ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » FLORIDA - "The sunshine state" » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #171  
Staro 28.08.2016, 19:14
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wakizashi Prikaz poruke
Kako je trenutno u Miami-ju? Da li se ista promenilo na bolje? Kakve su sanse da se nadje posao programera u Miamiju? Jel istina da se skoro cele godine nosi samo lagana odeca (sorc,majica,papuce)?
Evo posle 10 meseci u Majamiju, mogu ti reci da je upravo tako. Sorc, majica i papuce/patike. Oko Januara bude kratak period kada mozes obuci laganu trenerku, duks i to je to. Sada je toliko toplo da bi ja najradije bio u gacama samo Temperatura okeana je 30 stepeni tako da se ni na plazi ne mozes rashladiti Sto se tice posla za programere, u to stvarno nisam upucen. Pokusaj da pogledas na sajtu indeed jobs. Sretno!
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #172  
Staro 29.08.2016, 10:10
wakizashi wakizashi je offline
Član
 
Datum prijave: 25.08.2016
US lokacija: Miami, FL
YU lokacija: Belgrade,Serbia
Poruke: 23
Nepromenjeno

Veliki pozdrav i veliko hvala na odgovoru! Da li znas jel imaju stranci problema pri nalazenju posla i da li cene strane IT strucnjake?
Reply With Quote
  #173  
Staro 29.08.2016, 10:35
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

u americi nema stranaca kao u Evropi - svi su stranci. Ne gleda se tamo puno na ime nego znas li raditi ili ne. ako si strucan primit cete svaka firma.
gledaj preko monster.com npr., ili direktno preko stranica firme. ja sam tako nasao - (preko stranice firme u kojoj sam se zaposlio).
Reply With Quote
  #174  
Staro 29.08.2016, 21:32
wakizashi wakizashi je offline
Član
 
Datum prijave: 25.08.2016
US lokacija: Miami, FL
YU lokacija: Belgrade,Serbia
Poruke: 23
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
u americi nema stranaca kao u Evropi - svi su stranci. Ne gleda se tamo puno na ime nego znas li raditi ili ne. ako si strucan primit cete svaka firma.
gledaj preko monster.com npr., ili direktno preko stranica firme. ja sam tako nasao - (preko stranice firme u kojoj sam se zaposlio).
A koje su sanse odmah posle zavrsenog faksa (IT) ovde u Srbiji? Jel traze da imas radno iskustvo?
Reply With Quote
  #175  
Staro 30.08.2016, 08:47
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

ako si dobar u svom polju onda su i šanse dobre. Ako znaš dobro programirati ili si dobar sa mrežama ili nekom drugom polju u IT onda nije problem. Naravno, ako možeš navesti iskustvo u CV-u onda još bolje ali ako ne možeš opet nije strašno - za takve postoje pozicije pod nazivom junior software developer, junior ovo junior ono.

zašto baš mora biti florida? Iz vlastitog iskustva ti mogu reći da je puno lakše naći posao ako se ne vežeš za jednu saveznu državu, nego se prijavljuješ na oglase po cijeloj Americi i onda gdje ti ponude. A druga stvar je u tome da su plate u Floridi niske u poređenju sa drugim državama, odnosno najniže u Americi (http://floridapolitics.com/archives/...-lowest-nation)

Meni je se npr. desilo da sam isti dan dobio ponudu za posao u Floridi i u Bostonu. Skoro pa identičan posao, ali je Boston plaćao $10.000 više (godišnje) nego što su mi nudili na Floridi, ali sam se ja ipak odlučio za Floridu jer sam htio da vidim kako je živjeti na moru
Reply With Quote
  #176  
Staro 30.08.2016, 09:53
wakizashi wakizashi je offline
Član
 
Datum prijave: 25.08.2016
US lokacija: Miami, FL
YU lokacija: Belgrade,Serbia
Poruke: 23
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
ako si dobar u svom polju onda su i šanse dobre. Ako znaš dobro programirati ili si dobar sa mrežama ili nekom drugom polju u IT onda nije problem. Naravno, ako možeš navesti iskustvo u CV-u onda još bolje ali ako ne možeš opet nije strašno - za takve postoje pozicije pod nazivom junior software developer, junior ovo junior ono.

zašto baš mora biti florida? Iz vlastitog iskustva ti mogu reći da je puno lakše naći posao ako se ne vežeš za jednu saveznu državu, nego se prijavljuješ na oglase po cijeloj Americi i onda gdje ti ponude. A druga stvar je u tome da su plate u Floridi niske u poređenju sa drugim državama, odnosno najniže u Americi (http://floridapolitics.com/archives/...-lowest-nation)

Meni je se npr. desilo da sam isti dan dobio ponudu za posao u Floridi i u Bostonu. Skoro pa identičan posao, ali je Boston plaćao $10.000 više (godišnje) nego što su mi nudili na Floridi, ali sam se ja ipak odlučio za Floridu jer sam htio da vidim kako je živjeti na moru

Kod mene ti je to tako da ako bi ikad dosao u USA ziveo bi samo u Miamiju jer mi je sve ostalo nekako bezveze,nije po mom ukusu. Znam da su najelitnije svetske firme u Sillicon Valleyu,San Francisco mislim,i svaki grad ima svoju lepotu,ali je Miami Beach poseban utisak i dozivljaj. Sve ostalo mi je nekako takvo da sebe ne bih mogao zamisliti bilo gde drugde.
Reply With Quote
  #177  
Staro 30.08.2016, 12:36
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

a jesi li do sada ikada bio u Americi odnosno u Miamiu?
Reply With Quote
  #178  
Staro 30.08.2016, 13:33
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
a jesi li do sada ikada bio u Americi odnosno u Miamiu?
I mene to zanima, tj. da li je moguce da je od cele Amerike samo u Miami-u lepo? Mislim, pa i u Kaliforniji je toplo a ima i okean...

Disclaimer: Ja nikada nisam bio u USA
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #179  
Staro 30.08.2016, 15:57
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Ne treba se zavaravati i misliti kako je Miami samo sunce, palme, plaža i okean. Nije to baš kao u filmovima. Ja sam živio tamo, imao stan direktno uz plažu, ali od posla i svih obaveza oko njega znalo je se desiti da ne odem na plažu i ne uđem u vodu i po 2 sedmice.
Na kraju sam došao do zaključka da je Amerika super zemlja pod uslovom da u njoj ne moraš raditi
Reply With Quote
  #180  
Staro 30.08.2016, 17:04
wakizashi wakizashi je offline
Član
 
Datum prijave: 25.08.2016
US lokacija: Miami, FL
YU lokacija: Belgrade,Serbia
Poruke: 23
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
Ne treba se zavaravati i misliti kako je Miami samo sunce, palme, plaža i okean. Nije to baš kao u filmovima. Ja sam živio tamo, imao stan direktno uz plažu, ali od posla i svih obaveza oko njega znalo je se desiti da ne odem na plažu i ne uđem u vodu i po 2 sedmice.
Na kraju sam došao do zaključka da je Amerika super zemlja pod uslovom da u njoj ne moraš raditi

Koji je po tebi najelpsi deo USA i najbolji za ziveti? Elem,nikad nisam bio u USA ali po svemu sto sam video,preko raznih izvora,video snimaka , slika, Miami je nesto zaista posebno.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.