ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Američki automobili,saveti,iskustva » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 20.02.2018, 07:04
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sremskesume Prikaz poruke
Kako su vam se pokazali američki ševroleti po pitanju pouzdanosti? oni koje imamo u Srbiji se prave u Koreji (bivši Daevu ) a nose oznaku ševrolteta.
Ja vozim Equinox i zadovoljan sam. Udoban, mesta koliko hoces (cak mozes da pomeras i zadnja sedista). Imam OnStar paket (upravljas kolima sa telefonom, wifi, 24/7 pomoc na putu, u slucaju kradje lociraju kola, zovu policiju i u dogovoru sa njima ti uspore ili skroz iskljuce kola, 24/7 aktivna dijagnostika.... ) Kupili smo ga novog, na lease (lizing). Koliko kosta servis - ne interesuje me, pod garancijom je 3 godine, a posle toga uzimam nova kola. Osiguranje je 124$ (Geico). Jedino sto treba da platim je menjanje ulja i filtera posle treceg menjanja i to kosta neverovatnih 40$. Kad kupujete americka kola, drzava vam izlazi u susret sa subvencijama jer tako pomazu svoju privredu.
Reply With Quote
  #12  
Staro 27.02.2018, 00:44
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Pozdrav. Imamo VW 2013 i Nissan 2014. Pouzdano mogu reći da je samo menjanje ulja i održavanje VW tri puta skuplje nego Nissan. Dosta sam se raspitivao i istaživao. Polovno, sa većom miljažom samo Japanci. Naravno Toyota, Honda i Subaru na prvom mestu, Nissan, Mazda iza njih, pa onda Korejanci. E sada modeli zavise od vaše potrebe - manja-veća, sportsko, SUV... Camry - neuništiv, Rav4, Civic, Accord... Njihove luksuzne varijante su još bolje ali i skuplje - Lexus, Acura, Infiniti... Amerikanci kao i evropska vozila dosta problema prave preko 100k milja i skupa za održavanje - cene plovnih vozila dosta govore. Npr Mercedes, Audi, BMW su skoro upola jeftiniji od Lexusa istog godišta - to mora nešto da vam govori. Osiguranje State Farm, AllState, Geico, Progressive, Eirie - jesu malo skuplji ali vredi - izbegavajte ono pored DMV American Aliance - verujte iz iskustva govorim. Ako bilo kako još mogu pomoći... Svako dobro.
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
Reply With Quote
  #13  
Staro 27.02.2018, 23:07
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

americka vozila su naj povoljnija za voznju jeftina su i delovi su jeftini ,a naj ekonomicnija su japanska vozila po pitanju izdrzljivosti i potrosnji,najvise se voze definitivno honda i toyota pa onda sve ostalo od americkih auta se voze podjednako chevrolet,dodge,ford .
Ja imam grand cherokee 2015 ,toyotu camry 2006 i ford f150 2007
za cherokee moram da placam full coverage insuracne i on mi je $75 mesecno jer je na otplatu ,za toyotu placam liability $30 mesecno za F150 liability $40 mesecno ukupno oko $145 mesecno za 3 auta $250 mi je deductable a osiguran sam kod Allstate takodje mi je i kuca kod njih osigurana za $480 godisnje.
Registracija je $89 mislim po autu godisnje i moram platiti city sticker $100 godisnje to je za Chicago inace svaki suburb ima drugaciju cenu city stickera recimo Des Plaines je nekih $15 Elk Grove Village $10.
Za F150 odnosno bilo koji pickup truck je $200 registracija za godinu racunaju ga kao teretno vozilo i mora imati B plates.
Prenos vozila se radi u currency exchange ,kad kupujes polovno vozilo vlasnik mora da ti potpise i da title od auta, sa tim potpisanim titlom ides u Exchange sam bez starog vlasnika i prenosis auto ,mozes slikati njegov ID i napraviti onaj bill of sale (kupoprodaji ugovor) pogotovo ako prodajes auto.
Kad kupujes kod dilera sve te troskove registracije ,tablice i prenosa auta oni odrade u ukljuce u ukupnu cenu .
Ja sam F150 poslednji kupio od vlasnika i platio sam ukupno $450 sa tablicama
Reply With Quote
  #14  
Staro 28.02.2018, 08:41
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Imam par pitanja:
1. Šta znači "za 3 auta $250 mi je deductable" Da li je to nešto vezano za osiguranje?

2. Da uporedim sa našim osiguranjem: Da li je "liability" obavezno osiguranje, a "full coverage" kasko? Da li ima neko osiguranje sa učešćem u šteti i kako se to zove u USA? Ovo se kod nas obično radi kod kasko osiguranja, da bi iznos bio manji.

3. Kakva je Toyota Camry? Da li je skupo održavanje? Koliko otprilike izađu redovni godišnji servisi (zamena ulja, antifriz, fiteri za vazduh, klimu...)? Čuo sam da je dobar izdržljiv i pouzdan auto.

Nadam se da nisam (previše) udavio sa pitanjima

Hvala vam puno na vašem vremenu i trudu da objasnite nama budućim Amerima ( ) kako funkcioniše sistem u Americi.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #15  
Staro 28.02.2018, 16:22
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Imam par pitanja:
1. Šta znači "za 3 auta $250 mi je deductable" Da li je to nešto vezano za osiguranje?

2. Da uporedim sa našim osiguranjem: Da li je "liability" obavezno osiguranje, a "full coverage" kasko? Da li ima neko osiguranje sa učešćem u šteti i kako se to zove u USA? Ovo se kod nas obično radi kod kasko osiguranja, da bi iznos bio manji.

