ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 02.01.2015, 14:18
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wakalu Prikaz poruke
Evo da se nadovežem oko prelaska sa turističke na F1 vizu.Mene zanima koliko novca bi trebalo kad bi se prebacivao na F1 i hoće li ambasada gledati financijsko stanje na mom računu? Znam da se duže čeka za F1 kad se prebacuješ sa turističke, ali jeli isti proces kao kad dolaziš iz svoje zemlje oko novca ili nešto drugačiji?

Ista pravila vaze kad se prebacujes sa B1 na F1 ili odmah trazis F1. Nema razlike sto se tice kolicine novca koju je potrebno da prikazes. Razlika je sto prilikom prelaza sa B1 na F1 dokaz o finansijskim sredstvima saljes u imigracioni konzularni centar sa ostalim formularima za prelaz (nemas intervju vec samo saljes papire na obradu). Ukoliko u Ambasadu ides direktno sa namerom da apliciras za F1, onda dokaz o sredstvima dajes sluzbeniku na uvid.
Reply With Quote
  #12  
Staro 02.01.2015, 17:28
wakalu wakalu je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.01.2014
US lokacija: Chicago
Poruke: 41
Nepromenjeno

Hvala Magelan.Mislio sam da tu postoji caka al eto,prevario sam se Morat ću nekako skupit tu lovu
Reply With Quote
  #13  
Staro 06.02.2015, 22:50
jamsinsm jamsinsm je offline
Član
 
Datum prijave: 06.02.2015
Poruke: 1
Nepromenjeno Promjena statusa b1/b2 u f1 (prospective student)

Zdravo svima,

Prosle godine u septembru dobio sam turisticku b2 vizu koja je validna do septembra ove godine. Na proljece planiram da idem u posjetu rodjacima u Ameriku, s tim da su mi se planovi sada promijenili (planiram tamo vidjeti neke skole, najvjerovatije ESL program i mozda zapoceti promjenu statusa). Da li bih trebao POE officeru na aerodromu reci moje namjere, kako bi mi stavio "prospective student" pecat na I-94 , ili ne bih jer o tome nista nisam u ambasadi rekao?
Kako sam procitao na net-u da je mnogo lakse dobiti promjenu statusa sa "prospective student" pecatom.

Hvala.
Reply With Quote
  #14  
Staro 03.08.2015, 13:48
aleksandar zivkovic aleksandar zivkovic je offline
Član
 
Datum prijave: 03.08.2015
Poruke: 6
Nepromenjeno

pozdrav, dugo vremena ne pise niko pa cu pitati a neka dobra dusa ako vidi nek odgovori molicu.
dobio sam turisticku vizu 10g m, imam privatnu firmu a fax jos da diplomiram, tad cu i da krenem za usu.
da li jos uvek moze da se prebacuje kad si u usa sa b1/2 (tu imam) na f1?
da li sa tom vizom ako ti daju odmah ssn i sada moze da se radi?
da li jos daju ssn u jeftinim skolama?
da li postoje takve skole i na floridi ili u kaliforniji (ako neko ima nek pusti linkove)?
da li je neko to radio jos u nekoj drugoj drzavi ili svi samo u chikagu?
hvala unapred
Reply With Quote
  #15  
Staro 03.08.2015, 15:16
aleksandar zivkovic aleksandar zivkovic je offline
Član
 
Datum prijave: 03.08.2015
Poruke: 6
Nepromenjeno http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=56049#post56049

nebih odmah isao na master, probao bih kasnije kad usavrsim engleski tecno govorim ali sa pisanjem nisam bas najbolji pa neznam kako bih prosao TOFAL i druge prijemne ispite a nisam bas ni jak sa kintom pa neznam kako bih izdrzao da studiram i da radim in campus kao asistent i da li bi mi dali stipendiju imas li takva iskustva a moze da se prezivi da upisem master da zivim kod kuma u aleksandriju a da putujem do wasingtona na master ako nema u aleksandriji pogodan fakulte da nastavim civil engineering ja bih to ne ekonomiju

ili kad mi daju taj SSN broj ako postoji jos uvek ta mogusnost preko tih skola da probam da nadjem poso ko inzinjer da nostrifikujem diplomu i da polozim taj drzavni ispit koji mora da poloze svi inzinjeri pa da me zaposli neko
a mogu posle ako to uspe da predjem na h1b vizu

to je moj neki plan sa puno pitanja do tebe ako mozes molim te odgovori puno bi mi znacilo tvoje misljenje kako da postupim. hvala unapred
Reply With Quote
  #16  
Staro 03.08.2015, 15:22
aleksandar zivkovic aleksandar zivkovic je offline
Član
 
