ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Pomoć!!! » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 03.03.2013, 03:12
exciterka exciterka je offline
Član
 
Datum prijave: 19.04.2010
Poruke: 28
Pošalji Skype™ poruku korisniku exciterka
Nepromenjeno Pomoć!!!

Poštovani,

Prvo imam veliki problem, zapravo mislim da i nemam toliki problem, koliko sam se uspaničila. Ali mi trebaju značajni uputi!

U maju kad sam saznala da nisam izvučena na lutriji, pomislila sam da nema od toga ništa, ali sam videla da je bilo dodatno u oktobru.

Da krenem od početka!

U julu prošle godine, dobila sam posao u poznatoj američkoj kruz kompaniji "Princess" i vratila sam se krajem januara ove godine. Bila sam odsutna oko sedam meseci.

U međuvremenu, pre odlaska na brod, moja porodica se preselila na novu adresu.

Međutim, drugarica me pre nekoliko dana nagovara da proverim status lutrije, i večeras totalno nezainteresovano proverim and I WAS SHOCKED:

You are among those randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2013 (October 1, 2012 to September 30, 2013 ). Selection does not guarantee that you will receive a visa because the number of


Ne znam šta se dalje dešava, kad stižu koverte, kad zovu iz ambasade, molim vas pomozite mi!


Hvala unapred


  #2  
Staro 03.03.2013, 03:29
dzimrija dzimrija je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2011
US lokacija: Astoria, NYC
YU lokacija: Bor
Poruke: 22
Nepromenjeno

Posto pripadas drugoj turi izvucenih, pretpostavljam da ti je broj preko 25000. Na stranici na kojoj te obavestavaju o tome da si izvucena imas link ka stranici gde ti sve pise. Koverti vise nema, u svakom slucaju saljes formulare ds-122, ds-230, oba dela, dve slike formata 5,1x 5,1cm i odstampanu stranicu sa obavestenjem o tome da si izvucena. To posalji sto pre.
Kada ti obrade zahtev, obavestavaju te putem mejla da ti je promenjen status na stranici na kojoj si obavestena da si izvucena. Tu saznajes i vreme intervjua.
Nisi zakasnila, imas fore do septembra da dobijes vizu. Ajd, pa srecno.
  #3  
Staro 03.03.2013, 03:32
exciterka exciterka je offline
Član
 
Datum prijave: 19.04.2010
Poruke: 28
Pošalji Skype™ poruku korisniku exciterka
Nepromenjeno

e sad postoji drugi problem. ja idem na brod krajem marta, što znači da sve ovo treba da pošaljem pre nego što odem, i tačno u septembru se vraćam kući. ne razumem kako će neko da mi prima koverte i da ih šalje ne znam šta ide dalje, totalno sam zbunjena?
  #4  
Staro 03.03.2013, 03:42
dzimrija dzimrija je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2011
US lokacija: Astoria, NYC
YU lokacija: Bor
Poruke: 22
Nepromenjeno

Ti saljes kovertu sa dokumentima i slikama u KCC sto pre, sacekas bar sest nedelja, proveris da li su dobili dokumenta. Onda te oni obastavaju putem mejla da ponovo proveris status. Saznajes vreme intervjua na taj nacin i pripremas dokumenta za isti. Sto se tice posla na kruzu, ne znam kako mislis da ides posto moras ovde da budes za lekarski i intervju. Kazem, jos imas fore, ako zelis da dobijes zeleni karton salji dokumente sto pre.
  #5  
Staro 03.03.2013, 03:49
exciterka exciterka je offline
Član
 
Datum prijave: 19.04.2010
Poruke: 28
Pošalji Skype™ poruku korisniku exciterka
Nepromenjeno

Razumem sta hoces da mi kazes, mene zanima kada posaljem sve to u Kentaki
posle koliko vremena je lekarski pregled i intervju?
  #6  
Staro 03.03.2013, 03:57
dzimrija dzimrija je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2011
US lokacija: Astoria, NYC
YU lokacija: Bor
Poruke: 22
Nepromenjeno

Pa, zavisi od broja pod kojim si izvucena, trenutno su aktuelni brojevi do 22850, tj. njima su zakazali intervju za april. U najboljem slucaju, dobices intervju u junu, verovatnije u julu.
  #7  
Staro 03.03.2013, 06:34
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Dok je trajalo ovo objasnjavanje, glavne proceduralne stvari su mogle da se saznaju iz nekoliko procitanih postova na ovom forumu - ili sa zvanicne stranice DV lottery (i to milion puta od tvoje registracije na ovom forumu).

Procitaj uputstvo i teme o lekarskim pregledima i intervjuima. Super sto putujes na brod, ali onda zelenoj karti. Tvoj izbor. Sta da ti kazem... ja ne mogu dalje od toga jer ne bi bilo fer prema ljudima koji su svaki post procitali i totalno su pripremljeni na sve samo kad bi ih izvukli. Brod do septembra i DV 2013 koliko se ja razumem u celu ovu pricu nesto ne idu zajedno.

