ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Obamacare » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 12.12.2013, 04:19
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja i da ga nemam preko firme, sto posto bi dala pre pare na dobro zdravstveno nego na npr bolja kola ili ne znam sta drugo. U svom zivotu nisam bila dan bez osiguranja, to je meni nepojmljivo...
Reply With Quote
  #12  
Staro 12.12.2013, 06:07
4thman 4thman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.10.2008
US lokacija: on the land..
Poruke: 44
Pošalji MSN poruku korisniku 4thman
Nepromenjeno

Znači po tome što sam pročitao i kako sam razumeo,
Obamacare u suštini nije ništa značajno za većinu gradjana Amerike?

Virginia kao Srbija. Hampton Roads kao glavni grad Srbije.
Reply With Quote
  #13  
Staro 12.12.2013, 06:12
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 4thman Prikaz poruke
Znači po tome što sam pročitao i kako sam razumeo,
Obamacare u suštini nije ništa značajno za većinu gradjana Amerike?

Virginia kao Srbija. Hampton Roads kao glavni grad Srbije.
Mislis po broju stanovnika? Jeste, Virdzinija ima jedan milion vise i Hampton Roads oko 200 000 vise nego BG ali je veoma, veoma priblizno.

Obamacare najvise pogadja populaciju koja nece da ima zdravstveno osiguranje jer misle da te pare mogu bolje da potrose i da im se nikad nista opasno nece desiti u skorijem vremenu. A i sve da oce, da ce neko to da im pokrije.
Reply With Quote
  #14  
Staro 12.12.2013, 06:25
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ja i da ga nemam preko firme, sto posto bi dala pre pare na dobro zdravstveno nego na npr bolja kola ili ne znam sta drugo. U svom zivotu nisam bila dan bez osiguranja, to je meni nepojmljivo...
Dosta ljudi tako razmislja, na svu srecu. Dovoljno si dugo ovde da i sama znas da je razumljivo da ljudi nisu hteli da skupo placaju osiguranja sa i po $10,000 deductible za koje ne dobijaju nista... niti su radili preglede, prehlade se a ne lece se, pa se to iskomplikuje (osiguranja nista nisu pokrivala preventative). Druga stvar je da su odbijali ljude sa postojecim kondicijama. Sada toga vise nema, opet na svu srecu. Niti mogu da odbiju vise ljude, a moraju da pokriju redovne sistematske 100%, kao i vakcinaciju, za zene ginekoloske preglede i cancer screening. To ne pripada u deductible. Ogromna sabotaza je na delu, sto me i ne cudi. Kad predsednik krene preko najopakijih lobista, onda prolazi ovako kako prolazi Obama.... Kad to uklopis sa ovima koji bi radije na Havaje nego da plate svoje zdravstvene troskove, onda sve to nista ne valja.

Nego, nema nam Zvercice

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 4thman Prikaz poruke
Znači po tome što sam pročitao i kako sam razumeo,
Obamacare u suštini nije ništa značajno za većinu gradjana Amerike?

Virginia kao Srbija. Hampton Roads kao glavni grad Srbije.
Ne znam sta si ti citao, ali ocigledno nisi nista razumeo Obamacare ce mnogo da promeni, kao sto je i SSA svojevremeno...
Reply With Quote
  #15  
Staro 12.12.2013, 07:21
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Mene je osim tog odbijanja definitvno najgori ono sto zovu "cap" tipa vredis milion ili dva dolara, ako to postrosis za zivota, zao mi je, pali. Npr. dete bolesno ima neku leukemiju, lece ga, dodje do tog zivotnog nivoa koje placaju dok si rekao keks. I onda osiguranje: zao nam je, ne pokrivamo vise. To je SF film...
Reply With Quote
  #16  
Staro 14.12.2013, 08:44
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Tu sam, tu sam..... nego mi deca slomila računaljku, pa dok smo popravili...

