ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Porodične imigrantske vize

Porodične imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za porodične imigranske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 07.07.2011, 14:22
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tinkulina Prikaz poruke
da li neko moze da pomogne...moj momak (imamo dete od godinu dana) treba da dobije za neka dva meseca zelenu kartu na 10 godina...e,sad zna li neko koja je procdura i koliko se ceka da mozemo da idemo i beba i ja...naravno znamo da treba da prijavi bebu i da se vencamo i sve to nosimo u ambasadu...e,sad zna li neko koja je to viza,koliko se ceka...itd...hvala unapred...bas mi znaci
Mislim da imas na forumu odgovor na tvoje pitanje, nisam detaljno citao jer me nije interesovalo nesto tog tipa.

Savetujem ti da, ukoliko ne nadjes odgovor, postavis pitanje na nekoj temi i budes strpljiva sa odgovorima. Ako nema odgovora nakon par dana ok je da postavis opet isto pitanje. Ne moras da ga postavljas na 3-4 teme..., u roku od par minuta...

Srecno sa vasim slucajem!!!
Reply With Quote
  #12  
Staro 07.07.2011, 15:31
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tinkulina Prikaz poruke
da li neko moze da pomogne...moj momak (imamo dete) treba da dobije za neka dva meseca zelenu kartu na 10 godina...e,sad zna li neko koja je procdura i koliko se ceka da mozemo da idemo i beba i ja...naravno znamo da treba da prijavi bebu i da se vencamo i sve to nosimo u ambasadu...e,sad zna li neko koja je to viza,koliko se ceka...itd...hvala unapred...bas mi znaci :0
e sada ako griješim neka me netko od članova ispravi.

1. zelena karta nema rok trajanja tako da ne znam dali misliš na zeleni karton ili na vizu kada govoriš o dobivanju na rok od deset godina

2. ako je zeleni karton u pitanju, obaviti vjenčanje i svakako ćete dobiti i ti i dijete preko njega

3. ako je viza, nema druge nego na ambasadu i proći istu proceduru kao i on
Reply With Quote
  #13  
Staro 07.07.2011, 19:49
Positive Vibe's Avatar
Positive Vibe Positive Vibe je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.01.2010
US lokacija: Chicago, New York ili California
YU lokacija: Beograd, Obrenovac
Poruke: 109
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tinkulina Prikaz poruke
da li neko moze da pomogne...moj momak (imamo dete od godinu dana) treba da dobije za neka dva meseca zelenu kartu na 10 godina...e,sad zna li neko koja je procdura i koliko se ceka da mozemo da idemo i beba i ja...naravno znamo da treba da prijavi bebu i da se vencamo i sve to nosimo u ambasadu...e,sad zna li neko koja je to viza,koliko se ceka...itd...hvala unapred...bas mi znaci
Cekaj, koliko sam shavatio on tu vizu jos uvek nije ni dobio.
Ok, verovatno se radi o B vizi (ili poslovnoj B1 ili turistickoj B2) na 10 godina.
Onda obavite lepo sve te formalnosti pre nego sto on uopste zatrazi vizu, pa biste mozda mogli i zajedno u ambasadu ili nesto slicno.
Svakako bi bilo bolje da je rec o poslovnoj vizi, ali ako ispunjavate uslove, verovatno cete dobiti svi zajedno turisticku na 10 godina.
Samo u tom slucaju morate priloziti dokaze sluzbeniku u ambasadi da zelite USA da posetite turisticki i da imate cvrste veze sa Srbijom zbog povratka.
Ako sve bude islo kako treba, viza se dobija za 1 dan.
Srecno, u svakom slucaju!
__________________
'Budućnost prirada onima, koji veruju u lepotu svojih snova'.

01.11.2013. peta prijava na lutriju
Reply With Quote
  #14  
Staro 07.07.2011, 20:06
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnny_nyc Prikaz poruke
e sada ako griješim neka me netko od članova ispravi.

1. zelena karta nema rok trajanja tako da ne znam dali misliš na zeleni karton ili na vizu kada govoriš o dobivanju na rok od deset godina

2. ako je zeleni karton u pitanju, obaviti vjenčanje i svakako ćete dobiti i ti i dijete preko njega
Samo mala korekcija:

1. Zelena karta (preko lutrije, za drugu ne znam) se dobija na 10 god. Moze se produziti ili konkurisati za pasos (naturalizacija) nakon 5 god. ako se ispunjavaju odredjeni uslovi.

2. Ovo je samo u slucaju ako papiri nisu vec podneti, ako je otac sam podneo, a oni hoce naknadno onda ne gine par godina cekanja.
Reply With Quote
  #15  
Staro 08.07.2011, 00:35
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Ako se radi o zelenoj karti, onda on po dolasku ovamo u USA moze da preda papire za iseljenicku vizu za clanove svoje porodice (zena, djeca)....cekanje na spajanje je negdje oko 5 godina jer on dolaskom tek postaje Permanent Resident. Za drzavljane USA koji predaju iste te papire, spajanje je malo krace, 3-4 godine.