Z
  #8  
Staro 03.03.2013, 12:16
Vangelistexas Vangelistexas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.07.2010
US lokacija: USA
YU lokacija: Daleko od srca
Poruke: 117
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik exciterka Prikaz poruke
Razumem sta hoces da mi kazes, mene zanima kada posaljem sve to u Kentaki
posle koliko vremena je lekarski pregled i intervju?
S obzirom da ides u martu na brod, mozes sada odmah poslati formulare u kentaki (dsp-122, ds-230, dve slike i odstampanu stranicu sa bar kodom na sajtu gde proveravas da si izvucena), i otici na brod. malo malo pa mozes da proveravas promenu statusa. s obzirom da si poprilicno visok broj, verujem da na red za intervju stizes u junu/julu mesecu, mozda i posle toga, neka me neko ispravi ali ovo je neka moja slobodna procena. e, sada dolazi onaj glavni deo: znam da imas ugovor na 6 meseci, ali kao i svaki zaposleni na kruzeru imas pravo na emergency leave, na koji ne moras da se vracas. znas da, ukoliko se vratis na brod moras da im platis avionsku kartu koju su ti oni finansirali usled hitnog odlaska. ukoliko se ne vracas na brod, ne moras nista da im placas. sto znaci da, kada saznas da ti je intervju u recimo julu, ti imas 2 meseca fore da skupljas dokumenta, odradis ta recimo 3 meseca na brodu i pici kuci, vadi potvrde i ostalo ako ti odgovara takav plan, naravno raspitaj se jos malo kod princessa za emergency leave, ali mislim da i za njih vazi taj emergency leave (za Carnival i Fred Olsen Cruises znam 100%)
  #9  
Staro 03.03.2013, 13:02
exciterka exciterka je offline
Član
 
Datum prijave: 19.04.2010
Poruke: 28
Pošalji Skype™ poruku korisniku exciterka
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Dok je trajalo ovo objasnjavanje, glavne proceduralne stvari su mogle da se saznaju iz nekoliko procitanih postova na ovom forumu - ili sa zvanicne stranice DV lottery (i to milion puta od tvoje registracije na ovom forumu).

Procitaj uputstvo i teme o lekarskim pregledima i intervjuima. Super sto putujes na brod, ali onda zelenoj karti. Tvoj izbor. Sta da ti kazem... ja ne mogu dalje od toga jer ne bi bilo fer prema ljudima koji su svaki post procitali i totalno su pripremljeni na sve samo kad bi ih izvukli. Brod do septembra i DV 2013 koliko se ja razumem u celu ovu pricu nesto ne idu zajedno.

Z
Drago mi je što si se zabrinula za moje zdravlje, ali ti ne razumeš da ja na brod ne idem da se zezam već da radim.
  #10  
Staro 03.03.2013, 13:03
exciterka exciterka je offline
Član
 
Datum prijave: 19.04.2010
Poruke: 28
Pošalji Skype™ poruku korisniku exciterka
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vangelistexas Prikaz poruke
S obzirom da ides u martu na brod, mozes sada odmah poslati formulare u kentaki (dsp-122, ds-230, dve slike i odstampanu stranicu sa bar kodom na sajtu gde proveravas da si izvucena), i otici na brod. malo malo pa mozes da proveravas promenu statusa. s obzirom da si poprilicno visok broj, verujem da na red za intervju stizes u junu/julu mesecu, mozda i posle toga, neka me neko ispravi ali ovo je neka moja slobodna procena. e, sada dolazi onaj glavni deo: znam da imas ugovor na 6 meseci, ali kao i svaki zaposleni na kruzeru imas pravo na emergency leave, na koji ne moras da se vracas. znas da, ukoliko se vratis na brod moras da im platis avionsku kartu koju su ti oni finansirali usled hitnog odlaska. ukoliko se ne vracas na brod, ne moras nista da im placas. sto znaci da, kada saznas da ti je intervju u recimo julu, ti imas 2 meseca fore da skupljas dokumenta, odradis ta recimo 3 meseca na brodu i pici kuci, vadi potvrde i ostalo ako ti odgovara takav plan, naravno raspitaj se jos malo kod princessa za emergency leave, ali mislim da i za njih vazi taj emergency leave (za Carnival i Fred Olsen Cruises znam 100%)
Znam za emergency mogla bih čak sve to da iskombinuejem da pozavršavam to i da se vratim.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pomoć oko fotografije!!??? Pavel Stare teme 156 26.12.2012 22:10
Pomoć Bullet4MySelf Stare teme 7 26.08.2012 00:36
Molim Pomoć Bullet4MySelf Stare teme 6 13.04.2012 13:45
F1 i H1B viza pomoć snovolovka Ne-imigrantske vize 7 25.01.2012 22:50
Pomoć molim tubi Stare teme 3 30.10.2011 16:54

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:16.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.