ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » San Diego, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 28.04.2008, 06:48
asmiki asmiki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.10.2007
US lokacija: Torrance, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 83
Cool Los Angeles, California

Jelena i ja smo se smestili u jednom mestu koje je deo Los Angeles County, oko 25 min udaljeni od LA downtown-a. Mesto se zove Torrance, lezi na okeanu i u principu je pozeljno mesto za zivot. Posto imamo bliske prijatelje ovde, kod kojih smo i bili prvih mesec dana, odlucili smo se da bas ovde zapocnemo nas zivot u USA. Ovde je stvarno prelepo, ali i preskupo, i moje je misljenje da nije bas najlaksi odabir za emigrante. Ipak ne uzimajte ovo za sada zdravo za gotovo, jer cu verovatno imati neko bolje vidjenje stvari tek za par meseci. Neki ljudi koji su vec duze u ovom kraju sele se u neke jeftinije krajeve, drzave, kako bi sebi mogli da priuste neku nekretninu, jer je ovde otkidanje po usima...svakih 10 metara prema plazi 1K$ skuplji stan

Mi placamo 1 bedroom stan $1275. Jeste sve ukljuceno u cenu (gas za grejanje, voda, trash, cooking gas), jeste da imamo bazen, spa, teretanu, mesto za praking,...ali je cena isto dobra. Jedna digresija. Jos nismo krenuli sa nikakvim poslom pa mozete da zamislite koliko nas kosta mesec dana ovde Zato i kazem da cu imati neko bolje vidjenje na sve ovde tek kad uletim u sljaku. Za sad nam je svaki dolar mnogo skup i boli kad trosimo.

Najbolja stvar ovde je SUNCE svaki dan. Koliko to dobro utice na raspolozenje to je haos. Plaze su super, zive, vikendom bukvalno buknu, to je zezanje svuda i non-stop. Jos jedna dobra strana ovog dela Kalifornije je sto toliko mnogo ima mesta za videti i za posecivati koja su relativno blizu. Vegas je 4 sata odavde, Diznilend na pola sata, Holywood, Beverly Hills u blizini, dugacka obala sa raznolikim plazama, planine za skijanje od 1 do 4 sata udaljene (zavisi ko sta voli), jos nisam istrazio mesta, ali sam cuo da je super i za pecanje kad se zadje malo u planine, ko voli surf ima nekoliko plaza koje su fantasticne, golf i teniskih terena koliko volis. Bukvalno ima svega, ali sve i kosta.

Mozda sam malo konfuzno napisao post ,posto sam samo pisao kako mi sta pada na pamet, a ima toliko toga da se pise o utiscima odavde.

Pa izvol'te pitajte sve sto vas zanima
Reply With Quote
  #2  
Staro 29.04.2008, 01:56
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Post je odlican, slobodno nam napisi vise o tom delu USA, jer nisam primetila mnogo nasih da su u tom delu USA, a da se javljaju po forumima. Utoliko vise te ohrabrujemo da nastavis sa svojim utiscima, savetima i iskustvima. Kazi mi, koliko dugo ste vi vec u USA, te da li je tacno da je taj deo USA, kao i uopste cela Kalifornija, sa cestim zemljotresima?

Pozdrav i svako dobro!
Reply With Quote
  #3  
Staro 29.04.2008, 05:23
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

wooow $1275 za jednosoban stan!


Pa koliko su zarade tamo? Mozes li navesti neke primere zanimanja i satnice.Da li je tacno da je temperatura prolecna cele godine i da nema mnogo vlage?