Ono što je meni nejasno je sledeće: postoje osiguravajuće kompanije kod kojih bismo plaćali odredjenu mesecnu premiju u zavisnosti od opcija koje odaberemo, i postoji Medicaid ili kako se sada zove Apple Health i ukoliko bismo bili eligible, ne bismo plaćali nista. Jel tako? Ono što ja ne kapiram je kakva je razlika izmedju osiguravajućih kompanija i Medicaid?
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #17  
Staro 15.12.2013, 04:07
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Medicaid je vladin pogram koji se pretpostavljam finansira od poreza. A osiguravajuce kompanije su privatne firme koje uzimaju pare od gradjana i time im pokrivaju deo troskova vezanih za zdravstvene usluge. A Medicaid je pre socijalni pogram za najugrozeniju populaciju.

E sad, ovo je moj licni utisak i ono koliko se ja razumem u sto, nek me ispravi neko ako postoji tacnija definicija ili ako se to drugacije u stvari desava.
Reply With Quote
  #18  
Staro 17.12.2013, 08:41
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Ok, tako sam nešto i ja shvatila. Apliciraću ovih dana pa javljam kako sam prošla.
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #19  
Staro 22.12.2013, 04:50
bojanso bojanso je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2013
YU lokacija: Sombor
Poruke: 35
Nepromenjeno

Evo da se i ja prikljucim ovoj temi posto je smatram jednom od najvaznijih za one koji su u USA. U Majamiju sam skoro mesec dana i definitivno je vreme da se procackaju svi detalji oko medicinskog osiguranja. Za sada mi je sve konfuzno ali se nadam da cemo ovde svi pomoci jedni drugima oko ove tematike.
Reply With Quote
  #20  
Staro 23.12.2013, 09:59
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Mi smo se prijavili za health insurance i evo kako to izgleda u nasem slucaju:

U drzavi Washington sve se desava na jednom mestu, tj www.wahealthplanfinder.org. Ovo je zvanična i jedina strana gde se moze aplicirati za zdravstveno osiguranje. Prvo se otvori nalog, a onda se popunavaju podaci koji se odnose na članove porodice (ime prezime, godine, da li ima nekih zdravstvenih problema ili specijalnih potreba, osnova za boravak u USA, primanja, troskovi i sl... Nakon toga se otvara stranica sa svim insurance agencijama, health planovima i detaljima samih planova (monthly premium, annual deductable, co-pay, sta pokriva, sta ne pokriva...). Dalje bi trebalo da postoji link za apliciranje ali ja ni iz hiljaditog pokusaja nisam uspela.
Ono sto sam nasla je lista brokera i lista navigatora. Brokeri su licencirana lica koji umesto vas mogu popuniti aplikaciju i pri tom vam u odnosu na vasa primanja, troskove, zdravstvene potrebe predloziti koji plan da izaberete. Navigatori su takodje nesto slicno kao brokeri, ali za razliku od brokera koji rade samostalno i nalaćuju fee od insurance agencija, rade za drzavu i to za platu. Pozvala sam prvo navigatora i kad sam dobila neku stariju gospodju koja mi je pre nekoliko meseci pomogla da popunim aplikaciju za decu i pri tom je to uradila iz desetak iteracija zaboravivši da popuni ovaj ili onaj obrazac, rekla neka hvala i pozvala brokera.
Javio se neki g-din, i sve smo zavrsili preko telefona.
Mi smo izabrali Premera Blue Cross Shield, silver plan, gde je fiksni iznos prilikom svake posete doktoru 10 dolara, co-pay je 30%, annual deductable 1000 dolara i maximum out of pocket 11000. Monthly premium je 168 za supruga i mene a deca već imaju besplano i sve im je pokriveno, tj za njih bukvalno nista ne placamo. Mladja ćerka ima problema sa karijesom i već smo zakazali intervenciju gde će joj odjednom uz totalnu anesteziju popraviti cirkularni karijes na prednjim zubicima i jos jedan zub sa velikim karijesom i rekli su mi da me to nista nece kostati.

Montly premium je za ovaj plan za mene i supruga je 474 dolara, ali pošto su nama primanja niska, imamo popust tako da plaćamo 168. Kako se primanja budu povećavala tako bi trebalo i premium da raste.

Bilo bi lepo kad bi mogli da čujemo jos primera pa da eventualno uporedimo
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Obamacare/Government shutdown via Vaša strana 5 13.10.2013 02:25

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.