ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2018 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #741  
Staro 21.08.2018, 17:05
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mixa Prikaz poruke
Ljudi, update. Nakon 2 meseca administrativnog procesa, suprugu i mene su pozvali na dodatni razgovor. Da li neko ima iskustva sa dodatnim razgovorima, sta treba od dokumentacije i sta da ocekujemo? Hvala vam unapred
Ne znam sta ste nosili od dokumentacije, ali ako idete ponovo na intervju, iz iskustva clanova sa foruma, ponesite sto vise dokaza da je vas brak pravi. Na pr. ako ste putovali negdje, prije samog izvlacenja, avionske karte mogu biti dokaz, datumi u pasosu; izvodi iz banke, ako imate zajednicki racun, fotografije: (potrazite i kod prijatelja i/ili rodbine), sa vjencanja, ako ste zajedno ucestvovali na nekoj manifestaciji, koncertu, volontirali... bilo sta sto moze likom ili imenom i prezimenom dokazati da ste nesto zajedno radili... Uz iskrene odgovore, vjerujem da cete pozelenjeti
Reply With Quote
  #742  
Staro 17.09.2018, 18:42
ibraga36 ibraga36 je offline
Član
 
Datum prijave: 15.05.2017
Poruke: 19
Nepromenjeno

Pozdrav svima,
Da se i ja javim sa iskustvom intervjua. Kao prvo, mislio sam da taj dan nece nikako doci, s obzirom na ovogodisnju situaciju sa brojevima na VB.
Intervju nam je bio zakazan za 14.00, ambasada Sarajevo. Ispred nas je usao jedan bracni par sa troje djece, potom, supruga, ja i nas sin. U prostorijama osim osoblja niko drugi nije bio prisutan, vjerovatno zato sto je popodnevni termin u pitanju. Mislim da se DV razgovori rade ponedeljkom, barem kad je Sarajevo u pitanju, tako mi je receno iz klinike koja radi ljekarske preglede.
Dok smo cekali, druga porodica je ispred nas zavrsavala dokumentaciju na salteru. Oni su otprilike bracni par nasih godine 45+. Dvoje njihove djece je preko 20 godina. Sin im je napunio 22 godine dan prije razgovora, i sluzbenica im je skrenula paznju da on mozda nece dobiti vizu, mada im konzularni sluzbenik nije pravio probleme oko toga, i rekao im je da su im vize odobrene. Samo su morali dostaviti za to dvoje starije djece ledicne listove, da nisu u braku.
Kada su oni zavrsili i izasli, sacekali smo nekoliko minuta, i bili prozvani na salter za predaju dokumenata. Sluzbenica je pregledala sve, i skrenula nam paznju da moramo dostaviti ledicni list za naseg sina koji ima 20 godina. Po zavrsetku na tom salteru, sjeli smo jos malo da cekamo, i onda su nas prozvali na drugi salter gdje smo platili naknadu za izdavanje vize. Nakon 15-ak minuta cekanja, sto je nama izgledalo kao cijela vjecnost, jer smo kroz staklo vidjeli konzularnog sluzbenika kako slaze nasu dokumentaciju, su nas prozvali na taj salter. Naravno pozdrav, podizanje desne ruke i zakletva, razgovor od nekih 10-ak minuta, kome idemo, kada idemo, koji su nam planovi, sta trenutno radimo, i na kraju nam je rekao da su nam vize odobrene i da trebamo dostaviti ledicni list za sina. Nama naravno veliki osmijeh na lice, i kratki pozdrav. Poslije 4 dana provjeravanja statusa i nervoze, dobili smo vizirane pasose. Uglavnom, mnogo nervoze i neizvjesnosti u skoro dvogodisnjem procesu i na kraju slavlje.
Da podsjetim, za one koji bi trebali da prodju kroz sve ovo;
- Ovo za 22 godine starosti u trenutku izdavanja vize je ostalo nerijeseno, pitanje sam postavio i na BritSimon, i on tvrdi da su ceste greske u ambasadama koje idu nama u prilog, ali da postoji velika vjerovatnoca da ce ova greska biti otkrivena i da ce mu biti zabranjen ulazak..
- Za sve koji imaju punoljetnu djecu, obavezan je dokument kojima se dokazuje da djeca imaju slobodan bracni status.
Pozdrav i svima koji cekaju zelim pozitivan izhod
Reply With Quote
  #743  
Staro 17.09.2018, 19:45
ivangradjanin ivangradjanin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.11.2017
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 71
Nepromenjeno