Koliko je opasno? Jedan lik koji je radi samnom kaze da u neke krajeve LA ne bi smeo da zadje ni u sred bela dana. A on je crnac.
Reply With Quote
  #4  
Staro 29.04.2008, 08:20
asmiki asmiki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.10.2007
US lokacija: Torrance, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 83
Nepromenjeno

Ovde ima dosta nasih ljudi, kazu da ima oko 130 000 ljudi u LA county-ju iz bivse "Juge", mada to i nije previse procentualno kako je u nekim drugim krajevima USA. Mi smo upoznali jedan krug ljudi koji zivi u Torrance-u, a to je 10-ak porodica uglavnom ljudi koji su bar po 5-10 godina ovde i cija su deca bliza godinama Jeleni i meni nego oni sami. Ali su svi super ljudi i bas su nam dosta pomogli. Da ne pricam o ovim prijateljima kod kojih smo mesec dana imali sve privilegije gosta i sve slobode domacih

Zemljotresa nije bilo od kad smo dosli, a dosli smo 1. marta. Bude pozara, ali i oni su uvek na brdima i u mestima koja se granice sa tim nekim velikim zelenim povrsinama. Tako da nema opasnosti neke. Temperatura je cele godine u rasponu izmedju 10-35 stepeni. Kazu da svega 10ak dana leti bude iznad 35, a isto tako svega 10ak dana zimi ispod 10. I to za vlagu sam cuo iz price, verovatno je to bitan faktor kod visokih temperatura. Posto jos nije bilo prevruce, ja nisam nista osetio.

Bezbednost. Znam da je LA downtown uzasno opasan i da uvece nema sanse tamo da prodjes pesaka da ne naletis nekog da te isprebija. Koliko sam cuo skoro su Dzim Kerija isprebijali tamo negde. Ovaj deo juzne Kalifornije pored obale je bezbedan i uvece i nocu mozes da prodjes svuda i opusteno. Naravno uvek ima budala kojih se treba kloniti ali je generalno bezbedno. Sam ovaj kraj gde smo mi je ok, ali na 10ak milja odavde prema istoku ima krajeva koji su prepuni kriminala, pucnjave i slicnog. Tamo moze 1 bedroom da se iznajmi i za 800$

Za zarade ne mogu puno da vam kazem. Ja pokusavam da se uvalim na neki posao koji je placen od 60-70 000 dolara pa navise godisnje. Vec imam nekog radnog iskustva u programiranju koje je ovde ok placeno. Medjutim, malo to teze ide, posto nemam radnu istoriju u USA. Sa tom platom i da Jelena radi nesto part time mislim da bismo mogli sasvim dobro da zivimo. Ali o tom, potom. Objavicu ovde kad dobijem posao Tri agenta mi jure neki dobar posao. Ako neko vreme ne uspem da se zaposlim u struci, sigurno cu krenuti da radim bilo sta samo da premostimo zbog troskova pa cu znati kako se krecu satnice.

Kako nam je rekao jedan prijatelj odavde. Mi smo dosli ovde kao zamrznuto meso i treba vremena da se odledimo, to ne moze na silu. Posebno sto je nama ovo prvo iskustvo ovakve vrste. Rodjeni smo u BG i nismo se selili nigde 20 i kusur godina.

Ne bih da pisem vise o iskustvima, jer ih prakticno nemamo...za iskustva treba vremena, mogu da vam samo kazem konkretne stvari npr. gorivo je 3.83 $/G

Sve u svemu prezadovoljni smo utiscima odavde, lepo nam je, videcemo dokle....

Pozdrav
Reply With Quote
  #5  
Staro 10.05.2008, 01:38
Darko Darko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.05.2007
US lokacija: Zrenjanin, pored postanskog sanduceta
Poruke: 38
Nepromenjeno

Putopis Los Angelesa, okoline i Californie uopsteno...

http://www.jeftinaputovanja.net/html...0andjeles.html
Reply With Quote
  #6  
Staro 28.05.2008, 19:59
Darko Darko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.05.2007
US lokacija: Zrenjanin, pored postanskog sanduceta
Poruke: 38
Nepromenjeno

Turisticki osvrt na LA od strane jednog naseg coveka, mozda nekog zanima...


