ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ulazak i izlazak iz USA GC i SSN » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 09.04.2010, 09:58
coka coka je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2009
Poruke: 8
Exclamation Ulazak i izlazak iz USA GC i SSN

Dragi moji,

MOlim Vas za veliku pomoc,za 2 nedelje trebamo da krenem za USA.Po sletanju u NY sam skapirala sta i kako za GC i SSN.Samo me interesuje ako mi ne stigne za 2 nedelje ni SSN,ni GC a mi se vratimo za Srbiju,i nesto krene naopako sa SSN-om i GC kako opet uci u USA i resavati taj problem?
MOLIM VAS DA MI NEKO STO PRE POMOGNE ODGOVOROM NA OVO PITANJE!!

Pozdrav!
Reply With Quote
  #2  
Staro 09.04.2010, 13:41
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Koliko sam ja shvatio dosadasnje postove, imas vizu u pasosu sa kojom mozes da ulazis bez problema. Vazno je da je najpre aktiviras prvim ulaskom (u okviru onih 6 meseci od izdavanja), a potom mozes bez problema da putujes jer si im u sistemu sa svim podacima. Nek me neko ispravi ako se varam.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #3  
Staro 09.04.2010, 15:33
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

Mislim da je relativno skoro bilo reci na forumu o ovoj problematici. Koliko sam ja shvatio savrseno je moguce uci u USA pokrenuti postupak vadjenja SNN-a i GC-a, zatim napustiti teritoriju USA, a da vam neko (rodjak ili prijatelj ciju ste adresu naveli za SNN i GC) posalje te papire u Srbiju (ili gde cete vec biti).
U toj prethodnoj raspravi na ovu temu neko je ipak izrazio odredjenu sumnju u ovakav scenario, potkrepljujuci to mogucim problemima oko izdavanja pomenutih dokumenata, te potrebom da se podnosilac licno pojavi u toj nekoj sluzbi da bi se problem prevazisao. Mozda ima rezona za ovakvo razmisljanje, a mozda se sve eventualne teskoce mogu daljinski resiti (telefonski poziv, internet).
Reply With Quote
  #4  
Staro 09.04.2010, 15:42
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

dreamerns je blogovao o ovome.... njemu je stigao samo SSN, posle 2 nedelje po ulasku u US i u tom momentu je morao da ide na poslovni put za Kanadu. Bez problema i sa malo objashnjavanja je uspeo i izadje iz US i da se vrati u US, a GC mu je stigao posle mesec dana tj. dok je bio u Kanadi. Tako da nema problema samo je bitno da se prvi put udje... ostalo sve neka vam stigne na sigurnu adresu i da vam neko sa te sigurne adrese posalje sva dokumenta nazad za Srbiju, da ne bi imali problema iduci put kada ulazite u US.
Reply With Quote
  #5  
Staro 10.04.2010, 11:46
coka coka je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2009
Poruke: 8
Nepromenjeno

Hvala Vam.

U sustini ja razmisljam koji je najbolji nacin da se ne zadrzavam dugo u USA,a opet bih da imamo mogucnost da drugi put udjem u zemlju legalno naravno.
Da li imate predlog koga bih mogla da pitam za te stvari?
Reply With Quote
  #6  
Staro 10.04.2010, 15:15
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

6 meseci + 1 dan godisnje proveden u USA je minimum kojim se ne rizikuju posledice oduzimanja zelene karte i ne dovodi u pitanje apliciranja za drzavljanstvo posle 5 godina. Sve krace od toga dovodi u sumnju posedovanje zelene karte, koja se dodeljuje onima koji zele da zive i rade u Americi.
Najbolje je za dodatne i konkretne informacije za tvoj slucaj da pitas ambasadu ili imigraciono (mozes anonimno).
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
Reply With Quote
  #7  
Staro 10.04.2010, 19:25
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik coka Prikaz poruke
Hvala Vam.

U sustini ja razmisljam koji je najbolji nacin da se ne zadrzavam dugo u USA,a opet bih da imamo mogucnost da drugi put udjem u zemlju legalno naravno.
Da li imate predlog koga bih mogla da pitam za te stvari?
Znam za slucaj lika koji je jednom godisnje dolazio na odmor u ameriku kako bi "odrzavao" zelenu kartu i nakon par godina su mu oduzeli.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #8  
Staro 10.04.2010, 21:06
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

To sto su cekali par godina pokazuje koliko su tolerantni zapravo.
Reply With Quote
  #9  
Staro 12.04.2010, 13:36
coka coka je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2009
Poruke: 8
Nepromenjeno

Ja ne planiram to da uradim,vec mi hocemo da odemo tamo kako bi pokrenuli proceduru da nam stigne SSN i GC,zatm da se vartimo u Srbiju i da se vratimo kroz par meseci tj da se definitivno preselimo u USA.
Samo sto mi nije jasno da li ako odem tamo recimo na 2 dana pokrenem proceduru da mi stignu SSN i GC,i zatim se vratimo za Srbiju da li postoji mogucnost da dodje do komplikacija i da onda to ne mogu na daljinu da resim...tj sta tada...
Reply With Quote
  #10  
Staro 12.04.2010, 14:02
Ivan33's Avatar
Ivan33 Ivan33 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.06.2009
US lokacija: LA, California
YU lokacija: Valjevo
Poruke: 48
Nepromenjeno

Coka, već je dovoljno napisano o eventualnim komplikacijama (greške u podacima aplikanata u GC - SSN-u i sl.) što za sobom naravno povlači i poteškoće oko samih zahteva za ispravku istih (lakše je kad to primetiš a da si na licu mesta, tj. u USA, nego iz SRB). E sad, ako misliš na komplikaciju izlaska iz USA nakon 2-3 dana, propratna pitanja od strane službenih organa na aerodromu, pretpostavljam da ne bi trebalo (isticao vam rok za aktivaciju - imate neke nezavršene obaveze kući, pa se vraćate za par meseci), ali u svakom slučaju dobićeš još neki odgovor na svoje pitanje od iskusnijih forumaša. Mada, iskreno ti za 2-3 dana ćeš tek moći da se donekle aklimatizuješ na vremensku razliku...pa...
__________________
Case No: 2010EU000025xxx
Prva koverta: 08.06.2009.
Druga koverta: 01.03.2010.
Završen lekarski: 10.04.2010.
Zakazan intervju: 29.04.2010.
Vizirani pasoši: 30.04.2010.
Dobili GC i SSN u LA, CA: Avgust 2010
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ulazak u SAD steficacvek Vodič za emigrante 393 22.03.2023 22:54
Ulazak roditelja u USA D$D Porodične imigrantske vize 49 05.10.2014 03:49
Ulazak u USA juresmith Stare teme 1 16.11.2009 00:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:25.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.