ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vozačka dozvola - Driver's License » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #381  
Staro 13.07.2017, 00:25
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Apsolutno tačno, kao što je i opisano. Samo bih dodao, iz sopstvenog iskustva - tih 15 radnih dana se pretvorilo u mesec i po dana čekanja plastične vozačke jer je naš pasoš na crnoj listi u državi Illinois i prolazi se kroz detaljnu proveru.
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
Reply With Quote
  #382  
Staro 17.07.2017, 01:33
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bojan1981 Prikaz poruke
Evo i mog iskustva oko vozacke i ID.
Danas sam polagao za vozacki i uspesno prosao. Ujedno sam aplicirao i za ID.
Preporuka mojih drugara je bila da dodjem nekih 20-3- min pre otvaranja DMV-a sto sam i uradio jer umeju da budu bas velike guzve. Ja sam bio negde 12-13-ti u redu.
U 8 sati izlazi gospodja koja rasporedjuje ljude prema potrebama odnosno onome zbog cega su dosli. Odmah je izdvoji starije ljude bez obzira sta ima treba i dala im prednost ispred svih nas sto je sjajno. Posebno ljudi koji zavrsavaju amdinistrativne poslove oko kola, a posebno ostale koji zavrsavaju nesto oko ID ili vozacke (obnove, nove, promena podataka...).
Od potrebnih dokumenata doneo sam:
Pasos, Green card, SSN i izvod iz banke kao dokaz o adresi stanovanja. Morao sam da dam i osiguranje od kola jer se prakticni deo testa polaze sa kolima sa kojim ste dosli.
Trazili su mi bar neki racun ali su na kraju prihvatili izvod.
a pocetku vam pregledaju dokumenta (kontrolni salter za sve, prvi na koji dolazite). Razlogje prost: Ako nemate sva potrebna dokumenta da ne gubite bzv vreme, da oni ne gube vreme, da ne pravite guzvu. Dakle i te kako ima smisla. Nakon toga dobijate broj na papiricu i cekate da vas prozovu na jedan od saltera.
Na prvom salteru sam dao sva potrebna dokumenta i jos eke podatke, uradio ocni pregled (manje od 1min), nakon toga otisao na drugi gde sam plati taksu za izradu oba dokumenta u iznosu od 50$. Otisao na treci da uzmem testove za polaganje.
Dobio 3 papira gde se nalazilo 20 pitanja i poslednji papir sa znakovima. Test je na zaokruzivanje, a znakovi da se obeleze brojevima pod kojima je zaveden njihov naziv (objasnjenje).
Omasio sam samo jedan odgovor i tako prosao pismeni deo.
Sacekao par minuta i nakon toga sa ''instruktorko'' seo u auto da se provozamo krug u delu gde se nalazi office. Pre toga je uradila proveru signalizacije i sirene.
Voznja je lagana i nema sanse da ne prodjete. Postujte znakove i to je to. Meni je voznja trajala 10min. Sto kaze ova instruktorak nisam ni sumnjala da neces proci jer se vidi da si u kolima svaki dan...
Nakon toga smo se vratili nazad, ona je predala sva dokumenta na jedan od saltera i tu sacekao par minuta da me pozovu za slikanje. Slikali su me dva puta i postpisao se dva puta zbog oba dokumenta. Opet se i opet nakon 3-4 min prozvan da uzmem privremenu dozvolu i ID u vidu papira.
U roku od 15 radnih dana mogu da ocekujem dozvolu na adresi koju sam prijavio.

