ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vozačka dozvola - Driver's License » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 05.05.2009, 00:09
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Dobrodosao na forum Azhiglander (uf koji nick ) Kolko sam ja skuzila moze se voziti tudi auto tih mjesec, dva dok si ne kupite svoj. Bitno je da je auto osiguran. Mi smo tako posudivali auto od frendova koji su nas primili u stan na mjesec dana kad smo dosli.

Ovdje cak ljudi kad im se ne isplati prodavati stari auto ostave auto sa kljucem u bravi da ga neko drugi uzme. Jedan nas prijatelj je tako vozio neku krntiju dok si nije kupio nesto bolje. Bitno je da je auto osiguran. Neznam detalje, ali radi se o Ameru koji skoro nikad ne krsi zakon tako da je i ovo bilo njemu nesto sasvim normalno.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #32  
Staro 24.06.2009, 22:04
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Za informaciju novim imigrantima, evo jedan podatak: za Arizonu ne treba medjunarodna vozacka dozvola, moze i vazeca dozvola iz zemlje iz koje dolazite, ali to je samo privremeno na pocetku, kao sto vec azhighlander rece. Uglavnom provjerite za svoje drzave da li je uopste potrebno vaditi medjunarodnu vozacku dozvolu ili mozes sa svojom obicnom da vozic prvih mjesec-dva dok ne stigne americka.

What is needed for a person from another country to drive in Arizona?

You may legally drive in Arizona using a valid driver license from another country. An International Driving License or Permit is not required, but is recommended since it can be printed in English, and can be used in conjunction with the driver license from the other country. If an International Driving License or Permit is used alone, it must be issued by a country other than the United States. Vehicle rental companies may have additional requirements.

However, Arizona law requires that you obtain an Arizona driver license (and vehicle registration) immediately if any one of the following applies. If you:

1. Work in Arizona (other than for seasonal agricultural work) -or-
2. Are registered to vote in Arizona -or-
3. Place children in school without paying the tuition rate of a nonresident -or-
4. Have a business that has an office in Arizona, and that bases and operates vehicles in this state -or-
5. Obtain a state license or pay school tuition fees at the same rate as an Arizona resident -or-
6. Have a business that operates vehicles to transport goods or passengers within Arizona -or-
7. Remain in Arizona for a total of 7 months or more during any calendar year, regardless of your permanent residence.

Out-of-state students enrolled with 7 or more semester hours are not considered Arizona residents, regardless of employment.

Active duty military personnel based in Arizona who qualify for exemption under the Service Members Civil Relief Act of 2003 are not considered Arizona residents.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #33  
Staro 03.07.2009, 04:34
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Evo danas sam polozio prvi dio vozackog, ili ono sto se kod nas zove testovi.
Posto sam bio suocen sa par problema oko polaganja odlucio sam da napisem post o tome, kako bi nekome ustedilo vremena.

Za polaganje vozackog ispita u drzavi washington potrebno je imati ID (mi smo koristili pasos), SSN, dokaz da zivis u drzavi Washington. Eh, ovo je dosta tesko dobiti kad se tek doselis. Ja nisam znao za ovo i odem ja tako u utorak sav sretan da polazem vozacki, kad mi rekose da ne mogu bez tog dokaza. Taj dokaz moze biti da se vase ime i prezime nalazi u imeniku, ili da imate neki racun koji je na vase ime tipa struja, smece, kablovska itd.
Posto mi nemamo nista na svoje ime, tek sutra selimo u apartman, mene su vratili nakon 2-3 sata cekanja. Rekli su mi da neko od mojih moze doci i da ponese racun na kojem je njegovo ime i da tako mogu polagati vozacki. To je ono kao sto je kod nas bilo nadji dva svjedoka i sve je u durex.
Naravno danas tetka dosla sa mnom i nakon nekih sat vremena cekanja, predocimo: moj SSN koji je dosao na tetkinu adresu, moj pasos, green card, tetkin racun od kablovske, i njen ID. Nakon togas u me pustili da polazem i sjeo za komp i polozio te testove. Test nije tezak uopste. Ja sam imao samo jedan pogresan odgovor.
Eh, da prije polaganja sam platio 20 dollara. Nisu me jos slikali, niti su mi provjerili vid, bila je neka nova salterusa koja je na obuci pa valjda zaboravila. I zakazali su mi voznju za utorak.

