ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » San Diego, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 05.11.2015, 10:34
halobeograd halobeograd je offline
Član
 
Datum prijave: 19.10.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
@halobeograd

Zaposljavanje i bezbednost... To su malo siroke kategorije...

Koja struka?
Koliko biste bili u mogucnosti da izdvojite za stanarinu?

Mesta koja su tebi zapala za oko nisu jeftina. Cak naprotiv Super su i NYC, i SD i Seattle, mada realno, porodica sa dvoje dece za start u nekom od ovih gradova mora da ponese veliku kolicinu novca...

Elem, posto zaista nemamo puno aktivnih clanova ni u San Diegu, ono sto bih ja recimo ukljucio u moje istrazivanje potencijalnog mesta za preseljenje je sledece:

www.city-data.com - ovde mozes da pronadjes informacije po zip code-u - sve moguce statistike. Isto tako, obicna google pretraga ce ti doneti rezultat koje se gradske cetvrti bolje kotiraju itd, itd...

www.rent.com - stanarine - kada nadjes zip code koji ti odgovara mozes vrlo brzo da vidis koliko je isti priustiv.
hvala na odgovoru!
City data već naveliko češljam. Odličan je sajt, pogotovu onaj deo "neighborhood".
Završila sam BBA na Univerzitetu u Seattle-u tako da se nadam da ce mi to bar nesto značiti tamo. A suprug je pravnik - znači kao da nema školu.
Što se stanarine tiče, svesna sam da pristojan kraj, podrazumeva bolju školu i samim tim iziskuje i veću stanarinu...
Ponecemo mi koliko nam treba za pocetak, al poenta je posle da zaradjujes dovoljno da pokrivas sve te troskove a ne da krckas stek. To je deo koji je kljucni.
Slažem se da je manje mesto bolje za porodicu, al opet vece mesto veca sansa da se zaposlis ili biras posao - bar ja tako mislim da je.... Ispravi me slobodno ako nisam u pravu.
Reply With Quote
  #122  
Staro 05.11.2015, 11:00
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik halobeograd Prikaz poruke
hvala na odgovoru!
City data već naveliko češljam. Odličan je sajt, pogotovu onaj deo "neighborhood".
Završila sam BBA na Univerzitetu u Seattle-u tako da se nadam da ce mi to bar nesto značiti tamo. A suprug je pravnik - znači kao da nema školu.
Što se stanarine tiče, svesna sam da pristojan kraj, podrazumeva bolju školu i samim tim iziskuje i veću stanarinu...
Ponecemo mi koliko nam treba za pocetak, al poenta je posle da zaradjujes dovoljno da pokrivas sve te troskove a ne da krckas stek. To je deo koji je kljucni.
Slažem se da je manje mesto bolje za porodicu, al opet vece mesto veca sansa da se zaposlis ili biras posao - bar ja tako mislim da je.... Ispravi me slobodno ako nisam u pravu.
Suprug pravnik... Lepo si rekla - kao da nema skolu. Isto kao moja stomatologija - baci u vodu i sto pre se pomiri da od toga u Americi nemas nista kako bi i sebe i ukucane postedeo glavobolje kad neke stvari krenu naopako... Da li je suprug nacisto sa idejom o emigraciji? Da li ste razmisljali cime bi se on bavio u US? Jer jedno (ti) da radi, a drugo (suprug) da ili ne radi ili ima neki "bedni" posao, sa dvoje dece, nije bas vijabilno po skupljim lokacijama... To je idealan recept da se stek skrcka ocas... Ti sa BBA ne ocekuj neki posao iz snova u startu. Tog kadra ima u Americi za izvoz. Znam dvoje ljudi sa MBA, rodjeni su ameri, rade kao teleri u banci. Veci ili manji grad - nema prevelike razlike. Sto se skolskog distrikta tice - da, sto bolje skole to skuplja lokacija. Uvek mozes da u zoni dobrog skolskog distrikta pronadjes i jeftiniji smestaj, ali to je po pravilu neko "shupa" naselje. Neka hvala...

Licno, ne bih se sa porodicom usudio da zapocinjem zivot na nekom od tih "hot spots". Postoje znatno "jeftiniji" veci gradovi koji imaju pristojne berze poslova, odlicne uslove zivota i dobre skole: Austin, Dallas, Houston, Sacramento, Portland, Minneapolis, Indianapolis, Philadelphia, Charlotte, Atlanta... Namerno sam naveo gradove i na zapadu, i na istoku, i na jugu i na srednjem zapadu jer sam u svim ovim gradovima bio, snimio situaciju, i bez problema bih mogao da se preselim.

Nadam se da si iskustva forumasa citala kriticki, onako izmedju redova. Ukoliko jesi, siguran sam da si dosla do zakljucka da se njih dosta pokajalo sto su zamenili "gotovo za veresiju"... Ima do izvlacenja jos vremena... Istrazi, vidi...
__________________
In US since 02.02.2010.