Prvi put cujem da je nekom starijem od 20 godina odobrena GC... mi smo imali strasnu frku zbog 2 dana do 21 god.
Reply With Quote
  #744  
Staro 17.09.2018, 19:53
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ibraga36 Prikaz poruke
Pozdrav svima,
Da se i ja javim sa iskustvom intervjua. Kao prvo, mislio sam da taj dan nece nikako doci, s obzirom na ovogodisnju situaciju sa brojevima na VB.
Intervju nam je bio zakazan za 14.00, ambasada Sarajevo. Ispred nas je usao jedan bracni par sa troje djece, potom, supruga, ja i nas sin. U prostorijama osim osoblja niko drugi nije bio prisutan, vjerovatno zato sto je popodnevni termin u pitanju. Mislim da se DV razgovori rade ponedeljkom, barem kad je Sarajevo u pitanju, tako mi je receno iz klinike koja radi ljekarske preglede.
Dok smo cekali, druga porodica je ispred nas zavrsavala dokumentaciju na salteru. Oni su otprilike bracni par nasih godine 45+. Dvoje njihove djece je preko 20 godina. Sin im je napunio 22 godine dan prije razgovora, i sluzbenica im je skrenula paznju da on mozda nece dobiti vizu, mada im konzularni sluzbenik nije pravio probleme oko toga, i rekao im je da su im vize odobrene. Samo su morali dostaviti za to dvoje starije djece ledicne listove, da nisu u braku.
Kada su oni zavrsili i izasli, sacekali smo nekoliko minuta, i bili prozvani na salter za predaju dokumenata. Sluzbenica je pregledala sve, i skrenula nam paznju da moramo dostaviti ledicni list za naseg sina koji ima 20 godina. Po zavrsetku na tom salteru, sjeli smo jos malo da cekamo, i onda su nas prozvali na drugi salter gdje smo platili naknadu za izdavanje vize. Nakon 15-ak minuta cekanja, sto je nama izgledalo kao cijela vjecnost, jer smo kroz staklo vidjeli konzularnog sluzbenika kako slaze nasu dokumentaciju, su nas prozvali na taj salter. Naravno pozdrav, podizanje desne ruke i zakletva, razgovor od nekih 10-ak minuta, kome idemo, kada idemo, koji su nam planovi, sta trenutno radimo, i na kraju nam je rekao da su nam vize odobrene i da trebamo dostaviti ledicni list za sina. Nama naravno veliki osmijeh na lice, i kratki pozdrav. Poslije 4 dana provjeravanja statusa i nervoze, dobili smo vizirane pasose. Uglavnom, mnogo nervoze i neizvjesnosti u skoro dvogodisnjem procesu i na kraju slavlje.
Da podsjetim, za one koji bi trebali da prodju kroz sve ovo;
- Ovo za 22 godine starosti u trenutku izdavanja vize je ostalo nerijeseno, pitanje sam postavio i na BritSimon, i on tvrdi da su ceste greske u ambasadama koje idu nama u prilog, ali da postoji velika vjerovatnoca da ce ova greska biti otkrivena i da ce mu biti zabranjen ulazak..
- Za sve koji imaju punoljetnu djecu, obavezan je dokument kojima se dokazuje da djeca imaju slobodan bracni status.
Pozdrav i svima koji cekaju zelim pozitivan izhod
Cestitke za odobrene vize i sve najlepse preko bare
Reply With Quote
  #745  
Staro 17.09.2018, 20:03
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivangradjanin Prikaz poruke
Prvi put cujem da je nekom starijem od 20 godina odobrena GC... mi smo imali strasnu frku zbog 2 dana do 21 god.
Da, sve je komplikovanije sto je lice blizu punoletnosti a to je 21god po njihovim zakonima. Ja mislim sve to zavisi od odluke konzularnog sluzbenika dal ce mu biti volja il hoce da gnjavi.
Reply With Quote
  #746  
Staro 17.09.2018, 21:03
ibraga36 ibraga36 je offline
Član
 
