ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Chicago, Illinois » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #531  
Staro 24.09.2017, 03:16
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Mozda, prosto, ni oni vas ne mogu vise da gledaju. Rasistima i rasizmu nema mesta na ovom Forumu. Smatrajte se upozorenim. Tacka.

Sup.Mod.
Ja se potpuno slazem sa izjavom oko crnaca, vec sam i pisao o tome. Klasicni paraziti koji zive na racun nas koje nas deru za porez zarad njijovih guzica
  #532  
Staro 24.09.2017, 09:59
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

Mene iz daljine ovako vise brine problem kriminala, prosto mi nekako neverovatno da se nekim delovima grada (koji su cak blizu centra) nesme kretati danju a nocu ni slucajno pa cak ni autom... Iako ni kod nas ne cvetaju ruzu ipak smem gde god hocu da prodjem i danju i nocu...

Sto se tice ostalog, brine me i to sto su tako razdeljeni kvartovi da se tacno zna gde su belci, latino i afroamerikanci sto samo po sebi dovodi da tu ispadate nepozeljni, mislim ko ne bi primetio belca u sred cetvrti ggde su svi crni...

Tu se nadovezuje on sto sam pisao u jednoj drugoj temi, a radi se o ceni nekretnina, a sto je kod nas suprotno... U sirem centru chicaga moze se naici na povoljno nekretnine (kod mas sve sto je blize centru sve je skuplje) ali tu je onaj problem sa kvartovima (ko bi tu uopste zaspao) nije bezbedno i bio bi onaj jedan belac u krugu ostalih ili afro ili latino, gore prema severu cene opet velike, suburban cena ogromne... Sve u svemu imam osecaj da su belci napustili delove oko jezera osim prema severu a meni bi bila zelja da imam pogled na jezero kada bih bio tamo...
__________________
DV2018 X 2 = 2 x NISTA . . .
DV2019 X 2 = JOS 2 X NISTA . . .
DV2020 X 2 = I OPET JOS 2 X NISTA . . .
  #533  
Staro 24.09.2017, 14:38
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
Ja se potpuno slazem sa izjavom oko crnaca, vec sam i pisao o tome. Klasicni paraziti koji zive na racun nas koje nas deru za porez zarad njijovih guzica
I ja se slazem sa ovom izjavom. Moje neko licno iskustvo sa njima je takvo da ima mozda njih 30% koji su potpuno ok, vredni i radni ljudi. 70% njih su teski rasisti koji se bune na sam pomen "belog" u bilo kom kontekstu. Isti ti su izuzetno lenji i stalno se zale kako ne mogu da napreduju u poslu zato sto nisu belci. Cuvena njihova recenica kad im nesto nije po volji je "Is that because I'm black?"

Daleko od toga da sam rasista ili bilo sta slicno ali samo govorim sta vidim oko sebe, a to je da su klasicni paraziti koji od delova grada u koje se usele u vecem broju prave naselja koja nisu vise za normalan zivot. Niko ne kosi travu ispred kuca ili odrzava svoju kucu ili dvoriste a o smecu na sve strane i da ne pricamo.
U siromasnoj Srbiji, gde ljudi jedva sastavljaju kraj s krajem ne mozes da nadjes takva naselja kao sto su naselja u kojima oni zive, o pucnjavi na sred ulice koja je "normalna" pojava i da ne pricamo.

Nikad nisam bio u juznom delu Cikaga ali jesam u severnom Milvokiju koji je kao ratna zona gde umesto prozora imas zakucane daske. Svi do jednog drogirani jedva hodaju po ulicama. Ulice vise niko ne obnavlja jer su im porezi na kuce u kojima zive oko $100 godisnje a trzisna cena kuce od 250 kvadrata je ne vise od $5000.

Porodica i brak je pojam koji NE POSTOJI u njihovoj "kulturi" a to je tek posebna tema...

