ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 15.02.2019, 06:37
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
al se nekad dobro jelo, jeste opalili preko toba gajbu piva crnog mlakog ?
Nisam video crno pivo. Vidjao sam svakakva piva: sa ukusom jagode, borovnice, banane, avokada, sveze opranih patika... ali nema crnog piva. Izbor je neverovatno velik. Mozda od tog soka nisam ni uspeo da nadjem crno pivo.

Sutra cu potraziti u najblizoj prodavnici (ona udaljena 2-3km). Ako nema, e onda cu da im kazem da su gori od nas. Kod nas nema mnogo toga sto bi trebalo da ima , ali bar ima crnog piva.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #12  
Staro 15.02.2019, 06:44
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

bas zanimljivo to i mene su na aerodromu u Norveskoj kontrolisali norvezani i taman kad sam krenuo ka terminalu pojavila se neka zenska, nije imala nikakve oznake ali ne bih se zakleo bas da je bila amerikanka mislim da joj engleski nije bio bas sasvim americki i isto me detaljno pitala jedno 5 pitanja gde sta kako zasto idem u USA i onda zalepila tu neku malu nalepnicu.

Nisam skontao da li ona mozda radi za Amerikance.

Amerikanac u SF pak nije me nista pitao tj nije bio ljubopitljiv.

xxxx

kako ti se cini americki izgovor. Jel kontas sve kad zaverglaju pa prebace u petu.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #13  
Staro 15.02.2019, 06:47
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Nisam video crno pivo. Vidjao sam svakakva piva: sa ukusom jagode, borovnice, banane, avokada, sveze opranih patika... ali nema crnog piva. Izbor je neverovatno velik. Mozda od tog soka nisam ni uspeo da nadjem crno pivo.

Sutra cu potraziti u najblizoj prodavnici (ona udaljena 2-3km). Ako nema, e onda cu da im kazem da su gori od nas. Kod nas nema mnogo toga sto bi trebalo da ima , ali bar ima crnog piva.
nisam ni slutio da su Amerikanci tako veliki ljubitelji piva imaju i neko pivo od bundeve. Pitaj malo lokalce da ti objasne nema sta nema od piva.

a u Oregonu mozes i da savijas, ne znam kako je u Texasu ipak je to good god given christian country
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #14  
Staro 15.02.2019, 17:48
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
...

kako ti se cini americki izgovor. Jel kontas sve kad zaverglaju pa prebace u petu.
Dobro ih razumem, ali kad mi nastupe sa juznjackim akcentom, narocito preko telefona, padne mi mrak na oci. Treba mi par minuta da "resetujem sistem" i ponovo shvatim sta pricaju.

Ovde ima dosta Afrikanaca. Oni kad krenu sa njihovim akcentom da pricaju... Srecom, postavio sam Google Translate na telefon, pa im kazem: "pricaj ovde, da te razumem"
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #15  
Staro 15.02.2019, 17:51
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
nisam ni slutio da su Amerikanci tako veliki ljubitelji piva imaju i neko pivo od bundeve. Pitaj malo lokalce da ti objasne nema sta nema od piva.

a u Oregonu mozes i da savijas, ne znam kako je u Texasu ipak je to good god given christian country
Cujem da ce i Texas da legalizuje travu za medicinske svrhe. Ovde ima dosta stvari od obicne konoplje, ali indijska je, koliko znam, jos uvek nelegalna.

Sto se tice crkvi, ima ih na svakom koraku.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #16  
Staro 16.02.2019, 00:40
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Evo nesto sto sam morao hitno da uradim zbog velikog interesovanja javnosti, a narocito nekih clanova foruma.
Sad ces reci zensko, pa stalno nesto zanoveta, ali Svensone brate "nisi mogao kolace"?? Sad si me razocarao i kao covek i kao komunista
__________________
DV2005-DV2018 - Not Selected
DV2019 - Selected
CASE N-2019EU21xxx
DS260-15.9.2018.
INTERVJU-24.5.2019.
VIZA U PASOSU-30.5.2019.
AVION-16.7.2019.
Reply With Quote
  #17  
Staro 16.02.2019, 00:43
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Sve je bilo veoma jednostavno:
Inace, isao sam preko Istanbula. Pazite na vreme. Tamo je +2 sada u odnosu na nase vreme (CET). Kontrola mi je trazila da pokazem kovertu. Srecom, na koverti sam ostavio papir sa podacima. Tu su sve procitali. Pitali su me za adresu na kojoj cu biti. Pokazao sam im na koverti. Prosao sam 3 kontrole i svaka mi je zalepila malu nalepnicu na pasos. Na kraju je podatke o meni i kuda idem u racunar upisala jedna simpaticna mlada dama. Znala je da je to dokumentacija za Green Card. Nasmesila se i pozelela mi sretan put.

Trecoj kontroli sam morao sve da otvorim, a onda su me pregledali. Srecom, nisam morao da se izuvam. Na prvoj kontroli sam morao da izujem cipele. Srecom, obuo sam carape koje nisu imale rupu na prstima.
Cekaj, ove sve tri kontrole su bile u Istambulu? Sta njih briga na kojoj adresi ces biti..mozda sam plavusa, al ne kontam..
__________________
DV2005-DV2018 - Not Selected
DV2019 - Selected
CASE N-2019EU21xxx
DS260-15.9.2018.
INTERVJU-24.5.2019.
VIZA U PASOSU-30.5.2019.
AVION-16.7.2019.
Reply With Quote
  #18  
Staro 16.02.2019, 01:21
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Istanbul je malo problematičan rekao bih. Sećam se da je neko pisao da su hteli da mu / joj otvore onu kovertu što se predaje službeniku prilikom ulaska u USA i da ih je jedva ubedio/la da ne otvaraju. Ne mogu tačno da se setim, ali mislim da je baš velika frka bila, da nisu hteli da ga / je puste dok ne otvore kovertu, ali ne sećam se detalja.
Reply With Quote
  #19  
Staro 16.02.2019, 06:43
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jocovics Prikaz poruke
Cekaj, ove sve tri kontrole su bile u Istambulu? Sta njih briga na kojoj adresi ces biti..mozda sam plavusa, al ne kontam..
Upisali su podatke verovatno za Amerikance. Bila su dva leta: jedan za Hjuston, a drugi za San Francisko. Svi koji nisu imali USA pasos su davali te podatke.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #20  
Staro 16.02.2019, 06:48
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Istanbul je malo problematičan rekao bih. Sećam se da je neko pisao da su hteli da mu / joj otvore onu kovertu što se predaje službeniku prilikom ulaska u USA i da ih je jedva ubedio/la da ne otvaraju. Ne mogu tačno da se setim, ali mislim da je baš velika frka bila, da nisu hteli da ga / je puste dok ne otvore kovertu, ali ne sećam se detalja.
Verovatno ta osoba nije znala da kaze adresu na kojoj ce biti. Prilicno nezgodno. I ja sam se cudio kad sam procitao.
Kontrola je veoma detaljna. Verovatno zato sto se ide u USA. Tako i nasi carinici kotrolisu strance kada ulaze u EU. Ne zameram ni jednima ni drugima.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:27.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.