Citat:
Sve može da se obidje sto vi hocete i autobusom, dnevna karata je 3 dolara, i ona vazi od severa do juga od istoka do zapada, znaci skoro 50 milja u jednom pravcu.
Za onoga koji je tek dosao u Kaliforniju da upozna Los anegeles preko freeway i da tapka u mestu satima ne bih nikome pozeleo pa ni najvecem neprijatelju.
Muzeji prvo Pol Getijev Muzej (ulaz uvek besplatan zahvaljujuci filantropiji Pola Getija)Srednje vekovno slikarstvo, Vajarstvo, Renesansa, pseban osvrt na Nemacko slikarstvo, Holandsko i Belgijsko) lepo bus ide broj 14 Blue Santa Monica Bus (1. 25 u jednom pravcu od planine do mora) sa kojim može da se kombinuje i da se poveze da se poseti prelepa Santa Monika-Promenade za mladje.
Prema istoku grada je i Muzej naučnih dostignuca kod stadiona USC oko sat vremena od LAX.

Do Beverly Hilsa idu svi autobusi Metro autobusi (i ekspresni i lokalni koji staju pored svake zute zgrade) koji idu po Wilshire od Centra grada (Downtown-pa sve prema Santa Monici), odatle se može po Beverly Hilsu i ROdeo Drive peske i bilo koji od restorana je preskup i pruza super usluge)
Ima i autobus koji ide kroz Holivud, a odatle se može i podzemnom zeleznicom do Universal Studija, a odatle u kombinaciji sa dva prigrdska voza Green Line i Blue Line i autobusom i direktno do Diznilanda. Ja sam svojevremeno putovao na posao tim kombinacijom i do 30 milja u jednom pravcu presedanjem i video na hiljade turista ( u peroidu od 3. 5 godine) koji od LAX idu za Diznilend tom varijantom i treba im oko 2 i po sata, kao se ide autom stigne se za sat manje ali se u putu izgube nervi od jurcanja automobila i guzve.

Ako ste svojevremeno gledali Dzems Dina (za one koji su stariji do 35 godina se secaju filma Buntovnik Bez Razloga) on je sniman na Vidikovcu Griffit Park Observatory do koga se takođe može doći autobusom iz Holivuda za manje od 45 minuta a odatle laganim pesacenjem uz brdo (preporucujeum svakome ko želi da upozna L. A. da prođe tim putem pogled je predivan.

�*to se tiče restorana preporucujem u Santa Monici jedan koji izgleda kao brod i nalazi se kod samog znaka Santa Monica ako volite riblje specijalitete.
Valentino-Italijanski stari sarm, na Pico Bulevard, cuvena linija 7 koja ide prema Santa Monici.
Ne treba propustiti ni Farmers market u Holivudu na Farfax i 3 (dva bloka iznad Wilshire, gde ima fenomenalni Brazilski gde vam spremaju hranu ispred vas, kao i jedna od klasicnih Grckih restorana koji podseca na tipicne male restorane pored Egejskog Mora i Peloponeza.

Kad ste već tu uzmite i mali turisticki tramvaj-trolejbus da s eoseti sarm Kalifoirnijske Evrope-mali San Francisko, jedan od najlepsih biskopa AMC pored predivnog jezera gde sviraju klasicne melodije uz vatromet na savaki sat (pogotovo pred praznike).

inače parkiranje je ponekad umetnost naročito pored turistickih objekata, tako da kruzni put oko Slavije je decja igra, kružiš dok ti saputnici ne prokljucaju od besa i na kraju im kažeš da da ćete se sacekati za 5-10 minuta, naravni sve se može izbeci ako papreno platite negde vam racunaju sat parkiranja i po 8 dolara, ili samo 25 centi za 10 minuta ako vam je to jeftinije. naravno ako potrosite na stotine dolara u okolnoj prodavnici onda će vam dati popust od 50% za parkiranje.