Nadam se da moderator nece i ovo okarakterisati kao rasisam jer ovo su sve cinjenice koje svako moze da vidi samo ako pogleda oko sebe.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
  #534  
Staro 24.09.2017, 17:51
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IgorMAD Prikaz poruke

Nadam se da moderator nece i ovo okarakterisati kao rasisam jer ovo su sve cinjenice koje svako moze da vidi samo ako pogleda oko sebe.
Problema ima, naravno. Ali, nacin na koji govorite o socijalnim problemima u zemlji koja vas je docekala rasirenih ruku, ton kojim govorite o crncima i recnik koji koristite, karakterise se kao rasizam. Mozda je prihvatljivo da tako govorite o drugim nacionalnostima i rasama u zemlji iz koje ste dosli, mozda je i u odredjenim grupacijama u redu da se tako govori i ovde u USA, ali nije - i nikad nece biti u redu na ovom Forumu. Zalosno je ako bilo ko od vas sebe dopusti da se ovako govori pred svojom decom, jer upravo se tako siri rasizam i netrpeljivost.

Sup.Mod.
  #535  
Staro 25.09.2017, 03:11
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IgorMAD Prikaz poruke
I ja se slazem sa ovom izjavom. Moje neko licno iskustvo sa njima je takvo da ima mozda njih 30% koji su potpuno ok, vredni i radni ljudi. 70% njih su teski rasisti koji se bune na sam pomen "belog" u bilo kom kontekstu. Isti ti su izuzetno lenji i stalno se zale kako ne mogu da napreduju u poslu zato sto nisu belci. Cuvena njihova recenica kad im nesto nije po volji je "Is that because I'm black?"

Daleko od toga da sam rasista ili bilo sta slicno ali samo govorim sta vidim oko sebe, a to je da su klasicni paraziti koji od delova grada u koje se usele u vecem broju prave naselja koja nisu vise za normalan zivot. Niko ne kosi travu ispred kuca ili odrzava svoju kucu ili dvoriste a o smecu na sve strane i da ne pricamo.
U siromasnoj Srbiji, gde ljudi jedva sastavljaju kraj s krajem ne mozes da nadjes takva naselja kao sto su naselja u kojima oni zive, o pucnjavi na sred ulice koja je "normalna" pojava i da ne pricamo.

Nikad nisam bio u juznom delu Cikaga ali jesam u severnom Milvokiju koji je kao ratna zona gde umesto prozora imas zakucane daske. Svi do jednog drogirani jedva hodaju po ulicama. Ulice vise niko ne obnavlja jer su im porezi na kuce u kojima zive oko $100 godisnje a trzisna cena kuce od 250 kvadrata je ne vise od $5000.

Porodica i brak je pojam koji NE POSTOJI u njihovoj "kulturi" a to je tek posebna tema...

Nadam se da moderator nece i ovo okarakterisati kao rasisam jer ovo su sve cinjenice koje svako moze da vidi samo ako pogleda oko sebe.
evo i ja da se oglasim , posto zivim u Cikagu.Jeste, ovde je situacija drugacija od onih na koje smo navikli u Srbiji gde smo ziveli.To zbog cega se ko ponasa kako i zloupotrebljava sistem je do licno osobe koja to radi a ne do rase ili neceg drugog.Kod nas u Srbiji ima dosta droge i ja vam potpisujem da niste ni svesni toga gde sve i da bi ste i Srbiju gledali drugim ocima da ste se kretali u nekim krugovima koji imaju vise dodira sa tim "svetom".
Sigurnost u svakom delu grada jeste razlicita ali u tim delovima zive mahom ljudi koji jednostavno usled primanja ne mogu sebi da priuste neki drugi deo.Sretao sam razlicite ljude i medju svima sam mogao naici i na dobre i na lose...ako pocnemo da generalizujemo po pitanju rase, nemojte da se uvredite ako neko isti takav gerealizuje i nas Srbe a znate i sami dobro kakva je slika o nama i koliko nas to nervira jer naravno da nismo takvi.Zato pokusajte da malo dublje promislite o svemu.Pozdrav svima u Cikagu i na forumu.
  #536  
Staro 25.09.2017, 16:25
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Mozda, prosto, ni oni vas ne mogu vise da gledaju. Rasistima i rasizmu nema mesta na ovom Forumu. Smatrajte se upozorenim. Tacka.