3. Kakva je Toyota Camry? Da li je skupo održavanje? Koliko otprilike izađu redovni godišnji servisi (zamena ulja, antifriz, fiteri za vazduh, klimu...)? Čuo sam da je dobar izdržljiv i pouzdan auto.

Nadam se da nisam (previše) udavio sa pitanjima

Hvala vam puno na vašem vremenu i trudu da objasnite nama budućim Amerima ( ) kako funkcioniše sistem u Americi.

$250 deductible je deo koji ja moram da platim prilikom neke opravke na svom vozilu ostalo placa osiguranje, visima deductible zavisi od istorije tvoje voznje recimo za dete koje je tek polozilo vozacki taj deductible moze biti i $1000

Liability je obaveni deo i pokriva ako ja nanesem nekom stetu , ako ja sam udarim u drvo i ostetim svoj auto ja moram platiti opravku + drvo

Camry je odlican moj je xle v6 ja sam ga kupio sa 40000mil sad ima 140k zamenio alternator vodenu zupcasti kais i prednji i zadnji lageri , skoro kompletan prednji trap zena vozila uber kad je ostala bez posla nekih 6 meseci a pre toga je radila amazon delivery sa tim autom pa je moj auto malo vise pohaban nego sto bi trebalo sa 140 k
Zamena ulja za camry je $30 , alternator $250 sa ugradnjom zamena zupcastog kaisa sa vodenom pumpom i spanerima $900 to su veci kvarovi jednom godisnje je pozeljno uraditi tune up ili veliki servis zamena svecica i filtera ulja maziva to bude $300 ulje se menja na 3000 do 5000 mil i ima shopova na svakom uglu
Reply With Quote
  #16  
Staro 03.03.2018, 08:49
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik chicagopn Prikaz poruke
$250 deductible je deo koji ja moram da platim prilikom neke opravke na svom vozilu ostalo placa osiguranje, visima deductible zavisi od istorije tvoje voznje recimo za dete koje je tek polozilo vozacki taj deductible moze biti i $1000

Liability je obaveni deo i pokriva ako ja nanesem nekom stetu , ako ja sam udarim u drvo i ostetim svoj auto ja moram platiti opravku + drvo

Camry je odlican moj je xle v6 ja sam ga kupio sa 40000mil sad ima 140k zamenio alternator vodenu zupcasti kais i prednji i zadnji lageri , skoro kompletan prednji trap zena vozila uber kad je ostala bez posla nekih 6 meseci a pre toga je radila amazon delivery sa tim autom pa je moj auto malo vise pohaban nego sto bi trebalo sa 140 k
Zamena ulja za camry je $30 , alternator $250 sa ugradnjom zamena zupcastog kaisa sa vodenom pumpom i spanerima $900 to su veci kvarovi jednom godisnje je pozeljno uraditi tune up ili veliki servis zamena svecica i filtera ulja maziva to bude $300 ulje se menja na 3000 do 5000 mil i ima shopova na svakom uglu
Hvala puno na detaljnom odgovoru. Ovo su vredne informacije.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #17  
Staro 03.03.2018, 15:12
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Kakva je situacija sa leasingom? Gledao sam neki klip skoro i lik je objašnjavao razlike između kredita i leasinga i zaključak je da se leasing više isplati od kredita kada se podvuče crta , u slučaju da se ne prelazi više od 15 000 milja godišnje.
Reply With Quote
  #18  
Staro 03.03.2018, 21:53
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Kakva je situacija sa leasingom? Gledao sam neki klip skoro i lik je objašnjavao razlike između kredita i leasinga i zaključak je da se leasing više isplati od kredita kada se podvuče crta , u slučaju da se ne prelazi više od 15 000 milja godišnje.
U Evropi (i kod nas, naravno) ima jedna caka: Kada se plaća rata za lizing, plaća se i porez na usluge. Ako je rata, recimo, €100, onda se plaća €120 (€20 je PDV na usluge). Smisao lizinga je da se auto iznajmljuje, a kredita da se otplaćuje.

Interesuje me da li je isto i u Americi?
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #19  
Staro 03.03.2018, 22:54
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Ma znam razliku između kredita i lizinga, ipak sam kao neki ekonomista , nego me zanimala situacija u USA... Kod nas je lizing (uglavnom) finansijski, dok je u USA operativni, dakle vozis i plaćaš auto npr. 3 godine i onda ga vraćaš.
Reply With Quote
  #20  
Staro 03.03.2018, 23:09
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Sve zavisi sta vise volis , ja licno volim kad placam da odplatim svoj auto i da to bude moj auto, lease je dobar za ljude koji vole da stalno menjaju auta jer ti u svakom slucaju tada placas mesecnu ratu lease je jeftinija varijanta od car paymenta ali opet ja ne volim kad odes da vratis auto onda ti oni naplate za ogrebotinu ovde onde za gume za sve te normalne potrosne stvari , ovde je sasvim normalno da te na parkiranom autu na ulici udaraju u bumper od napred i pozadi .
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Američki kutak srecica Vaša strana 24 04.10.2016 09:35
Pitanje i saveti vezani za J1 i Green Card neverovatnojeto Ne-imigrantske vize 9 05.05.2012 23:04
Saveti za USA NightWolf Vaša strana 4 24.06.2011 09:56
Saveti gde da odem Boky Lokacije u USA 12 14.07.2009 15:50

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:18.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.