Nadam se da sam bio dovoljno koncizan i tacan.
Toliko od mene.
Cek, cek, radio si dozvolu i ID? Mislim, dozvola JE ID u US... I gde si polagao? Koji grad/drzava?
Reply With Quote
  #383  
Staro 17.07.2017, 02:23
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

NYCB je upravu, mozes imati samo jedno od dvoje: ID je najcesce za ljude koji ne znaju da voze, ne mogu dobiti vozacku. Kad dobijes vozacku predajes ID nazad jer ne mozes imati dvije ID istovremeno (IL state bar)
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #384  
Staro 18.07.2017, 09:14
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

U Illinois-u je moglo da se ima i ID i DL. Ja sam za svih onih 5 godina imao oba, mada nisam tamo vec dve ipo godine, mozda su se pravila igre promenila u medjuvremenu?
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #385  
Staro 20.07.2017, 04:50
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NYCB Prikaz poruke
Cek, cek, radio si dozvolu i ID? Mislim, dozvola JE ID u US... I gde si polagao? Koji grad/drzava?
Nema razloga da lazem.
Od A-S sve kako je napisano...
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
  #386  
Staro 22.07.2017, 17:30
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Mislim da sam video i čuo jutros kada sam bio u Secretary of State, Des Plaines, IL, da je gospodin koji radi uručio nekom momku i DL i ID.
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
Reply With Quote
  #387  
Staro 22.07.2017, 21:46
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Driver's License Application

To obtain an Illinois Driver's License you must:
  • Visit a Secretary of State facility, show required identification documents and have your photo taken.
  • Surrender all valid out-of-state licenses, state ID cards, instruction permits and commercial driver's licenses.
  • Pay the appropriate fee.
  • Pass the appropriate exams (vision screening, written and/or driving).
  • When all necessary requirements are completed, a temporary, secure paper driver's license, valid for 90 days, will be issued to serve as the DL/state ID for driving purposes and proof of identification until the permanent DL/state ID arrives in the mail within 15 business days.
For Drivers under the age of 21, please see the Graduated Driver's License page.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #388  
Staro 25.07.2017, 14:43
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bojan1981 Prikaz poruke
Nema razloga da lazem.
Od A-S sve kako je napisano...
Naopako bilo, nisam ja ni mislio da lazes, vec mi bilo super sto si sve odradio odmah! Ja sam u NY prvo dobio learning permit, pa onda morao da gledam onaj petosatni film, pa zakazao u DMV prvi termin (za 3 nedelje), pa cekao jos dve nedelje da mi stigne vozacka.

A u NJ odneo NY dozvolu i na licu mesta dobio NJ.

Cisto ako nekome treba - IL CDL dozvole ne mozete samo prebaciti na NJ. Mora se nesto polagati. Ako neko hoce NJ, prebaciti prvo na NY, pa onda na NJ. To je put bez ponovnih polaganja.
Reply With Quote
  #389  
Staro 06.08.2017, 15:37
froogy_mkd froogy_mkd je offline
Član
 
Datum prijave: 24.07.2017
Poruke: 13
Nepromenjeno

zdravo prilicno nov sam na forumu pa zelim da pitam osim na engleski dali postoje druga opcija da polazem za CDL na drugi jezik recimo skrpski ili kada polazem da koristim translate,zato sto testovi su veoma laki ali ne razumem na engleski hvala
Reply With Quote
  #390  
Staro 06.08.2017, 17:31
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik froogy_mkd Prikaz poruke
zdravo prilicno nov sam na forumu pa zelim da pitam osim na engleski dali postoje druga opcija da polazem za CDL na drugi jezik recimo skrpski ili kada polazem da koristim translate,zato sto testovi su veoma laki ali ne razumem na engleski hvala
Pozdrav. Mislim da ako za to planirate da polazete u Usa,polagacete na maternjem jeziku tj Engleskom. Nisam cula do sada da je neko mogao na drugom jeziku ista da polaze Nek me neko ispravi ako gresim.Pokusajte da naucite makar ono osnovno sto je potrebno,pa ce vam biti lakse da se snadjejte,posle ce sve lakse ici Engleski je lak za ucenje ( meni je bio bar) Ni ja nemam polozeno za auto,ali planiram Boze Zdravlja kada odemo u Usa da to obavim Pozdrav Vama i Srecno
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Međunarodna vozačka dozvola Srbije u SAD Tomislav1970 Vodič za emigrante 19 14.03.2015 16:32
Profesionalni vozači aZZo Stare teme 11 11.03.2012 11:09
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08
Ja, vozač srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 27.06.2005 21:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:14.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.