ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #321  
Staro 08.10.2015, 14:19
miga miga je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2015
US lokacija: LA,California
YU lokacija: Skopje, MKD
Poruke: 55
Nepromenjeno

Drago mi je zbog tebe i zbog toga sto je jos jedan mystery solved
Reply With Quote
  #322  
Staro 09.10.2015, 09:20
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Srdjan014 Prikaz poruke
Imaš na forumu sve objašnjeno šta je potrebno za intervju. Na kraju krajeva, na zvaničnom sajtu lutrije sve piše. Najvažniji je ljekarski pregled, ostalo sve za dan-dva završiš (bar je u Banjaluci tako).

Što se tiče drugih pitanja, ne vidim razloga da prikazuješ neke "obaveze" koje te vežu za Srbiju, jer si dobio zelenu kartu i seliš se tamo da radiš. Bitno je samo da ispunjavaš osnovne zahtjeve, vezano za školovanje i da si zdrav.
U Beogradu ne verujem da se za dva dana mogu nabaviti sva potrebna dokumenta... znajuci koliko mi treba da bilo koji document izvadim ovde... ali ako neko ipak zeli da mi ostavi link dokumenata na forumu, moze...

Cini mi se da sam negde procitao da u nekim ambasadama traze da im pokazes bankovni racun sa minimum 10.000$... pa zato proveravam, ali kod nas nisam jos cuo da su nekome to trazili...

A kao potvrdu s posla pitam sta su trazili od ljudi, da li kakva potvrda o random odnosu, radna knjizica ili nesto trece traze na uvid...
Reply With Quote
  #323  
Staro 16.10.2015, 02:09
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno Work/education još uvek student

Došao i red na mene da konačno popunim DS 260.

Imam nekoliko nedoumica:

Još uvek studiram pa sam na stranici Present work/education popunila Student.
Tu nema pitanja od kada studiram...što je malo čudno, ali ok.

Međutim na stranici Previous work/education, nakon što sam popunila deo koji se odnosi na radno iskustvo (bila sam zaposlena ranije), stoji pitanje Number of Educational Institutions Attended.
Kako sam studirala najpre jedan smer 3 god., a potom na 3 godini upisala još jedan paralelno na istom fakultetu (taj koji još uvek studiram), da li je potrebno navesti oba smera u ovom delu???
Dakle da li upisujem broj 2 ili 3?
Na prvom smeru sam prekinula studije nakon 3 godine, dok na drugom idalje imam status student. Fakultet je ovaj slučaj vodio kao da studiram 2 fakulteta iako je ista institucija.

Ako upišem 3, na kraju mi aplikacija zahteva da upišem datume do/do, a to je problem jer još uvek zvanično studiram. Ne postoji mogućnost unosa ongoing....

Kako nisam diplomirala, na pitanje Highest Level of Education Completed odabrala sam UNIVERSITY, NO DEGREE. Da li je to uredu?

Neka se javi ako je moguće neki student koji u trenutku popunjavanja DS-a još uvek nije bio završio faks da kaže kako je ovo popunio

Kako ste odgovorili na Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor?
Planiram da do intervjua diplomiram, i da potom tražim tamo posao u struci. Da li staviti YES or NO?


Unapred hvala
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu

Last edited by Tikica; 16.10.2015 at 02:21. Razlog: dopuna posta
Reply With Quote
  #324  
Staro 16.10.2015, 02:57
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Došao i red na mene da konačno popunim DS 260.

Imam nekoliko nedoumica:

Još uvek studiram pa sam na stranici Present work/education popunila Student.
Tu nema pitanja od kada studiram...što je malo čudno, ali ok.

Međutim na stranici Previous work/education, nakon što sam popunila deo koji se odnosi na radno iskustvo (bila sam zaposlena ranije), stoji pitanje Number of Educational Institutions Attended.
Kako sam studirala najpre jedan smer 3 god., a potom na 3 godini upisala još jedan paralelno na istom fakultetu (taj koji još uvek studiram), da li je potrebno navesti oba smera u ovom delu???
Dakle da li upisujem broj 2 ili 3?
Na prvom smeru sam prekinula studije nakon 3 godine, dok na drugom idalje imam status student. Fakultet je ovaj slučaj vodio kao da studiram 2 fakulteta iako je ista institucija.

Ako upišem 3, na kraju mi aplikacija zahteva da upišem datume do/do, a to je problem jer još uvek zvanično studiram. Ne postoji mogućnost unosa ongoing....

Kako nisam diplomirala, na pitanje Highest Level of Education Completed odabrala sam UNIVERSITY, NO DEGREE. Da li je to uredu?

Neka se javi ako je moguće neki student koji u trenutku popunjavanja DS-a još uvek nije bio završio faks da kaže kako je ovo popunio

Kako ste odgovorili na Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor?
Planiram da do intervjua diplomiram, i da potom tražim tamo posao u struci. Da li staviti YES or NO?


