ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Las Vegas, Nevada » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 07.03.2012, 20:32
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Mijane...hvala na savetima ali mislim da nisu za ovu temu, pa te tako molim da vise ne mudrujes. Ja i dalje naravno, pozivam forumase koji imaju neke informacije o L. Vegasu da ih podele nama ostalima. Ima nas dosta koji cekamo oktobar za upis. Sta znaci pola godine vise ili manje?
Reply With Quote
  #12  
Staro 07.03.2012, 21:06
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno

A ja mislim da ti ne bi trebao mnogo visoko da letiš jer ćeš mnogo nisko da padneš,nažalost tako je kako ti je on reko i to je živa istina koliko god da si psihički "velik" bio bi makar malo razočaran,i to tvoje veliko pozitvno mišljenje bi se pretvorilo u razočaranje,možda ne nakon prvog izvlačenja ali već nakon trećeg bi ti bilo "Živano skrenjujem ne znam gde bijem" jer je svako prolazio i dalje prolaze svi članovi ovog foruma.
__________________
1. prijava oktobra...tamo nekog 2010.
2. 01.05.2011. nisam izvučen
3. 15.07.2011. izvučen case no. EU2012000081xx
4. 10.10.2011. završeni lekarski pregledi
5. 12.10.2011. intervju
6. 13.10.2011. vize u pasošima
7. 20.03.2012. Adios amigos
Reply With Quote
  #13  
Staro 07.03.2012, 21:43
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Ok highvoltage84. Lepo sam zamolio da ova tema ne bude za prepucavanja. Komentar koji si stavio je totalno nepotreban. Jel mozemo na tome ostati? Ja vise takve "savete" necu komentarisati a ko je procitao sto sam u pocetku pisao mogao je videti da se ne oslanjam samo na GC i srecu u izvlacenju. Po drugom osnovu cu otici u USA a GC mi treba za porodicu. OK?
Reply With Quote
  #14  
Staro 07.03.2012, 23:15
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno

Potreban je komentar jer si ti započeo,a svakako da to nije prepucavanje već neka realnost koju ti ne prepoznaješ u njegovom postu jer izgleda da ti ne želiš da veruješ niti pa da pomisliš da postoje i druge(negativne) opcije,ti si kao Alisa u zemlji čuda i ne kao da ne želiš da upoznaš istinu ubedjivajući sebe samo u ono što bi ti želeo i kako bi ti želeo,ali dobro kad god hoćeš.
__________________
1. prijava oktobra...tamo nekog 2010.
2. 01.05.2011. nisam izvučen
3. 15.07.2011. izvučen case no. EU2012000081xx
4. 10.10.2011. završeni lekarski pregledi
5. 12.10.2011. intervju
6. 13.10.2011. vize u pasošima
7. 20.03.2012. Adios amigos
Reply With Quote
  #15  
Staro 08.03.2012, 15:13
hope's Avatar
hope hope je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2011
US lokacija: So Cali
YU lokacija: Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

@curlika:
dobro je što praviš neke planove za budućnost i imaš nadu. ali najbolje ti je da živiš svoj život, pa još ako te izvuku jednog dana: super.
sad si nov u ovome i imaš euforiju. ona će se tokom narednih meseci smiriti. prvo zato što ćeš se smoriti dok ne dočekaš oktobar. živi svoj život i budi strpljiv jer sve ovo dugo traje.
evo neki primer kako bi potencijalno ovo moglo da bude: čekaš okt 2012 da se prijaviš. izvlačenje maj 2013. verovatnoća da te izvuku: oko 2%. ako su te izvukli i ako stigneš na red sređivaćeš zeleni karton recimo negde između okt 2013 i negde leta 2014.

tako da opušteno.
Reply With Quote
  #16  
Staro 08.03.2012, 19:08
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Potrosili ste celu stranu a da nista niste rekli. Ako curlika hoce da pravi planove, pa makar bile i kule u vazduhu, neka ga, on je samo pitao za informacije o Las Vegasu i to je sustina ovog topica, a ne prevaspitavanje i otvaranje ociju. Slazem se i sa konstatacijom da clanovi koji su vec u USA nece pohrliti da daju detaljne informacije nekome ko se jos nije ni prijavio...a opet, moguce je i da budu inspirisani pitanjem i da napisu sve sto znaju ne bi li bilo od koristi nekome drugom ko ce mozda na tu istu stranu. Zato, kubure za pojas, pa da vidimo sta ima o Vegasu
... ako ne uspe nista za posao, svu lovu na crveno, pa sta bude :-)))))
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #17  
Staro 09.03.2012, 03:40
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Ja samo ne kapiram sto niko ne vidi da sam u 2 navrata napisao na mi GC nije jedina solucija a da ga recimo, i dobijem sada ne bih mogao otici dok ne pozavrsavam neke zivotne poslove. Kao muzicar ja dosta solidno prolazim na teritoriji Srbije i Bih pa tako sigurno ne bih sebi uskakao u stomak sa nekim glupostima a usput da svemu tome izlozim i porodicu. U prevodu receno...JA CU SIGURNO ICI sledece godine za Vegas da budem neko vreme i uradim sve sto bih skoro uradio kad bi i dobio GC pa ako me jos i GC lupi bice "dupli mustuluk". Zato se i raspitujem i skupljam informacije. Ko mi u tome moze pomoci - puno mu hvala. Svojih narednih godinu-dve zivota sam prilagodio pripremi za zivot i rad u USA i to cu i ostvariti kao i mnoge stvari toku svojih 50 godina zivota. Dakle, nema lebdenja i "spustanja". "Program mog kompjutera" je zadan i pod kontrolom je, nije prepusten samo sreci i slucaju. Jednog dana cu o tome pisati na ovom forumu. Nadam se da sam sada bio jasniji nego pre te da se ne misli da sam neki uspaljeni klinac koji celi dan sedi za kompom , cita postove i sanjari o USA. Jeste...sanjari ali praveci planove koje moze da ostvari.
Reply With Quote
  #18  
Staro 10.03.2012, 15:10
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno

