ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Koji poslovi su traženi u Americi? » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 11.07.2014, 09:00
familly familly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: Boston
Poruke: 88
Pošalji Skype™ poruku korisniku familly
Nepromenjeno

Vuxanne, htedoh da te pitam za savet kako zapoceti u Americi karijeru....Moj muz je zavrsio davno elektroniku u Nisu. Nije studirao automatizaciju. Kad je skontao da ima posla u automatizaciji naucio je programiranje PLC, HMI i SCADA. Radio je i sa frekventnim regulatorima Danfoss.
Ovde radi najvise sa PLC Omron i Fatek, nesto malo Mitsubishi. Simens i Alen Bredli uopste nije radio. Ima desetak godina iskustva u automatizaciji pocev od automatizacije crpnih stanica vodovoda, preko masina za brizganje plastike do masina za livenje itd. Najcesce je radio kompletnu automatizaciju, od biranja opreme preko projektovanja, programiranja, ugradnje na terenu, pa i deo poslova iz oblasti masinstva.
Posto mu engleski nije jaca strana nas plan je da upise kurs za Alen Bredli PLC kad stignemo tamo i kroz to nauci bolje i jezik i ono sto se tamo trazi.
__________________
Izvuceni 01.5.2013.
2014EU38xxx
Intervju 5. avgust 2014.
ODOBRENE VIZE
Reply With Quote
  #12  
Staro 11.07.2014, 19:42
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik familly Prikaz poruke
Vuxanne, htedoh da te pitam za savet kako zapoceti u Americi karijeru....Moj muz je zavrsio davno elektroniku u Nisu. Nije studirao automatizaciju. Kad je skontao da ima posla u automatizaciji naucio je programiranje PLC, HMI i SCADA. Radio je i sa frekventnim regulatorima Danfoss.
Ovde radi najvise sa PLC Omron i Fatek, nesto malo Mitsubishi. Simens i Alen Bredli uopste nije radio. Ima desetak godina iskustva u automatizaciji pocev od automatizacije crpnih stanica vodovoda, preko masina za brizganje plastike do masina za livenje itd. Najcesce je radio kompletnu automatizaciju, od biranja opreme preko projektovanja, programiranja, ugradnje na terenu, pa i deo poslova iz oblasti masinstva.
Posto mu engleski nije jaca strana nas plan je da upise kurs za Alen Bredli PLC kad stignemo tamo i kroz to nauci bolje i jezik i ono sto se tamo trazi.
Moze da upise non degree program na nekom bilo kom fakultetu/community collegu samo da odslusa kurs iz PLC/Automation. Samo da pohvata termine.

A jeste li dobili zelenu kartu? Kad idete? Gde idete?

Mozda moze da nadje neku firmu gde nasi ljudi rade (cula sam takve slucajeve) gde ih grupisu da rade zajedno - ovo sam cula za elektro inzenjere pre svega. Primer je Siemens.
Reply With Quote
  #13  
Staro 11.07.2014, 20:06
familly familly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: Boston
Poruke: 88
Pošalji Skype™ poruku korisniku familly
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Moze da upise non degree program na nekom bilo kom fakultetu/community collegu samo da odslusa kurs iz PLC/Automation. Samo da pohvata termine.

A jeste li dobili zelenu kartu? Kad idete? Gde idete?

Mozda moze da nadje neku firmu gde nasi ljudi rade (cula sam takve slucajeve) gde ih grupisu da rade zajedno - ovo sam cula za elektro inzenjere pre svega. Primer je Siemens.
Da, u avgustu imamo intervju i nema razloga da ga ne prodjemo. Idemo u Boston za pocetak jer tamo imamo bliske rodjake. Planiramo dolazak u januaru.
__________________
Izvuceni 01.5.2013.
2014EU38xxx
Intervju 5. avgust 2014.
ODOBRENE VIZE
Reply With Quote
  #14  
Staro 12.07.2014, 20:00
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
A cega ima tu loseg, cistiti stolove u Starbaksu?Sve dok ti to bude samo otskocni poso. Hiljadu puta sam vec ponovila kako kad sam stigla ovde odma pocela da radim u pica restoranu(cisteci stolove),posle posla isla da cistim privatne kuce,i posle mesec dana nasla poso u nevladinoj organizaciji i pocela tamo da radim u maintenance odelu(odrzavanje zgrade). Nisam se stedela uopste i ne samo sto sam jurila da popravim,ocistim i donesem sve sta treba vec sam sluzbenicama pomagala kad bi zaglavile sa njihovim kompjuterima,pomoc oko exel-a,office-a ili slicnih problema. Polako bez neke moje ambicije primetila me generalna direktorica i pita me dali bi htela da radim nesta drugo za organizaciju, a mene bilo tako stid.(nas narod uvek previse strog prema sebi,uvek smo puni nekih kompleksa manje vrednosti),ja kazem moze sta mi kazete ja cu da radim,a sto neznam ima da naucim.I postavila me ona za koordinatora u firmi,dobijem ja svoju kancelariju,izradim im novu web stranu pusti mene ona na casove u Community College za web dizajn i marketing, tako da imam crno na belo ono sta vec radim za firmu.I evo me imam pune 3 godine ova mi je cetvrta u istoj firmi.Plata nije najjaca ali imam neogranicenu slobodu oko radnog vremena, pauze,slobodnih dana i sve drugo. Ne pisem ovo da bi vas zavaravala kako je ovde lako i sve ide kao podmazano.Imala sam mnogo teskih momenata,ali ako bi trebala da krenem oped iz pocetka oped bi radila na ovaj nacin.Ne bi se stidela ponovo da radim u piceriji i da cistim kuce sve dok je poso posten.Ako nemas nekoga da ti nadje dobar poso,a nemas ni dovoljno para za pocetak nemas mnogo izbora vec da radis bilo sta dok ne stanes malo na svoje noge.
Nema nista lose. Spreman sam ja da radim u pocetku bilo sta sve dok imam za stan i hranu. Naravno da cu kako vreme bude odmicalo sigurno zeleti i nesto bolje, pa ako se ukaze prilika da je iskoristim super, ako ne, cekam sledecu itd.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Jesi li "automation engineer"? SCADA? DAQ? i slicno? Znas li Labview i tako to? Da programiras PLC- ove? Omron, Siemens, Allan Bradley? Daj malo precizniji opis
Nisam. Nisam se bavio automatikom. To je kod nas bio poseban smer na faksu. U slabostrujaskoj sam struci ali sam imao tu nepriliku da upadnem u gradjevinsku industriju u trenutku kad je pocela kriza, tako da i nisam imap prilike da vidim nove tehnologije ili kupim "fore" od iskusnijih inzenjera. Od svega ovoga sto si nabrojala jedino sto koristimo Siemensovu opremu za protovpozarne sisteme, a posto je preskupa za nase uslove mislim da ce i oni pobeci sa naseg trzista.
U poslednje verme poceo sam da ucim za web developera. Proces koji traje ali mi se cini izvesniji za pronalazak posla, pogotovo u SF Bay Area.
__________________
U USA of Avgusta 2014
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Najplaćeniji poslovi u Americi - without college degree d.radjenovic Vodič za emigrante 180 21.04.2015 16:45
Poslovi i prevare dreamerns Vaša strana 23 15.12.2014 01:14
Poslovi za žene! macodlak Stare teme 6 12.02.2014 13:10
Kako tražiti posao u USA emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 12.06.2007 22:33

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.