ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ulazak i izlazak iz USA GC i SSN » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #131  
Staro 15.05.2017, 09:09
harmonija harmonija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.06.2016
Poruke: 43
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik steficacvek Prikaz poruke
Evo i ja da potvrdim jos jednom, da od momenta aktiviranja viza vazi kao Green Card godinu dana. Ako ne dobijes GC dok si u USA, mozes izaci i uci u drzavu sa vizom godinu dana.
Da probamo sumirati ovu temu kojoj je ovo bilo početno pitanje.
Ovo je prilično star post, ali bih voljela da čujem i neka novija iskustva. Da li je ovo ovako?
- Da od momenta ULASKA visa vazi godinu dana kao zelena karta ili od datuma izdavanja?
- I ukoliko ne dodje zelena (usljed nekih komplikacija) da li se može opet DRUGI put ući u USA samo sa tim pečatom u pasošu?
Reply With Quote
  #132  
Staro 15.05.2017, 13:53
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik harmonija Prikaz poruke
Da probamo sumirati ovu temu kojoj je ovo bilo početno pitanje.
Ovo je prilično star post, ali bih voljela da čujem i neka novija iskustva. Da li je ovo ovako?
- Da od momenta ULASKA visa vazi godinu dana kao zelena karta ili od datuma izdavanja?
- I ukoliko ne dodje zelena (usljed nekih komplikacija) da li se može opet DRUGI put ući u USA samo sa tim pečatom u pasošu?
Vazi od dana ulaska u US (od momenta kad ti stave pecat :endorse it)
Ti u tih godinu dana mozes izlaziti koliko god puta zelis i ulaziti, to ti je privremena zelena karta i to je dovoljno za put. Vrlo malo ljudi ceka zelenu kartu duze od par mjeseci (meni je dosla za tacno 28 dana od dana ulaska u US). A valjda ce ljudi odmah nakon par mjeseci da ne dodje poceti zivkati i pitati sta je sa kartom (bar bih ja tako uradila), a ne cekati godinu dana vrteci palcevima.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #133  
Staro 15.05.2017, 21:21
Morgy Morgy je offline
Član
 
Datum prijave: 04.10.2016
Poruke: 17
Nepromenjeno

Ja ulazim u oktobru i ostajem u US 2 nedelje, ako dođe do tada super, ako ne dođe poslaće je buraz DHLom ili će me čekati tamo dok ne stignem u maju
Reply With Quote
  #134  
Staro 16.05.2017, 11:12
harmonija harmonija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.06.2016
Poruke: 43
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Morgy Prikaz poruke
Ja ulazim u oktobru i ostajem u US 2 nedelje, ako dođe do tada super, ako ne dođe poslaće je buraz DHLom ili će me čekati tamo dok ne stignem u maju
DA, tako i ja razmisljam u pozitivnom pravcu. Ali ako bi Marfi umijesao prste i zatrebalo recimo ponovno davanje otisaka a vi niste prisutni u US, mozete li uci opet u zemlju sa onim pecatom u pasosu da bi se razrijesile nastale komplikacije sa izradom zelene karte? Imali smo na forumu nekih slucajeva, doduse rijetkih, ali eto, ispostavi se da je potrebno vase prisustvo da biste rijesili nastali problem.
Reply With Quote
  #135  
Staro 04.07.2017, 17:15
elenadimovska@yahoo.com elenadimovska@yahoo.com je offline
Član
 
Datum prijave: 02.10.2016
US lokacija: Massachusetts
YU lokacija: Macedonia
Poruke: 5
Nepromenjeno

Ja sam izasla iz Amerike 5.11.2016 godina planiram da se vratim septembar opet natrag u Americi.Imam zelenu kartu koju sam dobula proslu godini.Necu da budem duze od godini dana van Americi ako se vratim septembar.Ima li neko iskustvo da bude toliko duze van Americi i kad se vracam dali bih imala nekakvih problema na aerodromu u New York.Ja se izvinjavam zbog mog loseg srpskog jezika jer sam iz Makedonije.
Reply With Quote
  #136  
Staro 05.07.2017, 14:18
Taty2's Avatar
Taty2 Taty2 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.07.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 122
Nepromenjeno

Sve što je duže od pola godine je ovako ili onako problem i moglo bi da zakomplikuje situaciju , tako bar savjetuju njihovi immigration advokati ljudima koji bi da odu na duže vrijeme
__________________
More than xxx entries - has not been selected
Reply With Quote
  #137  
Staro 06.08.2017, 14:20
elenadimovska@yahoo.com elenadimovska@yahoo.com je offline
Član
 
Datum prijave: 02.10.2016
US lokacija: Massachusetts
YU lokacija: Macedonia
Poruke: 5
Nepromenjeno

Pisala sam u ambasadi u Skoplje.Rekli su mi da ako do godinu dana ne udzemo u USA tek onda gubimo status.Ne radi se o drzavjanstvo samo o zadrzanje statusa I green card.Pozdrav svima
Reply With Quote
  #138  
Staro 06.08.2017, 16:56
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik elenadimovska@yahoo.com Prikaz poruke
Pisala sam u ambasadi u Skoplje.Rekli su mi da ako do godinu dana ne udzemo u USA tek onda gubimo status.Ne radi se o drzavjanstvo samo o zadrzanje statusa I green card.Pozdrav svima
To sve stoji, ali mozete da "naletite" na nekog sluzbenika koji moze da Vam pravi probleme zbog dugog odsustva. Dakle, moze sve da bude bez problema ali nemojte da se iznenadite ako Vam budu postavljali neka pitanja.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #139  
Staro 08.09.2017, 08:36
diderot12 diderot12 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.01.2017
Poruke: 7
Nepromenjeno

A da li se za dobijanje GC pokrece neka posebna procedura ili se sve zavrsava na aerodromu pri prvom ulasku i onda se samo ceka GC na adresu koju im date?

I jos jedno pitanje vezano za SSN - ja vec imam SSN jer sam bio ranije u US na J1 vizi, da li je potrebno da apliciram za novi ili koristim ovaj?
Reply With Quote
  #140  
Staro 08.09.2017, 08:51
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ne secam se vezano za GC, ali kada jednom izvadis SSN to je to, ne treba ti novi
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ulazak u SAD steficacvek Vodič za emigrante 393 22.03.2023 22:54
Ulazak roditelja u USA D$D Porodične imigrantske vize 49 05.10.2014 03:49
Ulazak u USA juresmith Stare teme 1 16.11.2009 00:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:20.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.