ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » San Francisco, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 14.01.2011, 17:30
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik D$D Prikaz poruke
Bolje izbrisi ovo zadnje oko penala da mu ne stajes na muku ako ovo bude video ima da podivlja
Hahaha....e da znas :-)
Bicu kratak....penal za rano napustanje stana je 2500$. I to da si srecan sto ti uopste nude mogucnost, da ne moras sa njima da se vijas zakonski. Na to dodaj jos kiriju za decembar..... Recimo da je selidba iz jedne drzave u drugu ovde 3x skuplja nego dolazak iz srbije u ameriku.
Tako da je moj savet, osim ako nemas rodjake u nekom velikom gradu (ili okolini gde zelis da ides), zajebi striceve, tetke i ostalo.....pali odmah tamo gde zelis da budes, jer kasnije preci nije uopste jednostavno.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com

Last edited by dreamerns; 14.01.2011 at 17:36.
Reply With Quote
  #42  
Staro 14.01.2011, 22:45
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Hahaha....e da znas :-)
Bicu kratak....penal za rano napustanje stana je 2500$. I to da si srecan sto ti uopste nude mogucnost, da ne moras sa njima da se vijas zakonski. Na to dodaj jos kiriju za decembar..... Recimo da je selidba iz jedne drzave u drugu ovde 3x skuplja nego dolazak iz srbije u ameriku.
Tako da je moj savet, osim ako nemas rodjake u nekom velikom gradu (ili okolini gde zelis da ides), zajebi striceve, tetke i ostalo.....pali odmah tamo gde zelis da budes, jer kasnije preci nije uopste jednostavno.
S obzirom da si vec 2 godine tamo a verovatno toliko dugo si bio u jednom stanu, reci nam na koji vremenski period se potpisuju ti ugovori za stanovanje kad se placaju toliki penali?!
Reply With Quote
  #43  
Staro 15.01.2011, 16:03
coconut coconut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 45
Nepromenjeno

@D$D Eto vidis nije se naljutio .
Svi mi koji tek treba da idemo smo prilicno izbezumljeni, sta gde kako, zato i zapitkujemo ovoliko, jer ipak je to potpuno drugaciji sistem pa je svaki savet i svako iskustvo zlata vredan. I zato skidam kapu i tebi i drimeru i svim clanovima foruma koji su i nakon sto su stigli u Ameriku ostali na forumu i hoce da podele svoja iskustva sa ostalima...
Drimeru, jel moze jos jedno pitanje: pretpostavljam da ste trenutno u hotelu, koliko odprilike kosta mesec dana u hotelu/motelu, i da li je to prihvatljivo resenje za neki prelazni period izmedju dva iznajmljivanja stana?
Reply With Quote
  #44  
Staro 17.01.2011, 21:40
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ugovori se razlikuju u svakoj drzavi (a mozda i mestu). U Kaliforniji potpisujes ugovore na mesec, 3 meseca, 6 meseci ili godinu dana. Zavisi od stanodavca sta zahteva. Posle tog perioda placas od meseca do meseca (kao u srbiji). U Chicago je kompletno idijotski. Imas ugovor na godinu dana (ja nisam video da bilo ko nudi kraci), pa posle toga opet potpisujes na godinu dana. Tako da samo jednom godisnje mozes da se selis. Uglavnom se zato selidbe rade od maja do novembra. Tada se svi bukvalno sele. Posle toga, tesko ces videti U-Haul na ulicama grada. Takodje, u Chicago opet agencije cesto ne zahtevaju depozit (jedino privatni stanodavci), a cak i kada se placa depozit on je do pola rente. U Kaliforniji je uglavnom minimum jedna renta (neki traze i dve). Nema jasno ocrtanih pravila, mnogo toga zavisi od agencije koja izdaje stan i ugovora.
Sto se hotela tice, ja nisam u hotelu nego u namestenom malom stanu (garsonjera). Nasao sam dosta povoljno i placam 450$ prvu nedelju, ostale 400$ nedeljno.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #45  
Staro 30.01.2011, 13:49
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Pozitivni utisci:
...

Losi utisci:
Postoji jedan, ali vredan. Najskuplje shupe koje sam u zivotu video. Kazem shupe, jel je tesko reci da su to stanovi. Kada neko pogleda cene nekretnina ovde, pomislio bi ok....skupo, kao beverly hills, skupo ali je ekstra. Ne....ovde je samo skupo. Kvalitet stanova odavde do san franciska (tek je on posebna prica)....pa verovatno su samo u NYC gori. Ljudi imaju obraza da izdaju sve i svasta, ne ulagavsi u te stanove verovatno poslednjih par generacija. Cene stanova na peninsuli su ti za dvosobni, do 1000 sq feet do 2300 za shupu, onda ide praznina.....onda mozes da nadjes za 2800-3200$ za normalan stan. Ne napucan (stainless steel i ostala sranja), nego normalan. Takodje, bar u ovo doba godine ni nemas puno izbora. Moze se naci tu i tamo (jednom u mesec dana) lep stancic za manje para, ali to nije za nas. Tu uleti gomila ljudi i svi apliciraju. Prednost imaju beli ameri, koji su bar 5 godina ziveli u prethodnom stanu. Tako da tu redovno izgubimo. Takodje, tesko je naci bilo sta od 2-3 agencije koje spamuju craiglist 24/7 sa svojim koncentracionim logorima (jebi ga...zgrade izgledaju ko u ausvicu). Ma....e....ne mogu ja sada ni da opisujem cega sam se sve nagledao. Ako neko namerava da se seli ovde, stan koji u chicago mozes naci u lincoln park za 1000$, racunaj ovde na slican kraj da kosta oko 2500-3000$, a u san francisku 4000$ i vise mesecno (ako uopste takav stan u san francisku i postoji na izdavanje....cisto sumnjam).