Pa dobro ja mislim da je generalno suština da pomažemo i savetujemo jedni druge u čemu je i istina i činjenica,i to se ponekad loše protumači pa se svi počnemo pričati u glas, i to je normalno u svom tom žaru,kako god, ja ti svakako želim zaista iz sveg srca kao i ostalima svu sreću u životu,da budu izvučeni i da beže iz ovog sranja.
__________________
1. prijava oktobra...tamo nekog 2010.
2. 01.05.2011. nisam izvučen
3. 15.07.2011. izvučen case no. EU2012000081xx
4. 10.10.2011. završeni lekarski pregledi
5. 12.10.2011. intervju
6. 13.10.2011. vize u pasošima
7. 20.03.2012. Adios amigos
Reply With Quote
  #19  
Staro 12.03.2012, 12:26
Mikimax Mikimax je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.04.2011
US lokacija: Daleko od hejtera sa foruma
Poruke: 49
Nepromenjeno

Sopstvena iskustva (kao turista) i moje viđenje grada (45 dana boravka).

Moje pozitivne stvari o Vegasu:

- Vrijeme!!! (sada je tamo 22C, u aprilu kupanje na otvorenim bazenima, sunce peče non-stop) Posle Srbije vrijeme u Vegasu će ti izgledati kao raj.
- Šorc i majca all year round
- Veoma vreo i suv vazduh (manje znojenja nego na Floridi, veoma dobro vrijeme za ljude sa problemima sa sinusima - kao mene nazalost)
- Veliki grad (preko 2mil stanovnika)
- Centar regiona
- Strip (najveci hoteli na svijetu)
- Najbolji restorani, provod, koncerti, predstave, shopping, muzeji
- Odlično mjesto za život i rad
- 6h vožnje do LA i plaže
- Bezbroj lokacija i načina za razonodu. Vožnja quad-a po pustinji, odlazak u nacionalni park, Red rock canyon, Death valley, Hoover Dam, Lake Mead (jezero, mutna voda, ali extra u ljetnjim mjesecima), Grand Canyon, Golf na svakom cosku, itd. Ovo su samo neke od lokacija koje se trebaju posjetiti bez posjećivanja centra grada.
- Siroke ulice i bulevari veoma kvalitetno uradjeni (citav grad je u "grid" blokovima)
- Veoma kvalitetni autoputevi
- Sve je pod konac (nema da vam komšija ogradom uđe u trotoar ili napravi kuću na sred ulice, trotoari su svuda)
- Kuće (Spring Valley) su fantastične, kao iz filmova
- Cijene kuca su u odnosu na CA prihvatljive
- Prihvatljiv commuting time.
- No income tax
- Minimum wage 8,25$
- NASCAR circuit
- Kisni dani su prakticno nepostojeci
- Dozvoljena prostitucija "van grada"
- Kupovina automata i odlazak u pustinju na pucanje
- Turistički grad
- Palme
- OGROMNE teretane koje rade 24h
- Gužve na putevima samo oko ulaza na autoput
- Beach Parties u hotelima
- Sa aerodroma imaju direktni letovi za EU
- Pawn Stars



Lose strane:

- Veoma los gradski prevoz (minimalan i spor)
- U Julu temperatura zna da skoci na 50C, topi sve u autu.
- Vjetar i sitna prasina
- Nezaposlenost je na oko 13%
- Kriminal (bratu su mi ukrali auto, uzeli sve djelove i onda ih policija uhvatila)
- Zagađenje, najviše zbog autoputa koji prolazi kroz centar grada
- Osnovne i srednje skole imaju veoma malo prozora, djeca uce pod neonkama
- Od kako je krenula kriza mnogo preduzeća je otišlo u stečaj, dosta kuća je prazno
- Ako ste iznajmili kuću ispod brda očekujte poplavu
- Ako ste kockari ili imate problema sa alkoholom ne idite u Vegas
- Stvari koje ne mogu da se sjetim



Najvise me odusevio Lake Las Vegas. Na obalama ovog vjestackog jezera napravljen je hotel u Italijanskom stilu. Covjek se osjeti kao da je ponovo na mediteranu

Ako zelis da se integrises u drustvo, druzenje sa nasima nije preporucljivo.

Ukoliko želiš da budeš informisan o LV, čitaj http://www.lvrj.com/

Kao što neko reče baci pogled na city-data, ima dosta bitnih podataka.


Ovo su moja mišljenja i iskustva, kako ne planiram da provedem život na Balkanu, LV je moj cilj.
Ne oslanjaj se samo na Green Card Lottery jer možeš kao mnogo ljudi na ovom forumu ostati godinama čekajući na nešto što možda nikada nećeš dobiti. Uzmi sudbinu u svoje ruke i sam sebi prokrči put koji si zacrtao.

Last edited by Mikimax; 12.03.2012 at 12:40.
Reply With Quote
  #20  
Staro 12.03.2012, 12:49
Mikimax Mikimax je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.04.2011
US lokacija: Daleko od hejtera sa foruma
Poruke: 49
Nepromenjeno

Double post, molim admina da izbriše ovaj post......
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
las vegas/dalas/michigen edinze Vaša strana 9 16.03.2013 05:34
Zelena Lutrija 2010 - Las Vegas srdjevic ZelenaLutrija.com - O sajtu 23 20.07.2012 14:07

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:38.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.