Eto toliko od mene.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #34  
Staro 03.07.2009, 05:12
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Mi smo kao prilog uzeli i poslali razglednice na nasu adresu :-)
To je bio sasvim validan dokaz.....nismo hteli da cekamo citav mesec da dodje racun od struje i sl. Takodje, koverta u kojoj stize ssn je jedan dokaz.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #35  
Staro 03.07.2009, 08:09
zoran80's Avatar
zoran80 zoran80 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.05.2008
Poruke: 30
Nepromenjeno

Jel može neko da me uputi na neki link ili neko mjesto gdje mogu preuzeti testove za polaganje, i gdje mogu vidjeti iz cega se sastoji polaganje (procedura)?!
Koliko se od države do države razlikuju procedure i testovi (onako grubo)?
Mene prvenstveno zanima Njujork, ili recimo okolina Nju Džersi, Pensilvanija nesto od toga kad bi me neko mogao uputiti.
Pozdrav svima!
Reply With Quote
  #36  
Staro 03.07.2009, 09:32
petar.world's Avatar
petar.world petar.world je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.04.2009
Poruke: 46
Nepromenjeno

Svaka drzava ima svoj Department of Motor Vehicles, koji izdaje vozacke dozvole. Samo ukucas na google npr. Californa Department of Motor Vehicles ili samo California DMV i izbaci ti sajt. Tu bi trebalo da imas podatke o proceduri za polaganje i gdje se nalaze njihove kancelarije.
Reply With Quote
  #37  
Staro 03.07.2009, 09:42
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

zoran80 je postavio dobro pitanje, to me podseca kad sam ovde, kod nas polagao. Kruze testovi od ko zna kada, sve kombinacije, pa ko hoce moze da spremi bez greske. I mene zanima isto, da li neko ima tekst sa obradjenim teoretskim pitanjima u bilo kom formatu. Video sam nesto na pojedinim sajtovima, ali je svuda calenzi, bite, a bas mi se ne placa za to, barem ne jos uvek, ako ne mora...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #38  
Staro 03.07.2009, 13:23
zoran80's Avatar
zoran80 zoran80 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.05.2008
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik petar.world Prikaz poruke
Svaka drzava ima svoj Department of Motor Vehicles, koji izdaje vozacke dozvole. Samo ukucas na google npr. Californa Department of Motor Vehicles ili samo California DMV i izbaci ti sajt. Tu bi trebalo da imas podatke o proceduri za polaganje i gdje se nalaze njihove kancelarije.
Ma čovjek je sve fino rekao u tri reda. Samo iskoristis google kako je on naveo i to ti je to. Kakvo plaćanje testova.
Ja sam sad gledao imaš po državama zove se driver handbook ili drivers manual. Neke drzave ti to daju da skines u pdf formatu a neke mozes samo on-line da čitaš. Recimo za državu Njujork nakon jedne faze knjige imaš on-line kviz sa pitanjima na netu.
Ja sam skinuo jedan u pdf više da vježbam engleski i neke engleske izraze u saobraćaju nego što ću se truditi da naučim.
Otom-potom kad (i ako) dobijem prvu kovertu.
Da li taj driver handbook sadrži sve što treba za polaganje ne znam, to mogu odgovoriti ljudi koji su sa one strane bare u USA.
Pozdrav!
Reply With Quote
  #39  
Staro 03.07.2009, 13:44
PaulGarrett's Avatar
PaulGarrett PaulGarrett je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.07.2008
YU lokacija: Srbija
Poruke: 106
Nepromenjeno The Maryland Driver's Handbook




The Maryland Driver's Handbook
ima pored pdf-a i audio verziju

Maryland Driver Handbook Audio Version - Listen to Guide One and Guide Two of the Maryland Driver's Handbook.

kao i Maryland Online Driver Test Tutorial
Reply With Quote
  #40  
Staro 03.07.2009, 14:57
Tarzan's Avatar
Tarzan Tarzan je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.09.2008
US lokacija: Short Hills, New Jersey
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 56
Nepromenjeno Vozacka dozvola

A pazi sad pitanje: da li mozes da polazes za americku vozacku dozvolu negde u srbiji (recimo u USA ambasadi)? Jer ako ides preko bare i uzmes rent-a-car, dobro bi ti dosla amerska dozvola, jer koliko se secam, oni nasu ni medjunarodnu ne priznaju.
__________________
Aplicirao jesen/2009 (drugi put)
He who dares, wins!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Međunarodna vozačka dozvola Srbije u SAD Tomislav1970 Vodič za emigrante 19 14.03.2015 16:32
Profesionalni vozači aZZo Stare teme 11 11.03.2012 11:09
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08
Ja, vozač srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 27.06.2005 21:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.