sam da je kreditna iz banke - kasni). Prva dva puta rekli su mi da koverat jos nije pristigao nazad iako sam u ruci imao izvestaj da jeste, dodao bih i 3 dana praznika koji su me uhvatili.

Iznenadjen sam brzinom dobijanja GC.
Srecno svima!
Zdravo,

izvini molim te ukoliko pitanje nije na mestu, ali nisam do sada uspeo da nadjem odgovor. Interesuje me kada se tacno fotografisem za GC? To nisu one fotografije sto se nose na intervju (one su za vizu samo)?
Da li se to slika I salje prilikom placanja takse za GC ovde u Srbiji ili te slikaju kad stignes u USA I pokrenes aktivaciju GC?
Hvala
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Oduzimanje Green Card-a takecare Agencije za prijavu 6 08.05.2017 14:42
Green Card - Sigurnost Bazzoli Vaša strana 11 07.07.2015 05:01
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43
Green Card and SSN Smith6000 Stare teme 1 17.02.2010 09:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.