ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2018 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #671  
Staro 14.06.2018, 19:43
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Svi dobijaju taj papir kada im se da 221g razlog. A ne znam da li gresim ali nekoliko vrsta us viza kad sam vadio uvek izmedju odobrene vize i stampanja dan dva stoji administrativni proces kada se proverava na ceacu.
Reply With Quote
  #672  
Staro 15.06.2018, 00:10
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Post

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mixa Prikaz poruke
Dobili smo neku vrstu formulara, na kojoj je zaokruzeno "Section 221(g)". Malo sam citao i kazu da je to privremeno odbijanje vize, dok se ne zavrsi administrative processing. Ostali koji ste bili na administrative processing, da li ste dobili ovu vrstu formulara?
Da li su vam mozda rekli da ste na AP zbog Otisaka prstiju? AP moze i to da znaci takodje. Meni su rekli da 'zbog procedure viza nece biti izdata isti dan,nego cu morati da sacekam,pa ce me pozvati iz Ambasade'. Nakon 4 dana su me pozvali i rekli su mi da dodjem po pasos sa vizom. Ali nikakav formular nisam dobila,i pasos mi je zadrzan kod njih. Mislim da ni kod vas nece biti problema,ako su rekli da ce vas pozvati da dostavite pasose
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #673  
Staro 15.06.2018, 08:12
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mixa Prikaz poruke
Konzularka je rekla "this looks good, should be ok", nije rekla nista konkretno, tipa "Congratulations". Vratili su nam pasose i rekli da kada nas pozovu, posaljemo im pasose putem DHL sluzbe. Mladi smo bracni par, tako da i to dolazi u obzir . Hvala vam na odgovorima!
Onda to nije isto kao kod nas (u prvom postu niste napomenuli da su vam vratili pasose) Nama niko nije rekao Congratulations ali upravo su nam rekli slicno sto i vama "that everything looks good and visa should be approved" a kada smo naseg coveka pitali da li to znaci da su nam vize odobrene on je rekao da u sutini da ali i ne jer treba jos dan dva da se izvrse neke provere. Nisu nam davali nikakav formular i pasosi su ostali kod njih. Vec sutra su zvali da dodjemo po pasose narednog dana.
Ovo mi lici na administrative processing gde su primetili neku nelogicnost pa zele da provere detaljno. Nisam se podrobnije raspitivala o tome ali pogledajte na temi o tome i naravno zovite i pitajte ih sta se i zbog cega desava.
Reply With Quote
  #674  
Staro 16.06.2018, 09:04
Tri-Cities Tri-Cities je offline
Član
 
Datum prijave: 11.12.2017
Poruke: 6
Nepromenjeno

@mixa

U Vašem slučaju mislim da je OK što Vam nisu tražili dodatne informacije, ali odbijanje pod 221g je prilično nezgodno.

U tom članu piše da će viza biti odbijena

"ako konzularni predstavnika veruje ili ima razloga da veruje da svi uslovi nisu ispunjeni"

Praktično teško neko može da pobija nečije mišljenje.

Recimo ja sam dobio isto i zahtev da popunim čuveni formular DS 5535.
https://www.nafsa.org/_/File/_/amresource/DS5535.pdf.

U njemu traže istoriju putovanja prethodnih 15 godina, brojeve svih pasoša, sve mejlove, sve naloge na društvenim mrežama, gde ste radili prethodnih 15 godina, itd

Verovali ili ne trebalo mi je gotovo dva meseca da skupim sve informacije

Samo istorija putovanja ima preko 10 strana. Da vidite tek koji mi je problem oko nalaženja starog pasoše. Bez njega ne bi mogao ni da popuni sve podatke jer iskreno se nisam ni sećao dobrog dela putovanja.

Verujem da je njima nelogično to kako sam mogao da putujem dosta, naročito nakon što sam završio fakultet, a nisam bio zaposlen.
Tačnije, radio sam ali nisam bio prijavljen. To sam tako i napisao.

Razumem zašto je to njima nelogično.
Kad se na to doda da sam bio u Siriji i Libanu 2010. - pre rata.

Dostavio sam im početkom marta sve tražene informacije i od onda čekam.