Sup.Mod.
Rasista? Upozoren? Da li mi to uskracujete slobodu govora?
I kako sam ja to rasista ako sam rekao da ne mogu da ih gledam vise? Nisam mislio da globalizujem crnu rasu, ali ogromna vecina crnaca je bilo ili je u kriminalnim radnjama. Svakog vikenda se u Chicagu dese po min 5 ubistava ali vise ne samo na South-u koji je crnacki geto, vec u centru grada, i svih 5 su umesani crnci. Gospodine moderatoru, udjite u Red line metro i provozajte se par stanica, pokusajte da udjete u McDonald na Grand-u ili na State St, prosetajete "uvece" oko 8 ulicom Throndale (North), ili posetite severni deo zvan Uptown.Pa mi kazite sta vidite i kako bi ste sve to nazvali.
Niti sam rasista niti govorim recima rasizma i mrznje samo kazem onako kako jeste. Boja koze me ne zanima.
U koliko je problem sto sam upotrebio rec crnac (nije da sam upotrebio onu ruznu rec) a ne afroamerikanac i ako time krsim pravila ovog foruma ja se izvinjavam- nece se ponoviti.
Ne znam kako da kazem direktno sa kim od Amerikanaca nisam kompaktibilan a znamo da je Amerika zemlja doseljenika. Tako da moram da kazem direktno. Ne znam zasto nisam opomenut onda kada sam pisao da se treba drzati podalje od nasih ljudi ovde u Americi na nekoj prosloj temi, gde su i 5 postova ispod mene ljudi dodavali svoja iskustva i zakljucke slicne mom? Zar nisam tu rasista ili nacionalista? Zar nismo svi na Balkanu neki rasisti, homofobi, nacionalisti, sovinisti itd? Nikada nisi rekao nista od: "Radim ko crnac","Imas boju ko Rumun", "Bezi bre cigane jedan", "Nemoj da si pe**r" itd itd? Ili opomenes svakoga koga cujes da to kaze.

Nije mi bila namera da vredjam crnu rasu eto ukratko.
Sve u svemu pazicu da ne globalizujem.
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
  #537  
Staro 25.09.2017, 16:41
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik toske10 Prikaz poruke
ali mi sebe vidimo pored neke plaže, palme, sunce, čamac itd.
E sa ovim si opisao i nase zelje i nase mastanje. Samo napred i samo hrabro u pravcu u kojem vi zelite i u pravcu gde ce te vi biti srecni.
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
  #538  
Staro 25.09.2017, 17:00
Zoja Zoja je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2015
Poruke: 62
Nepromenjeno

Kakvi izlivi rasizma Najvise volim kad neko napise nisam rasista, ali... Ali jesi! Koliko nas svet precenjuje sebe to je prosto neverovatno, naravno da je ovo rasizam! Naucite da cenite razlicitost a ne da gledate ljude kroz boju koze, veru, naciju! Ako vam Diversity ne pase, ako hocete samo bele hriscane u svom okruzenju, onda niste trebali da se prijavljujete za Diversity vizu.
  #539  
Staro 25.09.2017, 17:48
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Problem je,sto ne treba svoje misljenje iznositi javno,recimo na ovom forumu ili socijalnim medijima. Najbolje je svoje misljenje zadrzati za sebe i negovoriti javno.

Sta bi se desilo kad bi svi rekli ono sto stvarno misle,bio bi opsti haos.

Recimo pewdiepie gejmer sa youtuba se u jednom svom video nasalio sa jednim videom gde je vredjao druge vere pa ga je kostalo raskidanja ugovora od Disneya jos mnogo toga,novine su pisale i svasta,youtube je sad uveo stroga pravila u vezi monetizacije videa,ne sme se pominjati nista sto ima veze sa rasizmom,nasiljem itd..

Tako da,najbolje zadrzati svoje misljenje za sebe.

Sad recimo da se skupe useri sa foruma admini i moderatori u nekom dvoristu gde se pece rostilj i pije pivo i prica o ovoj temi,bila bi prica i situacija drugacija.
  #540  
Staro 25.09.2017, 18:26
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bokiit Prikaz poruke
Rasista? Upozoren? Da li mi to uskracujete slobodu govora?
Individualna sloboda je ograničena slobodom drugih ljudi. Da, upozoren, i to ne po prvi put. Ima nas ovde koji smo uspešno završili osnovnu školu pa znamo šta znači kad se kaže da neko/nešto ne može da se gleda. To nema veze sa slobodom govora, ali ima sa slobodom izbora ukoliko vam ne odgovaraju pravila na ovom Forumu.

Sup.Mod.
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chicago weather dreamerns Vaša strana 16 09.10.2012 16:13
Zapadni Illinois landlord Lokacije u USA 10 24.11.2009 15:54
LA vs Chicago xeg Lokacije u USA 46 08.05.2009 17:05
Naperville, Illinois wingreen Lokacije u USA 7 11.09.2008 21:21
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.