Unapred hvala
Tikice pokusacu da ti odgovorim na neka pitanja jer sam isto student koji jos uvek studira ali i radi, tako da pokusacu.
Number of Educational Institutions Attended - ovde se misli na broj skolskih ustanova koje si pohadjala a ne na smer na fakultetu.....dakle misli se na institucije od srednje skole pa na dalje.....dakle pises broj 2....srednja i fakultet....pa onda popunis za obe institucije.....
Highest Level of Education completed - sve ti je receno....dakle najvisi stepen obrazovanja stecen....odnosno zavrsen....tu ces staviti high school diploma jer si jos uvek student i ne mozes staviti university jer jos uvek nisi zavrsila dakle nije ti to najvisi stepen obrazovanja....
Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor? - tvoj odgovor treba da bude NO.
Eto nadam se da sam pomogao bar malo....ako treba jos sta pitaj slobodno....
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
Reply With Quote
  #325  
Staro 16.10.2015, 03:58
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Hvala ti pre svega na odgovoru u ove sitne sate
Citat:
Prvobitno poslao korisnik grabovac84 Prikaz poruke
Number of Educational Institutions Attended - ovde se misli na broj skolskih ustanova koje si pohadjala a ne na smer na fakultetu.....dakle misli se na institucije od srednje skole pa na dalje.....dakle pises broj 2....srednja i fakultet....pa onda popunis za obe institucije.....
Što se fakulteta tiče, malo je komplikovano... da sad ne zbunjujem i tebe bezveze.... ti si dakle tu pisao 1. Srednju školu, 2. Faks koji još studiraš?
Šta si za faks stavio kao datum "Date of attendance to" ako nisi završio??? Meni zahteva da upišem ovaj datum.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik grabovac84 Prikaz poruke
Highest Level of Education completed - sve ti je receno....dakle najvisi stepen obrazovanja stecen....odnosno zavrsen....tu ces staviti high school diploma jer si jos uvek student i ne mozes staviti university jer jos uvek nisi zavrsila dakle nije ti to najvisi stepen obrazovanja....
Ma kapiram ja da je moj stepen High school diploma, ali ono što mene zbnjuje je što postoji opcija "UNIVERSITI, NO DEGREE". Ja sam se u oktobru prijavila na lutriju sa opcijom Some university courses, a u zvaničnom prevodu ambasade koji su dali prevedena je kao "Nezavršen fakultet".
Stvar je u tome da sam ja odslušala sve godine faksa redovno, ali nemam još uvek diplomu. Pitam se čemu onda "UNIVERSITI, NO DEGREE" opcija, zašto ova opcija uopšte postoji u aplikaciji... ukoliko se navodi uvek High school degree ili University degree, kapiram da ovu opciju uopšte ne bi ni stavljali?!
Mene samo brine da zbog ovoga što sam čekirala u oktobru ne bude problem ako sad stavim high school...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik grabovac84 Prikaz poruke
Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor? - tvoj odgovor treba da bude NO.
Eto nadam se da sam pomogao bar malo....ako treba jos sta pitaj slobodno....
Ovo sam onda ok ubola
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #326  
Staro 16.10.2015, 04:18
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke

Što se fakulteta tiče, malo je komplikovano... da sad ne zbunjujem i tebe bezveze.... ti si dakle tu pisao 1. Srednju školu, 2. Faks koji još studiraš?
Šta si za faks stavio kao datum "Date of attendance to" ako nisi završio??? Meni zahteva da upišem ovaj datum.



:
Tako je....znaci srednja i faks.....ima ovde negde na srpskom ds formular pa potrazi ako te ne mrzi.....Za datum sam pisao do poslednjeg overenog semestra.....ja sam popunjavao u junu i pisao sam do oktobra prosle godine jer jos nisam bio upisao narednu godinu....mada to je i nebitno.... na to se nece ni osvrnuti...
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
Reply With Quote
  #327  
Staro 17.10.2015, 11:58
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Da se pohvalim napokon, konačno sam poslala DS260!
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #328  
Staro 17.10.2015, 12:35
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Da se pohvalim napokon, konačno sam poslala DS260!
Barvo......
A jesi isla mozda na americki kutak?..Vidim ne pricas nista pa reko da pitam
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
Reply With Quote
  #329  
Staro 17.10.2015, 13:20
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Jesam, ali nisam mogla da ostanem do kraja. Baš sam planirala da napišem ukratko utiske, ali ne zam na kojoj je temi najbolje...? Sad ću da pretražim teme da vidim gde se uklapa.
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #330  
Staro 21.03.2016, 20:32
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Nesto menjam adresu u DS 260 (otkljucali su mi), pa da proverim sa clanovima foruma, pretpostavljam da slovo Dj ne postoji, nego se npr. za ulicu KARADJORDJEVA pise KARADORDEVA. Tj slovo DJ (Đ) se pise kao D.

Da li sam u pravu?
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
USCIS Immigrant Fee oskark Vodič za emigrante 303 20.03.2021 10:49
Application Received - Sta sad? dejancic Agencije za prijavu 20 25.11.2009 21:26
Formulari na lekarskom pregledu xeg Uputstva za dobitnike 15 14.10.2008 15:07
Formulari bez godine u pozadini mariags Prva koverta 3 20.05.2008 01:31

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.