ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 05.05.2019, 13:23
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Nema sta da se ljutim, ne bavim se gradjevinom, pitam te konkretno za primere ako znas o tome sto pricas, ne pominjemo Kanadu nego Ameriku.

Ako se bavis time, napisi svoje konkretno iskustvo. Ali staviti e porez je 50% bez ikakvih konkretnih podataka nije bas pomoc i iznosenje iskustva.


Naravno, svi podaci su dostupni na netu, tako da svako moze da vidi koja kuca koliko kosta i promene u ceni.
Reply With Quote
  #12  
Staro 05.05.2019, 16:17
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Nema sta da se ljutim, ne bavim se gradjevinom, pitam te konkretno za primere ako znas o tome sto pricas, ne pominjemo Kanadu nego Ameriku.

Ako se bavis time, napisi svoje konkretno iskustvo. Ali staviti e porez je 50% bez ikakvih konkretnih podataka nije bas pomoc i iznosenje iskustva.


Naravno, svi podaci su dostupni na netu, tako da svako moze da vidi koja kuca koliko kosta i promene u ceni.

Moj srpski je izgleda zardjao jer ja ne razumem u potpunosti sta me pitas?

Ako me pitas da podelim konkretne brojeve iz svojih projekata, to ne mogu.
Ako me pitas da konkretno izracunas capital gain za svoju drzavu, imas sajtove kao na primer smartasset gde mozes da dobijes ideju o tome.
Evo i dva (fiktivna primera) kako se racuna capital gain. Ima mnogo varijacija, i svako mora da izracuna za sebe po svojim parametrima. Zato i ne mogu da ti odgovorim konkretno.

I na kraju, ne vidim za sada neko posebno interesovanje za ovu temu (sto je na zalost celokupna situacija na ovom i drugim forumuma, sve manje novih i starih forumasa) ali bi svakako mogli da diskutujemo o fiktivnom primeru kuce, sta je potrebno da se jedan projekat zavrsi.
Attached Images
File Type: jpg Screen Shot 2019-05-05 at 8.09.48 AM.jpg (15,1 KB, 14 views)
File Type: jpg Screen Shot 2019-05-05 at 8.10.56 AM.jpg (14,1 KB, 10 views)
Reply With Quote
  #13  
Staro 05.05.2019, 17:26
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Upozorenje:

Informacije prezentovane na ovoj temi su vecim delom netacne, pogotovo kada je oporezivanje u pitanju. Postoji razlika izmedju operezivanja "Capital Gain" za razlicite vrste "assets" - konkretno, ogromna je razlika izmedju Real Estate i Stocks. Pasive i Active gain je takodje bitan, kao i ulaganja, koji je osnov prijavljivanja poreza, exceptions (pogotovo promene sa TCJA of 2017 i pravilima od 2018 do 2025). "Tax Planning" je vazan kod svih investicija i projekata, pa tako i kod renoviranja kuca (House Flipping).

Tema se nadgleda.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #14  
Staro 05.05.2019, 18:25
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

sto se tice pravnog aspekta biznisa, generalno u Americi moze sve, ali moras da igras po pravilima. Kako ces registrovati firmu, da li ces kupovati kuce na svoje ime pa ih preprodavati ili ces imati ugovor kao posrednik u preprodaji...

neka malo gugla fix and flip npr

https://fitsmallbusiness.com/taxes-on-flipping-houses/
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #15  
Staro 05.05.2019, 18:49
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Nema sta da se ljutim, ne bavim se gradjevinom, pitam te konkretno za primere ako znas o tome sto pricas, ne pominjemo Kanadu nego Ameriku.

Ako se bavis time, napisi svoje konkretno iskustvo. Ali staviti e porez je 50% bez ikakvih konkretnih podataka nije bas pomoc i iznosenje iskustva.


Naravno, svi podaci su dostupni na netu, tako da svako moze da vidi koja kuca koliko kosta i promene u ceni.
nije mnogo pogresio

Uostalom rekao je da je porez do 37% i to je manje vise u skladu sa ovim linkom sto sam ja dostavio. 50% za koje si se ti uhvatio je za Kanadu, ali ona je nebitna u ovoj prici...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #16  
Staro 05.05.2019, 21:28
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
Dosta nasih ljudi se obogatilo "guglanjem"

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #17  
Staro 06.05.2019, 01:30
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Upozorenje:

Informacije prezentovane na ovoj temi su vecim delom netacne, pogotovo kada je oporezivanje u pitanju. Postoji razlika izmedju operezivanja "Capital Gain" za razlicite vrste "assets" - konkretno, ogromna je razlika izmedju Real Estate i Stocks. Pasive i Active gain je takodje bitan, kao i ulaganja, koji je osnov prijavljivanja poreza, exceptions (pogotovo promene sa TCJA of 2017 i pravilima od 2018 do 2025). "Tax Planning" je vazan kod svih investicija i projekata, pa tako i kod renoviranja kuca (House Flipping).