Datum prijave: 03.08.2015
Poruke: 6
Nepromenjeno

i jos jedna dopuna mislim da ces me to pitati kad treba kod prelaska sa b1/2 vize na f1 da se da razlog moj bi bio uvideo sam da neznam dobro engleski kad sam vec tu da ga usavrsim, posao privatnu firmu koju imam u srbiji od 2012 mogu da obavljam i odavde bavi se projektovanjem mini hidrocentrala.
nisam uspeo da nadjem ni jedan master na temu hydro prellistao sam sve fakultete ako moze i tu pomoc.
mom kumu je tesko bilo i da izvadi Dl u virdiniji kao strogi zakoni iso je u cikago da li i ja da vadim dokumenta tamo ili u virdziniji?
Reply With Quote
  #17  
Staro 03.08.2015, 18:46
wakalu wakalu je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.01.2014
US lokacija: Chicago
Poruke: 41
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandar zivkovic Prikaz poruke
pozdrav, dugo vremena ne pise niko pa cu pitati a neka dobra dusa ako vidi nek odgovori molicu.
dobio sam turisticku vizu 10g m, imam privatnu firmu a fax jos da diplomiram, tad cu i da krenem za usu.
da li jos uvek moze da se prebacuje kad si u usa sa b1/2 (tu imam) na f1?
da li sa tom vizom ako ti daju odmah ssn i sada moze da se radi?
da li jos daju ssn u jeftinim skolama?
da li postoje takve skole i na floridi ili u kaliforniji (ako neko ima nek pusti linkove)?
da li je neko to radio jos u nekoj drugoj drzavi ili svi samo u chikagu?
hvala unapred
Ja mislim da je Chikago jako razvijen sa tim školama,a siguran sam da ima tih škola u ostalim državama,meni je plan isto na taj način otići u USA ali za tu studentsku vizu treba ogromno novca,mislim oko 15 000 $.
Reply With Quote
  #18  
Staro 03.08.2015, 21:33
maybe17 maybe17 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
Poruke: 71
Nepromenjeno

Koliko ja znam ssn mozeš da dobiješ ako bi radio neke posliće u okviru škole i to je onaj ograničeni,pritom da ih izmoliš ili već kako jer ne daju sve škole . za stipendiju ti treba prvo da te pozovu(fakultet) a za to je neophodan tofl...i naravno mozeš da platiš školu jezika npr, a opet ti treba relativno dobro znanje jezika...
Reply With Quote
  #19  
Staro 04.08.2015, 15:57
aleksandar zivkovic aleksandar zivkovic je offline
Član
 
Datum prijave: 03.08.2015
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wakalu Prikaz poruke
Ja mislim da je Chikago jako razvijen sa tim školama,a siguran sam da ima tih škola u ostalim državama,meni je plan isto na taj način otići u USA ali za tu studentsku vizu treba ogromno novca,mislim oko 15 000 $.
ja nebih u chigao,imam 3 godina zavrsenu ekonomiju to je kao visa ovde i sad visoku gradjevinsku isto 3g to im dodje kao BS ja kad zavrsim gradjevinsku ,sa njom bih probao da nadjem poso ili da upisem master, prvo cu odavde da platim tih 400US da mi evoluiraju diplomu da vidim da li je prvo priznaju ko BS onda bi probao master da upisem ako mi negde odobre stipendiju i da mi daju in campus job ako moze nekako da se pregura tako? ako imam nekog ko je preziveo sa stipendijom ako ne onda bih na tu j1 produzavao dok me neko nezaposli posto sam citao da su pisali na ovom forumu na drugim temam da ti daju SSN sad taj ti je samo za in campus ali mozes kao negledaju toliko da se radi i van? to neznam da li jos uvek vazi jer sad kao uvode te elektronske povezane provere kod poslodavaca nazvali su ih nekako tacno imenom?
Reply With Quote
  #20  
Staro 04.08.2015, 16:08
aleksandar zivkovic aleksandar zivkovic je offline
Član
 
Datum prijave: 03.08.2015
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik maybe17 Prikaz poruke
Koliko ja znam ssn mozeš da dobiješ ako bi radio neke posliće u okviru škole i to je onaj ograničeni,pritom da ih izmoliš ili već kako jer ne daju sve škole . za stipendiju ti treba prvo da te pozovu(fakultet) a za to je neophodan tofl...i naravno mozeš da platiš školu jezika npr, a opet ti treba relativno dobro znanje jezika...
ja bih s radio kad odem tamo na B1/2 i taj eventualni prelazak na f1, engleski znam tecno da komuniciram cak i strucne pojmove za profesiju jedino se plasim da mi je pisanje slabije zato cu da pogledam taj TOFEL da vidim kakav je, sigurno zahteva spremanje.prvo i najosnovnije je da cu da platim to evolouiranje diplome za inzenjera ,jer bih sa tom profesijom hteo da nastavim ondak bi probao na 3-4 faxa razlicite jacine da mi daju stipendiju i da radim ako hoce in campus ako je neko uspeo tako da prezivi? posle ce caljda lakse da me zaposle ili da predjem na f1 kod tih jeftinih skola da bih dobio taj SSN koji kazu na ovom forumu mozes da iskoristis i da radis of campus kao negledaju poslodavci mada isto na forumu sam procitao kao sad ce biti neki elektronski program pa mozda nece moci??? neznam dokle se sa tim stiglo jer bih da radim dok trazim nesto u struci da imam da se izdrzavam a da se nadam da ce me posle sponzorisati firma u struci ako im se svidim imam i 3 godine iskustva ovde kod nas.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.