Čak i do prelepog Srpskog hrama Svetog Stefana u Alhambri pored Pasadene se može doći autobusom broj 70 koji se uhvati u centru grada kod Zeleznicke Stanice ili zgrade Los Angeles Times a dotle se stigne autobusom 33 ili 333 koji ide iz Santa Monike koji vam preporucio kao jedan od hotela na cuvenom Ocean Bulevard ili neki blize aerodromu: Marriot jedno 25 minuta autobusom Blue Line broj 3 do Santa Monike.
Uvece posle 7 sati autobus 33 ili 333 je prepun turista sto mladih zanesenjaka sto i starijih koji mogu da vam budu rodtelji.
Nemojte da se brinete, oni su vrlo bezbedni sve do negde 12 sati nocu. Ja sam prosao sa porodicom i posle ponoci ali to ne bih svakome preporucio, izgledaju kao nasi autobusi 16 za Zeleni venac posle ponoci, razliciti karakteri, puse cigarete krisom pricaju naglas itd.
Ako ipak i pored svega želite da iznajmite auto makar za posetu nasem hramu Svetom Stefanu gde su najveci Srpski bogatasi 2 ili 3 generacije koji i ne pricaju Srpski uopste, ali se busaju da su veci Pravoslavci od Pavla, onda se može zinjamiti u Enterprise za oko 30 dolara na dan plus benzin galon (3. 8 litara sada oko 3. 5 dolara, and counting, sto kažu u Dzmes Bond filmovima), ako uzmete manji auto tipa Toyota Corrola ili Honda Accord onda se mozete voziti za 20 dolara jedan vikend, ako uzmete veci auto onda 20 dolara ode za jedan dan plus iznjmljivanje oko 30, to znači da se potrosili 50 dolara samo sto ste seli u auto bez parkinga i ostalih zanimacija.

U svakom od autobusa Bleu Line ima i velika mapa sa linijama i zanamenitostima kao i sa povezivanjem na Metro Line-obično crveno-zuti autobusi kao i Green Line (seleni autobusi koji idu od LAX i okolnih hotela Crown Plaza prelepi)hotel koji koriste obično poslovni ili putnici iz Australije i Nemacke), Marriot, Rennesance (skoro renovirani hotel) do UCLA cuvenog univerziteta koji pomalo arhitektonski podseca na Engleske fakultete.
ako želite da vam ostavim još informacija ostavite e-mail pa ću vam se javiti da ne zamaram druge o lepotama Los Angelesa ili pak postavite konkretna pitanja pa ću odgovoriti koliko znam i umem.

Kada se već nalazite u blizini USC Muzej nauke i Tehnike već opisan ne treba propustiti Rose Garden, ili predivnu bastu sa cvecem iz celog sveta gde mladi parovi se zaricu na vernost u jednoj od pagoda koje okruzuju taj ogroman park. Prelepa ideja kada je sunce upalilo.
O Holivudu ne bih previse pisao već je dosta receno, samo za ljubitelje starih fimova da se ne zaboravi da se mogu kupiti originalni plakati Prohujalo sa Vihorom, Bal na Vodi, Filmovi Dzems Dina, i to u blizini Hollywood i Highland par blokova od muzeja vostanih figura ala Madam Tiso u minijaturi.
Osobe zeljne provoda i nekadasnjih disko klubova ne treba da propuste ulicu Santa Monika i to negde od preseka sa La Brea prema plazi gde se i nalazi cuvena DanTana (omiljeno sastajaliste producenata i starih filmskih glumaca).

Zivopisna arhitektura grada Los Angelesa je najviše uocljiva kada se ide Pico Bulevard. Pre toga ne propustiti malenu crvenu zgradu od cigle ispred Francuskog Liceja odmah posle Overlanda a preko puta velikog golf terena Rancho Park, kucu gde je živeo i stvarao cuveni kontraverzni psihoanaliticar Jung. Od Robertsona (kroz Jevrejski kraj-mali Izrael, prema centru grada na Normandie (deo grckog starog dela i prelepa Grcka Crkva), zatim oko Hoovera pocinje Korejanski deo, da bi se kod Alverada pretvorio u Srednju i Juznu Ameriku i Mc Artur Park sa Jezerom (u koji je preporucljivo proćisamo do ranih popodnevnih casova).