Datum prijave: 15.05.2017
Poruke: 19
Nepromenjeno

Hvala na cestitkama. Sto se tice godina starosti, argument porodice ispred nas je da su oni negdje procitali da se mora biti mladji od 21 u trenutku aplikacije, nisam provjeravao, mislim da ima objasnjeno u instrukcijama, mozda ovi iz DV2019 imaju svjezije informacije. Ja sam takodje na BritSimon pitao za svog sina koji puni 21 u decembru, a mi planiramo da idemo u januaru, on licno kaze da nema prepreka za njega. Ne bih ni volio dozivjeti da nekog vrate s aerodroma.
Reply With Quote
  #747  
Staro 17.09.2018, 23:42
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ibraga36 Prikaz poruke
Hvala na cestitkama. Sto se tice godina starosti, argument porodice ispred nas je da su oni negdje procitali da se mora biti mladji od 21 u trenutku aplikacije, nisam provjeravao, mislim da ima objasnjeno u instrukcijama, mozda ovi iz DV2019 imaju svjezije informacije. Ja sam takodje na BritSimon pitao za svog sina koji puni 21 u decembru, a mi planiramo da idemo u januaru, on licno kaze da nema prepreka za njega. Ne bih ni volio dozivjeti da nekog vrate s aerodroma.
Ne brinite za sina cim je njemu odobrena viza tokom intervjua zavrsena prica, zato i sluzbenik je zatrazio kakvo je bracno stanje vaseg sina upravo zato sto on ce da bude po njihovom zakonu punoletan u Januaru, e tek onda se trazi za lica starija od 21god. da budu neozenjeni.Mi neznamo po kom osnovu su ti ljudi pre vas aplicirali, dali cekali preko nekog njihovog rodjaka koji je amerikanski drzavljanin ??? ima nekoliko osnova za dobijanje imigrantske vize, dug proces za prepricavanje da vas dodatno ne opterecujem s time.Nosite dokaz upravo kao i na intervjua kako ne bi imali problema na granicu. Ja sam replicirala Ivanu posto se on cudio kako prvi put cuje da lice starije od 20god dobije GC. Jos jednom od srca vam zelim dobijanje vize.
Reply With Quote
  #748  
Staro 19.09.2018, 14:32
Niksovac Niksovac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2012
US lokacija: Čikago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 62
Smile Pozz

Evo i mi konacno da se javimo.. i pored problema sa PASOSEM
uspesno smo prosli intervju, koji je inace bio 18. avgusta!

Naime ja sam 5 DANA pred intervju shvatio da ce mi pasos na dan intervju biti važeći još nešto malo preko 5 meseci (više od 6 je OBAVEZNO)
Jbga DS260 sam popunjavao sredinom 2017. video sam tada da mi pasoš važi do 2019. ikontao sam to je to ne treba mi novi. ali eto..
(nek neko bar izvuce pouku)

Odmah sam zvao ambasadu gde mi je rečeno da problem opišem u mejlu (na srpskom) i da će mi biti odgovoreno kroz 3-5 radnih dana!!!
Znači ništa od toga.
Jedino što sam još mogao da uradim je da po hitnom postupku izvadim novi pasoš. Na sreću, postoji ta mogućnost i bio je gotov za 48 sati.
Najviše smo se tripovali jer mi je u svim dokumentima DS260, Lekarski... stajao broj sad već starog pasoša koji mi je poništen!
Da ne dužim, odneo sam oba pasoša, nešto su se tamo domunđavali i na kraju su nam uzeli sva tri pasoša i sve dokumente i otpočeli ceo taj proces koji je trajao nekih 4,5 sati u ambasadi.

HEPI END uglavnom

Izvinite što se ponavljam ali mnogo smo uzbuđeni zbog celog projekta
uglavnom PRVIH MESEC DANA života u Amerikama predstavićemo kroz 30 videa, sve ono što smo čitali ovde, iz prve ruke...
Hvala svima na pomoći, na neki način odužićemo se ovim svojevrsnim vodičem

Posetite nas na You Tube kanalu Putujuce Duce,
avantura počinje!!!

Last edited by Niksovac; 19.09.2018 at 14:41. Razlog: missing link
Reply With Quote
  #749  
Staro 19.09.2018, 17:12
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Niksovac Prikaz poruke
Evo i mi konacno da se javimo.. i pored problema sa PASOSEM
uspesno smo prosli intervju, koji je inace bio 18. avgusta!

