ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » DV2023 dobitnike » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #61  
Staro 16.05.2023, 20:53
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Medicaid-u nista ne fali za osnovne potrebe, a moze da bude i mnogo bolji nego osiguranje koje dobijes preko firme. Ako se ne varam (nisam mnogo strucan sto se ovoga tice, nemoj da me drzis za rec) kad se prijavis za medicaid, vazice ti do kraja godine.
U zavisnosti od toga gde dolazis, mozes i da dobijes skoro pa besplatno osiguranje za dete. NY state ima program koji se zove Child Health Plus, a koji je dostupan svoj deci do 19 godina. Placam ga $30 mesecno za sina. Poredjenja radi, za sebe, suprugu i cerku placam $65 nedeljno.
Reply With Quote
  #62  
Staro 17.05.2023, 20:15
Dekiii Dekiii je offline
Član
 
Datum prijave: 19.12.2022
Poruke: 18
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
Medicaid-u nista ne fali za osnovne potrebe, a moze da bude i mnogo bolji nego osiguranje koje dobijes preko firme. Ako se ne varam (nisam mnogo strucan sto se ovoga tice, nemoj da me drzis za rec) kad se prijavis za medicaid, vazice ti do kraja godine.
U zavisnosti od toga gde dolazis, mozes i da dobijes skoro pa besplatno osiguranje za dete. NY state ima program koji se zove Child Health Plus, a koji je dostupan svoj deci do 19 godina. Placam ga $30 mesecno za sina. Poredjenja radi, za sebe, suprugu i cerku placam $65 nedeljno.
Planiram ići u Čikago, ne znam je li slična situacija i tamo.
Reply With Quote
  #63  
Staro 19.05.2023, 05:15
Vladica05 Vladica05 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.05.2018
US lokacija: Charlottesville, Virginia
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dekiii Prikaz poruke
Pozdrav Vladice, mislio sam na porodična osiguranja ukoliko nismo osigurani preko posla. Ovo me najviše interesuje zbog djeteta jer dolazim sa suprugom i sinom i voljeo bih da imamo neko zdravstveno osiguranje, koje će zadovoljiti osnovne potrebe.
vidi ovako, nije problem ako nemas osiguranje jer i ovde ima zdravstvenih institucija kao nasi iz privatne prakse pa mozes da se lecis ali se mora platiti. mi smo osigurani preko poslodavca (zeninog jer su bolji uslovi kod nje nego kod mene).
posto dolazis sa porodicom verujem da ces traziti i posao koliko odmah a jedino sto treba da gledas je da li poslodavac nudi zdravstveno osiguranje ili ne. uvek mozes da uzmes osiguranje i koje nema veze sa tvojim poslodavcem tako da cela prica oko zdravstvenog osiguranje nije nikakav bauk. mozes privatno da ga placas ili ako poslodavac nudi mozes i preko njega a i nemoras ukoliko ti uslovi ne odgovaraju.
postoji vise osiguranja koje nude svoje usluge klijentima i iskreno ja nisam siguran da ti preporucim koje je najbolje. ovde je sistem drugaciji nego tu pa bih ti savetovao da malo samo proveris sta ko sta nudi.
__________________
Reply With Quote
  #64  
Staro 22.05.2023, 16:55
Dekiii Dekiii je offline
Član
 