Nezgodan deo sa administrativnom procedurom je što može da bude nešto što traje par dana, a može i par meseci pa i duže.
Da li proveravate status na:
https://ceac.state.gov/CEACStatTrack...KjMWCuebHqOw==
Reply With Quote
  #675  
Staro 16.06.2018, 11:00
mixa mixa je offline
Član
 
Datum prijave: 16.05.2018
Poruke: 8
Nepromenjeno

@Makica@ , @Ggaga
Hvala na odgovorima! Nije AP zbog otisaka. Mislimo, tj. sigurni smo da je AP zbog toga smo smo mladi bracni par (vencali smo se nakon sto je moja supruga izvucena, u septembru prosle godine). Iako smo prineli dokaze, verujemo da zele da provere jos malo. Rekli su da ce nas kontaktirati da im posaljemo pasose putem DHL-a. Mozda su nam vratili pasose, jer ukoliko se oduzi ceo ovaj proces, ne mogu nas ostaviti toliko dugo bez njih?
@Tri-Cities
Status na tom sajtu nam stoji na "Ready". Vas kao da proveravaju za terorizam :/. Muke nase, ostaje nam samo da cekamo
Reply With Quote
  #676  
Staro 16.06.2018, 21:48
Tri-Cities Tri-Cities je offline
Član
 
Datum prijave: 11.12.2017
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mixa Prikaz poruke
Status na tom sajtu nam stoji na "Ready". Vas kao da proveravaju za terorizam :/. Muke nase, ostaje nam samo da cekamo
Da ti prvi čestitam dobijanje vize!
Taj status znači to.

Očekuj poziv iz ambasade mirno i to je to!

Što se mene tiče, da baš tako - verovatno proveravaju da li sam sigurnosni rizik za SAD.
Da samo znaš koliko je to u mom slučaju smešno, tek onda bi znala moju muku!

Tebi svakako čestitam!
Reply With Quote
  #677  
Staro 24.06.2018, 00:31
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mixa Prikaz poruke
@Makica@ , @Ggaga
Hvala na odgovorima! Nije AP zbog otisaka. Mislimo, tj. sigurni smo da je AP zbog toga smo smo mladi bracni par (vencali smo se nakon sto je moja supruga izvucena, u septembru prosle godine). Iako smo prineli dokaze, verujemo da zele da provere jos malo. Rekli su da ce nas kontaktirati da im posaljemo pasose putem DHL-a. Mozda su nam vratili pasose, jer ukoliko se oduzi ceo ovaj proces, ne mogu nas ostaviti toliko dugo bez njih?
@Tri-Cities
Status na tom sajtu nam stoji na "Ready". Vas kao da proveravaju za terorizam :/. Muke nase, ostaje nam samo da cekamo
Nadam se da ste uspeli da sredite sve i da ste pozeleneli Jedva cekam da procitam vase iskustvo sa porukom 'Congrats,your visas are approved'
U tom slucaju su vam trebali datumi na slikama tj prepiski pre izvlacenja (Pre svega ovoga ako ste duze bili u vezi) da vide da brak nije zbog Gc samo Srecno
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #678  
Staro 27.06.2018, 09:50
lucky guy lucky guy je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2017
Poruke: 17
Nepromenjeno

Jel ima sta novo za intrevjue, ja sam 345xx kada moze da se ocekuje?
Reply With Quote
  #679  
Staro 27.06.2018, 10:20
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lucky guy Prikaz poruke
Jel ima sta novo za intrevjue, ja sam 345xx kada moze da se ocekuje?
Kako trenutno stvari stoje, verovatno nikad, nažalost. Trenutno su samo oni do broja 23325 sigurni, sve preko toga je rizično. Za dve nedelje od prilike izlazi poslednji visa bulletin za DV2018 i tada će se sve znati. Više o tome na ovoj temi Visa bulletin
Reply With Quote
  #680  
Staro 27.06.2018, 13:18
superkikoslav superkikoslav je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.02.2015
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 35
Nepromenjeno

Pozdrav svima! Da li neko zna da li je obavezna registracija online prije intervjua? Negdje sam našao da je u Sarajevu obavezno da se registrujemo prije intervjua, da bi nam mogli vratiti pasoše nakon razgovora. Da li je neko uradio nešto slično?
Hvala
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2018: Školovanje SEEUSAIC Prijava na Lutriju 10 24.03.2021 22:14
Pomoc oko DS-260 DV-2018 simbad Uputstva za dobitnike 210 22.07.2018 12:47
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Interviews: I-134, Affidavit of Support (Macedonia) Instrukcije i Pojašnjenje SEEUSAIC Intervju (interview) - Ambasada 1 08.02.2017 20:18
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.