Sta reci, kako se obogatiti u americi? Imas shupu od 50k$, onda jednog dana u tvom mestascu u nekoj garazi neka dva lika sklepaju nesto i obogate se....i otvore super firme....i eto tvoje shupe....sada vredi milion i vise, sto bi ulagao....
Nadjoh neki link o rentanju stanova u San Jose, pa ne znam da li se nalaze u sigurnoj regiji, obzirom da je cijena studija oko 800$?

http://www.rent.com/search/results/?...N.REGISTRATION

Meni izgledaju previse dobro (u poredjenju s onim sto si napisao..) - cak su studiji velicine reda 420sqare ft (128m2), ali citajuc ovaj tvoj post o shupama ne znam koliko je ta lokacija sigurna?

Evo npr, zna li iko ista o ovoj regiji?
Almaden Park Apartments
2820 Almaden Expressway San Jose, CA 95125 Map


Zna li neko koje regije u San Jose su ok, a koje je bolje zaobici?
Bilo kakav komentar opcenito o San Jose je dobrodosao..
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011

Last edited by spectra; 30.01.2011 at 13:55.
Reply With Quote
  #46  
Staro 30.01.2011, 14:35
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik spectra Prikaz poruke
Nadjoh neki link o rentanju stanova u San Jose, pa ne znam da li se nalaze u sigurnoj regiji, obzirom da je cijena studija oko 800$?

http://www.rent.com/search/results/?...N.REGISTRATION

Meni izgledaju previse dobro (u poredjenju s onim sto si napisao..) - cak su studiji velicine reda 420sqare ft (128m2), ali citajuc ovaj tvoj post o shupama ne znam koliko je ta lokacija sigurna?

Evo npr, zna li iko ista o ovoj regiji?
Almaden Park Apartments
2820 Almaden Expressway San Jose, CA 95125 Map


Zna li neko koje regije u San Jose su ok, a koje je bolje zaobici?
Bilo kakav komentar opcenito o San Jose je dobrodosao..
Ja idem sad u Aprilu u Fremont koji je samo nekoliko milja dalekjo od San Jose-a, i gledacu verovatno stanove/kuce tamo isto, izmedju ostalog. Iako se ceo grad ne moze generalizovati, osoba kod koje idem je "original" Amer, moj prijatelj, koja je provela dobar deo svog zivota tamo i ona kaze da je ceo San Jose dodgy zbog razlicitih gangova...? Videcemo...javicu.

Medjutim, jedno je sigurno, 420 Sqf nikako nije 128 nego 39 sqm! A onda i cela cena daje drugaciju impresiju...

pozdrav
__________________
Score
Reply With Quote
  #47  
Staro 30.01.2011, 15:28
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
Ja idem sad u Aprilu u Fremont koji je samo nekoliko milja dalekjo od San Jose-a, i gledacu verovatno stanove/kuce tamo isto, izmedju ostalog. Iako se ceo grad ne moze generalizovati, osoba kod koje idem je "original" Amer, moj prijatelj, koja je provela dobar deo svog zivota tamo i ona kaze da je ceo San Jose dodgy zbog razlicitih gangova...? Videcemo...javicu.

Medjutim, jedno je sigurno, 420 Sqf nikako nije 128 nego 39 sqm! A onda i cela cena daje drugaciju impresiju...

pozdrav
Aha, i meni je to izgledalo preveliko, zeznuo me neki online konverter.. U jednom momentu pomislila da ta cijena nije sedmicna naknada!?
Sad vec sve izgleda drugacije.. al u svakom slucaju daleko od supe...

Izvini, hajde mi prevedi ovo "da je ceo San Jose dodgy zbog razlicitih gangova...?"
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
Reply With Quote
  #48  
Staro 30.01.2011, 16:29
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik spectra Prikaz poruke
Aha, i meni je to izgledalo preveliko, zeznuo me neki online konverter.. U jednom momentu pomislila da ta cijena nije sedmicna naknada!?
Sad vec sve izgleda drugacije.. al u svakom slucaju daleko od supe...

Izvini, hajde mi prevedi ovo "da je ceo San Jose dodgy zbog razlicitih gangova...?"
Karen mi rece ovo: "You WON'T want to live in San Francisco. It's toooooo crowded, tooooo expensive, and toooo many homeless and bad areas.

San Jose isn't easy either in most areas with gangs, etc..."

Tako da ja zapravo znam samo ovoliko, kazem, javicu iz prve ruke cim saznam vise..a saznacu cim dodjem tamo.

Uskoro.

Sta li Dread ima da kze o ovome, pitam se? Javice se on...
__________________
Score
Reply With Quote
  #49  
Staro 30.01.2011, 17:39
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Uh kalkulacija ti nije dobra. 420 sq ft je 39 kv metara. Po zakonu u CA, cetvoroclana porodica ne moze da renta studio. Povrsina nije linija pa da simply podelis 420 sa 3.28 pusta matematika
Reply With Quote
  #50  
Staro 30.01.2011, 17:43
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana
Uh kalkulacija ti nije dobra. 420 sq ft je 39 kv metara. Po zakonu u CA, cetvoroclana porodica ne moze da renta studio. Povrsina nije linija pa da simply podelis 420 sa 3.28 pusta matematika
Aj propustih citavu stranu postova hahaha nesto mi combo forum runner i iPhone ne ide od ruke! Sad nazad da utvrdim gradivo!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Los Angeles, California asmiki Lokacije u USA 191 15.05.2019 19:38
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Santa Barbara, California elefteros Lokacije u USA 0 15.12.2014 07:39
Hoce li California dobiti ostrvo? xeg Vaša strana 2 23.08.2008 18:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.