O svemu ovome se moze procitati ovdje:

http://www.uscis.gov/portal/site/usc...00082ca60aRCRD


Srecno!
Reply With Quote
  #16  
Staro 08.07.2011, 00:46
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Maida Prikaz poruke
Pozdrav svima,Ja sam americki drzavljanin i rado bi dovela brata ovamo ali traje predugo...Najbrzi nacin je vjencanje...
Tacno, ali i to zna da potraje...moja prijateljica se vjencala sa amerom u decembru 2009 godine, papiri za vizu predani odmah poslije vjencanja, a stiiga je u USA tek februara ove godine....cuo jedno koliko im treba vremena da "obrade" papire...

U svakom slucaju, treba se debelo naoruzati strpljenjem..
Reply With Quote
  #17  
Staro 08.07.2011, 08:03
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ZeljkoUSA Prikaz poruke
Samo mala korekcija:

1. Zelena karta (preko lutrije, za drugu ne znam) se dobija na 10 god. Moze se produziti ili konkurisati za pasos (naturalizacija) nakon 5 god. ako se ispunjavaju odredjeni uslovi.

2. Ovo je samo u slucaju ako papiri nisu vec podneti, ako je otac sam podneo, a oni hoce naknadno onda ne gine par godina cekanja.
1. Željko a šta se događa nakon 10 god? mislio sam da je zeleni karton doživotno pravo da živiš i radiš u USA i da ti ga ne mogu oduzeti (osim ako se ne baviš nezakonitim radnjama i ako vide da ga koristis samo turistički ).

2. Kada su žena i maloljetno dijete u pitanju mislim da bi to trebalo ići malo brže, mama ga je dobila preko sestre u roku godine dana.
Reply With Quote
  #18  
Staro 08.07.2011, 10:13
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnny_nyc Prikaz poruke
1. Željko a šta se događa nakon 10 god? mislio sam da je zeleni karton doživotno pravo da živiš i radiš u USA i da ti ga ne mogu oduzeti (osim ako se ne baviš nezakonitim radnjama i ako vide da ga koristis samo turistički ).
Posle 10 god. se produzi opet (ne znam na koliko). Jednostavno mozda neko ne zeli drzavljanstvo, a svakako legalno zivi i radi - odnosno ima status Permanent Residence.
Sto se tice kriminalnih radnji treba videti da li uzeti pasos pa biti u zatvoru kao Citizen ili da ti oduzmu status PR pa na balkan - u zatvor
Reply With Quote
  #19  
Staro 14.07.2011, 17:37
tinkulina tinkulina je offline
Član
 
Datum prijave: 19.10.2010
Poruke: 17
Nepromenjeno

prvo da se izvinim sto sam postavila pitanje tri puta..nisam znala na koju temu...
drugo...
bio je ozenjen tamo i imao zeleni karton na dve godine,sada je sve predao i ceka zeleni karton na 10 godina...nakon toga ili pre aplicira za drzavljanstvo....znam da procedura traje dugo ali me zanima zna li neko da li mi (i ako ja budem vencana i beba prijavljena na njega ) mozemo dobiti vizu da idemo sa njim ,pa da na papire cekamo odande sa njim? joj valjda ste me razumeli?
Reply With Quote
  #20  
Staro 14.07.2011, 17:44
tinkulina tinkulina je offline
Član
 
Datum prijave: 19.10.2010
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Positive Vibe Prikaz poruke
Cekaj, koliko sam shavatio on tu vizu jos uvek nije ni dobio.
Ok, verovatno se radi o B vizi (ili poslovnoj B1 ili turistickoj B2) na 10 godina.
Onda obavite lepo sve te formalnosti pre nego sto on uopste zatrazi vizu, pa biste mozda mogli i zajedno u ambasadu ili nesto slicno.
Svakako bi bilo bolje da je rec o poslovnoj vizi, ali ako ispunjavate uslove, verovatno cete dobiti svi zajedno turisticku na 10 godina.
Samo u tom slucaju morate priloziti dokaze sluzbeniku u ambasadi da zelite USA da posetite turisticki i da imate cvrste veze sa Srbijom zbog povratka.
Ako sve bude islo kako treba, viza se dobija za 1 dan.
Srecno, u svakom slucaju!
nismo se razumeli..on ima zeleni karton na dve godine,podneo je sada za zelenu kartu na 10 godina jer mu ova istice krajem jula...bio je tamo ozenjen i tako je dobio tu famoznu zelenu kartu...advokat je rekao da nas moze da odvede tek kad dobiej tu na 10 godina...zato pitam...kad se mi vencamo da li mozemo mi na neku vizu da odemo tamo,pa da odande ravimo i cekamo na papire?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pitanje vezano za useljeničku vizu F4 preko brata/sestra Feda022 Porodične imigrantske vize 10 03.06.2011 13:24
Let preko Britanije-tranzitna viza zex Stare teme 3 29.11.2009 09:24
Privremeni rad preko infostud-a redapple Stare teme 19 26.08.2008 14:09
(zasnivanje) porodice - ko je petitioner, a ko applicant xeg Prva koverta 14 20.05.2008 19:51
Kako se zaštiti od prevara preko interneta emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 28.06.2007 19:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.