Naime ja sam 5 DANA pred intervju shvatio da ce mi pasos na dan intervju biti važeći još nešto malo preko 5 meseci (više od 6 je OBAVEZNO)
Jbga DS260 sam popunjavao sredinom 2017. video sam tada da mi pasoš važi do 2019. ikontao sam to je to ne treba mi novi. ali eto..
(nek neko bar izvuce pouku)

Odmah sam zvao ambasadu gde mi je rečeno da problem opišem u mejlu (na srpskom) i da će mi biti odgovoreno kroz 3-5 radnih dana!!!
Znači ništa od toga.
Jedino što sam još mogao da uradim je da po hitnom postupku izvadim novi pasoš. Na sreću, postoji ta mogućnost i bio je gotov za 48 sati.
Najviše smo se tripovali jer mi je u svim dokumentima DS260, Lekarski... stajao broj sad već starog pasoša koji mi je poništen!
Da ne dužim, odneo sam oba pasoša, nešto su se tamo domunđavali i na kraju su nam uzeli sva tri pasoša i sve dokumente i otpočeli ceo taj proces koji je trajao nekih 4,5 sati u ambasadi.

HEPI END uglavnom

Izvinite što se ponavljam ali mnogo smo uzbuđeni zbog celog projekta
uglavnom PRVIH MESEC DANA života u Amerikama predstavićemo kroz 30 videa, sve ono što smo čitali ovde, iz prve ruke...
Hvala svima na pomoći, na neki način odužićemo se ovim svojevrsnim vodičem

Posetite nas na You Tube kanalu Putujuce Duce,
avantura počinje!!!
Cestitooo bas lepo sto ste snimili utiske kroz ovaj video pa ocekujemo jos kao sto ste obecali
Reply With Quote
  #750  
Staro 19.09.2018, 22:59
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Niksovac Prikaz poruke
Evo i mi konacno da se javimo.. i pored problema sa PASOSEM
uspesno smo prosli intervju, koji je inace bio 18. avgusta!

Naime ja sam 5 DANA pred intervju shvatio da ce mi pasos na dan intervju biti važeći još nešto malo preko 5 meseci (više od 6 je OBAVEZNO)
Jbga DS260 sam popunjavao sredinom 2017. video sam tada da mi pasoš važi do 2019. ikontao sam to je to ne treba mi novi. ali eto..
(nek neko bar izvuce pouku)

Odmah sam zvao ambasadu gde mi je rečeno da problem opišem u mejlu (na srpskom) i da će mi biti odgovoreno kroz 3-5 radnih dana!!!
Znači ništa od toga.
Jedino što sam još mogao da uradim je da po hitnom postupku izvadim novi pasoš. Na sreću, postoji ta mogućnost i bio je gotov za 48 sati.
Najviše smo se tripovali jer mi je u svim dokumentima DS260, Lekarski... stajao broj sad već starog pasoša koji mi je poništen!
Da ne dužim, odneo sam oba pasoša, nešto su se tamo domunđavali i na kraju su nam uzeli sva tri pasoša i sve dokumente i otpočeli ceo taj proces koji je trajao nekih 4,5 sati u ambasadi.

HEPI END uglavnom

Izvinite što se ponavljam ali mnogo smo uzbuđeni zbog celog projekta
uglavnom PRVIH MESEC DANA života u Amerikama predstavićemo kroz 30 videa, sve ono što smo čitali ovde, iz prve ruke...
Hvala svima na pomoći, na neki način odužićemo se ovim svojevrsnim vodičem

Posetite nas na You Tube kanalu Putujuce Duce,
avantura počinje!!!
bravo ljudi!!! xhestitam i srecan vam put!
praticu vas na yt.
__________________
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: 12 May 2017
Lekarski: 21 Jun 2018
Interview date: 11 July 2018
GreenFriday Day: 13 July 2018
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2018: Školovanje SEEUSAIC Prijava na Lutriju 10 24.03.2021 22:14
Pomoc oko DS-260 DV-2018 simbad Uputstva za dobitnike 210 22.07.2018 12:47
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Interviews: I-134, Affidavit of Support (Macedonia) Instrukcije i Pojašnjenje SEEUSAIC Intervju (interview) - Ambasada 1 08.02.2017 20:18
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:49.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.