Last edited by Magelan; 05.11.2015 at 12:07.
Reply With Quote
  #123  
Staro 05.11.2015, 13:08
halobeograd halobeograd je offline
Član
 
Datum prijave: 19.10.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Suprug pravnik... Lepo si rekla - kao da nema skolu. Isto kao moja stomatologija - baci u vodu i sto pre se pomiri da od toga u Americi nemas nista kako bi i sebe i ukucane postedeo glavobolje kad neke stvari krenu naopako... Da li je suprug nacisto sa idejom o emigraciji? Da li ste razmisljali cime bi se on bavio u US? Jer jedno (ti) da radi, a drugo (suprug) da ili ne radi ili ima neki "bedni" posao, sa dvoje dece, nije bas vijabilno po skupljim lokacijama... To je idealan recept da se stek skrcka ocas... Ti sa BBA ne ocekuj neki posao iz snova u startu. Tog kadra ima u Americi za izvoz. Znam dvoje ljudi sa MBA, rodjeni su ameri, rade kao teleri u banci. Veci ili manji grad - nema prevelike razlike. Sto se skolskog distrikta tice - da, sto bolje skole to skuplja lokacija. Uvek mozes da u zoni dobrog skolskog distrikta pronadjes i jeftiniji smestaj, ali to je po pravilu neko "shupa" naselje. Neka hvala...

Licno, ne bih se sa porodicom usudio da zapocinjem zivot na nekom od tih "hot spots". Postoje znatno "jeftiniji" veci gradovi koji imaju pristojne berze poslova, odlicne uslove zivota i dobre skole: Austin, Dallas, Houston, Sacramento, Portland, Minneapolis, Indianapolis, Philadelphia, Charlotte, Atlanta... Namerno sam naveo gradove i na zapadu, i na istoku, i na jugu i na srednjem zapadu jer sam u svim ovim gradovima bio, snimio situaciju, i bez problema bih mogao da se preselim.

Nadam se da si iskustva forumasa citala kriticki, onako izmedju redova. Ukoliko jesi, siguran sam da si dosla do zakljucka da se njih dosta pokajalo sto su zamenili "gotovo za veresiju"... Ima do izvlacenja jos vremena... Istrazi, vidi...
Surovo al istinito sve što si rekao. Hvala ti na svim savetima sad definitivno imam cime da se pozabavim. Dao si mi ozbiljnu temu za mozganje...
Reply With Quote
  #124  
Staro 13.04.2018, 08:50
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Da li je moguce da dve i po godine niko ne pise u ovoj temi?

Ja planiram San Diego, idem sa zenom i cerkicom, letimo 28.05.
Vec sam u kontaktu sa par ljudi tamo i svi kazu da je savrseno.
Svi rade, posla ima, minimum satnica je 11.5 dolara.

Ima li ko od starijih clanova sto su tamo da da neki update?
Pozdrav.
Reply With Quote
  #125  
Staro 13.04.2018, 13:00
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

Verovatno ljudi uživaju na plaži u slobodno vreme i nemaju vremena za forum

Bio sam u San Diegu 7 dana u Novembru i kao neko ko je proputovao dosta Amerike, oduševio sam se gradom, toliko da mi je postao možda i najlepši u Americi u kom sam bio.

Grad je prelep, klima je fenomalna, odlične plaže i outdoor aktivnosti, jedina mana je što nisam ostao duže i što trenutno ne živim tamo

Kada budete imali vremena za opuštanje, preporučujem da odete na Coronado Island i prošetate do plaže gde ćete prisustvovati jednom od najlepših zalazaka sunca. Pored Coronada tu su La Jolla, Torrey Pines i mnoga druga mesta u okolini gde ćete se lepo provesti.

Što se tiče poslova, stanova, i ostalih stvari to je kao i u drugim gradovima veoma individualno pitanje koje zavisi od puno faktora, pripremi se budi uporan i nećeš imati problema.

Mislim da ste napravili odličan izbor sa San Diegom, barem što se tiče lepote tog grada, a za ostalo ćete se snaći
__________________
DV2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2017 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2019 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2020 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2021 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2022 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2023 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2024 - Izvučen 318XX
Reply With Quote
  #126  
Staro 28.05.2018, 11:13
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Da li ima naših forumaša u San Dijegu. Baš me interesuje da li ima nekih novih informacija o ovom interesantnom gradu.

Kažu da je Kalifornija skupa, naročito sever. Kakva je situacija u san Dijegu?
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #127  
Staro 02.06.2018, 05:16
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Evo ja sam u San Diegu vec 5 dana, dosao sa zenom i cerkicom od 7 meseci.
Skupo jeste, placam 1 bedroom 1 bath 1385 dolara.
Inace grad je bruka prelep. Svi su ljubazni neverovatno. Sretnete construction workera ujutru kako iz kamioneta vadi stvari za rad koji vam sa neverovatnim osmehom pozeli dobro jutro. Gde god da dodjete docekani ste sa ultimate respect.