Tema se nadgleda.

Sup.Mod.
Zvucis kao moj knjigovodja koji voli da objasni na pola strane a da ništa konkretno ne kaže

Slažem se da je računanje bilo kog poreza vrlo individualna stvar i zavisi od mnogih činilaca.

Namera naše diskusije je da se skrene pažnja, da ova vrsta posla nije kao u TV show gde sve ide po loju i svi žive srećno do kraja života.
To je biznis kao i svaki drugi, koji zahteva poznavanje više oblasti, od poznavanja marketa, gradjevinske struke, biznis principe i nešto sreće povrh svega.

Jedino sto mi nije jasno, koje su to informacije koje smo mi delili a da velikom većinom nisu tacne? Pretpostavljam procenti capital gain koje sam pomenuo? To su bili brojevi su bili primenjivi na moju situaciju ( sto sam jasno i napisao). Postoji još niz troškova koji su prisutni u bavljenju ovim poslom, koje nismo konkretno pomenuli.

I na kraju termin renoviranje kuće i house flipping nemaju isto značenje, samo mogu biti povezani u odredjenim slučajevima. Većina ljudi koja se povremeno bavi time (pokušavajući da zaradi dodatno van svog osnovnog posla) i ne plati capital gain jer kuću koristi odredjeno vreme kao primarnu adresu.
Reply With Quote
  #18  
Staro 06.05.2019, 03:03
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Dosta nasih ljudi se obogatilo "guglanjem"

Sup.Mod.
nemoj tako jako da udaras glavom dobices potres mozga zbog gluposti.

Uzgred googlanje je daleko efikasniji nacin pronalazenja informacija od bilo kog foruma.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #19  
Staro 11.05.2023, 00:39
Vladica05 Vladica05 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.05.2018
US lokacija: Charlottesville, Virginia
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno

ja sam eto tek sad video ovu temu, nemojte mi zameiti dugo nisam ni bio na forumu.
evo da pokusam da objasnim kako to ide sa flip poslom u Americi.
ja radim deo tog posla i to mi je zanimanje ovde i ne mogu se pozaliti.
prvo da bi mogao da radis ovaj posao moras da imas contractor license a to nemozes ako si tek dosao u ameriku.
princip je sledeci- kontraktor uzima posao (kucu i zahteva potrebne dozvole za izvodjenje radova na njoj). kad dobije sve dozvole a ima ih poprilicno mada ih nije tesko dobiti, zaposljava subkontraktore koji rade samo odredjen deo posla- npr- elektricari, vodoinstalateri, drajvol (gipskarton), moleri, zidari... svako od njih mora da ima dozvolu za bavljenjem tim poslom i svaka je kompanija za sebe. kontraktor mora da ima polozen odredjenu svotu novca na bankovnom racunu ( to nije mala cifra) i mora da ima uplacenu svotu na ime osiguranja. postoje tri vrste osiguranja i u zavisnosti koja je cifra posla to osiguranje mora da bude ( A,B ili C osiguranje) kako kontraktor tako i subkontraktori moraju da imaju isto osiguranje i naravno kapital na racunu kao garant da nece uzeti pare i pobeci. velika je to zavrzlama i desava se da ljudi bankrotiraju mnogo vise nego sto se misli. ja licno znam za jednog kontraktora za koga smo radili poslove dve godine mozda i duze, samo je prestao da placa i proglasio bankropt, nama ostao duzan 70.000 dolara a i ostalim subkontratorima takodje. drzava mu zaplenila sve i oterala u zatvor. nije to bas tako kako vidite na tv-u. ima tu dosta situacija koje vas mogu odvuci na dno. eto taj kontraktor je uzimao samo kuce od po par miliona i imao je on lepu zaradu dok je to trajalo. pukao na jednoj kuci, povukao malo sa druge da zavrsi prvu i na kraju obe kuce ostadose ne uradnjene, kapital spicio na te dve kuce i ostao bez novca da ih zavrsi. i eto ode covek u zatvor.
neko je ovde napisao da dodjes u ameriku vidi pa se odluci i mislim da je to najbolji savet koji mozes dobiti od bilo koga.
za flip ti treba mnoooooogo novca i ozbiljan kapital koji opet mozes i da izgubis ako se kuca ne proda za cenu za koju si naumio, kao sto rekoh puno stvari moze da ode nizbrdo a sve se vrti oko para.
nisam siguran da li sam uspeo da vam dam potpunu sliku oko ove teme ali ako imate neko pitanje vrlo sam rad da odgovorim
__________________
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Otvaranje firme u Americi Lucian Vodič za emigrante 0 15.11.2015 22:40

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.