Datum prijave: 19.12.2022
Poruke: 18
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vladica05 Prikaz poruke
vidi ovako, nije problem ako nemas osiguranje jer i ovde ima zdravstvenih institucija kao nasi iz privatne prakse pa mozes da se lecis ali se mora platiti. mi smo osigurani preko poslodavca (zeninog jer su bolji uslovi kod nje nego kod mene).
posto dolazis sa porodicom verujem da ces traziti i posao koliko odmah a jedino sto treba da gledas je da li poslodavac nudi zdravstveno osiguranje ili ne. uvek mozes da uzmes osiguranje i koje nema veze sa tvojim poslodavcem tako da cela prica oko zdravstvenog osiguranje nije nikakav bauk. mozes privatno da ga placas ili ako poslodavac nudi mozes i preko njega a i nemoras ukoliko ti uslovi ne odgovaraju.
postoji vise osiguranja koje nude svoje usluge klijentima i iskreno ja nisam siguran da ti preporucim koje je najbolje. ovde je sistem drugaciji nego tu pa bih ti savetovao da malo samo proveris sta ko sta nudi.
Prikupio sam već neke info po tom pitanju ali nije na odmet čuti i tuđa iskustva da se što bolje pripremimo 😊 hvala Vladice.
Reply With Quote
  #65  
Staro 22.05.2023, 22:03
Vladica05 Vladica05 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.05.2018
US lokacija: Charlottesville, Virginia
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dekiii Prikaz poruke
Prikupio sam već neke info po tom pitanju ali nije na odmet čuti i tuđa iskustva da se što bolje pripremimo 😊 hvala Vladice.
nema na cemu, ako ikako mogu da pomognem tu sam.
jel imate nekog ovde i da li ste se odlucili gde bi ste dolazili? neka zelja ili razmisljanje? cime bi ste se bavili ovde?
__________________
Reply With Quote
  #66  
Staro 23.05.2023, 16:26
Dekiii Dekiii je offline
Član
 
Datum prijave: 19.12.2022
Poruke: 18
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vladica05 Prikaz poruke
nema na cemu, ako ikako mogu da pomognem tu sam.
jel imate nekog ovde i da li ste se odlucili gde bi ste dolazili? neka zelja ili razmisljanje? cime bi ste se bavili ovde?
Hvala puno na ponuđenoj pomoći 😊👍
Imam jednog prijatelja u Čikagu. Nemam nekih zahtjeva, neću previše birati. Za početak je bitno samo da se može funkcionisati uz ta primanja.
Reply With Quote
  #67  
Staro 22.06.2023, 09:54
Emigratkinja011 Emigratkinja011 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.06.2023
Poruke: 6
Nepromenjeno Pogodnosti...

Dragi ljudi, da li je iko zna imaju li bilo kakve pogodnosti po dolasku i ovde pre svega mislim na neke drzavne programe ,ako je neko cuo tipa za pronalazenje posla,zavrsavanje nekih besplatnih kurseva, pronalazenje smesstaja ne zna bilo
sta slicno ?Hvala unapred na odgovorima
Reply With Quote
  #68  
Staro 23.06.2023, 15:53
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Ne postoji nista specijalno. Po dolasku ces imati pravo da se prijavis za medicaid (zdravstvone osiguranje) koji je skoro pa besplatan, i pravo na food stamps - nekih par stotina dolara mesecno namenjenih iskljucivo za hranu. Pomoc za pronalazenje posla ti ne treba jer posla ima koliko hoces. Sto se tice pronalazenja smestaja, ne postoji nikakva pomoc koliko je meni poznato. Ako nemas nikoga ovde, najbolje da se obratis za pomoc lokalnoj srpskoj crkvi u mestu gde si resila da se nastanis.
Reply With Quote
  #69  
Staro 05.07.2023, 12:41
Emigratkinja011 Emigratkinja011 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.06.2023
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
Ne postoji nista specijalno. Po dolasku ces imati pravo da se prijavis za medicaid (zdravstvone osiguranje) koji je skoro pa besplatan, i pravo na food stamps - nekih par stotina dolara mesecno namenjenih iskljucivo za hranu. Pomoc za pronalazenje posla ti ne treba jer posla ima koliko hoces. Sto se tice pronalazenja smestaja, ne postoji nikakva pomoc koliko je meni poznato. Ako nemas nikoga ovde, najbolje da se obratis za pomoc lokalnoj srpskoj crkvi u mestu gde si resila da se nastanis.
Hvala!Da li se za medical i food stapms prijavljujem nakon sto dobijem SSN ili ne?Ili od koga dobijam info gde se prijavljujem i kako ?
Reply With Quote
  #70  
Staro 06.07.2023, 18:14
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Ne verujem da ista mozes bez SSN-a. Gde i kako se prijeavljujes ces morati da istrazujes, zavisi od toga u koji state ides. Evo, ovde je link i uputstva za NY: https://otda.ny.gov/programs/apply/#snap
Reply With Quote
Odgovori

Tags
#dv2023


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.