Za ovih 5 dana sa zenom i bebom sam uspeo:

Da apliciram za SSN-ove
Otvorim racune u banci
Uzmemo USA telefonske brojeve
Odemo u Ikeu i nabavimo sve za stan
Odemo u par radnji za hranu i tako neke potrebne stvari za kucu
Nadjem dva posla u dva restorana (od ponedeljka pocinjem)
Kupim auto

Ne mogu da kazem, imao sam ogromnu pomoc. Jedan momak mi je bio co-signer za stan, dok je drugi isti nasao. Uz to mi je nasao i polovan namestaj sa sve krevecem za bebu koji je ubacio u stan da me ceka kad dodjem. Iako coveka nikad nisam video pre toga.
Ostacu mu vecno duzan. I ovome sto je potpisao za stan.

Svakome bih preporucio da dodje ovde jer je stvarno prelepo. Posla ima, ko zna engleski lako ce mu biti. Na intervjuima ljudi su se odusevili mojim znanjem i primljen sam odmah.
Sto se tice finansijske situacije sigurno je teze zaraditi nego na east coast ali zivot je mnogo lepsi ovde. To ne pricam iz svog iskustva vec momaka koji su tu preko 10 godina.

Napisah se ja lepo.
Ako neko ima sta da pita rado cu odgovoriti.
Pozdrav!
Reply With Quote
  #128  
Staro 02.06.2018, 08:25
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Evo ja sam u San Diegu vec 5 dana, dosao sa zenom i cerkicom od 7 meseci.
Skupo jeste, placam 1 bedroom 1 bath 1385 dolara.
Inace grad je bruka prelep. Svi su ljubazni neverovatno. Sretnete construction workera ujutru kako iz kamioneta vadi stvari za rad koji vam sa neverovatnim osmehom pozeli dobro jutro. Gde god da dodjete docekani ste sa ultimate respect.

Za ovih 5 dana sa zenom i bebom sam uspeo:

Da apliciram za SSN-ove
Otvorim racune u banci
Uzmemo USA telefonske brojeve
Odemo u Ikeu i nabavimo sve za stan
Odemo u par radnji za hranu i tako neke potrebne stvari za kucu
Nadjem dva posla u dva restorana (od ponedeljka pocinjem)
Kupim auto
.....

Napisah se ja lepo.
Ako neko ima sta da pita rado cu odgovoriti.
Pozdrav!
BRAVO i bas se radujem da cujem tako lepe price, nek vam je sa srecom!
__________________
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: 12 May 2017
Lekarski: 21 Jun 2018
Interview date: 11 July 2018
GreenFriday Day: 13 July 2018
Reply With Quote
  #129  
Staro 02.06.2018, 09:33
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Hvala @Jorda na lepim vestima i svežim informacijama.

Baš je skupo iznajmljivanje stana, ali sigurno vredi svaki cent u tako lepom gradu.

Hvala
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #130  
Staro 07.06.2018, 22:12
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Evo ja sam u San Diegu vec 5 dana, dosao sa zenom i cerkicom od 7 meseci.
Skupo jeste, placam 1 bedroom 1 bath 1385 dolara.
Inace grad je bruka prelep. Svi su ljubazni neverovatno. Sretnete construction workera ujutru kako iz kamioneta vadi stvari za rad koji vam sa neverovatnim osmehom pozeli dobro jutro. Gde god da dodjete docekani ste sa ultimate respect.

Za ovih 5 dana sa zenom i bebom sam uspeo:

Da apliciram za SSN-ove
Otvorim racune u banci
Uzmemo USA telefonske brojeve
Odemo u Ikeu i nabavimo sve za stan
Odemo u par radnji za hranu i tako neke potrebne stvari za kucu
Nadjem dva posla u dva restorana (od ponedeljka pocinjem)
Kupim auto

Ne mogu da kazem, imao sam ogromnu pomoc. Jedan momak mi je bio co-signer za stan, dok je drugi isti nasao. Uz to mi je nasao i polovan namestaj sa sve krevecem za bebu koji je ubacio u stan da me ceka kad dodjem. Iako coveka nikad nisam video pre toga.
Ostacu mu vecno duzan. I ovome sto je potpisao za stan.

Svakome bih preporucio da dodje ovde jer je stvarno prelepo. Posla ima, ko zna engleski lako ce mu biti. Na intervjuima ljudi su se odusevili mojim znanjem i primljen sam odmah.
Sto se tice finansijske situacije sigurno je teze zaraditi nego na east coast ali zivot je mnogo lepsi ovde. To ne pricam iz svog iskustva vec momaka koji su tu preko 10 godina.

Napisah se ja lepo.
Ako neko ima sta da pita rado cu odgovoriti.
Pozdrav!
Bravo i Cestitam Mogu vam reci da se meni San Diego posebno dopada,posle Bostona to je drugi gradic u Usa gde bih mogla da zivim
Ako budem imala neka pitanja,count on me to ask
Cestitke jos jednom i jako mi je drago da ste se lepo snasli
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Los Angeles, California asmiki Lokacije u USA 191 15.05.2019 19:38
San Francisco, California bibi Lokacije u USA 134 19.01.2019 09:14
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Santa Barbara, California elefteros Lokacije u USA 0 15.12.2014 07:39

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.