Veliki je kontrast videti nebodere u okolini Main i Figueroa koji vrve ljudima do negde 6 sati popodne a onda pocinje mrtav grad, samo nekoliko blokova dalje na 8 ulici i Flower je mondenski deo grada sa cuvenom Operom i najmodernijim hotelima. ne propustite cuveni jermenski zlatarki bazar koji pomalo podseca na Njujork 47 ulicu, kao i nadaleko cuvene korejanske trgovine na veliko gde se obavlja 30% prometa kozne galanterije Los Angelesa. Cuvena linija Blue Bus broj 10 vodi gradjane koji žive na Zapadnom delu u Finanskijki Centar i prolazi delom kroz Autoput Freeway 10 sve do Staples Centra-LA Lakers potom i broj autobusa.

Negde iznad vijuga i Sunset Bulevard od Maliba pa do BelAira(nešto oko 50 milja, oko 75 km u koji se rođeni Los Angeles kuju da se pored Zida u Kini jedini vidi sa Meseca ili iz Svemira.

Ko pak želi da vidi Mansion onda je ulica Los Feliz Bulevard koja se nalazi ispred Griffit Parka i podseca po terenu kao i po vilama na Kosutnjak ili Dedinje.

Za ljubitelje starih zgrada je Pasadena do koje se može doći ili Foothill Autobusima ili pak brzim progrdskim vozom Yellow Line od Zeleznicke Stanice na kraju linije 10. Tu vas ocekuje iznenadjenje prelepe opstinske zgrade iz 19 veka i sarm tihe Pasadene ne propustite da se osvezite u Mc Cormik restoranu koji se usadio u podnosju palate. Odatle par minuta voznje je cuveni Rose Garden Parada Cveca koja je upravo proslavila 101 godisnjicu postojanja i gde se ne propusta biti u toku noćiizmeđu 1 i 2 janura.

Wilshire koja je iznad Pica Blvd, Santa Monice je prica za sebe, najlepsi deo pocinje od Westwood (okoline UCLA) pa onda vijuga iznad Beverli Hilsa gde su cuveni hoteli Hilton Beverly Hills, ko voli da pesaci i da uziva u kontrastu predivnih arhitektonskih stvaralastva i da vidi hramove najvecih svetskih religija pored luksuznih apartmana pent-house neće pozaliti.
Reply With Quote
  #7  
Staro 15.07.2008, 12:49
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Od kada je nasao posao asmiki je zaboravio na nas
Kada budes imao vremena pusti jos neki info za LA. U cemu se najvise ogleda ta njegova generalna skupoca ili je to samo na prvi pogled dok se covek ne uhoda?
Kakav je za stanovanje/posao/uzivanje/prezivljavanje potez Santa Monica-Downtown?
Mozda jos neko moze da na bilo koji nacin opise ovaj deo Kalifornije, prednosti i mane, myth-truth ...
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #8  
Staro 16.07.2008, 07:06
asmiki asmiki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.10.2007
US lokacija: Torrance, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 83
Nepromenjeno

Ma nisam zaboravio, voajerisem konstantno, ali iskreno bas nemam vremena da sednem da pisem. Sad kad je tu posao, doslo malo i para pa onda gledamo da kvalitetno utrosimo slobodno vreme koga je dosta manje nego ranije.

Pisacu....obecavam...


...ali ne danas
Reply With Quote
  #9  
Staro 16.08.2008, 12:40
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Hajde bar jednom mesecno da ponovim pitanje
Interesuje me LA county, na nevidjeno mi se najvise svidja potez westside-southbay. Koji su vasi saveti za biti blizu LA, okeana i najinteresantnijeg dela Ca a opet ne u centralnoj ludnici
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #10  
Staro 26.08.2008, 22:44
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Vise me ne interesuje.
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
San Diego, California pence Lokacije u USA 174 23.05.2019 18:14
San Francisco, California bibi Lokacije u USA 134 19.01.2019 09:14
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Los Angeles - gluma mihael92 Vodič za emigrante 101 19.12.2013 22:48

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.